Chytré brýle se nemusí u návštěvníků barů setkat vždy s pochopením. Ilustrační snímek

Chytré brýle se nemusí u návštěvníků barů setkat vždy s pochopením. Ilustrační snímek | foto: plus.google.com/+projectglass

Návštěva baru pro ni byla noční můrou. Ženu napadli kvůli Google Glass

  • 212
Páteční posezení s přáteli představuje příjemné zakončení pracovního týdne. Sarah Slocumová by však na jeden takový večer raději zapomněla. Návštěva baru s nasazenými Google Glass se jí nevyplatila. Prvotní nadšení z návštěvníků opadlo a majitelka brýlí se ocitla v nepříjemné situaci. Ta vyvrcholila fyzickým napadením.

V pátek 21. února vyrazila Sarah Slocumová, která pracuje jako technicky zaměřená spisovatelka, s pánským doprovodem do sanfranciského baru Molotov's. A na tento večer jistě dlouho nezapomene. Punkrockový bar totiž navštívila s brýlemi Google Glass, které ji během večera přivedly do problémů. Podle informací stanice CBS totiž ne každý z návštěvníků baru jejich přítomnost s postupujícím časem vítal.

Z chytrých brýlí, jejichž funkčnost Slocumová v baru ochotně předváděla, byli návštěvníci zprvu nadšeni. Podle svědků se spisovatelka chovala přátelsky, nic tak nenaznačovalo vznik jakéhokoli incidentu. V pozdějších hodinách se však někteří návštěvníci začali obávat, že by mohli být bez jejich vědomí prostřednictvím brýlí zachyceni v bujaré náladě na video. Jedním z pravidel používání Google Glass totiž je, že k natáčení osob by uživatel měl mít jejich souhlas.

Slocumovou tak záhy slovně napadly dvě ženy a do té doby klidný večer se začal vyvíjet zcela odlišným směrem. Až do tohoto incidentu neměla majitelka brýlí, jak uvedla na svém osobním profilu na Facebooku, důvod během návštěvy baru pořizovat video. Slovní potyčka však nebyla tím nejhorším zážitkem, který v ten večer Slocumová zažila. Kvůli brýlím byla totiž posléze fyzicky napadena neznámým mužem. Ač byl konfrontován jejím pánským doprovodem, podařilo se mu drahé zařízení z jejího obličeje strhnout a vydat se s ním na útěk.

Vzhledem k částce se nelze divit, že se vydala muže pronásledovat. Investice ve výši 1 500 dolarů (téměř 30 tisíc korun), kterou je nutné při vstupu do programu Glass Explorer uhradit, není totiž zanedbatelná.

Brýle se jí sice podařilo získat zpět, avšak mezitím jí v baru někdo ukradl kabelku a mobil. Záběry, které celou potyčku zachycují, pak Slocumová předala místní policii. Událost označila jako zločin z nenávisti.

Zaměstnance baru vývoj pátečního večera šokoval. Podle návštěvníků se však dalo očekávat, jak celá záležitost skončí. Punkrockově zaměřený bar Molotov's totiž nepatří zrovna mezi podniky, v nichž by se v San Francisku scházeli příznivci technologických novinek. Shodují se však, že páteční incident neměl skončit fyzickým napadením.

Nepříjemná zkušenost tak možná majitele sanfranciského baru přiměje přemýšlet nad přijetím zákazu používat v podniku chytré brýle. Nebyli by přitom první, kdo takové opatření přijal. Návštěvníci podniku The 5 Point Cafe v americkém Seattlu se v případě použití brýlí během návštěvy vystavují riziku, že budou z baru bez milosti vyhozeni. Jeho provozovatelé chtějí tímto opatřením chránit právo svých hostů na soukromí.


Britská královská rodina