Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Google Android v podání Vodafone. Recenze HTC Magic

aktualizováno 
HTC Magic je druhým telefonem, který využívá schopností operačního systému Google Android. Změn oproti prvnímu takovému zařízení, T-Mobile G1, není málo. Novinka se vzdala vysouvací klávesnice a vsadila tak na kompaktnost, přesto není její výbava ani trochu ošizená.

HTC Magic: premiéra platformy Google Android u Vodafone | foto: Mobil

První krůčky mobilní platformy Google Android jsou velmi nesmělé, což dokazuje nabídkou pouhých tří takto vybavených telefonů. Druhý z nich, HTC Magic, zavítal na český trh na přelomu června. Kromě nové verze systému přichází s dalšími několika novinkami. Jsou ale změny a vylepšení natolik radikální, aby si uživatel vybral místo levnější G1 s klávesnicí tenký, ale dražší Magic?Stručná charakteristika:

HTC Magic je kompaktní chytrý telefon s OS Google Android. Novinka láká na rozměrný displej, slušný hardware a kompaktní rozměry.

Kapitoly recenze:

Vzhled, konstrukce a zpracování
Paměť a procesor
Displej a ovládání
Operační systém a zajímavé aplikace
Synchronizace a komunikace
Konektivita a GPS
Fotoaparát a multimedia
Závěr


Vzhled, konstrukce a zpracování

První reálné fotografie historicky prvního telefonu s Androidem se objevily začátkem loňského září a rázem se postaraly o slušné pozdvižení. HTC Dream totiž svým designem šel hodně proti proudu a jeho tvar v čele s neobvyklou vyhnutou spodní částí měl tak trochu retro nádech.

Dnes, několik týdnu po uvedení HTC Hero, třetího androidu, víme, že ona spodní klenutá "brada" bude pro tyto telefony jistým poznávacím znamením. Tohoto jedněmi nenáviděného, druhými opěvovaného prvku se samozřejmě nevzdal ani HTC Magic. Je ale pravdou, že klenutí není tolik výrazné.

HTC Magic s Google AndroidHTC Magic s Google Android

Na této spodní části jsou tradičně situovány hlavní ovládací prvky, i když v malinko jiném uskupení než v případě G1. Magic dostal navíc tlačítko k rychlé aktivaci vyhledávání. Kromě ovládacího panelu je ale novinka na tlačítka skoupá a jediným dalším elementem je kolébkový regulátor hlasitosti, který okupuje levý bok telefonu. Zajímavým prvkem je ještě univerzální konektor HTC ExtUSB, který slouží k připojení USB kabelu i dodávaných sluchátek.

HTC Magic s Google AndroidHTC Magic s Google Android

Drtivou část čelní strany si přisvojil dotykový displej, který je se zbytkem plochy téměř v rovině. Nad zobrazovací jednotkou je sluchátko telefonu spolu s logem výrobce. Z bokorysu se odhalí další tvarová anomálie – i horní část s reproduktorem totiž na okraji mírně vystupuje vzhůru.

HTC Magic s Google AndroidHTC Magic s Google Android

Tělo Magicu je z valné většiny zhotoveno z černého lesklého plastu, jeho naprostou dominanci narušuje jen obvodový stříbrný lem na bocích přístroje a kartáčovaný kousek kovu, z něhož vykukuje objektiv 3,2 MPix fotoaparátu. Tělo telefonu je po chvilce celé upatlané a usazovaní dalších a dalších stop po dotyku zabráníte leda navléknutím kožených rukavicí. I když pak byste se zase nedomluvili s displejem, který je kapacitní a k odezvě principiálně využívá vodivosti (náboje) lidského těla. HTC Touch Pro2 přitom dokázalo, že kryt může být lesklý a přitom vůči stopám po dotyku prstů zcela imunní.

HTC Magic s Google AndroidHTC Magic s Google Android

Přes ryze plastovou skořápku telefonu je konstrukční zpracování ukázkové a spolu s přesným lícováním zaručuje absenci vrzání a dalších zvukových projevů nedokonalosti. S trochou nadsázky lze říci, že G1 se rozvrzala při nevlídném pohledu. V tomto ohledu je tedy získává Magic body navíc. Technické provedení je vskutku na úrovni.

Technická specifikace:

Název HTC Magic
Rozměry [mm] 55 x 113 x 13,65
Hmotnost [g] 118,5 g
Operační systém Google Android 1.5 (Cupcake)
Procesor Qualcom MSM7200A, 528 MHz
RAM 288 MB
FlashROM 512 MB
Paměťový slot microSD (SDHC)
Sítě Quadband GSM, Dualband UMTS
Data GPRS, EDGE, HSDPA
Displej - rozlišení 320 x 480 pix
Displej - úhlopříčka 3,2" (81,3 mm)
Displej - barvy 65 536
Satelitní navigace NMEA 0183
Wi-fi 802.11 b/g
Bluetooth verze 2.0
Digitální fotoaparát 3.2 MPix
Autofocus ano
Videotelefonie ne
FM rádio ne
Akcelerometr ano
Baterie 1 340 mAh

Paměť a procesor

Dvorním dodavatelem hardwaru je pro tchajwanské HTC již nějakou dobu Qualcomm a v případě Magicu je použita sada MSM7200A. Základem je procesor s maximálním taktem 528 MHz, kterému asistuje 288 MB operační paměti. Na programovou část je přitom k dispozici 512 MB, což je oproti G1 rovnou dvojnásobek. Téměř polovinu ale ukusuje operační systém a uživateli je tak na čistém telefonu k mání zhruba 270 MB.

HTC Magic - HW HTC Magic - HW HTC Magic - HW HTC Magic - HW

Společným jmenovatelem obou androidů je přítomnost microSD slotu a 2 GB karta v základním balení. To v době 16 GB variant pravda není právě železná zásoba datového prostoru, nicméně na základní diskografii oblíbených interpretů snad stačit bude. A navíc, ceny paměťových karet neustále padají a investice pěti set korun do 8 GB varianty nikoho nezruinuje. Doplňme ještě, že slot je schován pod krytem baterie.

HTC Magic s Google AndroidHTC Magic s Google Android

Použité "železo" pohání Magic vcelku svižně, ale pokud ale budete mít spuštěno vícero aplikací, pak se občas prodleva před pokynem a jeho realizací projeví; dosti náročným se ukázal poslech hudby na pozadí.

Displej a ovládání

HTC Magic disponuje papírově stejným displejem, jako jeho předchůdce – je tedy lesklý, kapacitní, v úhlopříčce měří 81 milimetrů, zobrazí až 65 tisíc barev a jeho rozlišení je HVGA. Kresba je poměrně jemná, i když na zobrazení Diamondu2 (stejná úhlopříčka a WVGA rozlišení) samozřejmě nestačí.

Použitá technologie signalizuje, že displej reaguje jen na dotyk prstu; obyčejný stylus s kovovým hrotem jej nechává chladným. V praxi se neosvědčují ani uzpůsobená dotyková pera, na která je nutno vyvinout dosti velký tlak a na displeji nezřídka zanechávají stopu (vyzkoušeno na Apple iPhone).

HTC Magic s Google AndroidHTC Magic s Google Android

Jas displeje lze regulovat jen manuálně v mnoha krocích a při nastavené nejvyšší hladině je displej výborně čitelný i na přímém slunci. Nastavíme-li maximální jas na Magicu a Touch HD, je čitelnost informací z displeje lepší u novinky. Je trochu škoda, že v Google nepovažují za důležitou možnost automatické regulace.

HTC Magic - displej HTC Magic - displej HTC Magic - plocha HTC Magic - plocha

HTC Magic pro ten nejvyšší komfort obsluhy nezapomíná na navigační prvek v podobě trackballu. Kulička funguje velmi dobře a přesně a využívá jej třeba i oblíbený BlackBerry Bold. Kromě toho je připravena šestice tlačítek: dvojici k telefonování, klávesu domů a zpět (vrátí se o krok zpět) a tlačítko k aktivaci kontextového menu.

HTC Magic s Google AndroidHTC Magic s Google Android

Novinkou je pak vyhledávací tlačítko, které vyhledává právě v té aplikaci, která je právě aktivní - u spuštěného telefonního adresáře vyhledává mezi jmény, ve složce s SMS mezi zprávami a v případě prohlížení dokumentu hledá dané heslo právě tam; nejde tedy o pevnou zkratku pro gSearch.

Operační systém a zajímavé aplikace

HTC Magic má oproti starší G1 výhodu v omlazeném operačním systému, se kterým se o přízeň uživatelů uchází. Citelnou změnou je v tomto ohledu integrace virtuální klávesnice, kterou majitelé G1 dlouho postrádali.

Podobně jako u Windows Mobile komunikátorů z dílen HTC je i zde připravena trojice klávesnic – běžná numerická pro psaní za chůze, SureType QWERTY s dvojicí znaků na tlačítko a pak běžná QWERTY pro rychlé psaní. Po několika pokusech zadávání textu v režimu QWERTY ale pochopíte, že sousloví rychlé psaní a HTC Magic se spolu příliš nerýmují.

HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS

Displej je na opravdu pohodlné psaní zkrátka malý – zobrazovač iPhonu je v úhlopříčce větší o téměř 8 milimetrů a právě u psaní je tento nárůst zatraceně znát. Zde je tedy rada jasná: je-li psaní mnoha emailu v terénu vašim denním chlebem a pokukujete po telefonu s Androidem, pak zvolte raději starší G1.

 HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS

Velkým vylepšením je podpora synchronizace schránek na serverech Microsoft Exchange, kterou u prvního androidu spousta firemních zákazníků oplakala; i když tam bylo možno si pomoci instalací dodatečných aplikací. Nově je možnost nastavení Exchange schránky přímo integrována.

Novinkou je i sada na prohlížení kancelářských dokumentů vytvořených v MS Office. Ty se mohou často vyskytnout jako příloha k emailu a díky nové aplikaci si je budete moci okamžitě prohlédnout. Na jakoukoli editaci dokumentů ale zapomeňte, s takovou možností totiž software nepočítá.

HTC Magic - Quick office HTC Magic - Quick office HTC Magic - PDF HTC Magic - PDF

Dokumenty si samozřejmě do telefonu (přesněji řečeno na kartu) můžete nahrát i z PC a to díky technologii Mass storage, kterou Magic podporuje. Nectností je ale absence prohlížeče souborového systému pro snazší otvírání různorodých souborů. Obejdete se ale i bez něj – daná aplikace (Quick office, přehrávač, PDF reader,…) totiž po spuštění prohledá obsah paměťovky a nabídne právě ty dokumenty, se kterými si rozumí. 

Zmínku si určitě zaslouží nástroj YouTube k pohodlnému prohlížení videí na stejnojmenném portále. Jeho členění je přitom téměř stejné jako na stolním PC, nechybí tak škatulkování videí do známých rubrik jako nejpředávanější, nejkomentovanější a podobně.

HTC Magic - YouTube HTC Magic - YouTube HTC Magic - YouTube 

Další aplikace je pak možno instalovat z marketu, jehož nabídka se stále rozšiřuje. Stejně tak je možné stáhnout instalační soubor na kartu a odtud spuštěním rozběhnout instalaci. Android tak není k marketu pevně vázán tolik, jako iPhone k App store.

HTC Magic - aplikace HTC Magic - aplikace HTC Magic - aplikace HTC Magic - aplikace


Synchronizace a komunikace

Velkou nevýhodou G1 byla velmi trnitá cesta, kterak do telefonu dostat kontakty z Outlooku. Export ve formě .CSV souboru a následný import do Gmailu většinou končil tragicky - kontaktům většinou chyběla příjmení, ty se stejným křestním jménem pak byly brány jako duplikáty (a tudíž ignorovány), stejně tak proces opovrhoval jmény bez emailové adresy.

V případě Magicu se sice všechny informace do telefonu dostanou, ale místo coby jednotlivé kontaktní kanály zabraly svá místa u jednotlivých položek, je celá kontaktní karta vypsána u poznámek. Namísto známého adresáře tak získáte jen desítky či stovky položek s názvem "neznámé."

HTC Magic - telefon HTC Magic - telefon  HTC Magic - telefon

HTC si je tohoto velkého nešvaru vědomo a tak před několika týdny připravilo záplatu ve formě aplikace HTC Sync. Díky této utilitě totiž můžete synchronizovat PIM z Outlooku i offline, tedy připojením kabelem k počítači.

Uživatele, kterým Gmail nic neříká, potěší fakt, že přístroj není na jeho synchronizaci tolik vázaný, jako tomu bylo u G1. Jistě, při prvním spuštění budete vyzvání k zadání přihlašovacích údajů ke Gmailu, zároveň ale nechybí možnost tuto záležitost odložit na neurčito.
Pokud ale primárně využíváte právě účet na Gmailu (nebo firemním Exchange serveru) nebudete si na synchronizaci ani trochu ztěžovat.

HTC Magic - synchro HTC Magic - synchro HTC Magic - synchro

Změny (nový kontakt, schůzka v kalendáři) zapsaný z PC se totiž po synchronizaci objeví i v telefonu a naopak. To je velmi pohodlné. Synchronizace může být automatická, případně můžete vše dirigovat manuálně, čehož využijí zejména uživatelé, kteří nemají aktivovaný neomezený datový balíček.

I když právě u Androidu si bez neomezených dat telefonu moc neužijete – spousta vestavěných nástrojů z dílen Google se totiž často a ráda k Internetu připojuje. Pomoci si můžete utilitou APNdroid, která po spuštění zakáže datové připojení. Když se pak ale budete chtít s kamarádem pobavit přes IM nebo si jen přečíst čerstvé zprávy na Internetu, musíte utilitu vypnout. A to má v praxi k pohodlnosti na míle daleko.

K vytáčení čísel (hledání v adresáři) je připravena velká numerická klávesnice, stiskem tlačítka menu pak aktivujte nabídku pro rychlý vstup do telefonního seznamu, historii hovorů nebo k oblíbeným kontaktům (to jsou ty, které ověnčíte hvězdičkou). V náhledu kontaktu se nabízí rychlé volání nebo editor textové korespondence; nechybí ani vyobrazení fotokontaktu, který se ale zobrazuje jen v seznamu oblíbených kontaktů a nikoli v kompletním adresáři.

Textové zprávy a MMS jsou členěny v jedné aplikaci, řazení SMS je po vzoru Palmu a iPhone do podoby konverzace; ne všem ale taková forma zobrazování vyhovuje. Magic v základu nenabízí možnost přepnout na klasické členění.

HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS HTC Magic - SMS

Jak již bylo uvedeno, při tvorbě SMS, emailu nebo jen poznámky jste odkázání výhradně na virtuální klávesnici. Její souhra s operačním systémem ale není ideální a tak si častokrát chvílemi počkáte, než vůbec dostanete šanci do daného políčka kýžený text naťukat. Výhodou je naopak podpora písmen s diakritikou, jejichž nabídku vyvolá delší stisk na konkrétním písmenu a pak už jen stačí tahem prstu vybrat to správné. Psaní navíc po vzoru iPhonu usnadňuje zobrazení právě stisknutého znaku v bublině nad klávesnicí.


Konektivita a GPS

Výbava je v tomto ohledu stejná jako v případě G1. Nechybí tak wi-fi k rychlému připojení k Internetu nebo Bluetooth, jehož možnosti jsou bohužel podobně jako v případě iPhonu nekřesťansky omezené. Magic ale naštěstí oproti Applu nabízí technologii Mass storage, díky které můžete přes PC spravovat obsah vložené microSD karty. K tomu je ale nutné nejprve nainstalovat ovladače, aby se po připojení telefonu k PC kabelem vyměnitelný disk zobrazil.

HTC Magic - wi-fi HTC Magic - wi-fi HTC Magic - wi-fi HTC Magic - wi-fi

K brouzdání po webu je připraven prohlížeč s vykreslovacím jádrem webKit, kterého využívá Safari na iPhonu nebo Iris browser na Windows Mobile. Oproti první verzi na G1 je práce s prohlížečem malinko pohodlnější, snazší je třeba zoom stránek dvojitým poklepáním. Samozřejmostí je práce s více okny, vyhledávání textu nebo jeho označení a vložení třeba do těla emailu nebo SMS. Z marketu lze doinstalovat třeba velmi oblíbenou Operu mini, které se v rychlosti načítání zatím žádný prohlížeč nevyrovnal.

HTC Magic - browser HTC Magic - browser HTC Magic - browser HTC Magic - browser

Vestavěnou navigaci přinesl i první android a ani jeho následovník není o tuto funkci ochuzen. Krom vestavěných Google maps lze v současnosti využít plnohodnotné navigační aplikace NDrive, kterou znají uživatelé Windows Mobile nebo Symbianu. Další alternativou je CoPilot, který ale na rozdíl od NDrive neumí spolupracovat s vestavěným digitálním kompasem. 

HTC Magic - Google mapy HTC Magic - Google mapy HTC Magic - Google mapy HTC Magic - Google mapy

Fotoaparát a multimédia

V případě vestavěného fotoaparátu je změn poměrně hodně. Předně zmizelo tlačítko k jeho startu (a expozici), což je nepříjemné. Příjemné jsou naopak možnosti nastavení expozice – podobně jako třeba u WM zařízení lze krom velikosti a kvality snímku nastavit efekt kresby nebo v šesti stupních volit kontrast, sytost nebo ostrost. Dalším vylepšením je možnost pořízení videa, která G1 rovněž chyběla a aplikaci fotoaparátu tak stavěla do stejné kategorie jako v iPhonu.

HTC Magic - fotoaparát HTC Magic - fotoaparát HTC Magic - fotoaparát HTC Magic - fotoaparát

S (nejen) zachycenými snímky si pak můžete pohrát ve vestavěném prohlížeči. Ten rozumí dotykovým gestům, zvládne tvořit výřezy, obrázek nastavit jako tapetu, fotokontakt a nechybí ani možnost snímek zaslat emailem nebo MMS. Ve druhém případě jste samozřejmě limitovány velikostí fotky. Zajímavou volbou je sdílení obrázků na internetovém albu Picasa.

HTC Magic - foto HTC Magic - foto HTC Magic - foto

Možnosti fotoaparátu:

 • CMOS: 3.2 Mpix
 • Ohnisková vzdálenost: pevná
 • Autofocus: ano
 • Rozlišení: 2 048 x 1536, 1280 x 960, 640 x 480
 • Rozlišení videa: 352 x288, 320 x240, 176x 144, 128 x 96
 • Digitální zoom: až 3,0 x (nabízí se jen při nižším rozlišení)
 • Režim: foto, video, fotokontakt
 • Kvalita: vysoká, jemná, normální, základní
 • Samospoušť: 2 s, 10 s, vypnuto
 • Vyvážení bílé: auto, žárovka, zářivka, denní světlo, oblačno
 • Vypálení času na snímek: volitelně
 • Efekt kresby: normální, ČB, negativ, sépie
 • Dávka (burst mód): ne
 • Zvuk závěrky: volitelně
 • Jas, ostrost, sytost: - 3 až 3
 • Ostření: na střed, průměr, bod
 • Formát snímku, videa: JPG, 3GP
 • Úložiště: microSD karta

Ukázkové snímky pořízené testovaným HTC Magic:

HTC Magic - ukázková fotografie HTC Magic - ukázková fotografie HTC Magic - ukázková fotografie HTC Magic - ukázková fotografie

Možnosti nastavení expozice jsou tedy v případě Magicu poměrně slušné, prohlížení multimédií naopak za konkurencí dosti zaostává. Vezměme si kupříkladu přehrávač hudby; nabízí sice přehledné členění dle interpretů, ovládací tlačítka jsou dostatečně velká, nijak obrovská zato není podpora audio formátů a z celkové grafické podoby přehrávače nemáme příliš dobrý pocit.

HTC Magic - přehrávač HTC Magic - přehrávač HTC Magic - přehrávač HTC Magic - přehrávač

Potěší ale možnost přehrávanou skladbu nastavit jako zvonění, případně snadno a rychle hledat informace o songu na webu nebo přímo na YouTube.

HTC Magic - přehrávač HTC Magic - přehrávač HTC Magic - přehrávač HTC Magic - přehrávač

Ještě horší je to ale s reprodukcí videa. Magic v základu zvládne přehrát jen nahrávky pořízené kamerou ve formátu 3GP a MP4. V marketu lze naštěstí najít hned několik lepších variant, na oblíbený kontejner DivX androidí telefony zatím neslyší. Pravdou je, že vyjma stále širší rodiny Omnií si v základu s takovými filmovými klipy neporadí ani Windows Mobile telefony. Ovšem tam je k dispozici placený CorePlayer, pro starší verze systému pak bezplatný TCPMP. Android na podobnou aplikaci zatím ještě čeká.

HTC Magic - Teteer HTC Magic - Teteer HTC Magic - Teeter

Po vzoru minulé i současné generace Windows Mobile zařízení značky HTC Magic v základu nabízí hru Teeter, v níž je cílem dostat kuličku do zlatavé jamky a vyhnout se přitom stále rafinovaněji umístěným dírám.

Závěr

Hlavní devizou Magicu oproti starší G1 je omlazený operační systém, který přináší zejména podporu synchronizace emailových schránek na MS Exchange serverech. Tato možnost u G1 chyběla a chybí i po automatické aktualizaci systému na verzi Cupcake (neoficiálně je ale samozřejmě možné do G1 vpravit upravený systém z Magicu a podporu Exchange tak získat).

Magic přesto není pro textovou korespondenci právě ideálním přístrojem – vyťukávání znaků na displeji je v porovnání se psaním na pětiřadé klávesnici značně pomalé a nepřesné. Body k dobru ale Magic získává velmi dobrým technickým zpracováním, jehož jedinou vadou je použitý lesklý tmavý plast, které spolu s dotyky prstů dokáže opravdové divy. Věčně upatlaným telefonem ale sotva někoho ohromíte.

Novinka si polepšila po stránce výdrže a tak i s automatickou synchronizací, několika hovory a občasným brouzdáním na webu akumulátor náročnost perného pracovního dne ustojí a o příděl energie se přihlásí až v jeho závěru.

Ne tak potěšující je cena Magicu, který bez závazku pořídíte za 10 777 Kč, což je jen o o tři sta korun více, než si T-Mobile účtuje za G1 s klávesnicí. Zajímavé přitom je, že zatímco cena novinky se od uvedení v na konci června o tisícikorunu snížila, G1 zdražila.

Navíc je velmi pravděpodobné, že si povedené uživatelské prostředí Sense, které se prvně objevilo u HTC Hero, najde cestu i k Magicu, z kterého by se tak rázem stala citelně levnější, ale stejně dobře vybavená varianta Hera v mírně odlišném kabátku.

Proč koupit?

 • velmi dobré dílenské zpracování
 • podpora synchronizace s MS Exchange servery
 • kompaktní rozměry
 • otevřená platforma Google Android
 • účet na Gmailu není nutnou podmínkou
 • možnost instalovat nové aplikace i mimo Android market

Proč nekoupit?

 • chabá podpora multimédií
 • očesané možnosti Bluetooth modulu
 • retro design s předsunutou bradou
 • neexistuje plnohodnotná navigace
 • chybí 3,5 mm audio jack

Kdy?

v prodeji

Za kolik?

10 777 Kč
Nejčtenější

Navigace testuje majáky v pražskému tunelu
Mobil se neztratí ani v tunelu Blanka. Zkusili jsme testovací majáky Waze

Populární navigační aplikace Waze se v Praze možná dočká příjemného vylepšení. V tunelu, kde není dostupný signál z navigačních satelitů GPS, se bude...  celý článek

Vedoucímu hotelové služby explodoval v kapse košile Samsung Galaxy Grand Duos.
V kapse košile ucítil teplo, krátce poté jeho samsung explodoval

Nepříjemné chvilky zažil o poslední zářijové sobotě 47letý hotelový provozní Yulianto, v náprsní kapse jeho košile mu totiž explodoval telefon Samsung Galaxy...  celý článek

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.
Nový Android má extrémně málo smartphonů. U Applu je to úplně jinak

Díky tomu, že Apple si sám vyvíjí software i hardware, je aktualizace iPhonů a iPadů velmi snadná. Naopak Android má roztříštěnou základnu přístrojů od tisíců...  celý článek

Honor 6A
Nenápadný premiant nižší třídy. Vyzkoušeli jsme Honor 6A

Nejlevnější model v nabídce značky Honor je dobrým příkladem toho, jak se mají dělat levné smartphony. Soustředí se na baterii, kvalitu displeje a na systém,...  celý článek

Další z rubriky

ZTE Axon M
Výjimečný rozevírací smartphone je tu, ale konstrukce je zvláštní

Na rozkládací smartphony s ohebnými displeji se čeká už nějaký ten pátek. Nové ZTE Axon M sice přináší rozevírací koncepci, ovšem ohebný displej nemá. To...  celý článek

Honor 6A
Nenápadný premiant nižší třídy. Vyzkoušeli jsme Honor 6A

Nejlevnější model v nabídce značky Honor je dobrým příkladem toho, jak se mají dělat levné smartphony. Soustředí se na baterii, kvalitu displeje a na systém,...  celý článek

Ilustrační snímek
Smartphony za hubičku koupíte i v Česku. Připravte se ovšem na ústupky

Pořízení chytrého telefonu nemusí být nákladnou záležitostí, jste-li ochotni učinit řadu ústupků. Výběr je velmi široký, levných modelů, které zůstávají ve...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.