Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GM 884 - levný telefon s množstvím užitečných funkcí (preview)

aktualizováno 
Novým modelem italského výrobce mobilních telefonů Telit je GM 884. Je to telefon určený pro italský trh, kde svou cenou bude výraznou konkurencí pro zahraniční telefony. GM 884 podporuje GPRS, EMS a má mnoho dalších funkcí.

Většina výrobců mobilních telefonů již správně rozpoznala, že u low-endových modelů je rozhodující jejich cena. Italská firma Telit také brzy pochopila, že pro zájem uživatelů o telefony střední třídy je rozhodující  cena a nezáleží již tolik na funkcích, které telefon nabízí. Velkou oblibu si získal tvarově zajímavý telefon GM 822 i nedávno na trh uvedený GM 882. Právě tomuto telefonu je nový model více než podobný.

telit 

GM 882

Nový telefon GM 884 je se starším modelem GM 882 téměř totožný. Vzhledově jsou si oba typy velice podobné a v nabízených funkcích jsou téměř identické.

  telit

GM 884

Jak je z fotografií patrné, oba telefony mají stejně veliké displeje (displej je grafický s rozlišením 132 x 65 pixelů), podobně rozmístěné klávesnice a jejich velikost je také téměř identická. Nový model GM 884 je v trupu telefonu v místech klávesnice dosti rozšířen. Rozměry telefonu GM 884 jsou 107 x 54 x 22 mm a je velice lehký, váží pouhých 100 gramů.  Vedle zajímavého tvaru a malých rozměrů zaujme telefon GM 884 také celou řadou užitečných funkcí. Ať už je to podpora GPRS v konfiguraci 4+1 timeslot, WAP verze 1.2.1, správce agendy, kalendář a  úkolovník, tedy funkce, které naleznete spíše u vyšších modelů.
Italský výrobce Telit ale u tohoto telefonu nezapomíná ani na nejmladší uživatele mobilů. Pro ně přináší podporu vibračního vyzvánění, prediktivní vkládání textu T9 při psaní SMS, řadu zajímavých her a moderní EMS (Enhanced Messaging Service). Uživatelé, kteří mají oblibu v zajímavých vyzváněních svého telefonu, si také přijdou na své. Telefon má 20 přednastavených melodií a místo pro uložení jedenácti dalších, stažených převážně z internetu.
Telefon byl poprvé představen na letošní výstavě CeBIT a podle vyjádření výrobce by měl v nejbližších týdnech přijít na italský trh. Na něm si své místo mezi konkurencí mobilních telefonů od zahraničních výrobců najde zejména díky své ceně. GM 884 bude nabízen v předplacených sadách za 165 Euro (zhruba 5030 Kč) s předplacenou kartou čítající kredit 20 Euro (asi 609 Kč). Trochu možná někoho odradí baterie, která je s přístrojem standardně dodávána. Výrobce použil klasickou Ni-Mh baterii s kapacitou 550 mAh. Podle předběžných informací by měl telefon vydržet až 260 hodin v pohotovostním režimu a až pět hodin hovoru. Jak ale sami jistě víte, reálná výdrž se často od papírových předpokladů výrazně liší.
Nový telefon GM 882 má konektor pro připojení k PC pomocí datového kabelu nejen pro připojení k internetu, ale také pro organizování kontaktů a rozesílání a správu krátkých textových zpráv.
Jak jsme již psali výše, u nového telefonu GM884 Telit sází především na jeho nízkou cenu a celou řadu užitečných funkcí. Bude zajímavé sledovat, jaké místo si najde na trhu v konkurenci mnoha ostřílenějších značek.

Autor:Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Převzetí služby Shazam Applem by mohlo uškodit konkurenci, míní EK

Ilustrační snímek

Evropská komise (EK) se již od února zabývá chystanou transakcí dvou hráčů v online hudebním průmyslu, ovšem nyní...

Pro otisk prstu k iPhonu mrtvoly šla policie do pohřebního ústavu

iPhone 6s

Policisté z města Largo na americké Floridě potřebovali přístup k iPhonu muže, který byl v březnu zastřelen. Jeho...Najdete na iDNES.cz