Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gift Giver - Vánoce bez starostí

aktualizováno 
Blíží se čas vánoční, a tak snad všichni z nás začínají plánovat, co komu koupí za dárky.

 

Začínáme vyzvídat, co by si kdo přál. Tyto rozhovory se musejí vést velice citlivě - zvláště se svými drahými polovičkami. Může totiž dojít k situaci, kdy budete dotázáni: "Pamatuješ si, co jsi mi koupil minulé Vánoce?" nebo " Víš, co jsi ode mě dostal minulé Vánoce?". Neboť je člověk dosti vytížen, nezbývá jaksi na podobné informace v mozku dost místa.

Dostáváte se do problémů, jenž je naznačen vaší odmlkou, a v očích je vidět, jak těžce stránkujete v paměti. Snažíte se zachytit jakoukoli zmínku, ze které by se dala potřebná informace složit. Pokud nemáte štěstí a žádná informace, co se dělo někdy před rokem, se nevybaví, máte rozhovor zkažený a již nic nezjistíte, obzvláště pokud následují od druhé strany takové poznámky jako "Dokud si nevzpomeneš, nic ti neřeknu," nebo "Ty si to opravdu nepamatuješ?" a tomu podobné. To potom, krom toho, že nic nezjistíte, jste považován za něco nemožného.

Tomuto všemu se dá předejít.

Můžete si pořídit příslušný software a další část nezapamatovatelných informací přesunout do Vašeho elektronického pomocníka. Takovým softwarem je třeba Gift Giver v1.0, který Vám dnes uvedu.Prográmek Vás uvítá menu, ze kterého volíte akce. Nejprve si zadáte jména osob, k jménům také můžete vepsat kategorii, adresu a čemu dáváte u vybrané osoby přednost, přání nebo dárek. Pokud máte již zadána jména, tak prohlížení nebo úpravy v nich můžete dělat přes seznam jmen, Names List.

Pro vkládání dárků je tlačítko Gifts Given. V obrazovce z rolovacího menu vyberete osobu, zadáte název, popřípadě popis dárku, zatrhnuté, jestli již dárek byl dán, místo nákupu, způsob platby a cenu. Můžete si také nastavit upozornění, vyberete datum a čas z kalendáře, popřípadě si nakreslíte poznámku, která se zobrazí, když nadejde čas. Dalšími tlačítky jsou Giving list  by name/category. Tímto dostáváte seznam třídění podle jména a nebo podle kategorie, kterou jste zadali u jména. Seznamy vypisují jména, názvy dárků, ceny a status, jestli byl dárek už dán. Třídění se v těchto přehledech nastavuje v rolovacím menu. Na konci seznamu je řádek, který Vám po ťuknutí zobrazí součet cen v seznamu.

Prográmek vede i evidenci dárků, které jste obdržel, tlačítko Gifts received. Zadávání je podobné jako u vkládání dárků, jen je zde na zatrhnutí políčko zaslat poděkování. Přehledný seznam s možností úprav je pod tlačítkem Received list.

Pro úplnost vánočního běsnění je zde i funkce zápisu přání, Cards. Zadáváte jméno, datum poslání nebo obdržení vybíráte z kalendáře, je zde opět políčko zaslat poděkování. Seznamem přání můžete záznamy prohlížet nebo upravovat.

Gifts Giver je malý, jednoduchý a přehledný pomocník. Je však škoda, že ani v prográmku, ani v archivu není napsáno nic o práci s ním. Demoverze funguje 15 dní od nainstalování.

Gift Giver

Správce dárků.

Autor: GlobalSync
Verze: 1.0
Jazyk: anglicky
Podporované počítače: PalmOS - 3.0 a vyšší
Nároky na hardware: 101 kB
Cena: $3,99

Hodnocení Palmare.cz

+ neocenitelný pomocník :-)

- bez helpu

 
Užitné vlastnosti:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zpracování a uživatelská přívětivost:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rychlost a stabilita:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dokumentace a nápověda:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Poměr cena/výkon:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Celkové hodnocení:
 

 
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...Najdete na iDNES.cz