Garmin chce navigací nahradit palubní počítače v automobilech

aktualizováno 
Výrobce navigací Garmin přichází s novou službou ecoRouteHD, kterou chce způsobit doslova revoluci v navigacích. Přistroje tohoto typu by totiž mohly nahradit funkce palubního počítače v automobilu a ze získaných dat nabídnout uživateli plnou kontrolu nad vozidlem.

Garmin ecoRouteHD

Technologie ecoRouteHD je dalším krokem Garminu k integraci přenosné automobilové navigace do systému vozu. Díky napojení na tyto systémy bude mít navigace poprvé přístup k diagnostickým informacím jako je okamžitá spotřeba paliva, průměrná spotřeba paliva, otáčky motoru, napětí na baterii, teplota provozních kapalin, či emise a mnoho dalších údajů.

Navigace Garmin přitom nezůstanou jen u čtení a předání dat ze systému vozu jako to dělá palubní počítač, ale poskytnou řidiči širší vyhodnocení s cílem uspořit náklady a snížit ekologickou zátěž.

Data se přenášejí bezdrátově

Zařízení EcoRouteHD je založeno na komunikaci přenosné GPS navigace s diagnostikou automobilu prostřednictvím bezdrátového čidla připojeného do konektoru OBD II. Od roku 1996 se používá jako standardní rozhraní v automobilovém průmyslu.

Garmin ecoRouteHD Garmin ecoRouteHD Garmin ecoRouteHD

Informace z diagnostiky přenáší čidlo Garmin ecoRouteHD prostřednictvím Bluetooth technologie. Instalace čidla ve voze a spárování čidla ecoRouteHD s přenosnou navigací Garmin je velice jednoduché a vyžaduje od uživatele jen minimum zručnosti.

Garmin ecoRouteHD

Bezdrátové čidlo ecoRouteHD, které je schopno propojit kompatibilní navigace Garmin s diagnostikou automobilu, bude na trhu v druhé polovině února za 2 600 korun.

Naučí vás jezdit šetrněji

Funkce ecoRouteHD monitoruje ekologii provozu a na základě těchto dat vyhodnocuje, jakým způsobem řídíte. Za způsob jízdy dostává každý řidič bodové ohodnocení s ohledem na šetrnost provozu. Pokud se tedy budete snažit dosáhnout co nejvyššího skóre pomocí pomalých rozjezdů, plynulého brzdění a udržení konstantní rychlosti, bude vaše cesta nejen ohleduplnější k životnímu prostředí, ale také můžete ušetřit nemalé množství paliva.

Garmin ecoRouteHD

Data o spotřebě jsou k dispozici i v případě, že váš automobil palubní počítač nemá. Navigace je schopna řadu funkcí palubního počítače zcela nahradit.

Zajímejte se o stav motoru

Navigační funkce ecoRouteHD využívá OBDII standard také pro monitoring stavu a problémů motoru. Některá chybová hlášení mohou být důležitá pro provoz.

Garmin ecoRouteHD

Žárovce podsvícení na palubní desce vozu možná nemusíte věnovat zvýšenou pozornost, ale o vysoké teplotě chladící kapaliny je dobré vědět a co nejdřív zastavit. Chybová hlášení jsou k dispozici také pro případnou identifikaci poruchy, když voláte asistenční službu.

Autor:


Témata: Garmin, GPS

Nejčtenější

GLOSA: Proč je iPhone XS Max jednoduše nejlepší smartphone na světě

iPhone XS Max

Každý rok patří iPhony na špičku aktuální produkce a u nového modelu XS Max tomu není jinak. A to i přesto, že v...

Tomu říkáme omluva. Výrobce dá za zpoždění objednávek druhý mobil zdarma

RED Hydrogen One

Výrobce profesionální fototechniky RED bude mít brzy na trhu i vlastní smartphone. Sliboval jej ve dvou verzích, zatím...Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...

Tři roky a tak obrovský skok. Porovnání fotoaparátu iPhonu SE a XS Max

Posunem si prošel i fotoaparát. iPhone SE měl v roce 2016 stejný foťák jako typ...

Fotoaparáty v mobilních telefonech v posledních letech dělají mílové pokroky. Mezi fotomobily patřily iPhony vždy na...

Google se vysmívá nepovedeným fotkám. U něj se to nestane

Pixel 3: Top Shot

Třetí generace Pixelů disponuje navzdory trendům pouze jedním hlavním fotoaparátem. Přesto podle Googlu nehrozí, že by...

Další z rubriky

Apple chystá reálnou navigaci ve stylu Street View

Patent Applu na reálnou navigaci

Majitelé iPhonů a iPadů možná za nějaký čas odinstalují v tuto chvíli nenahraditelné Google Mapy a začnou používat...

Facebook chystá akvizici za miliardu dolarů, chce koupit navigaci Waze

Logo bezplatné navigace Waze

Společnost Facebook jedná o převzetí izraelské společnosti Waze. Ta stojí za oblíbenou stejnojmennou navigací, která je...

Motorola připravuje velký návrat se smartphonem Moto X. Nebude z Číny

Údajné snímky Motoroly X-Phone

Někdejší přední výrobce mobilních telefonů Motorola chystá velký návrat na trh. Plánuje výrobu smartphonu s názvem Moto...Najdete na iDNES.cz