Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotografie nového iPaqu - Víc místa v Zire - a další aktuality

aktualizováno 
Šeptanda: nový iPAQ ještě před Vánoci | Vývojáři, je váš program "OS5 ready"? | Lepší filmy na PalmOS | Víc místa v Zire? FlyZip ZR! | Palmare.cz ve světě

 

Šeptanda: nový iPAQ ještě před Vánoci
Podle nejnovější internetové šeptandy chystá Hewlett-Packard na předvánoční trh menší a levnější iPAQ. Cenový rozsah se očekává od $200 do $400. Nový iPAQ 1900 je údajně tenký handheld vzhledem i rozměry podobný Palmu V. Měl by mít rozšiřovací slot a barevný displej.

Firma HP se tak připravuje na ofenzívu PocketPC konkurentů, kteří chystají na trh levné handheldy (Dell apod.)

 

Vývojáři, je váš program "OS5 ready"?
Firmy nabízející PalmOS komerční software mají nejvyšší čas upravit své aplikace pro PalmOS5 - Palm Tungsten T se začal bezprostředně po svém uvedení na trh prodávat a na světě je i Clié NX70Va NX60. Solidní softwarová firma by měla svým uživatelům nabídnout kompatibilitu svých aplikací pro tento nový systém a novou generaci handheldů. 

Například firma DataViz uvádí s novým Tungsten T novou kancelář DocToGo 5 pro OS5. Svoje produkty postupně optimalizují firmy SplashData, Red-Mercury, TealPoint, Astraware a další. TealPoint dokonce nabízí správce (či spíše emulátor) hacků TealMaster 2.0! Orientaci novým uživatelům by pomohla usnadnit život identifikace (případně filtrování) OS5 softwarovými portály - ty zatím k tomuto kroku ale nepřistoupily.

Jestli se chcete podívat, jestli vaše oblíbené aplikace jsou PalmOS5 kompatibilní, podívejte se sem.

 

Lepší  filmy na PalmOS
Nová verze přehrávače videoklipů TealMovie umí Hi-Res rozlišení v 16-bitové grafice (65.000 barev) a podporuje displeje Sony Clié NR.

Firma Kinoma zase vydala novou verzi svého Kinoma Playeru 1.5 a Kinoma Produceru. Kinoma Player 1.5 podporuje PalmOS5 a ARM procesory. Právě na ARM procesorech by měl program tohoto typu jaksepatří vyniknout.

 

Víc místa v Zire? FlyZip ZR!
Elegant Algorithms je nové jméno firmy Datoru Drosibas Tehnologijas, tvůrce vynikající PalmOS kompresní utility FlyZip XR. Firma se po komerčním úspěchu FlyZip XR rozhodla k expanzi a vyhlásila novou strategii - na trh PDA software chce dodat rejstřík kompresních programů od osobní až po zcela profesionální použití. Programy se budou odlišovat svými schopnostmi a tím i cenou.

Prvním z nové řady produktů je FlyZip ZR, určený výlučně pro nové handheldy Zire. Tyto handheldy vzhledem k nízké RAMce 2MB by mohly FlyZip velmi reálně upotřebit. Příznivá je i cena programu - $9,95.

Firma nabídne v polovině listopadu upgradovanou verzi FlyZip XR za $19,95 s unikátním multitaskingem, podporou karet a ochranou heslem. Pak bude následovat FlyZip Pro za $29,95 pro profesionální použití. 

 

Palmare.cz ve světě
Přestože Palmare.cz vychází pouze v češtině, naše recenze i hodnocení se ve světě PDA software začínají stále víc objevovat. Naše ocenění TIP PALMARE tak lze spatřit nejen na stránkách českých výrobců (Lingea), stále častěji ale i na stránkách zahraničních softwarových domů. Někteří si umisťují na svoje stránky pouze ocenění a hodnocení (jako třeba Red-Mecury u svého AcidImage), další dávají přednost překladům závěrečných výroků a hodnocení (StandAlone FloorPlan) a třeba FlyZip si dávají naše hodnocení na titulní stránku produktu, ale přeložili navíc celou naši recenzi do angličtiny ;-)

Autor:


Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Boj o nejsilnější mobilní procesor se přiostřuje. Na špici míří Huawei

Kirin 980 je prvním 7nm čipsetem od Huaweie

S letošními špičkovými smartphony se naplno rozjel i závod o nejrychlejší procesor. Zavedeným hráčům totiž přibyl...

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Najdete na iDNES.cz