Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fond T-Mobile rozdělil 8 milionů korun

aktualizováno 
Osm milionů korun z Fondu T-Mobile si rozdělí celkem 135 žadatelů z neziskového sektoru. Kromě Lounska, Královéhradecka a Prahy 11 poputují peníze organizacím z různých koutů republiky. Slavnostní předání symbolických šeků proběhne od 24. do 26. června.

Firma to uvedla ve včerejší tiskové zprávě. "Velmi nás těší, že počet žadatelů o grant každým rokem stoupá. Letos se o finanční podporu ucházely bezmála čtyři stovky zájemců," říká Jitka Chocová, manažerka pro společenskou odpovědnost T-Mobile.

Rovných pět milionů korun rozdělí Fond v Královéhradeckém kraji, na Lounsku a v městské části Praha 11. Hodnotící komise obdržely celkem 266 projektů, což je o šedesát více než v loňském roce. Finanční podporu získá 88 z nich.

Nejvíce uchazečů, 118, se letos přihlásilo z Královéhradeckého kraje, ve kterém Fond spravuje nadace VIA. Celkovou částku dva miliony korun si zde rozdělí 36 žadatelů, z toho polovina připadne organizacím z okresu Hradec Králové. V okrese Louny, kde má Fond na starosti Komunitní nadace Euroregionu Labe, se o stejně vysokou sumu ucházelo 111 projektů, z nichž bylo vybráno 36. V městské části Praha 11 se do grantového řízení zapojilo 37 zájemců. Šestnáct úspěšných se podělí o jeden milion korun.

Konkrétně peníze pomohou například projektu Ústavu sociální péče v Tuchořicích, kam chodí pomáhat i zaměstnanci T-Mobile. Ten vybaví díky grantu speciální muzikoterapeutickou místnost pro své klienty. Společnost ochránců památek ve východních Čechách uspěla v grantovém řízení opakovaně – letos získalo královéhradecké sdružení finance na uspořádání koncertu v románském kostele sv. Jakuba Většího ve Vysokém Újezdu v rámci programu "Návraty a znovuzrození". Na Jižním městě v Praze získala příspěvek volnočasová dílna pro seniory či tréninková kavárna DENDRIT Café, kde pracují lidé trpící psychickými potížemi.

Maximální výše podpory byla stanovena na 100 000 Kč na jeden projekt, jehož realizace může trvat maximálně 1 rok, a to od 1. července 2008 do 30. června 2009.

Fond T-Mobile pro zaměstnance
Svůj třetí ročník má za sebou také Fond T-Mobile pro zaměstnance. V jeho rámci mohli pracovníci T-Mobile doporučit do grantového řízení neziskové organizace z celé republiky. Zaměstnanci operátora podpořili svou referencí celkem 124 projektů. Mezi ty úspěšné se dostal třeba cyklus vzdělávacích pobytů pro ženy po ablaci prsu, dva mezinárodní dobrovolnické kempy v Putimi nebo zřízení odpočinkového koutku pro malé i velké v České Skalici.

Hodnotící komise nakonec rozhodla o přidělení grantu 47 uchazečům, mezi které bude prostřednictvím Nadace VIA rozdělena částka 3 122 100 korun. Maximální výše podpory byla stanovena na 100 000 korun ve prospěch jednoho projektu, jehož realizace může trvat opět maximálně jeden rok (1. 7. 2008-30. 6. 2009).

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Ohrožuje nás záření z mobilů? Tady je výsledek studie za půl miliardy

Apple prodal méně iPhonů ale měl rekordní zisk

Představuje záření z mobilů pro naše zdraví riziko, nebo ne? Odpověď na tuto otázku se snaží najít vědci už desítky...

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Najdete na iDNES.cz