Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fond T-Mobile rozdělil 8 milionů korun

aktualizováno 
Osm milionů korun z Fondu T-Mobile si rozdělí celkem 135 žadatelů z neziskového sektoru. Kromě Lounska, Královéhradecka a Prahy 11 poputují peníze organizacím z různých koutů republiky. Slavnostní předání symbolických šeků proběhne od 24. do 26. června.

Firma to uvedla ve včerejší tiskové zprávě. "Velmi nás těší, že počet žadatelů o grant každým rokem stoupá. Letos se o finanční podporu ucházely bezmála čtyři stovky zájemců," říká Jitka Chocová, manažerka pro společenskou odpovědnost T-Mobile.

Rovných pět milionů korun rozdělí Fond v Královéhradeckém kraji, na Lounsku a v městské části Praha 11. Hodnotící komise obdržely celkem 266 projektů, což je o šedesát více než v loňském roce. Finanční podporu získá 88 z nich.

Nejvíce uchazečů, 118, se letos přihlásilo z Královéhradeckého kraje, ve kterém Fond spravuje nadace VIA. Celkovou částku dva miliony korun si zde rozdělí 36 žadatelů, z toho polovina připadne organizacím z okresu Hradec Králové. V okrese Louny, kde má Fond na starosti Komunitní nadace Euroregionu Labe, se o stejně vysokou sumu ucházelo 111 projektů, z nichž bylo vybráno 36. V městské části Praha 11 se do grantového řízení zapojilo 37 zájemců. Šestnáct úspěšných se podělí o jeden milion korun.

Konkrétně peníze pomohou například projektu Ústavu sociální péče v Tuchořicích, kam chodí pomáhat i zaměstnanci T-Mobile. Ten vybaví díky grantu speciální muzikoterapeutickou místnost pro své klienty. Společnost ochránců památek ve východních Čechách uspěla v grantovém řízení opakovaně – letos získalo královéhradecké sdružení finance na uspořádání koncertu v románském kostele sv. Jakuba Většího ve Vysokém Újezdu v rámci programu "Návraty a znovuzrození". Na Jižním městě v Praze získala příspěvek volnočasová dílna pro seniory či tréninková kavárna DENDRIT Café, kde pracují lidé trpící psychickými potížemi.

Maximální výše podpory byla stanovena na 100 000 Kč na jeden projekt, jehož realizace může trvat maximálně 1 rok, a to od 1. července 2008 do 30. června 2009.

Fond T-Mobile pro zaměstnance
Svůj třetí ročník má za sebou také Fond T-Mobile pro zaměstnance. V jeho rámci mohli pracovníci T-Mobile doporučit do grantového řízení neziskové organizace z celé republiky. Zaměstnanci operátora podpořili svou referencí celkem 124 projektů. Mezi ty úspěšné se dostal třeba cyklus vzdělávacích pobytů pro ženy po ablaci prsu, dva mezinárodní dobrovolnické kempy v Putimi nebo zřízení odpočinkového koutku pro malé i velké v České Skalici.

Hodnotící komise nakonec rozhodla o přidělení grantu 47 uchazečům, mezi které bude prostřednictvím Nadace VIA rozdělena částka 3 122 100 korun. Maximální výše podpory byla stanovena na 100 000 korun ve prospěch jednoho projektu, jehož realizace může trvat opět maximálně jeden rok (1. 7. 2008-30. 6. 2009).

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Obyčejné mobily někde táhnou víc než iPhony. Google do nich investoval

Nokia 8110 4G

Google nesází pouze na svůj operační systém Android, ale nyní se snaží proniknout i do segmentu obyčejných mobilů. Do...

Majitelé iPhonů mají vysoký příjem, patří mezi nejmajetnější

Vlastnictví íPhonu v 69,1 procentech případů znamená, že má vlastník „vysoký...

Studie univerzity v Chicagu potvrdila, že vlastníci iPhonu či iPadu patří k bohatší vrstvě společnosti. To však...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za zneužívá dominantního...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz