Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firmware R2M pro Ericsson T39/R520 - To musíte mít!

aktualizováno 
Nový firmware pro telefony Ericsson T39 a R520 opravuje hlavně nepříjemné problémy s GPRS a e-mail klientem. Pokud používáte tyto služby, pak bez váhání upgradujte...
Firmware pro telefony Ericsson R520 a T39 prošel několika dalšími vývojovými stádii, až se na trhu konečně objevila stabilní verze R2M, kterou můžeme s klidným svědomím doporučit. A pokud používáte e-mailový klient, případně GPRS a máte verzi nižší než R2K, tak vězte, že nový firmware s označením R2M je přímo nutností pro váš mobil.

Nejdříve si připomeňme, jak zjistit verzi firmware, která je v telefonu. Stiskněte kombinaci šipek a hvězdičky takto: >*<<*<*. Touto kombinací se dostanete do servisního menu telefonu (pozor, nikoliv sítě). Nyní stačí zmáčknout dvakrát Yes a dostanete se rubriky Service info – Informace o SW a na prvním řádku máte označení aktuální verze firmwaru nahraného ve vašem telefonu. Pokud máte R2D, jde o prastarou verzi, pokud jde o R1, jde o první testovací firmware a pokud máte R2M, máte verzi, o které právě píšeme.

Nový firmware R2M má několik zajímavých novinek oproti starším verzím.

Opravený e-mail klient

Firmware R2 s sebou přinesl e-mail klienta, kdy lze poštu vybírat přes POP3 a přes SMTP odesílat. Bohužel spolupráce nebyla jednoduchá v případě, že váš internetový provider nepřiděloval dynamicky DNS servery, což zdaleka není pravidlem. A firmware R2 nepodporoval ruční zadání DNS serveru.

Od verze R2M je již ruční zadání DNS serveru podporovánom, a tak spolupráce s e-mailem je naprosto bez problémů. Nyní email klient pracuje i s jmennými názvy serverů, korektně přijímá celou poštu a také ji odesílá.

Takže si nezapomeňte v nastavení datového účtu také správně nastavit DNS server, který váš internetový provider používá nebo doporučuje.

Podpora SMS zlepšena

Vylepšení se také dočkala podpora SMS zpráv. Ne snad, že by telefon předtím neuměl SMS odesílat, nyní ale má drobnosti pro práci se SMS zprávami, které potěší.

První takovou drobností je zobrazení jména odesílatele namísto čísla v detailu při čtení SMS zprávy. Podmínkou je to, že jméno s tímto číslem máte uloženo v telefonním seznamu.

Pokud odesíláte SMS zprávu, přibyla k nabídce odeslání na skupinu a číslo ze seznamu, kromě toho i odeslání na číslo ze SIM karty a na neuložené číslo (například někomu, jehož hovor jste promeškali).

A navíc...

Další vylepšení firmware se týkají stability – mělo by méně docházet k zamrznutí, kdy je třeba bateriový reset (vyndání a vložení baterie pro restart telefonu). Navíc měla být zlepšena podpora GPRS, což by měli ocenit hlavně zákazníci Eurotelu, který si s prvními verzemi release 2 příliš nerozuměl, většinou ovšem vinou Ericssonu.

Firmware R2M pro telefony Ericsson R520 a T39 by měl být dostupný na většině Ericsson Service Point (Servisních centrech). Jak je to s poplatky za upgrade, není příliš jasné.

Své zkušenosti s novým firmwarem a tipy, kde a zakolik si ho lze updatovat, samozřejmě můžete psát do níže umístěného diskusního fóra.

Mimochodem, další servisní stránka vašeho Ericssonu se vyvolá kódem >*<<**<.

Předchozí informace o firmware R2D najdete v článku Ericsson R520 má nový firmware, který ho naučí poštu a zlepší GPRS.

Autor:Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

To není iPhone X s Androidem, ale druhý mobil se snímačem v displeji

Doogee V bude druhý smartphone se snímačem otisků prstů integrovaným přímo v...

Jedním z poznávacích znamení iPhonu X je nepříliš vzhledné vykrojení displeje, kterým je známý i neúspěšný Essential...

Prodeje kultovního OnePlus nejsou velké, ale přinášejí fantastický zisk

OnePlus 5T na veletrhu CES 2018

Konečně byla zveřejněna prodejní čísla jedné z nejžhavějších značek současnosti. Překvapivě nejsou extrémně vysoká,...

Nový trend: I levné telefony dokážou být technicky zajímavé

Alcatel 5

Na tiskové konferenci v Barceloně představil výrobce Alcatel hned několik novinek střední třídy. Jde o mobily od dvou...Najdete na iDNES.cz