Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firmware R2M pro Ericsson T39/R520 - To musíte mít!

aktualizováno 
Nový firmware pro telefony Ericsson T39 a R520 opravuje hlavně nepříjemné problémy s GPRS a e-mail klientem. Pokud používáte tyto služby, pak bez váhání upgradujte...
Firmware pro telefony Ericsson R520 a T39 prošel několika dalšími vývojovými stádii, až se na trhu konečně objevila stabilní verze R2M, kterou můžeme s klidným svědomím doporučit. A pokud používáte e-mailový klient, případně GPRS a máte verzi nižší než R2K, tak vězte, že nový firmware s označením R2M je přímo nutností pro váš mobil.

Nejdříve si připomeňme, jak zjistit verzi firmware, která je v telefonu. Stiskněte kombinaci šipek a hvězdičky takto: >*<<*<*. Touto kombinací se dostanete do servisního menu telefonu (pozor, nikoliv sítě). Nyní stačí zmáčknout dvakrát Yes a dostanete se rubriky Service info – Informace o SW a na prvním řádku máte označení aktuální verze firmwaru nahraného ve vašem telefonu. Pokud máte R2D, jde o prastarou verzi, pokud jde o R1, jde o první testovací firmware a pokud máte R2M, máte verzi, o které právě píšeme.

Nový firmware R2M má několik zajímavých novinek oproti starším verzím.

Opravený e-mail klient

Firmware R2 s sebou přinesl e-mail klienta, kdy lze poštu vybírat přes POP3 a přes SMTP odesílat. Bohužel spolupráce nebyla jednoduchá v případě, že váš internetový provider nepřiděloval dynamicky DNS servery, což zdaleka není pravidlem. A firmware R2 nepodporoval ruční zadání DNS serveru.

Od verze R2M je již ruční zadání DNS serveru podporovánom, a tak spolupráce s e-mailem je naprosto bez problémů. Nyní email klient pracuje i s jmennými názvy serverů, korektně přijímá celou poštu a také ji odesílá.

Takže si nezapomeňte v nastavení datového účtu také správně nastavit DNS server, který váš internetový provider používá nebo doporučuje.

Podpora SMS zlepšena

Vylepšení se také dočkala podpora SMS zpráv. Ne snad, že by telefon předtím neuměl SMS odesílat, nyní ale má drobnosti pro práci se SMS zprávami, které potěší.

První takovou drobností je zobrazení jména odesílatele namísto čísla v detailu při čtení SMS zprávy. Podmínkou je to, že jméno s tímto číslem máte uloženo v telefonním seznamu.

Pokud odesíláte SMS zprávu, přibyla k nabídce odeslání na skupinu a číslo ze seznamu, kromě toho i odeslání na číslo ze SIM karty a na neuložené číslo (například někomu, jehož hovor jste promeškali).

A navíc...

Další vylepšení firmware se týkají stability – mělo by méně docházet k zamrznutí, kdy je třeba bateriový reset (vyndání a vložení baterie pro restart telefonu). Navíc měla být zlepšena podpora GPRS, což by měli ocenit hlavně zákazníci Eurotelu, který si s prvními verzemi release 2 příliš nerozuměl, většinou ovšem vinou Ericssonu.

Firmware R2M pro telefony Ericsson R520 a T39 by měl být dostupný na většině Ericsson Service Point (Servisních centrech). Jak je to s poplatky za upgrade, není příliš jasné.

Své zkušenosti s novým firmwarem a tipy, kde a zakolik si ho lze updatovat, samozřejmě můžete psát do níže umístěného diskusního fóra.

Mimochodem, další servisní stránka vašeho Ericssonu se vyvolá kódem >*<<**<.

Předchozí informace o firmware R2D najdete v článku Ericsson R520 má nový firmware, který ho naučí poštu a zlepší GPRS.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Huawei odkládá mobil s ohebným displejem. Místo něj má model pro hráče

Huawei P20 Pro

Huawei má mnoho plánů, kterými chce zaplnit mezery na trhu. Představil herní smartphone, chystá i chytrý telefon s...

Najdete na iDNES.cz