Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ferguson D-780 HX

aktualizováno 
DVD přehrávače se staly naprosto masovým zbožím a jejich prodeje jen kvetou. Aby ne – za pár korun obstarají spoustu zábavy, umí DVD i muziku na CD a fotky. Ale také hudební MP3 soubory a DivX komprimované filmy. Lze říci, že výše jmenované zvládne dnes skoro každý přehrávač. Ale především s přehráváním filmů v DivX stažených z internetu má spousta přehrávačů problémy. Ferguson je jedním z mála, který umí z tohoto formátu vytěžit maximum.

Ferguson D-780 HX

Fyzicky se jedná o úplně obyčejný levný přehrávač – jednočipové řešení od MediaTeku, který sdílí s desítkami dalších přehrávačů, USB vstup, obrazový kompozitní výstup i SCART s RGB, multikanálový zvukový výstup, digitální zvukový výstup a trochu nadstandardně i nejdokonalejší digitální rozhraní HDMI. Přehrávač snadno připojíte prakticky k jakémukoliv zobrazovači.

Ferguson D-780 HX
Ferguson D-780 HX


Čím se od podobné masy Ferguson odlišuje, je výborně zpracovaný firmware, který celý přístroj řídí. Díky němu disponuje funkcemi, které nejsou běžné, a zvyšují tím jeho užitnou hodnotu.

DivX v pohodě se skvělými titulky

Přehrávání DivX filmů je dotaženo k dokonalosti a jednoznačně se jedná o nejsilnější stránku přístroje. Přehraje prakticky jakýkoli DivX (XviD) film, limitem je PAL rozlišení (720 × 576). S ripy ve vysokém rozlišení si neporadí.

Obraz roztahuje na celé stínítko obrazovky (v rámci možnosti zachování korektního poměru stran), soubory načítá rychle a využít lze například velmi plynulý rychloposuv – to je jedna z disciplín, kde většina přehrávačů končí zastavením obrazu, případně zamrznutím přístroje.

Velikým plusem jsou možnosti přehrávání titulků z externích souborů (sub, srt, smi, txt). Disponuje jednak bezchybnou českou diakritikou a možností výběru z mnoha znakových sad, ale navíc si s jejich zobrazením můžete dopodrobna vyhrát. Lze měnit velikost písma (malé, střední, velké), barvu, font, podbarevní, ohraničení, umístění v obraze, zalamování. Titulky si přizpůsobíte po libosti a s jejich čtením nemusí mít problém ani špatně vidící babička. Přebarvení však ocení i člověk s perfektním zrakem – nebude mít problém se čtením titulků v bílých scénách.

Ferguson D-780 HX

Muzika a fotky bez potíží

Přehrávání muziky v MP3 nabízí pohodlné menu, ve kterým procházíte adresáři – knihovna podle ID3 tagů se nevytváří. Jejich informace však vypisuje, a tak vždy víte, co posloucháte. Veškeré zobrazení je bohužel jen na připojeném televizoru, displej ukazuje jen čas…

Prohlížení fotografií potěší schopností jejich reprodukce ve vysokém rozlišení – na FullHD televizoru vypadají skvěle. I snímky z 10Mpx fotoaparátu se načítají svižně.

Ferguson D-780 HX

Obraz, zvuk a obsluha

Přehrávač byl zapojen do 42“ FullHD televizoru Gogen 42783 TFT, zesilovače Yamaha AX-892 a špičkových reprosoustav Xavian XN-185 II. Obraz byl výborný, byl limitován spíš kvalitou záznamu než přehrávačem samotným. Se zvukem to bylo trochu horší – zní poutavě a barevně, ale někdy příliš agresivně a uměle. Na levnějších sestavách převodníky do analogového signálu svoji práci odvedou, lepší kvalitu ale nabízí výstup digitální. Jen pozor – po zapnutí přehrávač někdy pošle velmi nepříjemný vysokofrekvenční signál… pokud by měl zesilovač nastavenou větší hlasitost, mohly by se poškodit reprosoustavy. Obsluha je jednoduchá, nepotěšil mne jen dálkový ovladač, se kterým musíte mířit přímo na čelo přístroje.

Proč koupit?
Protože je to univerzální DVD přehrávač se širokou podporů DivX filmů. A je to odborník na titulky!

Základní parametry
Ferguson D-780 HX, cena: 2 600 Kč
Rozměry/hmotnost: 430 x 230 x 34/neudává
Audiofromáty: CD-Audio, MP3, WMA
Videoformáty: DVD Video,  SVCD, VCD, DivX 3.x, 4.x, 5.x včetně DivX PRO, XviD
MPEG-1, MPEG-2, Nero Digital Standard,  JPEG,
Titulky: srt, sub, smi, ssa, txt, sub/idx
Audio výstupy: USB, kompozitní, RGB přes SCART, HDMI výstup (až 1080i), komponentní
Video výstupy: S/PDIF výstup (koaxiální), Analogový 5.1 výstup (Stereo, PCM, DD, DTS),
Dolby Digital/DTS/MPEG 5.1 Digital výstup (přes SPDIF výstup)

Klady a zápory
+ skvělé možnosti nastavení titulků u DivX, výborný obraz, rychlé reakce
- horší zvuk, horší dálkový ovladač, nemá S-Video výstup


Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Další z rubriky

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Ohrožuje nás záření z mobilů? Tady je výsledek studie za půl miliardy

Apple prodal méně iPhonů ale měl rekordní zisk

Představuje záření z mobilů pro naše zdraví riziko, nebo ne? Odpověď na tuto otázku se snaží najít vědci už desítky...

Najdete na iDNES.cz