Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Face Contact: komfortní telefonní seznam ve formě pluginu pro Dnes

aktualizováno 
Windows Mobile komunikátory sice umějí telefonovat, ovšem rozhodně to není funkce, kterou nějak vynikají. Systém totiž v základu neumožňuje právě snadné vytáčení kontaktů. Naštěstí jsou zde nápadité aplikace třetích stran, které telefonní úkony značně zjednoduší. Nejnovějším přírůstkem je Face Contact.
Face Contact aneb pohodlí při vytáčení kontaktů především

Face Contact aneb pohodlí při vytáčení kontaktů především

Rádi byste svůj komunikátor obohatili aplikací, která by usnadnila volání těch nejčastějších jmen z telefonního seznamu? Pak se na chvíli zastavte a přečtěte si následující recenzi. Ta patří programu Face Contact, který je vlastně animovaným pluginem pro obrazovku Dnes. Pojďme se na něj tedy podívat podrobněji.

Instalace

Jako každou jinou aplikaci je nutné Face Contact do daného přístroje nejprve nainstalovat. Navštivte tedy oficiální stránky a stáhněte si instalační soubor. Připojte zařízení k PC a po synchronizaci s ActiveSync spusťte instalaci. Face Contact se v jejím průběhu přihlásí o 520 kB paměti, které jistě rádi obětujete. Po instalaci se mohutný plugin Face Contact automaticky přidá na Dnes obrazovku, reset přístroje tedy není nutný.

Snadnější práce s kontakty může začít

Před samotným používáním programu je nutné na obrazovku jednotlivé kontakty nejprve přiřadit. Klepnutím na položku Contact Manager se dostanete do základního menu nastavení. Volbou Add contact budete katapultováni do vestavěného telefonního seznamu, kde vyberete jméno, které chcete mít rychle přístupné přímo z hlavní obrazovky. Tento postup analogicky opakujte pro všechna jména, jenž toužíte mít vždy po ruce.

Face Contact Face Contact Face Contact

V menu lze mimo přidávání kontaktů jména také z pluginu odstraňovat, případně je upravovat. Měnit lze také řazení zobrazených kontaktů a to dle jména, příjmení nebo názvu společnosti. Případně si můžete nadefinovat vlastní filtr.

Face Contact Face Contact Face Contact

V textovém menu můžete kontaktům rychleji přiřadit jiný obrázek nebo podobiznu úplně odstranit (což by vzhledem ke stylu zobrazení kontaktů nemělo valného smyslu). Nastavení se nebrání ani styl ovládání aplikace, kdy můžete jednomu klepnutí nebo podržení displeje přiřadit rozlišené akce. Regulovat se dá i rychlost rolování fotek při listování.

Face Contact Face Contact Face Contact

Z dalších možnosti přizpůsobení nechybí volby tvaru zobrazených fotek – defaultní čtvercové fotky tak mohu vystřídat zaoblené fotky či podobizny kruhového tvaru. Nastavuje se i stupeň transparence fotek a jejich reflexe.

Face Contact Face Contact Face Contact

Samotné vyhledávání mezi zvolenými kontakty je pak díky podpoře pohybových gest značně komfortní a návykové. Jednotlivé fotky jsou dostatečně velké a tak se většinou neminete. Klepnutím na daném kontaktu se aktivuje kontextové menu, z něhož lze rychle přejít k tvorbě SMS, emailu nebo vytočení čísla. Face Contact je dobře napsaná aplikace, protože s líbivými grafickými přechody nemá problém ani Touch, který nepatří k nesvižnějším.

Face Contact Face Contact Face Contact

Závěr

Pokud vás tato aplikace a zaujala a vlastníte PDA telefon s Windows Mobile 5.0 a vyšší, pak Face Contact rozhodně vyzkoušejte. Třeba se vám zalíbí natolik, že ani cena 15 USD za plnou verzi pro vás nebude překážkou.

Zkušební verzi stahujte zdeNejčtenější

Nevídané. Nejlevnější letošní iPhone bude dvousimkový, ale má to háček

iPhone 8 Plus dodnes patří k nejvýkonnějším smartphonům. Dvě SIM najednou ale...

O příchodu iPhonu se sekundárním slotem pro SIM se spekuluje několik měsíců. Nejnovější zprávy tchajwanského deníku...

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...Nejlepší samsung letošního roku má extrémní paměť a nahradí počítač

Samsung Note 9 na premiéře v New Yorku

Nástupce „zápisníkové“ řady Note od Samsungu je opět tím nejlepším, co si od korejského výrobce letos můžete pořídit....

Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Samsung naučil chytré hodinky tikat a ručičky mají jako ty opravdické

Samsung Galaxy Watch

Spolu se špičkovým smartphonem Note 9 představil Samsung v New Yorku i nové hodinky. Ty se jmenují jednoduše Galaxy...

Další z rubriky

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz