Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Face Contact: komfortní telefonní seznam ve formě pluginu pro Dnes

aktualizováno 
Windows Mobile komunikátory sice umějí telefonovat, ovšem rozhodně to není funkce, kterou nějak vynikají. Systém totiž v základu neumožňuje právě snadné vytáčení kontaktů. Naštěstí jsou zde nápadité aplikace třetích stran, které telefonní úkony značně zjednoduší. Nejnovějším přírůstkem je Face Contact.
Face Contact aneb pohodlí při vytáčení kontaktů především

Face Contact aneb pohodlí při vytáčení kontaktů především

Rádi byste svůj komunikátor obohatili aplikací, která by usnadnila volání těch nejčastějších jmen z telefonního seznamu? Pak se na chvíli zastavte a přečtěte si následující recenzi. Ta patří programu Face Contact, který je vlastně animovaným pluginem pro obrazovku Dnes. Pojďme se na něj tedy podívat podrobněji.

Instalace

Jako každou jinou aplikaci je nutné Face Contact do daného přístroje nejprve nainstalovat. Navštivte tedy oficiální stránky a stáhněte si instalační soubor. Připojte zařízení k PC a po synchronizaci s ActiveSync spusťte instalaci. Face Contact se v jejím průběhu přihlásí o 520 kB paměti, které jistě rádi obětujete. Po instalaci se mohutný plugin Face Contact automaticky přidá na Dnes obrazovku, reset přístroje tedy není nutný.

Snadnější práce s kontakty může začít

Před samotným používáním programu je nutné na obrazovku jednotlivé kontakty nejprve přiřadit. Klepnutím na položku Contact Manager se dostanete do základního menu nastavení. Volbou Add contact budete katapultováni do vestavěného telefonního seznamu, kde vyberete jméno, které chcete mít rychle přístupné přímo z hlavní obrazovky. Tento postup analogicky opakujte pro všechna jména, jenž toužíte mít vždy po ruce.

Face Contact Face Contact Face Contact

V menu lze mimo přidávání kontaktů jména také z pluginu odstraňovat, případně je upravovat. Měnit lze také řazení zobrazených kontaktů a to dle jména, příjmení nebo názvu společnosti. Případně si můžete nadefinovat vlastní filtr.

Face Contact Face Contact Face Contact

V textovém menu můžete kontaktům rychleji přiřadit jiný obrázek nebo podobiznu úplně odstranit (což by vzhledem ke stylu zobrazení kontaktů nemělo valného smyslu). Nastavení se nebrání ani styl ovládání aplikace, kdy můžete jednomu klepnutí nebo podržení displeje přiřadit rozlišené akce. Regulovat se dá i rychlost rolování fotek při listování.

Face Contact Face Contact Face Contact

Z dalších možnosti přizpůsobení nechybí volby tvaru zobrazených fotek – defaultní čtvercové fotky tak mohu vystřídat zaoblené fotky či podobizny kruhového tvaru. Nastavuje se i stupeň transparence fotek a jejich reflexe.

Face Contact Face Contact Face Contact

Samotné vyhledávání mezi zvolenými kontakty je pak díky podpoře pohybových gest značně komfortní a návykové. Jednotlivé fotky jsou dostatečně velké a tak se většinou neminete. Klepnutím na daném kontaktu se aktivuje kontextové menu, z něhož lze rychle přejít k tvorbě SMS, emailu nebo vytočení čísla. Face Contact je dobře napsaná aplikace, protože s líbivými grafickými přechody nemá problém ani Touch, který nepatří k nesvižnějším.

Face Contact Face Contact Face Contact

Závěr

Pokud vás tato aplikace a zaujala a vlastníte PDA telefon s Windows Mobile 5.0 a vyšší, pak Face Contact rozhodně vyzkoušejte. Třeba se vám zalíbí natolik, že ani cena 15 USD za plnou verzi pro vás nebude překážkou.

Zkušební verzi stahujte zde
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Najdete na iDNES.cz