Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

EyePhoto: prohlížení fotek nikdy nebylo pohodlnější

aktualizováno 
Kvalitních prohlížečů fotografií není pro WM komunikátory nikdy dost. Ačkoli jsou vestavěné aplikace docela použitelné, zpravidla jsou ochuzeny o některé pokročilé funkce a nebo nenabízejí nijak komfortní obsluhu. Nový program EyePhoto se ale ovládá více než dobře.
EyePhoto: listování fotoalbem letmým dotykem

EyePhoto: listování fotoalbem letmým dotykem

Základní programová výbava Windows Mobile komunikátorů se s každou novou verzí vylepšuje. Internet Explorer doznal ve verzi WM 6.1 několika nových zajímavých funkcí. Ovšem u prohlížeče obrázků nijak velké pokroky nepociťujeme. Naštěstí jsou zde aplikace třetích stran, které ty vestavěné s přehledem zastoupí a zastíní.

Takový příměr padne i další aplikaci z dílen VITO Technologies. Tento tým pod záštitou projektu I Love Windows Mobile vydává sérii aplikací, které mají zjednodušit práci s WM komunikátory. Již realizované aplikace charakterizuje především pohodlné ovládání, kde nechybí (pokud je to možné) pohybová gesta ve stylu ovládání Apple iPhone.

Představení a instalace

Zatím poslední počin této série nese název EyePhoto a je určen, jak název napovídá, k prohlížení pořízených fotografií a vůbec všech obrázků nacházejících se ve vašem komunikátoru.

Instalace je i v tomto případě nevyhnutelná a vyžádá si něco málo přes jeden megabyte. To není při dnešních cenách paměťových karet žádná katastrofa.

Luxusní prohlížení fotek ve vašem komunikátoru začíná

Po spuštění aplikace vás přivítá úvodní obrazovka, která ihned ukáže počet nalezených obrázků v jednotlivých složkách. Klepnutím na libovolnou z nich obrazovka přejde na seznam fotek v dané složce. Pochopitelně nejde o pouhé přepnutí obrazu, nýbrž o efektní posun.

EyePhoto EyePhoto 

Dalším klepnutím na některý z obrázků se přepne na detailnější zobrazení. Nyní lze tahy po displeji rolovat mezi jednotlivými obrázky. Při dostatečné velikosti obrázku program nabídne možnost zoomu. Přiblížení probíhá plynule, nejde tedy o žádné nepřirozené překreslování.

EyePhoto EyePhoto

Velkou výhodou je celková svižnost aplikace, kterou většinou vestavěné prohlížeče nabídnout nemohou. Dalším nesporným pozitivem je snadné ovládání aplikace pomocí prstů – stylus rozhodně potřebovat nebudete.

EyePhoto EyePhoto

Nastavení aplikace je velmi stručné a v podstatě umožňuje jen změnu lokalizace programu, jeho minimalizaci nebo úplné ukončení.

EyePhoto EyePhoto

Jedinou nevýhodou je absence možností jakékoli editace obrázků, kterou nabízí třeba vynikající XnView. Na rozdíl od toho je však Eye Photo komerční záležitostí, které si výrobce cení na necelých 15 USD (asi 240 Kč). Aplikace je určena pro všechny Pocket PC na Windows Mobile 2003, 5.0 a 6. Kromě běžného QVGA rozlišení je podporováno i čtvercových 240 x 240 a 320 x 320 obrazových bodů.

Trial verzi stahujte zde  Témata: Apple iPhone

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidem v šuplících leží nedostatkový materiál do elektromobilů

Šuplík

Výrobci automobilů, kteří hledají nové dodávky kobaltu, jenž je důležitý pro výrobu baterií, by se mohli zaměřit na...

Kupujete smartphone? Tyto teď pořídíte se zajímavou slevou

Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Toužili jste například po špičkovém LG, samsungu či iPhonu, ale od koupě vás odradila vysoká cena? Nyní máte šanci...

Najdete na iDNES.cz