Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Experti na fotografie na PocketPC

aktualizováno 
Máte handheld s PocketPC? I vás dnes čeká procházka po programech na prohlížení fotografií.

 

Fotografie jsou i na PocketPC platformě jako doma - je to dáno nejen oblibou této kategorie programů, ale i tradičním dobrým rozlišením 240x320 pixelů, rychlými procesory a drtivou převahou barevných displejů. Nebudeme se zdržovat, protože programů je mnoho a vybíráme pro vás ty nejúspěšnější mezi uživateli!

 

Picture Perfect Photo Viewer 5.1
Kdyby už neexistoval v této kategorii žádný jiný produkt, tak Picture Perfect by vám vystačil a splnil většinu vašich přání.

Fotografie můžete zařazovat do alb, vytvářet působivá slideshow se speciálními efekty a zobrazovat volitelně jejich náhledy (6 typů). Podporuje fotografie ve formátech BMP, JPEG a GIF, samozřejmě i na kartách. K fotografiím můžete přiřazovat zvuky (třeba vaše dítko na vás může při prohlížení  promluvit), či podbarvit svou prezentaci hudbou ve formátu WMA, či MP3. Program má lupu i zobrazení fotky přes celý displej nebo import formátu PowerPoint. 

Jde o jeden z nejoblíbenějších programů této kategorie.

Autor: Applian Technologies, shareware $19,95

 

SunnySoft SunnyView 1.1
Produkt české firmy sází na jednoduchost. Jeho silnou stránkou je rovněž podpora mnoha formátů obrázků (.pcd, .bmp, .pix, .gif, .jpg, .jpe, .jpeg, .jfif, .jif, .png, .ilbm, .lbm, .iff, .sgi, .rgb, .rgba, .bw, .ppm, .tiff, .ras, .tga, .pcx atd.). Má náhledy fotografií a umí nastavovat u obrázků jas i kontrast a gamma korekci. 

Pracuje s obrázky dle struktury adresářů. Využívá systém Sunnysoft BCS system™(Blind Control System™) k ulehčení ovládání aplikace: obrazovka je rozdělena na "neviditelné" části a každá část má přiřazenou funkci a tu máte vždy k dispozici. Tím je ovládání příjemnější a intuitivnější. Umí lupu, slideshow i rotaci obrázků. Cena je v korunách a je velmi příznivá.

Autor: SunnySoft, shareware 209 Kč (včetně DPH)

 

PhotoAlbum 1.0
Program umí dobře kategorizovat fotografie a vytvářet virtuální fotoalba. Z každého alba pak můžete vytvořit slideshow.

Autor: DSRTech, shareware $12,99

 

emFoto Album 1.0
Prohlížeč fotografií od Emcon Emsys je komerční produkt za $19.95. Soustředí se zejména na perfektní slide-show: nabízí celkem 19 přechodů a efektů mezi fotografiemi v prezentaci. Zvládá ale i rotaci obrázků, náhledy, vyhledávání v browseru apod...

 

PictPocket Lite
Difigsoft nabízí za $16,95 vyspělý produkt (za $19,95 prodává rovněž verzi pro PalmOS), který zaujme svojí komplexností - podporuje formáty 2BP, JPG, JPE, JPEG, GIF, PCX, PCD, TIF, TIFF, RAW, PPM, PGM, CFX. Umí lupu, včetně zarovnání na 100 % či do celého displeje, náhledy i rotace obrázků, úpravu jasu a kontrastu i podle histogramu. Součástí slideshow mohou být wav zvuky.  Verze PalmOS se pochopitelně odlišuje - podrobnosti najdete na stránkách firmy.

 

MyPhotos for PocketPC
Jednoduchý prohlížeč fotografií od L3solutions - firma jej prodává za $14,95. 

Umí slideshow s patnácti speciálními efekty, prezentace lze velmi dobře konfigurovat.

 

dsPhoto Viewer 1.0
DreameeSoft vytvořil $9,95 aplikaci k prohlížení obrázků v PocketPC v rozšířených formátech BMP, GIF, JPEG a PNG. Za poměrně příznivou cenu obdržíte program, který umí slideshow i s efekty a náhledy, rotaci, úpravu obrázků (negativ, černobílý, zrcadlový pohled apod.).

 

Photo Explorer
Program Aidem Systems Inc za  $19,95 je dalším produktem z této bohatě zastoupené kategorie PocketPC produktů. Podporuje formáty BMP, JPEG a GIF a 24bitovou grafickou hloubku. 

Má lupu, rotaci obrázků, několik typů náhledů, slideshow a možnost editace obrázků v programu PocketPainter (je možno dokoupit). 

 

PalbumPicture Viewer
Sbp Software prodává za $9,95 aplikaci na prohlížení obrázků, které nechybí nic, co by neměli jeho konkurenti - slideshow, náhledy, rotaci, lupu, podpora JPEG, GIF, TIFF, BMP, PNG a mnoho dalších. Firma ale za $24,95 nabízí i balíček s názvem Palbum Suite, ve kterém kromě prohlížeče najdete i utility Picture Optimizer a aplikaci na přípravu alb a prezentací.

 

PocketAlbum
Svůj program na prohlížení fotografií má i další velká PocketPC softwarová firma Conduits Technologies. Její PocketAlbum stojí $19,99 a je to plnohodnotný program na slideshow se vším všudy. Tvoří ideální dvojici s $49,95 firemním produktem PocketArtist, což je velmi vyspělý bitmapový grafický editor, který jistě žádný fanoušek grafiky nepřehlédne.

 

Resco Picture Viewer
Ani Resco si neodepřelo produkt této kategorie - prodává jej za $19,95. Tento program podporuje kromě rozšířených obrázkových formátů GIF, PNG, BMP, 2BP, PSD, PCX, TIFF, CFX, PCX, RAB, RAW, PPM, PGM a JPEG i videoklipy v MPEG. Slideshow umí efekty, zvuky a hudbu (MP3, WAV), najdete zde lupu, rotaci, gamma korekci, náhledy a další a další vymoženosti.

 

Photogenics
Na závěr jeden malý tip, který není tak zcela z této kategorie, ale úplně od věci také není. S tímto programem firmy Idrunba Software můžete se svými fotografiemi dělat malé zázraky, je to takový malý PhotoShop pro vaše PocketPC. Stojí $49,99.

 


Zítra téma fotek v PDA dokončíme - po PalmOS a PocketPC se podíváme i na další platformy.

 Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz