Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Experti na fotografie (2)

aktualizováno 
Dnes budeme pokračovat v přehledu programů pro prohlížení fotografií na PalmOS handheldech. Je jich víc, než byste asi čekali...

 

 

PicturePlus
Další vyspělý prohlížeč obrázků pochází z dílny SmartCell Technologies. Umožňuje prohlížet obrázky v JPEG formátu uložené v handheldu (ty je třeba nejdříve převést do PDB formátu přiloženou konverzní utilitou) i na kartě. Je optimalizován i pro OS5 a podporuje vyšší rozlišení kromě HiResPlus.

Můžete vytvářet a konfigurovat Slideshow přímo v handheldu. K obrázkům můžete vytvářet popisky. Nevýhodou je absence náhledů.

 

FireViewer Suite
Bájný produkt FirePadu, jeden z nejstarších a kdysi jako freewarový produkt nejoblíbenější z PalmOS grafických prohlížečů. Používá vlastní formát, do kterého je třeba obrázky nejdříve zkonvertovat. PalmOS prohlížeč je sice zdarma, zaplatit je ale třeba za nutný desktopový konvertor obrázků. Umí přehrávat i video a jednoduché animace.

Vzhledem ke svým schopnostem zobrazovat velké obrázky až do 32000x32000 pixelů (omezeni jste tedy prakticky jen velikostí volné paměti) je ideální pro profesionální využití, jako jsou technické výkresy, schémata, mapy. Pro svoje obrázky používá svůj vlastní kompresní systém. Poslední půlrok však nebyl dále vyvíjen a chybí mu nejnovější možnosti: vyšší rozlišení, podpora OS5 apod.

 

myAlbum
Prohlížeč šíří kanadská firma ToySoft a jeho hlavní předností je relativní láce. Je vyvíjen ve třech verzích - pro Palm IIIc, pro palmy s 160x160 rozlišením a 16bitovou grafikou a pro HandEru330 v QVGA grafice. Obrázky je nutno připravit v desktopovém programu. Firma jako bonus nabízí možnost spouštět slideshow po zapnutí, či při vypnutí palmu a součástí slideshow jsou různé grafické efekty. Délku zobrazení obrázku ve slideshow ale nelze nastavit (je to 5 vteřin). Program nepodporuje vyšší rozlišení.

JPGViewer for Palm
Program umí prohlížet obrázky ve formátu JPEG uložené na paměťové kartě. Tím jsou pochopitelně vyřazeni z používání všichni, kdo kartu nemají. Jako prohlížeč pouze JPEG souborů je ale program velmi propracovaný: podporuje vyšší rozlišení (včetně QVGA a Hires), má náhledy i slideshow. Lze měnit i velikost obrázků přímo v handheldu.

 

PalmJpegWatch
Další produkt tohoto ražení z Asie. Je určen pro prohlížení JPEG obrázků a svým zajímavým designem i ovládáním se liší od jiných produktů tohoto typu - ikonky jsou zprava na displeji. Má možnost nastavení jasu a ovládání ditheringu. 

Součástí licence je konverzní desktopový program pro převod obrázků z jiných formátů do JPEG. Zajímavá a užitečná je rovněž lupa a možnost rotace obrazovky

 

PGViewer
Prohlížeč obrázků PGViewer ve formátu PictureGear Pocket (PGP), který je dodáván standardně s handheldy Sony Clié. Výhodou je, že vám umožní zobrazovat obrázky v tomto formátu i v jiných palmech, nejen Sony Clié. 

Od verze 0.5.7 podporuje i formát BMP a umí VFS i vyšší rozlišení. Je to však stále betaverze, cena je stále neznámá a zdá se, že další vývoj se mezitím zastavil. Vyžaduje desktopový PGConverter za 8 USD a v tabulce jej neuvádíme vzhledem k tomu, že není ještě zcela dotažen.

 

PhotoBase
Nový výrobek Arcsoftu přikládá Palm, Inc. ke svým Tungstenům T, lze jej ale zakoupit i samostatně za 29,99 USD. V akci jsem ho neviděl, údaje znám z manuálu, firma neposkytuje zkušební verzi. Je to velmi vyspělý prohlížeč založený na konverzi obrázků v PC a jeho přenosu do Palmu/karty při HotSyncu. Umí i editaci obrázků.

 

PocketPhoto
Tradiční produkt Dreams House Software. Podporuje ale pouze palmy se základním rozlišením 160x160 pixelů a maximálně 8bitovou grafiku (256 barev). To jsou pochopitelně docela dost velká omezení na produkt za 20 USD... Na druhou stranu je to zajímavý program i pro majitele starých palmů, protože podporují modely s 4 odstíny šedi (Palm Pilot™, Palm Pilot Professional™, Palm III™ and VII™).

Program umí slideshow, vytváření alb, beaming obrázků apod..

 

 

Další řešení

HandStory Suite
Ano, součástí balíčku produktu HandStory je i rutina na klipnutí a prohlížení obrázků. Produkt je primárně zaměřen na stahování informací z internetu, k čemuž je vybaven i funkcí na konverzi obrázku (Image Cropping) přímo z www stránek a jejich uložení pro čtení v prohlížeči HandStory Browser. 

Nejedná se zde o vyložený "program na fotografie" a v tabulce jej rovněž neuvádíme, zde jej zmiňuji pro úplnost. 

 

YiShow Explorer
Další kombinace prohlížeče obrázků s jiným produktem - v tomto případě se jedná o výkonný launcher (správce aplikací), který umí prohlížet obrázky a nastavovat je jako pozadí v launcheru. 

Popis tohoto komplexního produktu je nad rámec tohoto článku, zájemce odkazuji na domovskou stránku programu.

 

DockWarePro
Obrázky můžete prohlížet i ve spolupráci s hodinami - jednoduše máte PDA v kolébce a na displeji se vám promítají v prezentaci obrázky střídavě s hodinami, či hodiny společně s podkladovou fotografií. Klasickým zástupcem takovýchto řešení je program DockWare. K prohlížení vastních fotografií potřebujete ovšem desktopovou utilitu DockWarePro, která vám umožní přidávat si do programu svoje fotky.

Program podporuje většinu rozlišení PalmOS handheldů, včetně QVGA, program zakoupíte i pro PocketPC platformu. Verze Pro stojí 9,95 USD a produkt šíří firma IlliumSoft.

 

Nezačínáte mít v PalmOS programech na prohlížení fotografií už malý zmatek? Chce to klid, ještě jsme nezmínili skupinu produktů, které dostanete úplně zadarmo. Přidáme i závěrečnou srovnávací tabulku parametrů PalmOS programů této oblíbené kategorie.

 
Nejčtenější

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...Najdete na iDNES.cz