Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eurotel svého Milionáře nezvládl

aktualizováno 
Nová hra Eurotelu Chcete být milionářem trpí problémy s kapacitou. Hráči vypadávají, protože je server chybně obslouží. Ale to není tak podstatné - důležitější je to, že jde o hru, kvůli níž Eurotel údajně zdražil WAP. Co na to říkáte?

Chcete být milionářem, ptají se billboardy lemující silnice i inzeráty v novinách. Po Nově vstoupil i Eurotel do milionářské řeky, a protože do téže řeky nevstoupíte dvakrát, šel na to od lesa.

Cestou od lesa Eurotel zdražil WAP. Kdo dumal proč, dostal odpověď o pár dní později – to aby cesta k milionářství nebyla tak levná. Má totiž vést skrze WAP a skrze patřičně "oceněné" SMS. Jenže neberte to: přece chcete být milonářem za 2,80 koruny za minutu?!

Jak je to ve skutečnosti? Na eurotelském wapovém portálu Juice odkliknutím na záložku Chcete být milionářem odpovídáte de facto na otázku kladně. Ano, chcete. Jenže tak snadné to není. Kromě toho, že musíte za peníze odpovídat, má pro vás Eurotel nástrahy, jež nelze označit za herní.

Aplikace totiž trpí od prvních chvil značným přetížením a pravidelně po několika otázkách (byť správně odpovězených) odesílá leckterého hráče k ledu s chybovou hláškou. Ta sice zřejmě měla původně sloužit jako obrana před tím, aby se jednotliví uživatelé po chybné odpovědi nevrátili na předchozí stránku a neodpovídali znovu, v současné době ovšem zpravidla slouží k rozzuření uživatele a ukončení aktuální hry. Opravdu, proč byste se po hlasování měli dozvědět, že „váš požadavek nemůže být splněn“?

Je zajímavé sledovat, jak Eurotel přistupuje k vývoji WAPových aplikací. Zatímco do reklamy na Juice portál investuje neuvěřitelné peníze, do vývoje samotných aplikací investuje zjevně daleko méně, ba nesrovnatelně méně. Opravdu: ona Milionářská aplikace se zatím spíše jeví být dílem strahovského studentíka vytvořeným cestou vlakem do Prahy než profesionální aplikací určenou pro největšího českého operátora. Jenže není. Aplikace se spouští z serveru CodeOnline, dodavatele a držitele potřebných práv.

Chcete být milionářem slaví úspěch nejenom na Nově, ale nově i u klientů GSM sítě Eurotelu. Doba her pro mobilní telefony přichází. S čím se pochlubí příště Oskar a s čím Paegas? A otestují oni své aplikace lépě?

A co vy? Také jste zatoužili být milionářem? Kolik otázek jste zodpověděli správně a kdy jste vypadli? Jen se nebojte pochlubit!

Nebo byste byli radši, kdyby Eurotel nechal původní ceny WAPu? Co více poslouží věci WAPu – chytlavý jednorázový obsah jako je Milionář, nebo korunová cena za minutu připojení?

 

Autor:


Témata: Eurotel, návody, silnice, Vlak

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Mají největší úhlopříčku na trhu, přitom se pohodlně vejdou do kapsy

Moto Z

Ačkoliv jsou takové případy hodně ojedinělé, najdou se i smartphony, které částečně zastoupí domácí kino. Mají totiž...

Bratrovražda: Levný Huawei i Honor mají stejnou výbavu a stojí stejně

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se...

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se shodnou výbavou za nižší cenu. Novinky...

Vymyslel Android, ale jeho smartphone je propadák roku

Essential PH-1

Jeden z hlavních tvůrců systému Android Andy Rubin se po odchodu z Googlu začal realizovat jako tvůrce smartphonu. Jeho...Najdete na iDNES.cz