Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eurotel Patriot přivolá pomoc

aktualizováno 
Vykrádají vám auto či kancelář a na houkání alarmu nikdo nereaguje? Jedním z řešení může být Eurotel Patriot. Poplach předává až na pět mobilních čísel, a navíc dokáže ovládat až dvě zařízení.

Aplikace založené na možnostech mobilní sítě začínají být velmi lukrativním segmentem trhu. Hovoří o tom nejen zvyšující se počet firem nabízejících zařízení ovládané prostřednictvím textových zpráv či hlasových volání, ale i zařazení těchto přístrojů do nabídky Eurotelu. Poohlížíte-li se tedy po vylepšení alarmu například svého vozidla, můžete sáhnout po Patriotu. telemetrie

Základem přístroje je zálohovaná řídicí jednotka disponující vstupem pro informace z autoalarmu, tísňovým tlačítkem, dvěma výstupy pro ovládání dalších zařízení a signalizační LED diodou. Právě v souvislosti se zabezpečením je zajímavé audio rozhraní. Pokud do střeženého objektu zamontujete ještě mikrofon a reproduktor, budete moci využívat možnosti odposlechu, která významně pomůže při zjišťování podrobností o vzniklém poplachu. Ve chvíli, kdy bude například v autě ticho a alarm už žádné další události od čidel nezaznamená, je dost pravděpodobné, že šlo například jen o náhodné strčení do vozu způsobené například nešikovností jiného řidiče při parkování.

Eurotel Patriot je založen na GSM modulu Ericsson GM22, pracujícím v pásmu 900/1800 MHz s rozsahem provozních teplot -20 až +55 °C. Při montáži, pokud ji nesvěříte odborné firmě, tedy musíte dát pozor, abyste řídicí jednotku neinstalovali do místa, které se v létě hodně ohřívá. Rozměry 102 x 46 x 39 mm jsou však relativně malé, takže s konečným umístěním by neměl být nejmenší problém.

Kvůli omezenému rozsahu napájecího napětí (9-16 V) můžete Eurotel Patriot bez dalších měničů namontovat jen do osobního vozu. Musíte rovněž počítat s trvalým odběrem 19 mA v klidovém stavu. V této kategorii přístrojů to sice představuje běžný průměr, ale nelze to zanedbat při delším odstavení vozu (například při cestě na dovolenou). Ve spojitosti s dalšími spotřebiči by to mohlo vést až k vybití baterie. Ovšem nezávisle na tom, zdali vám akumulátor někdo úmyslně odpojil či je jen vybitý, Patriot vám díky záložnímu akumulátoru pošle textovou zprávu či zavolá, že je bez napájení. 

Kromě komunikace s alarmem je rovněž zajímavá funkce sledování pohybu samotné jednotky. Oproti dražším systémům však za tímto účelem nepoužívá poziční systém GPS, ale vše obstarává pouze prostřednictvím mobilní sítě. Patriot tedy nedokáže určit polohu, jen oznámí, že vaše auto je v pohybu. Zavoláním či posláním textovky tak pružně zareaguje ve chvíli, kdy vám odtahová služba vozidlo „přeparkuje“ či se ho snaží někdo ukrást. Na druhou stranu pokud jste vzdáleni, nebude vám tato informace příliš užitečná.

Obecnou nevýhodou všech zabezpečovacích systémů založených na mobilních sítích je jejich poměrně snadná rušitelnost. Pokud je ukradené auto zavřeno v železné kleci, například v nákladním autě, či zločinec vlastní rušičku, není vám celý zabezpečovací systém k ničemu.

Druhou, poměrně praktickou funkcí, je možnost vzdáleného ovládání dvojice výstupů. Pokud například chcete dálkově ovládat topení či odemykat auto, není nic jednoduššího, než prostřednictvím relé (max. odběr z řídicí jednotky je totiž 300 mA) tyto spotřebiče připojit k Patriotu.

Pozornost si zaslouží i použitý způsob ovládání. Zatímco většina konkurenčních produktů sází na textové zprávy, dodavatel Eurotelu použil tónovou volbu DTMF a běžné volání. Komunikace s Patriotem tedy probíhá tak, že na SIM kartu (musí mít vypnutý PIN) zavoláte, ozve se hláška požadující zadání vstupního hesla a pak prostřednictvím speciálních příkazů (například 61# pro zapnutí odposlechu) zařízení ovládáte. Jinak než voláním se Patriot nastavovat nedá. Eurotelu tedy přiteče i nějaká ta korunka ze samotného volání. Specializace vývojářů na tento druh přenosu je patrná i u předávání poplachových informací. Můžete totiž nastavit pět telefonních čísel, kam má zařízení volat, a jen jedno, na které bude předávat textové zprávy.

Novinka od Eurotelu rozhodně stojí za pozornost. Cenou 12 995 Kč včetně daně sice rozhodně nepatří mezi nejlevnější produkty na trhu, ale uvážíte-li možnost dálkového odposlechu, obsluhu dvou zařízení a připojení tísňového tlačítka, pak produkt stojí rozhodně za popřemýšlení. Na druhou stranu by mu neuškodila lepší podpora textových zpráv.

Autor:Nejčtenější

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Přiblížil se konec smartphonů ZTE? Mohou přijít o Android

Výjimečný skládací smartphone ZTE Axon M. I ten využívá procesor americké...

Huawei a ZTE to v USA nemají jednoduché. Prvního tam Američané nechtějí kvůli obavám ze špionáže, druhý výrobce nyní...

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Který mobil bude mít jako první skládací displej? Bude to přetahovaná

Podle IHS Technology přijdou smartphony se skládacím displejem přibližně za rok.

Do závodu o první telefon se skládacím displejem se pravděpodobně zapojí firma Huawei. Ta chce předehnat Samsung, který...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz