Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eurotel DataSet II vs Paegas GPRS set – který balíček pro GPRS je lepší?

aktualizováno 
Eurotel i RadioMobil nabízejí svým zákazníkům datovou sadu složenou z mobilního telefonu Ericsson T39 a kapesního počítače Compaq iPaq 3630. Pokud ještě nemáte mobil a kapesní počítač, může pro vás být tento balíček přesně tím, co potřebujete. Který operátor nabízí tuto sadu výhodněji?

Spojení kapesního počítače a mobilního telefonu se zdá optimální nejen výrobcům těchto zařízení, ale i našim největším mobilním operátorům – Eurotelu a RadioMobilu. Oba proto nabízejí sadu, která obsahuje mobilní telefon a kapesní počítač. Eurotel má dokonce ještě dvě další sady, s notebookem Fujitsu-Siemens.

Naprosto shodné balíčky obou operátorů, Eurotel DataSet II a Paegas GPRS Set obsahují mobil Ericsson T39 a kapesní počítač Compaq iPaq 3630. Pokud chcete používat obě zařízení a ještě nemáte ani jedno, může být pro vás tato sada tou správnou volbou. Nyní už vám zbývá jen jediné – vybrat si operátora, u kterého si tuto sadu zakoupíte.

Compaq iPaq a Ericsson T39 

Samotná pořizovací cena vyzní výhodněji pro sadu Paegasu – zaplatíte 18 299 korun. Za DataSet II zaplatíte 22 659 korun – obě částky jsou samozřejmě s DPH. Oba operátoři vyžadují, abyste měli libovolný tarifní program (u Paegasu je výjimka – nesmíte mít Paegas 20 Start) a abyste se upsali se na další dva roky. Pokud už vám úpis běží, musíte si pořídit novou kartu SIM a aktivovat si nový tarif (což platí i pro ty, kdo dosud nejsou zákazníkem zvoleného operátora). U Paegasu tím splníte všechny podmínky a můžete si GPRS set odnést domů a začít ho rovnou používat.

Eurotel po vás bude ještě chtít, abyste si pořídili doplňkové datové programy – DataSet II a Data. Za tarif Data zaplatíte měsíčně 204,75 Kč (zdarma je tento doplňkový tarif k tarifům Business 200, 300 a 600) a získáte levné GPRS přenosy (0,0315 Kč za KB dat pro internet nebo 0,42 za KB dat u WAPu). Tarif DataSet II vás přijde měsíčně na 42 korun a získáte za to možnost přenést 4 MB dat při připojení k internetu v nočních hodinách (20 – 8 hodin).

Pokud se rozhodnete pro Paegas a budete si chtít taky připlatit za levnější datové přenosy, potom počítejte s měsíčním poplatkem 208,95 Kč za doplňkový tarif GPRS Pro, 0,0315 Kč za KB přenesených dat při připojení k internetu a 0,315 Kč za prowapovaný kilobajt. Nicméně u Paegasu si žádný doplňkový tarif pořizovat nemusíte. Řešení Eurotelu má jednu výhodu, kterou Paegas nemůže nijak přebít. Eurotel totiž podporuje přenos dat standardem HSCSD (narozdíl od GPRS platíte za dobu připojení). Ericsson T39 HSCSD podporuje – data s ním můžete přenášet rychlostí 28,8 kb/s. Rychlost GPRS je u obou operátorů s tímto telefonem 40,2 kb/s.

Pořízení jedné ze sad se vám vyplatí i tehdy, když už nějaký mobil podporující GPRS máte. Ericsson T39 totiž můžete prodat, a když se vám podaří dosáhnout ceny okolo 10 tisíc korun (nové T39 prodávané u velkých prodejců či operátorů jsou dražší), tak získáte iPaq za velmi dobrou cenu (8 – 12 tisíc korun, podle operátora); reálně se přitom prodává za přibližně 15 – 20 tisíc korun.

Compaq iPaq a Ericsson T39 

Už jste se rozhodli, která sada je pro vás lepší? Potom můžete vyrazit si ji koupit. Nerozběhněte se ovšem rovnou do první prodejny mobilních telefonů, operátoři vám totiž přichystali drobná omezení. Paegas GPRS si totiž můžete koupit jenom ve vybraných značkových prodejnách Paegas – pro přesný seznam míst si raději před nákupem zavolejte na infolinku. Eurotel je o něco vstřícnější – DataSet II je k dostání ve všech značkových prodejnách a u vybraných velkých dealerů. Protože DataSetů se tolik neprodá, nemusí mít vždy v prodejně alespoň jednu sadu k dispozici. Proto si raději do prodejny dopředu zavolejte a ujistěte se, že tato pro vás atraktivní sada je atraktivní i pro vedoucího prodejny, takže ji má na skladě.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Přiblížil se konec smartphonů ZTE? Mohou přijít o Android

Výjimečný skládací smartphone ZTE Axon M. I ten využívá procesor americké...

Huawei a ZTE to v USA nemají jednoduché. Prvního tam Američané nechtějí kvůli obavám ze špionáže, druhý výrobce nyní...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Nové Apple Watch budou mít větší displej a podrobnější sledování zdraví

Apple Watch Series 3 je možné koupit i ve verzí s LTE modemem

Letos Apple představí už čtvrtou generaci svých hodinek. Series 4, jak se bude nová verze jmenovat, má přijít na trh...Najdete na iDNES.cz