Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ericsson T68 - díl 6. - WAP, datové přenosy a synchronizace

aktualizováno 
Ericsson T68 - díl 6. - WAP, datové přenosy a synchronizace

WAP, datové přenosy a synchronizace

Ericsson T68 -  nastavení GPRS datTelefon podporuje podle manuálu konfiguraci GPRS 4+1 timeslot, ovšem na českých sítích jsem rozběhl jen 3+1 timeslot, což zřejmě nebude chyba na straně T68. Pokud jste klient Eurotelu, mohou vám přijít vhod i vytáčená data HSCSD o rychlosti 2+1 timeslot, tedy 28,8 kbps download a 14,4 kbps upload. HSCSD samozřejmě u operátorů nechodí pro WAP, tam funguje jen normální CSD (klasická vytáčená data) až do rychlosti 14,4 kbps.

Telefon lze s počítačem propojit pomocí infraportu, bluetooth i Ericsson T68 -  připojeníkabelu, kabel ale není součástí dodávky a musel by se dokoupit zvlášť. Nastavení GPRS fungovalo na první pokus a byl jsem s podporu GPRS spokojen - je to jednoduché, pokud víte, jaké parametry nastavujete. Pro e-mail klient nezapomínejte nastavit GPRS spojení na internet, a nikoliv na WAP.

Pokud jste začátečník, můžete si nechat přes Support area Mobile Internetu poslat nastavení GPRS připojení pro svého operátora. Přijde jako SMS zpráva, tedy OTA nastavení, ale za několik hodin.

Ericsson T68 -  wap v praxiWAP je podporován ve verzi 1.2 - telefon podporuje i aktivní příjem stránek Push metodou a také se honosí zajištěním bezpečnosti WTLS 3, nevím ale o tom, že by se někde používalo. Zvláštností Ericssonu je, že ve WAPu podporuje GIF obrázky - to je z důvodů toho, že je umí ukládat jako pozadí.

Už jsme zmínili, že telefon je možné synchronizovat se software Microsoft Outlook. K tomu je potřebný program XTNDConnect dostupný rovněž v Support area Mobile Internetu - tento program měl původně dokonce října existovat i ve verzi pro synchronizaci s Lotus Notes, zatím ale k dispozici není. Na webu Ericssonu (support area) je sice script pro Lotus Notes, ten je ale určen pro vytáčení spojení přímo přes Lotus Notes.

Další případné informace můžete hledat přímo na webu výrobce tohoto software, společnosti Extended Systems.

Ericsson T68 -  wap stránka se zavádíSynchronizaci s Outlookem jsem zkoušel nedostatečně, přiznám se na rovinu. Ve firmě používíme Lotus Notes a v Outlooku jsem měl jen pár vzorových dat - ta se přenesla bez problému z notebooku infraportem. Lze synchronizovat i přes bluetooth, ale vzhledem k tomu, že jsem někam založil ovladače od bluetooth karty Nokia, tak jsem to nevyzkoušel. Při synchronizaci se může seřídit i čas a datum, synchronizace poprvé trvala sedm minut, potom se dělaly jen rozdílové synchronizace v délce řádově minuty.

Další poměrně opomíjenou možností synchronizace je synchronizační standard SyncML. Díky němu by mělo být snadné synchronizovat vzájemně jednotlivá zařízení, standard již používají některé telefony Nokia (9210, 8310, 6310?) a Ericsson (R520/T39/T68) a další Ericsson T68 -  infraportzařízení se přidávají postupně, chystá se Motorola a palm zařízení.

U T68 lze pomocí SyncML synchronizovat kontakty a kalendář. Pokud váš groupware systém podporuje SyncML (pro Lotus Notes je již podpora hotova, ale nemáme ji), neměl by být velký problém donutit T68 synchronizovat se přes SyncML a WAP nebo datové spojení. Sám jsem ale neměl ani odvahu, ani prostředky to vyzkoušet.

Zpět na Úvod a shrnutí velkého testu »

Úvod a shrnutí velkého testu
Vzhled telefonu, klávesnice, joystick a displej
Výdrž a citlivost telefonu
Ovládání telefonu, telefonování
SMS služby, E-mail
Hry, zvonění, hlasové ovládání a organizer
WAP, datové přenosy a synchronizace

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Na klávesnici od Googlu můžete mít jen dva znaky. Tečku a čárku

Klávesnice od Googlu bude umět i moresovku

Google oznámil, že jeho softwarová klávesnice Gboard bude podporovat psaní pomocí Morseovy abecedy. A to jak na...

Ve světě se 3G vypíná, na ostrově svobody ho teď se slávou spouštějí

Mobilní internet spouští už i na Kubě

Ostrovní stát Kuba konečně začal umožňovat svým občanům připojení na mobilní internet. Zatím však poskytuje služby...

Evropská komise chce po Googlu něco, co zatím moc nefunguje

Evropská komise nakázala Googlu, aby přestal výrobce omezovat v alternativních...

Evropská komise nakázala v rámci rekordní pokuty Googlu i to, aby přestal výrobce smarpthonů omezovat v nabízení...

Najdete na iDNES.cz