Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ericsson T68 - díl 6. - WAP, datové přenosy a synchronizace

aktualizováno 
Ericsson T68 - díl 6. - WAP, datové přenosy a synchronizace

WAP, datové přenosy a synchronizace

Ericsson T68 -  nastavení GPRS datTelefon podporuje podle manuálu konfiguraci GPRS 4+1 timeslot, ovšem na českých sítích jsem rozběhl jen 3+1 timeslot, což zřejmě nebude chyba na straně T68. Pokud jste klient Eurotelu, mohou vám přijít vhod i vytáčená data HSCSD o rychlosti 2+1 timeslot, tedy 28,8 kbps download a 14,4 kbps upload. HSCSD samozřejmě u operátorů nechodí pro WAP, tam funguje jen normální CSD (klasická vytáčená data) až do rychlosti 14,4 kbps.

Telefon lze s počítačem propojit pomocí infraportu, bluetooth i Ericsson T68 -  připojeníkabelu, kabel ale není součástí dodávky a musel by se dokoupit zvlášť. Nastavení GPRS fungovalo na první pokus a byl jsem s podporu GPRS spokojen - je to jednoduché, pokud víte, jaké parametry nastavujete. Pro e-mail klient nezapomínejte nastavit GPRS spojení na internet, a nikoliv na WAP.

Pokud jste začátečník, můžete si nechat přes Support area Mobile Internetu poslat nastavení GPRS připojení pro svého operátora. Přijde jako SMS zpráva, tedy OTA nastavení, ale za několik hodin.

Ericsson T68 -  wap v praxiWAP je podporován ve verzi 1.2 - telefon podporuje i aktivní příjem stránek Push metodou a také se honosí zajištěním bezpečnosti WTLS 3, nevím ale o tom, že by se někde používalo. Zvláštností Ericssonu je, že ve WAPu podporuje GIF obrázky - to je z důvodů toho, že je umí ukládat jako pozadí.

Už jsme zmínili, že telefon je možné synchronizovat se software Microsoft Outlook. K tomu je potřebný program XTNDConnect dostupný rovněž v Support area Mobile Internetu - tento program měl původně dokonce října existovat i ve verzi pro synchronizaci s Lotus Notes, zatím ale k dispozici není. Na webu Ericssonu (support area) je sice script pro Lotus Notes, ten je ale určen pro vytáčení spojení přímo přes Lotus Notes.

Další případné informace můžete hledat přímo na webu výrobce tohoto software, společnosti Extended Systems.

Ericsson T68 -  wap stránka se zavádíSynchronizaci s Outlookem jsem zkoušel nedostatečně, přiznám se na rovinu. Ve firmě používíme Lotus Notes a v Outlooku jsem měl jen pár vzorových dat - ta se přenesla bez problému z notebooku infraportem. Lze synchronizovat i přes bluetooth, ale vzhledem k tomu, že jsem někam založil ovladače od bluetooth karty Nokia, tak jsem to nevyzkoušel. Při synchronizaci se může seřídit i čas a datum, synchronizace poprvé trvala sedm minut, potom se dělaly jen rozdílové synchronizace v délce řádově minuty.

Další poměrně opomíjenou možností synchronizace je synchronizační standard SyncML. Díky němu by mělo být snadné synchronizovat vzájemně jednotlivá zařízení, standard již používají některé telefony Nokia (9210, 8310, 6310?) a Ericsson (R520/T39/T68) a další Ericsson T68 -  infraportzařízení se přidávají postupně, chystá se Motorola a palm zařízení.

U T68 lze pomocí SyncML synchronizovat kontakty a kalendář. Pokud váš groupware systém podporuje SyncML (pro Lotus Notes je již podpora hotova, ale nemáme ji), neměl by být velký problém donutit T68 synchronizovat se přes SyncML a WAP nebo datové spojení. Sám jsem ale neměl ani odvahu, ani prostředky to vyzkoušet.

Zpět na Úvod a shrnutí velkého testu »

Úvod a shrnutí velkého testu
Vzhled telefonu, klávesnice, joystick a displej
Výdrž a citlivost telefonu
Ovládání telefonu, telefonování
SMS služby, E-mail
Hry, zvonění, hlasové ovládání a organizer
WAP, datové přenosy a synchronizace

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Další z rubriky

Lidé jsou závislí na smartphonech. Nevzdávají se jich ani v posteli

Ilustrační snímek

Smartphony nám usnadňují život, ale jak se říká, všeho s mírou. Podle evropského průzkumu společnosti Huawei se tím...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Vlajkové lodi Androidu nejsou žádný velký hit. A trápí je problémy

Google Pixel 2 XL a Pixel 2

Googlu se zatím s jeho smartphony moc nedaří. První generace Pixelů příliš úspěšná nebyla a ta druhá to zatím zcela...Najdete na iDNES.cz