Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ericsson T68 - díl 2. - Výdrž a citlivost telefonu

aktualizováno 
Ericsson T68 - díl 2. - Výdrž a citlivost telefonu

Výdrž telefonu

Pokud se podíváme do oficiální deklarace, tak telefon má disponovat úctyhodnou výdrží 165-290 hodin v pohotovosti nebo 3-13 hodin hovoru. Rozpětí je ovšem také úctyhodné a mohu vás ujistit, že na výdrž 13 hodin hovoru se dostane opravdu jen mistr úspornosti.

Ericsson T68- bateriePo třech týdnech testů se mohu postavit za jiná, o něco realističtější čísla, pokud použijeme náš standardní test, dostaneme se na 248 hodin pohotovosti nebo 4:52 hodin hovoru v běžné GSM síti. Vše samozřejmě závisí na mnoha faktorech, jako je síla signálu, tato měření probíhají na jednotné konfiguraci pro všechny telefony a již několikrát jsme vám tato čísla prezentovali.

Co si pod těmito čísly v praxi představit? Telefon je vybaven Li-Pol baterií 700 mAh a při plném nabití s minimem používání vydržel šest dní bez problémů. Pokud jste začali výrazně používat GPRS a WAP, SMS zprávy a hráli jste si v menu, zkrátila se životnost na polovinu. Asi nejvýraznějším žroutem energie totiž je podsvícení displeje - čím déle hrajete hry nebo brouzdáte WAPem, tím více svítící displej vybíjí baterii a tím dříve telefon bude muset putovat do nabíječky.

Počítejte s tím, že telefon má takovou sadu funkcí, že vás bude k vybíjení baterií užíváním nejrůznějších vychytávek přímo nutit, takže tři dny provozu budou pro rutinního uživatele maximum, jež telefon vydrží.

Telefon je ochoten prozradit výdrž baterie stiskem bočního tlačítka směrem dolů - pak nabídne svůj odhad stand-by a hovorového času. Pozor - pokud pracujete s podsvícením, bude odhad přehodnocený, naopak při ukončení GPRS spojení je odhad silně podceněný.

Poznámka k dobíjení telefonu: telefon se dobíjí 4 hodiny standardně dodávanou nabíječkou.

Ericsson T68- bez baterie

Citlivost telefonu

První integrovaná anténa v Ericssonu na našem trhu (oficiálně), to už si zaslouží samostatné pozastavení. Mnoho lidí samozřejmě bude trápit problém, jak se legendární citlivost Ericssonu popasuje s integrovanou anténou. Ericsson ji totiž začal do svých výrobků montovat podstatně později (o dva roky!) než Nokia - mám ale malé podezření, že ty dva roky nespal a na integrované anténě pracoval.

Výsledek je ten, že podle subjektivných testů (na přesná měření nebyl čas, ale asi je provedeme), je citlivost telefonu T68 velmi blízká modelu R520. Testoval jsem to v několika místech, kde je signál stabilně na špatné úrovni - asi nejlepší lokalitou k takovému testu je pro mne hrad Hauenštejn, kde prakticky před branami vyhasíná signál všech tří operátorů a podle vzdálenosti od brány můžete velmi přesně porovnat citlivost telefonů - takové porovnání je vhodné provádět například s příchozími SMS, nikoliv podle čárek na displeji. Výsledek je výrazně lepší, než u modelů Nokia 3330, 6210 a je srovnatelný s kvalitním příjmem Nokia 5110.

T68 - porovnání s platební kartouIntegrované antény nezískávají na oblibě jenom proto, že jsou vzhledově elegantnější, ale hlavně pro svoji šetrnost k lidskému zdraví. Vyzařují podstatně méně tam, kam vyzařovat nemají - do lidské hlavy.

Ericsson se spolu s dalšími firmami připojil k programu informování o hodnotě SAR, tedy o velikosti vyzařování z mobilního telefonu do lidského organismu. A T68 je zřejmě první mobilní telefon, u něhož je přibalen leták s informacemi o SAR zatížení lidského organismu.

Ericsson T68 udává vyzařování jako nejvyšší SAR hodnotu 0,49 Wkg (10g) - to pro země uznávající limit organizace ICNIRP (EU, Japonsko, Brazílie a Nový Zéland) a dále SAR hodnotu 0,74 Wkg (1g) pro země uznávající limity IEEE jako, jsou USA, Kanada, Austrálie či Taiwan. Pokud si chcete tento telefon porovnat v kontextu ostatních telefonů, podívejte se do této tabulky. Tam jsou data dle IEEE, tedy berte v potaz 0,74 Wkg pro Ericsson T68. Zjistíte, že T68 je opravdu k vašemu zdraví šetrný telefon.

Pokračování testu: Ovládání telefonu, telefonování »

Úvod a shrnutí velkého testu
Vzhled telefonu, klávesnice, joystick a displej
Výdrž a citlivost telefonu
Ovládání telefonu, telefonování
SMS služby, Email
Hry, zvonění, hlasové ovládání a organizer
WAP, datové přenosy a synchronizace

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Další z rubriky

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Možná i váš smartphone těžil kryptoměnu. A vůbec o tom nemusíte vědět

Smartphony jsou zneužívány k těžbě kryptoměny Monero.

K těžbě kryptoměny útočníci nezneužívají jen počítače, v ohrožení jsou díky narůstajícímu výkonu i chytré telefony. Tým...

Najdete na iDNES.cz