Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ericsson T68 - díl 2. - Výdrž a citlivost telefonu

aktualizováno 
Ericsson T68 - díl 2. - Výdrž a citlivost telefonu

Výdrž telefonu

Pokud se podíváme do oficiální deklarace, tak telefon má disponovat úctyhodnou výdrží 165-290 hodin v pohotovosti nebo 3-13 hodin hovoru. Rozpětí je ovšem také úctyhodné a mohu vás ujistit, že na výdrž 13 hodin hovoru se dostane opravdu jen mistr úspornosti.

Ericsson T68- bateriePo třech týdnech testů se mohu postavit za jiná, o něco realističtější čísla, pokud použijeme náš standardní test, dostaneme se na 248 hodin pohotovosti nebo 4:52 hodin hovoru v běžné GSM síti. Vše samozřejmě závisí na mnoha faktorech, jako je síla signálu, tato měření probíhají na jednotné konfiguraci pro všechny telefony a již několikrát jsme vám tato čísla prezentovali.

Co si pod těmito čísly v praxi představit? Telefon je vybaven Li-Pol baterií 700 mAh a při plném nabití s minimem používání vydržel šest dní bez problémů. Pokud jste začali výrazně používat GPRS a WAP, SMS zprávy a hráli jste si v menu, zkrátila se životnost na polovinu. Asi nejvýraznějším žroutem energie totiž je podsvícení displeje - čím déle hrajete hry nebo brouzdáte WAPem, tím více svítící displej vybíjí baterii a tím dříve telefon bude muset putovat do nabíječky.

Počítejte s tím, že telefon má takovou sadu funkcí, že vás bude k vybíjení baterií užíváním nejrůznějších vychytávek přímo nutit, takže tři dny provozu budou pro rutinního uživatele maximum, jež telefon vydrží.

Telefon je ochoten prozradit výdrž baterie stiskem bočního tlačítka směrem dolů - pak nabídne svůj odhad stand-by a hovorového času. Pozor - pokud pracujete s podsvícením, bude odhad přehodnocený, naopak při ukončení GPRS spojení je odhad silně podceněný.

Poznámka k dobíjení telefonu: telefon se dobíjí 4 hodiny standardně dodávanou nabíječkou.

Ericsson T68- bez baterie

Citlivost telefonu

První integrovaná anténa v Ericssonu na našem trhu (oficiálně), to už si zaslouží samostatné pozastavení. Mnoho lidí samozřejmě bude trápit problém, jak se legendární citlivost Ericssonu popasuje s integrovanou anténou. Ericsson ji totiž začal do svých výrobků montovat podstatně později (o dva roky!) než Nokia - mám ale malé podezření, že ty dva roky nespal a na integrované anténě pracoval.

Výsledek je ten, že podle subjektivných testů (na přesná měření nebyl čas, ale asi je provedeme), je citlivost telefonu T68 velmi blízká modelu R520. Testoval jsem to v několika místech, kde je signál stabilně na špatné úrovni - asi nejlepší lokalitou k takovému testu je pro mne hrad Hauenštejn, kde prakticky před branami vyhasíná signál všech tří operátorů a podle vzdálenosti od brány můžete velmi přesně porovnat citlivost telefonů - takové porovnání je vhodné provádět například s příchozími SMS, nikoliv podle čárek na displeji. Výsledek je výrazně lepší, než u modelů Nokia 3330, 6210 a je srovnatelný s kvalitním příjmem Nokia 5110.

T68 - porovnání s platební kartouIntegrované antény nezískávají na oblibě jenom proto, že jsou vzhledově elegantnější, ale hlavně pro svoji šetrnost k lidskému zdraví. Vyzařují podstatně méně tam, kam vyzařovat nemají - do lidské hlavy.

Ericsson se spolu s dalšími firmami připojil k programu informování o hodnotě SAR, tedy o velikosti vyzařování z mobilního telefonu do lidského organismu. A T68 je zřejmě první mobilní telefon, u něhož je přibalen leták s informacemi o SAR zatížení lidského organismu.

Ericsson T68 udává vyzařování jako nejvyšší SAR hodnotu 0,49 Wkg (10g) - to pro země uznávající limit organizace ICNIRP (EU, Japonsko, Brazílie a Nový Zéland) a dále SAR hodnotu 0,74 Wkg (1g) pro země uznávající limity IEEE jako, jsou USA, Kanada, Austrálie či Taiwan. Pokud si chcete tento telefon porovnat v kontextu ostatních telefonů, podívejte se do této tabulky. Tam jsou data dle IEEE, tedy berte v potaz 0,74 Wkg pro Ericsson T68. Zjistíte, že T68 je opravdu k vašemu zdraví šetrný telefon.

Pokračování testu: Ovládání telefonu, telefonování »

Úvod a shrnutí velkého testu
Vzhled telefonu, klávesnice, joystick a displej
Výdrž a citlivost telefonu
Ovládání telefonu, telefonování
SMS služby, Email
Hry, zvonění, hlasové ovládání a organizer
WAP, datové přenosy a synchronizace

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Luxusní mechanické hodinky jsou opravdu chytré. Mají speciální nabíječku

Hodinky Frederique Constant Hybrid Manufacture

Švýcarská hodinářská značka Frederique Constant vyrábí kromě klasických hodinek i „hybridní“ modely s chytrými...

Odmítl odemknout svůj iPhone, poslali ho na půl roku za mříže

Ilustrační snímek

Při běžné kontrole vozu policí na Floridě se dostal řidič do sporu ohledně podezřelé zprávy zobrazené na displeji...

Obyčejné mobily někde táhnou víc než iPhony. Google do nich investoval

Nokia 8110 4G

Google nesází pouze na svůj operační systém Android, ale nyní se snaží proniknout i do segmentu obyčejných mobilů. Do...

Najdete na iDNES.cz