Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ericsson T68 – první seznámení a exkluzivní fotografie (preview)

aktualizováno 
Ericsson T68 je jednou z nejvíce očekávaných novinek letošního podzimu. Podle zahraničních zdrojů by se tento telefon měl začít prodávat již příští týden. Dnes vám nabízíme první fotografie funkčního telefonu, který měl kompletní menu v ČJ. T68 je bomba.
ericsson_T68menu_st

Díky vstřícnosti společnosti GSMobil Group jsme se mohli krátce seznámit s novinkou Ericssonu, špičkovým modelem T68. Jednalo se o jeden z prvních (ne-li vůbec první) funkční telefon v České republice. Telefon již měl kompletně lokalizované menu do češtiny a také českou verzi prediktivního vkládání textu T9. Dnes vám nabídneme první fotografie tohoto funkcemi přímo přeplněného telefonu a v nejbližší době bychom jej měli získat i na podrobnou recenzi. T68 se začne prodávat v zahraničí již příští týden a již dnes je známa jeho zaváděcí cena. T68 bude ve Švédsku stát přibližně 5500 švédských korun, což je v přepočtu okolo 20 000 Kč. Podle našich informací se T68 v České republice začne prodávat na začátku listopadu a cena rozhodně nebude pod hranicí 20 000 Kč. Co za tuto nemalou sumu dostanete?

T68 má především rozměrný grafický displej, který umí zobrazit 256 barev. Se svými rozměry 101x48x19,5 mm a váhou 85 gramů bude patřit mezi nejmenší a nejlehčí telefony na světě. Anténa je u T68 integrovaná, což je ostatně trend u všech nových Ericssonů. Vzhled telefonu není podobný žádnému staršímu telefonu Ericsson, naopak otevírá novou generací přístrojů švédského producenta. V podobném designérském duchu budou následovat modely T65 a T66. Dominantním prvkem přístroje je vedle rozměrného barevného displeje magnéziový rám, který zajišťuje vynikající mechanickou odolnost přístroje. T68 je také první Ericsson, který má jako hlavní ovládací prvek čtyřsměrný kurzor s možností potvrzení zvolené funkce. Samotné zpracování přístroje je na vysoké úrovni a použité materiály jsou jen ty nejlepší. Standardní baterie je Li-Pol s kapacitou 700 mAh, výrobce udává, že by s ní měl telefon vydržet minimálně sedm dní a hovorová doba by měla být minimálně tři hodiny. Praktické zkušenosti přineseme v připravované recenzi.

ericsson_T68velky_m ericsson_T68vruce_m

Výbava T68 musí uspokojit i ty nejnáročnější. T68 je momentálně asi “nejnadupanější” GSM telefon na světě. Vedle nezvyklého barevného displeje umí T68 pracovat ve všech třech GSM pásmech, takže její majitel s ní může cestovat i do USA, aniž by musel měnit telefon či SIM kartu. Ericsson T68 podporuje samozřejmě i rychlá data. GPRS by s T68 mělo být okénko do budoucnosti, telefon by měl podporovat přenosovou rychlost až 115 kbps. Otázkou je, co na to operátoři. Možnosti českých sítí jsou u GPRS zatím na zhruba polovičních možnostech, než by měla umět T68. GPRS není vše, T68 umí i rychlá data standardem HSCSD, k tomu má integrovaný bluetooth modul a samozřejmě i IrDA port. Datové přenosy však s T68 můžete provozovat i po kabelu, s PC jej lze spojit jak přes sériový port, tak přes port USB. T68 má integrovaný e-mailový klient a samozřejmě i HW modem. WAP je již ve verzi 1.2.1.

ericsson_T68text_st ericsson_T68menulez_m

T68 ale není určen jen pro práci, vedle běžných SMS zpráv umí T68 odesílat a přijímat i EMS zprávy, což dnes již několik dalších přístrojů umí. Na rozdíl od nich si však v T68 můžete obrázek přímo nakreslit a pak jej odeslat. Ericsson však jde ještě dál a T68 bude podporovat i MMS, tedy multimediální zprávy. Bohužel, tato funkce bude zprovozněna až s novější verzí firmwaru, podle neoficiálních informací nejdříve po Novém roce. S T68 si však i přes “obyčejné” SMS zprávy budete moci poslat vyzváněcí melodie a loga či tapety displeje. T68 má i šest integrovaných her, vnitřní paměť na kontakty a SMS zprávy či velmi propracovaný diář.

ericsson_T68spodek_m ericsson_T68rozebrany_m

Testovaný telefon byl plně funkční a jak jsme již psali, byl kompletně lokalizován do českého jazyka. Při prvním krátkém seznámení s ním jsme nezaznamenali žádné problémy, odezva telefonu na požadované funkce byla promptní a bezproblémová. Ericsson T68 vypadá velmi dobře a jeho výbava zatím zřejmě nemá konkurenci. Podrobnosti s ovládáním a používáním tohoto “švédského” skvostu vám přineseme v recenzi. Nedlouho poté si budete moci T68 i koupit. První seznámení však dopadlo na výbornou.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Najdete na iDNES.cz