Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ericsson A2628s – vylepšený Ericsson A2618s s WAPem

aktualizováno 
V nejbližších dnech se u nás začne prodávat Ericsson A2628s. Oproti předchozímu modelu A2618s má rychlejší menu a plně funkční wapový prohlížeč. Cena obou mobilů by měla být přibližně stejná.

Mobilní telefon Ericsson A2628s je nástupcem modelu A2618s. Nový mobil nenabízí oproti svému předchůdci příliš nového, přesto si ale zaslouží větší pozornost – práce s ním je totiž rychlejší. Navíc je v A2628s funkční wapový prohlížeč. Pokud si tedy budete vybírat mezi telefony Ericsson A2618s nebo A2628s, rozhodněte se raději pro novější model.

Ericsson A2628s - změna typu přístupuNový Ericsson A2628s se skutečně od modelu A2618s téměř v ničem neliší. Když položíte oba telefony vedle sebe a nevšimnete si jiného číselného označení pod displejem, budete si myslet, že se díváte na dva shodné mobily.

V recenzi Ericssonu A2618s jsme tomuto telefonu nejvíce vytýkali absenci funkčního wapového prohlížeče. Ne že by v A2618s tento prohlížeč nebyl, pracoval však pouze s přenosem wapových stránek prostřednictvím textových zpráv. Tento způsob používání WAPu je ale již zastaralý – naši operátoři umožňují prohlížet wapové stránky pouze při připojení prostřednictvím klasických datových přenosů.

Ericsson do mobilu A2628s přidal plně funkční wapový prohlížeč, který podporuje oba popsané způsoby prohlížení wapových stránek. WAP na telefonu A2628s jsme samozřejmě vyzkoušeli – funguje bez problému; jeho přenosová rychlost je 9,6 kb/s.

modrý a krytPři zkoumání menu jsme zaznamenali pouze dvě změny. Na konci každého podmenu je podélná linka. To se vám bude hodit především u přehledu hovorů nebo textových zpráv – podle linky poznáte, že jste na konci seznamu a při dalším listování se dostanete na jeho začátek. Druhým a mnohem praktičtějším vylepšením je zrychlení ovládání telefonu a pohybu v menu. dva modré za sebouNapříklad při psaní textových zpráv už nemusíte čekat až několik vteřin na to, kdy se na displeji objeví všechny znaky, které jste stiskli na klávesnici (stává se to na konci psaní dlouhých textových zpráv). Textovky se tak píší mnohem pohodlněji a rychleji.

Pokud vás zajímá více detailů o telefonu Ericsson A2628s, potom si přečtěte recenzi Ericssonu A2618s a myslete přitom na přidaný funkční wapový prohlížeč. Model A2628s by u nás měl být v prodeji v nejbližších dnech. Podle dostupných informací by se cena neměla příliš lišit od ceny modelu A2618s. Ten prodává například Oskar neblokovaný za cenu 2 999 Kč včetně DPH, přičemž telefon je neblokovaný.

recenze A2618s

preview A2628s

Rozměry: 131 x 51 x 25 mm Pevná volba
Hmotnost: 140 gRychlá volba
Výměnný přední i zadní kryt14 vyzváněcích tónů
Duální telefon (GSM 900 / 1800 MHz)4 vlastní melodie
Výdrž baterie: 80-125 hodin v pohotovostiSIM toolkit
Výdrž baterie: 150-360 minut hovoruEFR
Paměť telefonního seznamu: 100 místSIM lock
Volané/přijaté/zmeškané hovory: 20 Hodiny, datum, budík
Profily Stopky, časovač
Skupiny volajícíchKalkulačka
Hlasové ovládání HryNejčtenější

Nezapomenutelná dovolená. Syn na lodi prosurfoval více než čtvrt milionu

Ilustrační snímek

Jedna německá rodina zažila šok poté, co obdržela vyúčtování od operátora. Ten po ní totiž místo obvyklé částky...

Pozor na roamingové pasti. Pořádně napálit se můžete i v Evropě

Ilustrační snímek

Je tomu přesně rok, co vešlo v platnost nařízení Evropské komise, které operátorům zakazuje účtovat si roamingové...Neuvěřitelné, operátor prodává nové iPhony 3GS. Stojí jen 900 korun

Apple iPhone 3GS

Kdo by toužil po návratu do smartphonové historie, ten má šanci. Tedy jen v Jižní Koreji, kde se znovu začal prodávat...

Samsung připravil neodolatelnou nabídku. Note 8 zlevnil na výbornou cenu

Samsung Galaxy Note 8

Samsung má v akci cashback model Galaxy Note 8 už od května. Teď však tento špičkový telefon zlevnil přímo a ten tak...

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

Další z rubriky

Výkon a skvělá výdrž baterie v „normálním“ balení. Test Sony Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2

Letošní špičkové modely Sony opustily svůj charakteristický design a vydaly se cestou aktuálních trendů. Přesto to s...

Dva dostupné smartphony s obřím displejem. Odlišnější už asi být nemohou

Chytré telefony s obřím displejem nejsou jen výsadou nejvyšších tříd. I v té...

Chytré telefony s obřím displejem nejsou jen výsadou nejvyšších tříd. I v té střední se najdou lákavé kousky, jako jsou...

Toto jsou šampioni ve výdrži baterie, říká test Strategy Analytics

Test výdrže smartphonů z produkce Strategy analytics s náskokem vyhrály nové...

Už loňská generace xperií prokázala, že jednou z nesporných výhod obou smartphonů je výborná výdrž baterie. Dvojice XZ2...Najdete na iDNES.cz