Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Emailové hony s Ericssonem

aktualizováno 
Chcete přijímat emaily na mobilním telefonu Ericsson R520? Vůbec to není jednoduché a pro většinu českých zákazníků to je dokonce nemožné. Jak jsem to zjistil?
Recenzi na mobilní telefon Ericsson R520 (s firmwarem R2D) najdete již nyní na našem serveru – ostatně slibovali jsme vám ji. Já jsem se zavázal blíže se rozepsat o způsobu, jakým lze Ericsson R520 použít pro sdílení dat – tedy o tom, kterak v něm lze používat HSCSD, GPRS, Bluetooth a email. Samozřejmě jsem tak zamýšlel učiniti v regulérním článku, nikoliv formou tohoto letního okénka. Nicméně osud mi nebyl milostiv.

Koupiv si R520 zkraje minulého týdne, zaznamenal jsem rovněž, že ani Paegas, ani Oskar nepodporují GPRS, natož HSCSD a že tedy budu muset sáhnout po SIM kartě EuroTelu. A jelikož jsem žádnou vhodnou ve firmě nenalezl, kterouž by bylo možno na víkend používat na testování, rozhodl jsem se stát klientem Eurotelu. Jako osoba lenivá jsem se rozhodl využít nabídky Radiocomu pro firemní zákazníky a objednal jsem si aktivaci tarifu SMS Data Plus. Samozřejmě s dovozem SIM karty a s podmínkou, že kvůli nákupu nebudu muset vytáhnout paty z kanceláře.

Což o to, Radiocomu se podařilo vyplnit moje přání beze zbytku, SIM kartu jsem držel v ruce o dvě hodinky později (jistěže včetně fakturky). Jenže pátek plynul a Eurotel ne a ne SIM kartu aktivovat. Ve smlouvě má lhůtu 72 pracovních hodin na aktivaci, ale zvykem u RadioMobilu i Oskara se stalo, že SIM karta je aktivní během půl hodiny.

Samozřejmě jsem přes víkend nic nevyzkoumal – SIM karta naběhla až ráno, když ji nějaké technické ranní ptáče odbouchlo na ústředně do registru povolených SIM karet. Nyní sice čile experimentuji, ale na souhrnný materiál bude nutno ještě chvíli vyčkat.

Nicméně pro ty nejnedočkavější majitele a nadšence do telefonu Ericsson R520 - zřejmě máte (nebo budete mít) problémy s konfigurací email klienta.

Věc se má tak: když si nastavíte emailový a datový účet dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, skončíte při pokusu o čtení pošty někde u spojování se serverem. Zbytečně půjdete k prodejci – ani on vám neporadí a příliš nepotěším ani já.

Prošel jsem řady diskusních fór a provedl mnoho pokusů. Pokud volám z Oskara na datové číslo VOLný (nutno si aktivovat službu Volný) 02-22090912, jsem schopen si z Post.cz vybrat poštu přes POP3 a přes SMTP odeslat. Z Eurotelu ani Paegasu přes jejich datové připojení se nikdy poštu nepodařilo vybrat.

Důvod vypadá docela jednoduše – ani Eurotel ani Paegas nepodporují na svém datovém spojení automatické přidělení DNS. Pokud je položen dotaz na dynamické přidělení DNS, dostává telefon odpověď Ack, namísto správné Nack. Česky řečeno - nemá, jak si přeložit adresu pop3.post.cz do číslíček. A díky tomu nemůžete přijmout poštu.

Řešení zatím není. Možná operátoři automatické přiřazení DNS zavedou, ale kdo ví kdy. Možná Ericsson vydá opravu nebo nás naučí, jak telefon správně nastavit. Infolinka Eurotelu v každém případě všechny dotazy odbývá poukazem na to, že R520 neprodává…

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Další z rubriky

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Ani levné, ani drahé. Za sedm tisíc pořídíte povedené smartphony

Střední třída je doslova nabitá lákavými smartphony. V cenovém rozpětí od...

Střední třída je doslova nabitá lákavými smartphony. V cenovém rozpětí od zhruba pěti do deseti tisíc korun najdeme...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Najdete na iDNES.cz