Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Emailové hony s Ericssonem

aktualizováno 
Chcete přijímat emaily na mobilním telefonu Ericsson R520? Vůbec to není jednoduché a pro většinu českých zákazníků to je dokonce nemožné. Jak jsem to zjistil?
Recenzi na mobilní telefon Ericsson R520 (s firmwarem R2D) najdete již nyní na našem serveru – ostatně slibovali jsme vám ji. Já jsem se zavázal blíže se rozepsat o způsobu, jakým lze Ericsson R520 použít pro sdílení dat – tedy o tom, kterak v něm lze používat HSCSD, GPRS, Bluetooth a email. Samozřejmě jsem tak zamýšlel učiniti v regulérním článku, nikoliv formou tohoto letního okénka. Nicméně osud mi nebyl milostiv.

Koupiv si R520 zkraje minulého týdne, zaznamenal jsem rovněž, že ani Paegas, ani Oskar nepodporují GPRS, natož HSCSD a že tedy budu muset sáhnout po SIM kartě EuroTelu. A jelikož jsem žádnou vhodnou ve firmě nenalezl, kterouž by bylo možno na víkend používat na testování, rozhodl jsem se stát klientem Eurotelu. Jako osoba lenivá jsem se rozhodl využít nabídky Radiocomu pro firemní zákazníky a objednal jsem si aktivaci tarifu SMS Data Plus. Samozřejmě s dovozem SIM karty a s podmínkou, že kvůli nákupu nebudu muset vytáhnout paty z kanceláře.

Což o to, Radiocomu se podařilo vyplnit moje přání beze zbytku, SIM kartu jsem držel v ruce o dvě hodinky později (jistěže včetně fakturky). Jenže pátek plynul a Eurotel ne a ne SIM kartu aktivovat. Ve smlouvě má lhůtu 72 pracovních hodin na aktivaci, ale zvykem u RadioMobilu i Oskara se stalo, že SIM karta je aktivní během půl hodiny.

Samozřejmě jsem přes víkend nic nevyzkoumal – SIM karta naběhla až ráno, když ji nějaké technické ranní ptáče odbouchlo na ústředně do registru povolených SIM karet. Nyní sice čile experimentuji, ale na souhrnný materiál bude nutno ještě chvíli vyčkat.

Nicméně pro ty nejnedočkavější majitele a nadšence do telefonu Ericsson R520 - zřejmě máte (nebo budete mít) problémy s konfigurací email klienta.

Věc se má tak: když si nastavíte emailový a datový účet dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, skončíte při pokusu o čtení pošty někde u spojování se serverem. Zbytečně půjdete k prodejci – ani on vám neporadí a příliš nepotěším ani já.

Prošel jsem řady diskusních fór a provedl mnoho pokusů. Pokud volám z Oskara na datové číslo VOLný (nutno si aktivovat službu Volný) 02-22090912, jsem schopen si z Post.cz vybrat poštu přes POP3 a přes SMTP odeslat. Z Eurotelu ani Paegasu přes jejich datové připojení se nikdy poštu nepodařilo vybrat.

Důvod vypadá docela jednoduše – ani Eurotel ani Paegas nepodporují na svém datovém spojení automatické přidělení DNS. Pokud je položen dotaz na dynamické přidělení DNS, dostává telefon odpověď Ack, namísto správné Nack. Česky řečeno - nemá, jak si přeložit adresu pop3.post.cz do číslíček. A díky tomu nemůžete přijmout poštu.

Řešení zatím není. Možná operátoři automatické přiřazení DNS zavedou, ale kdo ví kdy. Možná Ericsson vydá opravu nebo nás naučí, jak telefon správně nastavit. Infolinka Eurotelu v každém případě všechny dotazy odbývá poukazem na to, že R520 neprodává…

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Tváří se jako nejlepší top modely, ale stojí i méně než polovinu

Špičkové smartphony tradičních značek dnes často stojí i více než dvacet tisíc...

Špičkové smartphony tradičních značek dnes často stojí i více než dvacet tisíc korun. Teď, než přijdou na trh nové...

To není iPhone X s Androidem, ale druhý mobil se snímačem v displeji

Doogee V bude druhý smartphone se snímačem otisků prstů integrovaným přímo v...

Jedním z poznávacích znamení iPhonu X je nepříliš vzhledné vykrojení displeje, kterým je známý i neúspěšný Essential...

Bojíte se smartphonů? Pak je tu jeden speciálně pro vás

Seniorské mobily Doro

Společnost Doro uvedla na český trh tři nové mobilní telefony určené tradičně pro méně zkušené uživatele. Mezi novinky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz