Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

E-mail, kam se podíváš (Co se děje ve světě Javy)

aktualizováno 
Výsledky Mobile Choice Consumer Awards v kategorii hra roku, SMS zdarma již i na Eurotel, emailový klient MailBoss, nově uvedené java hry.

Mobile Choice Consumer Awards

Již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Mobile Choice Consumer Awards zná své vítěze. Ocenění nejlepší hra roku získala hra od Macrospace s názvem „Fatal Force: Earth Assault“. Jedná se o klasickou akční plošinovku, ve které narazíte na spousty nepřátel a projdete různorodé herní lokace. Zároveň se jedná o hru, která jako první přišla s podporou multiplayeru pomocí Bluetooth.

Mezi deseti nominovanými na toto ocenění nechyběly tituly jako FIFA 2004: Mobile International Edition (Distinctive Developments/dbi Games), Splinter Cell: Pandora Tomorrow (Gameloft) nebo Cannons Tournament (Macrospace). Kompletní výsledky ve všech kategoriích najdete zde.

SMS zdarma již i na Eurotel

Na českém internetu se objevily první dva java programy, které umožňují odesílat sms přes GPRS do sítě Eurotel zdarma. Platíte tedy pouze za přenesená data. První z těchto java midletů má název EurotelSMS a najdete ho na stránkách destilapps.wz.cz. Nevýhodou tohoto programu je, že již tak malý počet znaků, které Eurotel dává z internetu k dispozici, ještě snižuje na zhruba 40. Při překročení tohoto limitu jsou zprávy rozděleny a maximálně můžete takto odeslat až desetidílnou sms.

 Program se s touto nevýhodou snaží bojovat tím, že nabízí funkci „KteraSetriMezeryMeziSlovy“. Odesílání probíhá pomocí php skriptu umístěného na serverech na internetu, které odesílají text na sms email. Adresu ke skriptu je možno manuálně měnit a tím minimalizovat ztráty způsobené výpadkem některého ze serverů.

Druhý program se jmenuje AbsoluteSMS a již nějakou dobu se těší velké popularitě mezi uživateli. Donedávna však nabízel odesílání zpráv pouze do sítě Oskar. V nové verzi s označením 1.2b již odesílá i do sítě Eurotel. Jedná se zatím o testovací verzi, která nemá ošetřenu délku zpráv na Eurotel, příjemci však dojde plných šedesát znaků. Finální verze by měla vyjít během několika dnů a program najdete zdarma ke stažení na adrese nezbeda.wz.cz. Zprávy jsou odesílány pomocí php skriptu, avšak přímo přes webovou bránu, což by mělo být spolehlivější.

java

Český emailový klient MailBoss

Tento týden vyšla nová verze java midletu MailBoss, která upravuje kompatibilitu s některými mobilními telefony a zlepšuje stabilitu. MailBoss je český nekomerční emailový klient, který nabízí některé velice zajímavé funkce, jako například práce s několika účty najednou, stahování hlaviček zpráv, prohlížení obrázků v příloze, volitelný spam filtr, zobrazení zpráv ve formátu HTML, přeposílání emailů, stránkování dlouhých textů atd.

Program je stále ve vývoji a tak se máme v budoucnu ještě určitě na co těšit. Přestože je tento program úplně zdarma, autor poskytuje velice dobrou podporu, reaguje na problémy a snaží se přijít s řešením. Bližší informace o programu i samotný program ke stažení, najdete na této internetové stránce.

java

Něco pro začínající programátory

Pokud máte zájem o programování v J2ME, neměl by vám uniknout pravděpodobně jediný stále pokračující seriál v češtině na serveru Interval.cz. Poslední díl se věnuje optimalizaci zdrojového kódu. Jestliže vám nevadí angličtina, doporučil bych vám zahraniční, také velice dobře aktualizovaný web, Mobile game developer, který najdete zde.

Nové java hry uvedené tento týden

Cartoon Network společně s Macrospace uvedli tento týden novou hru s názvem Wacky races. Jedná se o arkádovou závodní hru, ve které se můžete prohánět na šesti různých tratích. Čeká na vás spousta tunelů, skoků, překážek a samozřejmě zdatní protivníci. Vybrat si můžete z jedenácti závodních týmů, z nichž každý má své přednosti.

javajava


V další nové hře s názvem Big Brother od společnosti Overloaded na motivy stejnojmenné reality show, si můžete vyzkoušet soutěž před očima televizních diváků. Samozřejmě pouze obrazně. Čeká na vás spousta různých činností. Cíl hry je ovšem malinko změněn, za úkol nemáte zalíbit se fiktivním divákům, ale dostat se z Big Brother domu pryč na svobodu. 

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Vytvořili přelomový čip, který výrazně zvýší výdrž chytrých hodinek

Qualcomm představil Snapdragon Wear 3100 pro chytré hodinky

Qualcomm kromě čipsetů pro smartphony a tablety vyrábí také mozky pro chytré hodinky. Novinkou je v tomto směru...

Úředníci budou mít v Rusku svou mobilní síť včetně rychlých dat

Moskevský Kreml

Do roku 2024 by mělo Rusko mít speciální mobilní síť určenou výhradně pro potřeby státních úřadů. V pondělí se na tom...

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz