Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dvě televize již nejsou pro O2 TV překážkou. Zadarmo to ale není

aktualizováno 
Programy přes O2 TV už lze sledovat na dvou televizích současně – je ale nutné si pořídit další set-top-box a nový modem se dvěma porty pro O2 TV.

O2 TV | foto: Jan Lodl, Mobil

Digitální televize přinášejí uživatelům kvalitnější obraz i zvuk. Společným problémem všech digitálních technologií je ale nutnost pořídit si k televizi speciální přídavné zařízení, tzv. set-top-box. Tím pádem není už možné přijímat digitální signál na všech televizích v domácnosti z jediného zdroje, tak jak byli uživatelé zvyklí u analogového příjmu. Jistou výhodu má v tomto směru pozemní digitální vysílání (DVB-T), protože na trhu jsou už i televize s integrovaným digitálním přijímačem.

Asi největší změnu ale znamená přechod na digitální vysílání pro uživatele kabelových televizí, kteří byli až dosud zvyklí mít bez problémů všechny kanály na všech televizích doma. V případě O2 TV, tedy televize přes ADSL, situaci navíc zhoršoval fakt, že Telefónica O2 dosud ani neumožňovala pořídit si na jednu přípojku více než jeden set-top-box. To se konečně mění a nyní už je možné pořídit si druhý set-top-box a tak přenést kompletní nabídku O2 TV i na další televizi v domácnosti. Tím srovnává O2 TV krok s nabídkami poskytovatelů digitální satelitní i kabelové televize, kteří už podobnou možnost nabízejí delší dobu.

Nový modem za 1 Kč, set-top-box se platí

Možnost sledovat O2 TV na více televizních přijímačích přináší nová nabídka Multi. Tu si musí zákazník aktivovat jako doplňkovou službu a zaplatí za ni měsíční paušál 50 Kč. Tím získá automaticky nový modem, a také další set-top-box pro druhý televizní přijímač. Modem získá zákazník za korunu, to ovšem bohužel neplatí o set-top-boxu.

Set-top-box si lze buď pořídit za jednorázový poplatek 3 499 Kč nebo zvolit měsíční pronájem ve výši 150 Kč. Po dvou letech bude možné pak set-top-box odkoupit za symbolickou cenu. Dlužno podotknout, že podobný přístup zvolilo i UPC jak u satelitní, tak kabelové digitální televize. Pouze rumunská Digi TV nabízí druhý set-top-box pouze za zvýšený aktivační poplatek (650 Kč).

Programová nabídka, včetně přídavných balíčku, je pak pro oba přijímače shodná. Není potřeba si tedy O2 TV znovu aktivovat, ani hradit další měsíční paušál. Na obou přijímačích jsou navíc k dispozici i všechny přídavné služby, včetně Videotéky, Archivu či HBO Digital. V obýváku tak lze například sledovat televizní vysílání a v ložnici si pustit film z Videotéky. Pokud si zákazník na jednom set-top-boxu zákazník zakoupí film z Videotéky, bude jej možné přehrát i na druhém používaném televizoru.

Možnost příjmu digitální televize na více přijímačích
Poskytovatel Jednorázová cena Měsíční paušál za set-top-box Měsíční paušál za balíček Měsíční paušál celkem
O2 TV     3 499 Kč 150 Kč   50 Kč 200 Kč
     
DVB-T

      850 Kč 
-  3 000 Kč

-    - -
UPC Kabelová televize        - 90 Kč -
150 Kč (HD)
   - 90 Kč / 150 Kč
UPC Satelitní televize    2 703 Kč    -  100 Kč 100 Kč
Digi TV       650 Kč    -   -    -


Větší zatížení linky

V případě pořízení druhého set-top-boxu je potřeba počítat s větším zatížením linky. Druhý set-top-box totiž potřebuje stejné datové pásmo jako první. Proto se dá předpokládat, že služba Multi bude dostupná jen na ADSL linkách s technologickou kapacitou vyšší než 6 Mb/s. Jinak by totiž další set-top-box znamenal citelné snížení rychlosti internetového připojení. Každá O2 TV totiž potřebuje datový tok 3 Mb/s.

Přitom nezáleží na tom, jakou rychlost ADSL máte objednánu. O2 TV pochopitelně využívá především „zbytkovou“ kapacitu linky. Nicméně v okamžiku, kdy má zákazník objednánu maximální možnou rychlost připojení (např. 6 nebo 8 Mb/s), je třeba počítat s tím, že v okamžiku, kdy bude sledovat O2 TV na dvou set-top-boxech zároveň, dojde ke zpomalení internetového připojení. Samozřejmě pouze v případě, že je televize puštěná. Třeba se někdy od O2 dočkáme 20Mb/s připojení, které nabízí její britská sestra a o zpomalení internetu se nebudeme muset starat.

Na stránkách věnovaných O2 TV bohužel chybí podrobnější informace o nabízením modemu. Jakmile informace získáme, článek budeme aktualizovat a chystáme i redakční test.
Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat

T-Mobile Magenta 1

T-Mobile spustí novou službu Magenta 1. Je to jakási varianta rodinných tarifů, ale v principu funguje úplně jinak a...

Český Vodafone má nového ředitele

Petr Dvořák, nový generální ředitel české pobočky Vodafonu

Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal Petr Dvořák, který byl od poloviny ledna pověřený řízením...

To by byl obchod roku. Vodafone potvrdil, že se zajímá o koupi UPC

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone oficiálně potvrdil, že začal jednání o části společnosti Liberty Global, jejíž součástí je česká pobočka...Najdete na iDNES.cz