Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvě čísla na kartě aneb Jak budou volat starostové a ministři

aktualizováno 
Starostové, záchranné služby, policisté a další funkcionáři, kteří se podílejí na zvládání povodní, kalamit a jiných krizových situací, dostanou od Eurotelu nový komunikační prostředek. Mobilní telefony Siemens ME 45 a SIM karty se dvěma čísly. Eurotel ovšem chystá prodej karet se dvěma čísly i pro veřejnost.
Do konce letošního května skončí distribuce 19 000 mobilních telefonů účastníkům krizového řízení: záchranným službám, policistům, všem starostům, krajské samosprávě a klíčovým státním institucím. Celá zakázka přijde stát na 19 000 korun. Tato cena (1 koruna) zahrnuje stolní nabíječku, hands-free, bondovku, pouzdro na telefon a tříletou záruku.
Pro komunikaci funkcionářů krizového řízení je připraveno celkem 38 000 telefonních čísel, protože „soupravy krizového řízení“ obsahují tzv. Kombi SIM karty, tedy karty se dvěma čísly, včetně funkce „hunting“. Ta umožňuje dovolat se vždy na číslo, které je právě aktivní bez toho, že by jeho majitel musel přesměrovávat hovory. Každá SIM karta tedy může mít dvě telefonní čísla, obyčejné pracovní a druhé krizové.
Z vybraných mobilních telefonů této řady bude možné rozesílat hromadné textovky. Všechny telefony pro krizové řízení také umožňují prioritní volání v závislosti na funkci konkrétního uživatele. Pokud bude v některé oblasti ČR podle zákona vyhlášen krizový stav, je volání z krizových čísel zdarma.

krizove rizeni

Majitelé „krizových souprav“ si jako pracovní mohou ponechat své dosavadní číslo, pokud je v síti Eurotelu (Go je potřeba převést na tarif). Ve všech ostatních případech jim Eurotel dá nové číslo s nulovým aktivačním poplatkem. Existuje také možnost aktivovat pouze krizové číslo, což však uživatele zbavuje výhody Kombi karty – bude totiž s sebou muset stále vláčet dva telefony.
Krizová souprava má ještě jednu výhodu. Je-li její uživatel pracovníkem veřejné správy, může pro pracovní účely používat tarif VS24.

Do krizového řízení, koordinovaného ministerstvem vnitra, patří:

  • bezpečnostní rada státu
  • ústřední krizový štáb
  • bezpečnostní rada kraje
  • bezpečnostní rada okresu
  • bezpečnostní rada obce
  • krizové štáby kraje; okresu; obce

Eurotel, který tak možná bude někdy přenášet i velmi citlivé informace, má jako jediný mobilní operátor v ČR certifikát ISO 9001:2000 a - opět jako jediný - získal prověření Národního bezpečnostního úřadu pro styk s utajovanými skutečnostmi. Služby pro krizové řízení bude poskytovat šest let, po třech letech Eurotel zdarma telefony vymění za srovnatelný model.

Po dvou číslech na kartě již také dlouho prahne řada uživatelů mobilních telefonů. Podle vyjádření Eurotelu by se karty tohoto typu měly v průběhu letošního roku dostat do běžného prodeje.

Ceník pro krizové číslo I. (krizové číslo účastníka s aktivovaným krizovým i pracovním číslem na Kombi kartě)

krizove rizeni

Ceník pro krizové číslo II. (pro účastníky s aktivovaným pouze krizovým číslem)

krizove rizeni

Ceník tarifu VS24 (pro pracovní číslo, využití běžných tarifů je možné, služby neuvedené zde se účtují dle aktuálního ceníku služeb)

krizove rizeniNejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Další z rubriky

Nejvíce chytrých hodinek prodá Apple. Nejčastěji staré modely

Watch Series 3 jako první hodinky od Applu nabídly LTE modem

Apple vkročil do segmentu chytrých hodinek před čtyřmi lety a dnes mu jednoznačně kraluje. Jeho nadvláda pokračovala i...

EU chce dál bojovat za jednotnou nabíječku. Snaží se o to téměř deset let

Nabíječky mobilních telefonů

Dobrovolnou dohodu o sjednocení nabíječek podepsali hlavní mobilní výrobci už v roce 2009. A to včetně Applu, který...

Kradou nám v prodejnách exkluzivní virtuální předmět, zlobí se Samsung

Exkluzviní podoba herní postavičky v populárním Fortnite Battle Royale je...

Samsung si stěžuje na zloděje, kteří z vystavených kusů prémiového smartphonu Galaxy Note 9 a tabletu Galaxy Tab S4 v...

Najdete na iDNES.cz