Duel Palmare - Colorize vs. Khroma

Dnes vám přinášíme další duel, tedy porovnání dvou konkurenčních produktů a jejich schopností. Chtěli bychom vám v každé kategorii programů nabídnout vždy porovnání dvou nejúspěšnějších aplikací, a to převážně obrázkovou formou - pomocí screenshotů a jejich popisu.

 

 

Dnešním tématem jsou programy na změnu barevných schémat. Na PalmOS je jich víc, v poslední době se ale výrazně prosadily dvě z nich - Colorize a Khroma. Oba jsou freeware, tedy zdarma.

Colorize Christophera Antoshe je menší a jednodušší. Naproti tomu Khroma Bély B. Hackmana je sofistikovanější a větší. Uživatelé tedy chtějí vědět, zda vsadit na jednoduchost a v čem je eventuelně Colorize "ošizena" oproti Khromě, či si užít funkcí a nastavení složitější Khromy a zda je vůbec využijí.

V porovnáních používáme modrou barvu písma pro silné stránky programu, výhody, co má tato aplikace oproti svému konkurentu navíc. Červeně jsou naopak naznačeny slabiny programu oproti jeho "soupeři".

 

Khroma Colorize
Poslední verze 2.3.2
Stažení programu
Cena: zdarma
Velikost aplikace: 114 kB
Poslední verze 1.4a
Stažení programu
Cena: zdarma
Velikost aplikace: 29 kB
V základní nabídce Khromy je celkem 66 připravených témat členěných do kategorií. Khroma nabízí zvláštní aplikaci pro změnu barevné hloubky a schémat s názvem Khroma QuickChange (KhromaQC). Colorize má 29 hotových témat.
Barvy polí - parametry se  obou programech neliší, jen v názvosloví a způsobu zobrazení.
Podobná situace je u objektů - oba programy obsahují celkem 5 základních parametrů, jen se jinak jmenují.
Dialogy - oba programy obsahují nastavení okraje, výplně, to samé u okna "Alert".  Colorize má v tomto okně navíc nastavení popředí a pozadí formulářů, u Khromy jsou Forms nahoře.
Colorize má samostatnou záložku na Menu, u Khromy je najdeme v záhlaví.
Ani v ostatních položkách se programy od sebe neliší....
Oba programy mají možnost importovat schémata z MemoPadu ....
... a ukládat je sem exportem.
Khroma nabízí větší možnosti nastavení a tyto funkce navíc:

- AutoScheme (náhodné schéma)
- Zařazování schémat do kategorií

V nastaveních můžete ovlivnit několik významných i méně relevantních vlastností. Zejména ale můžete zvolit výběr barev, program nabízí vlastní mini-okno s barvami, které je "vyskakovací".
Colorize má dobře zpracovanou nápovědu - tipy.
Khroma umí nastavit transparentní pozadí u ikon.

Khroma má zvláštní okno pro nastavení barevné hloubky.

Tak co, vybrali jste si?

Témata: freeware, Menu