Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Duchové se bojí mobilních telefonů

aktualizováno 
Když vás někdy ve starém domě nebo na hradě přepadne strašidlo, zkuste si zavolat telefonem nebo alespoň poslat textovku. Podle odborníků na paranormální jevy a jejich přesných statistik se totiž rozšíření mobilních telefonů podepisuje na razantním úbytku duchů. Proč se asi zjevení bojí mobilů?
Mobilní telefony prý vyhlazují duchy. Od té doby, co se mobily rozšířily po celém světě mezi všechny lidi, počet hlášených setkání s duchy výrazně poklesl. Tvrdí to alespoň britský specialista na paranormální jevy Tony Cornell ze Společnosti pro fyzikální výzkum na univerzitě v Cambridgi.

Známý odborník přes duchy, který se již zabýval více než osmi sty případů zjevení a podobných paranormálních jevů, tvrdí, že za posledních patnáct let razantně poklesl počet hlášení duchařských příhod. Ještě před třemi roky obdržela běžně Společnost pro fyzikální výzkum alespoň dvě informace o nových zjeveních týdně. Dnes však zazvoní Cornellův „duchařský telefon“ sotva dvakrát měsíčně.

V Británii jsou nejrůznější duchařské historky často motivací pro turisty, aby se vypravili za různými atrakcemi, například za návštěvou starého hradu. Ta se totiž ve spojení s vyprávěním o strašícím hradním pánovi stává mnohem zajímavější. Nejlepší je, když lze vyprávět o mnoha lidech, kteří ducha viděli. Poslední dobou však takto „postižených“ lidí ubývá.

Přestože prohlášení britského duchaře zní víc než nepravděpodobně, vědci potvrzují, že na tomto tvrzení může být něco pravdy. Mnozí odborníci totiž vysvětlují některá zjevení a zvuky duchů nepřirozenou elektrickou aktivitou, která zapříčiní zrakový klam nebo hlasité projevy. Mobilní telefony spolu se samotnou GSM sítí mohou měnit elektrické prostředí tak, že těchto anomálií ubývá.

Přesto však nelze z mizení duchů obviňovat jen mobilní telefony. Dalších zařízení, která produkují nejrůznější elektromagnetické vlnění, je na světě čím dál víc. Kromě toho zde existuje i prosté vysvětlení - lidé za posledních patnáct let také výrazně změnili své myšlení. Téměř nikdo si nepřipustí, že se setkal s duchem, spíš si svůj zážitek vysvětlí naprosto logicky a na vše zapomene. Ale co když zapomínáme právě kvůli mobilním telefonům...Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Další z rubriky

Huawei odkládá mobil s ohebným displejem. Místo něj má model pro hráče

Huawei P20 Pro

Huawei má mnoho plánů, kterými chce zaplnit mezery na trhu. Představil herní smartphone, chystá i chytrý telefon s...

Huawei má velké oči. Letos chce dostat Apple na dostřel

Huawei Y7 Prime (2018)

Huawei si vytkl pro letošek cíl prodat 200 milionů smartphonů. Má tak našlápnuto dotáhnou Apple a upevnit si pozici...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Najdete na iDNES.cz