Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Česka vstupuje ZYB.com: služba, která zdarma pohlídá vaše kontakty v mobilu

  12:48aktualizováno  12:48
Od dnešního dne mohou Češi využívat nové služby ZYB.com, která jim umožní snadno zálohovat a dále spravovat své kontakty v mobilním telefonu. Zakladatel a ředitel stejnojmenné dánské firmy (ZYB) Tommy Ahlers dnes službu představil na tiskové konferenci novinářům.

ZYB.com umožňuje uživatelům snadnou zálohu kontaktů i udržování aktuálních kontaktních údajů s připojenými přáteli | foto: ZYB.com

Služba ZYB.com umožňuje bezpečně zálohovat, spravovat a sdílet data uložená v mobilních telefonech a udržovat uživatele ve spojení s přáteli a rodinou. Poskytována je zdarma, uživatelé zaplatí pouze za datové přenosy spojené s odesíláním a příjmem dat v podobě kontaktů, záznamů v kalendáři či SMS zpráv.

Synchronizace mezi mobilním telefonem a službou ZYB.com funguje bezdrátově pomocí mobilní sítě. Využívá k tomu protokol SyncML, dostupný v drtivé většině dnešních i dřívějších mobilních telefonů. Seznam podporovaných přístrojů je uveden na stránkách firmy.

Pokud si uživatel pořídí nový mobilní telefon či náhodou přijde o ten dosud používaný, může svůj nový přístroj jednoduše synchronizovat se svým ZYB účtem. Stejně jednoduše lze prostřednictvím ZYB účtu přemísťovat data z jednoho telefonu do druhého.

K využití služby je nutná registrace na internetových stránkách ZYB.com, během které jsou uživatelé požádání o zadání svého mobilního čísla a operátora, u kterého mobilních služeb využívají. Poté jim na jejich mobilní telefon přijde konfigurační SMS zpráva. Po jejím potvrzení v telefonu přibude přístupový bod nutný pro vzájemnou synchronizaci telefonu a on-line služby.

Kromě kontaktů lze u vybraných telefonů zálohovat i SMS zprávy a události uložené v kalendáři. Počet záznamů odeslaných do ZYB účtu je neomezený, přistupovat k nim lze on-line odkudkoli po celém světě.

Unikátnost služby spočívá v propojení se známými komunitními servery, jako je Facebook.com či Linkedin.com. Pokud navíc přátelé připojení ke službě ZYB svolí, může sama služba kontrolovat změny v jejich kontaktních údajích a automaticky je aktualizovat v adresáři spřátelených uživatelů.

Synchronizace mezi telefonem a on-line službou probíhá vždy, když dojde ke změně na jedné či druhé straně. Za přenášená data zaplatí uživatelé dle sazeb svého tarifu.

Do budoucna chce firma představit aplikaci, která umožní přímý přístup z mobilního telefonu ke komunitním službám a nabídne interaktivní mapu, na které se bude zobrazovat poloha jednotlivých přátel s popiskem, co právě dělají. V předfinální verzi je tato aplikace již plně funkční a dostupná pro vybrané telefony Sony Ericsson. 

Dosud bylo na ZYB uloženo více než 23 milionů kontaktů. Společnost sídlí v dánské metropoli Kodani, další pobočky jsou ve Velké Británii: ve městech Cambridge a Londýn. Společnost nedávno koupil nadnárodní mobilní operátor Vodafone.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Evropská komise chce po Googlu něco, co zatím moc nefunguje

Evropská komise nakázala Googlu, aby přestal výrobce omezovat v alternativních...

Evropská komise nakázala v rámci rekordní pokuty Googlu i to, aby přestal výrobce smarpthonů omezovat v nabízení...

Na klávesnici od Googlu můžete mít jen dva znaky. Tečku a čárku

Klávesnice od Googlu bude umět i moresovku

Google oznámil, že jeho softwarová klávesnice Gboard bude podporovat psaní pomocí Morseovy abecedy. A to jak na...

Můžete přijít i o řidičák. Mobil za volantem v Evropě přísně trestají

Ilustrační snímek

Za volantem by měli řidiči věnovat pozornost především situaci na silnici, mnozí se ovšem neumí ani po usednutí za...

Najdete na iDNES.cz