Diskuze

Používáte na mobilu PIN? Dá se odhalit podle toho, jak telefonem hýbete

Váš PIN může kdokoliv odhalit jen pomocí toho, jak mobil při psaní držíte, tvrdí výzkumníci z univerzity v britském Newcastlu. Můžou za to moderní gyroskopy, pomocí kterých útočníci odhalí jednotlivé stisky obrazovky a pohyb telefonu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ono hádat pin zvládnu i bez pokročilé studie...11% lidí používá pin 1234, cca 20% lidí používá rok narození, ergo na dva pokusy dokážu odemknout každý třetí telefon a nemusím řešit nějaký gyroskop...a člověk co chce být paranoidně v bezpečí určitě nespoléhá na 4-místný PIN...

Většina lidí má na telefonu PIN ze dvou důvodů. 1. Aby se tam nedostali kamarádi, děti, manželka apod. 2. protože nevědí/nemají potřebu vědět že to jde vypnout, změnit apod.

0 0
možnosti

Když zadávám PIN, tedy těsně po zapnutí telefonu, tak prohlížeč v tu dobu stejně není spuštěný.

Nebo pokud to autor myslel jinak, tak at to upřesní, protože když se snažím odtušit, kam tím mířil, tak mi to přijde jako poněkud diletantsky napsaný článek.

0 0
možnosti

E39d61a 57D15r86á23b20e11k

15. 4. 2017 21:43

někteří lidé zadávají pin když odemykají již spuštěný ale zamknutý telefon

0 0
možnosti

.... tak to je nemilé. A co teď? :-/

2 0
možnosti

zabýváte se PINem. To je podřadná věc. Horší je, když se používá mobilní aplikace banky. Takto by snadno mohli zjistit heslo k účtu. Otázka je, jestli jde potom na dálku aplikace přímo v telefonu ovládat, nebo externě simulovat spárovaný přístroj.

0 0
možnosti
Foto

Stačí aby bankovní aplikace pri zadávání PINu měla vlastní číselník a na něm pokaždé jinak náhodně seřazené číslice a je po starosti.

0 0
možnosti
Foto

Tak to su klidné. Já žádné PIN nemám.

3 0
možnosti

J84a75n 62W94a31c25l16a87v

14. 4. 2017 7:53

Moje. babička také ne. Přesto má dobrá vajíčka od slepiček

1 0
možnosti

Dneska má plno modelů čtečku, takže tím se to vyřeší zřejmě nejlépe :-)

3 0
možnosti

To je recyklace článků někdy z roku 2011? Přinejmenším 2012, kdy tohoto "exploitu" využíval jeden trojan.

Jinak Apple už to má částečně podchycené asi rok a Android přímo nikoliv (a nejspíš mít nikdy nebude) - místo toho je v Androidu prakticky nemožné získaný pin zneužít, tedy pokud není majitel osel, který dá root práva každému procesu, který si o ně řekne. Protože k emulaci tapnutí (zadání pin) je potřeba získat právo INJECT_EVENTS, které může získat jen aplikace s právy root...

3 0
možnosti

pin zadávám pouze po zapnutí. pak mám nastaveno obrázkové heslo, kde předem zadaný číslo přesunu do vybraného místa na obrazku

0 0
možnosti

Ochrana proti tomuto zneužití na platformě Apple byla součástí iOS 9.3 (aktuální verze iOS je už 10.3).

Kdy to opravil Android nevím.

1 0
možnosti