Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na WP8 telefony si ještě počkáme, Microsoft systém ukáže 29. října

Microsoft zveřejnil termín konečného představení operačního systému Windows Phone 8. Některé detaily firma totiž drží v tajnosti, a nové telefony značek HTC, Nokia nebo Samsung tak zatím nemohou na trh ani do rukou novinářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

baxaras267

To bude teda trhák

co bude důvod, aby si to najednou začaly na rozdíl od WP7 kupovat lidi?? Na domácí obrazovce není černej nevyužitej pruh? 2 velikosti dlaždic (u některých aplikací 3)???? MS a Nokia dosáhly naprostého vrcholu zazm(r)dovanosti a teď poprávu padají na hubu

0/0
7.10.2012 21:25

Business Rule Engine Architect

Re: To bude teda trhák

No já myslím, že kvalitou svého příspěvku si tohoto vrcholu dosáhl přávě teď ty.

0/0
8.10.2012 13:47

pteryx

Microsoft = korupce

Kde jednou šlápne Microsoft, tam sto let tráva neroste. Natlačil se nám do státní správy. Dříve úřady sociálního zabezpečení a registr vozidel fungovaly, od té doby co to jede na Microsoftím software to stojí za starou belu. Jak už jsem tu psal, Microsoft má až příliš ostré lokty. Do mobilu mi prostě nesmí, za žádnou cenu!

0/0
7.10.2012 14:53

Business Rule Engine Architect

Re: Microsoft = korupce

Microsoft se nikam necpe. Státní správa je kapitola sama pro sebe. Do zakázek pro stát se cpou známí těch, co ministerstva aktuálně spravují a ty ty zakázky dostanou BEZ OHLEDU NA TO, s jakou technologií přicházejí. Tam jsou technologie na posledním místě,jestli vůbec. Na mě to působí dojmem, že o zakázce rozhoduje jen dovednost lobistů. MS je mimo tohoto dění.

+2/0
7.10.2012 17:09

pteryx

Re: Microsoft = korupce

Že se Microsoft nikam necpe, tak to je nepovedený vtip. Jojo. A proto se už na základce zkoušejí dětičky z toho, kde má microsoft ve wordu umístěné jaké menu. A ty školy to "levně" koupí. Místo aby používaly opensource, který je zadarmo a na výuku co se dá dělat s textovým editorem atp. by bohatě stačil. Stejně se ovládání do doby kdy dětičky dospějou a budou to používat pro svoji práci třikrát změní.

0/0
9.10.2012 15:57

Lojza158

Re: Microsoft = korupce

Nikdo ti ho snad do mobilu necpe. Nebo si snad chlapečku nesvéprávný?

0/0
7.10.2012 19:06

Potkan2000

Re: Microsoft = korupce

Az budes chdit do prace tak ti zamestnavatel da telefon, ktery musis pouzivat. Tedy pokud to nedotahnes maximalne na hajzl-dedka.

0/0
8.10.2012 6:42

RomanL

Re: Microsoft = korupce

Vážně? Musí používat? Hmmm...

0/0
8.10.2012 8:38

pteryx

Re: Microsoft = korupce

Stejně jako musíš jezdit podnikovým autem. Samozřejmě, můžeš dát výpověď a jít se pást.

0/0
9.10.2012 15:59

pteryx

Čímpak to asi je?

Že HTC vypadá na fotkách vždycky pěkně, zatímco Nokia skoro vždycky hnusně? Přitom ten design Nokie a HTC jako takový je celkem srovnatelný. Že by Nokia dávala naschvál ven jenom škaredé fotky?

0/0
7.10.2012 14:30

pteryx

Microsoftí úderka jede naplno

Je až legrační, jak je to průhledné. Jestli se někdo rozplývá nad Visual Studiem ve smyslu že je to "extrémně složitý software", tak to asi nebude vývojář. Jak složité jsou céčkové kompilátory, na kterých vznikl Linux a na kterých dodnes běhá v podstatě veškerá páteřní informační infrastruktura? Možná jsem ovlivněný tím že jsem kdysi ve VS dělal a byl to dost příšerný bazmek, nebo zkušenostmi kolegů co se jim nedařilo dosáhnout aby se stejný projekt stejně přeložil na jiném počítači. Taky způsob jak se Microsoft zachoval k Visual Basicu ve mně vzbuzuje k této firmě krajní nedůvěru. Vyhodit práci vývojářů do koše tím, že VB6+ je vlastně úplně jiný jazyk než VB5, to bylo fakt na zblití. Co se týče Nokie, myslím že za její pád můžou být spoluzodpovědní microsoftí agenti, fakta naznačují nepřátelské převzetí.

NEMÁM DŮVĚRU.

0/0
7.10.2012 0:08

Business Rule Engine Architect

Re: Microsoftí úderka jede naplno

Ty jseš taky úderka. OK. Jsem úderka MS, nejsem developer a platí mne od příspěvku v diskusi. Jsi spokojen? Ve skutečnosti je to tak, že mne MS dost zklamal ohledně toho, jak vzdal Silverlight, protože je to úplně zbytečné. Když by býval o Silverlightu mlčel, v reálu by to vyšlo na stejno, ale natropilo by to obchodně mnohem menší škody.  Nicméně když to reálně hodnotím, tak mi tady pořád vychází, že MS nabízí nejvíc za nejmenší peníze. Pro mne je XAML nejmodernější princip jak vytvářet UI LOB aplikaček. Nevím, co si mám myslet o Ballmerovi, protože ohledně iphonu se ztrapnil, ale vize Windows všude je z hlediska vývojáře správná. Nenapsal jsem, že je to extrémně složitý software. NApsal jsem, že je to jeden z nejkopmlikovanějších sw, který znám, protože to prostě je jeden z nejkomplikovanějších sw, který znám. Nic víc, nic míň. VAdí mne na něm spousta strategických omezení, která  z něj dělají horší produkt než by mohl být. Třeba XAML preview tam nefunguje jen z obchodních důvodů.

0/0
7.10.2012 0:27

Business Rule Engine Architect

Re: Microsoftí úderka jede naplno

A ještě dodatek. Aby byl MS stále konkurenceschopný i když je velký, je tam hodně podporován konkurenční boj mezi jednotlivými skupinami. Což potom vede k tomu, že vystoupí jeden šéf týmu na dev days a řekne budoucnost bude bez toho, co produkuje druhý tým. A klidně mu to projde. Já Ballmera chápu, nechce nic riskovat a musí všem ostatním zhlukujícím se pod vlakouHTML 5 + js vypálit rybník tím, že se postaví tomu proudu do čela a ještě na tom nejlepšími vývojovými nástroji vydělá, ale nemusí nutně říkat, že XAML je volovina. Nebo aspoň ne takhle agresivně. HTML 5 je pořád html což je jednak technologicky primárně na něco zcela jiného, ale co hůř, má to být standardní. A to v tomhle světě rychlých změn nikdy moc nešlo. Otázka je, jeslti to vlastně vůbec někdo (kromě zákazníků) chce. Google ne. Ten má svoje svoje soukromé řešení. Jak má standardní html 5 pomoci jednotlivým zástupcům získat silnější pozici na trhu vůči svým konkurentům? To je otázka, která se jeví zajímavá mně.

0/0
7.10.2012 0:44

pteryx

Re: Microsoftí úderka jede naplno

Omlouvám se, jste asi stejně Microsoftí úderka jako já protimicrosoftí. Vlastně o to v první řadě nejde. Vám prostě Microsoft vyhovuje, mě připadá že má až příliš ostré lokty. Že otevřeně hraje i na nepřátelské převzetí nebo zničení konkurenčních produktů se dávno ví, akorát se to dnes nesmí říkat moc nahlas, protože Velký Bratr nespí (vzpomeňme neblahý osud Lotus 123).

Dlouhodobá strategie Microsoftu je vnutit všem jako "standard" svoje vlastní řešení, které musí být natolik zamotané a nesmyslně komplikované, aby se nikdo jiný nechytal. Ještě blbější je, že když na jejich produkt jednou naskočíte, tak neváhají hodit jeho uživatele přes palubu jakmile jim ten produkt nepřináší krátkodobý zisk (viz. nepodpora méně povedených verzí OS).

"Náš zákazník, náš pán" - na to už dnes nehraje skoro nikdo. Náš zákazník - náš otrok. Zkuste si přečíst licenční podmínky. Jestli jim budete rozumět, tak to jako programátor zabalte a jděte se živit jako právník, máte před sebou skvělou budoucnost.

0/0
7.10.2012 14:43

Business Rule Engine Architect

Re: Microsoftí úderka jede naplno

:-) takový je prostě svět kapitalismu a platí to o všech úspěšných stejně. Co jiného říci k novému konektoru applu, jejich ujišťování, jak je všechno super apod. Otázka je, zda ta absence něčeho, co bychom mohli možná nazvat morálkou, nějak souvisí s problémy euroatlantické civilizace. Ale to je asi na jinou debatu.

+1/0
7.10.2012 17:03

vpetula

Re: Microsoftí úderka jede naplno

Nový konektor od Apple bych jako záporný příklad nedával. Je to po dlouhé době konektor, který je vymyšlen s ohledem na uživatele. To se o mini-USB, mikro-USB, piko-USB (nebo jak se ten bazmek u Nikonu jmenuje) nebo konektor USB 3.0 na straně zařízení rozhodně tvrdit nedá - špatně se zasouvají a mají tendenci se po čase viklat.

0/0
9.10.2012 11:13

GGeorgex

Nokie

musí mít radost z tohodle přístupu MS, který ji asi zase odpálí níž, jelikož jí nepošle top modely před Vánoci.. ostatní výrobci to přežijí, ale Nokie bohužel má jednu z posledních šancí ;-( Ale stále jí věřím a nesmí padnout!V

+1/0
6.10.2012 18:38

katano

WP ovládne celosvětzový TRH ! ! ! >>>>>>>>>>

>>>>>> kdo chce kvalitu ten, sáhne po WP8.

    PS : dobrou noc :-P

0/0
6.10.2012 0:06

rudibundus

Re: WP ovládne celosvětzový TRH ! ! ! >>>>>>>>>>

Zatím ještě pořád věřím, že to jen hrajete. Ale pomalu už se začínám přiklánět k tomu, co si o vás myslí normální lidé

0/0
6.10.2012 0:45

petrxl

Re: WP ovládne celosvětzový TRH ! ! ! >>>>>>>>>>

Já ti nevím, celý WP mě připomíná MSDOS éru velice primitivní grafiky a 16/256 barev, kterou jsem jako malej zažil a vracet se k ní nehodlám, ale třeba takovou stařičkou T602 by mohli překompilovat na WP a dávat standartně do OS místo MS office, výborně by se tam graficky hodila ;-D

0/0
6.10.2012 12:00

Inkvizitor Johny

Re: WP ovládne celosvětzový TRH ! ! ! >>>>>>>>>>

No je to sice offtopic, ale nedá mně to. Za éry T602 ty dokumenty nebyly tak kreativní a bylo to jen dobře.

0/0
6.10.2012 12:32

Kazeasch

Re: WP ovládne celosvětzový TRH ! ! ! >>>>>>>>>>

Bože, to je ale kravskej názor ;-D Děláš jako kdyby barvičky, kokotikny a hejblátka byly na OS to nejdůležitější na světě. Že tobě se líbí XPčka? ;-D;-D

0/0
6.10.2012 13:26

petrxl

Re: WP ovládne celosvětzový TRH ! ! ! >>>>>>>>>>

Ne nejvíc se mě líbí Win 7, příbuznými WP - 8bitové počítače a MSDOS bych nechal spát v 90 letech, Vintage styl fakt není moje parketa, mám rád moderní věci a WP považuji za dokonalé retro.

0/0
6.10.2012 19:05

D.E.S

Tak je jasné že se začínají pomalu stírat rozdíli

mezi zobrazením na "telefonu" a na LCD od desktopu či NB. Mám teď  Sony xperii a když jí připojím přes HDMI do televizi a pustím si na ní HD film, tak stále ještě nevěřím vlastním očím jaká je to paráda. A to jsme stále ještě na začátku. Za chvíli příjde rozlišení ve full HD, tedy se už plně vyrovnají NB. Co očekávám, tak to bude zabudovaná projekce do telefonu, pak by to byla paráda. Ono denska už k telefonu můžete připojit klávesnici i myš, a můžete pracovat jak na NB, či pařit hry. A MS tohle ví a tentokrát ten směr asi vystihnuly. Všechno stejné, včetně základního ovládání.

Pravda je, že když se dívám na W2012, tak se mi tam zdá malinko to metro zbytečné, ale dá se potlačit :)

0/0
5.10.2012 23:12

D.E.S

Re: Tak je jasné že se začínají pomalu stírat rozdíli

ježiši marjá, rozdíly ,,

0/0
5.10.2012 23:13

PiPiiiiiK

Re: Tak je jasné že se začínají pomalu stírat rozdíli

stane se...

0/0
5.10.2012 23:24

PiPiiiiiK

Re: Tak je jasné že se začínají pomalu stírat rozdíli

Taky se mi to líbí, ale využil bych to asi tak jednou. Na starej dobrej kabel z pc do televize prostě není....kliknu u filmu na stáhnout a hned se dívám :-P

0/0
5.10.2012 23:33

Pan Kája

Re: Tak je jasné že se začínají pomalu stírat rozdíli

To je přeci blbost. Pokud jde o vyrovnávání rozlišení, když pominu, že přeci na noteboocích a desktopech jistě také poroste, pak zde již na telefonech máme i rozlišení +- plně srovnatelné s notebooky. Fajn. Můžete tam zobrazit vše, co na 15ti palcovém notebooku...to je fajn. Ale bude to tak malé, že na to neuvidíte...

Notebooku se může přiblížit tablet, který se v podání MS stane spíš notebookem s přídavnou klávesnicí (teď nemyslím ARM verzi).

Mobil by se měl vejít do kapsy, a tudíž jej lze jen těžko ovládat pohodlně jako notebook. Leda když jej připojíte na televizi a vytáhnete klávesnici...a možná myš, což není příliš mobilní, praktické a u W8 na telce pravděpodobně nevyužijete dotykové ovládání.

Stírání rozdílů přinesou právě ty tablety...na druhou stranu, nevím jestli je dobré již dnes dělat OS se stejnou či velmi podobnou ergonomií pro mobily a současné ntb. No, uvidíme.

0/0
7.10.2012 21:09

Business Rule Engine Architect

pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

MVVM a XAML je naprosto úžasná věc. Např. lze za běhu aplikace přepnout z normálního UI na dotykové UI jen změnou resourců. JE to jako když si změníte v html stránce stylesheet, jen se tomu říká control templates.  V xamlu je totiž veškeré vizuálno abstraktní. (Tlačítko žádnou podobu nemá). To vykreslení mu dodávají až ty templates. Takže můžete mít kontextové menu například tak, že se rozmístí do kruhu okolo dotyku nebo vykreslí standardně pod sebe v režimu pro myš. Mimochodem je v XAMLU už visual studio 2010, což je jedna z nejkomplikovanějších aplikací, které znám. Windows Phone 8 má TEORETICKY obrovskou výhodu v tom shodném jádře OS. Uživatel to ale ocení až s příchodem aplikací, které BY MĚLY být v úplně jiné rovině užitku, než doposud. Nyní je valná většina aplikací pro mobily (mimo her)  pouze přizpůsobené webové stránky. Něco co lze stejně využít i přes web (možná méně pohodlněji a bez znalosti údajů v mobilu).

+1/0
5.10.2012 22:12

Business Rule Engine Architect

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

Kromě toho můžete používat i HTML5 + javascript, má to ale množství nevýhod, kde nejpodstatnější je, není nikde zaručeno, že html bude ve všech prohlížečích implementováno stejně. Vyvíjet pomocí html 5 + js aplikace pro firmy je podle mne nesmysl.

0/0
5.10.2012 22:13

PiPiiiiiK

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

S tím VS 2010 naprosto souhlasím...Microsoft tohle prostě umí a kdo má možnost výběru určitě neváhá. Jen ta cena VS je trochu vyšší, ale určitě se vyplatí.

0/0
5.10.2012 22:47

Clacsson

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

Na některé věci úplně stačí VS Express verze.

0/0
5.10.2012 23:04

PiPiiiiiK

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

Přiznám se, že jsem jí snad nikdy neměl nainstalovanou ;-) možná jednou doma.

Jednoho rána mi to prostě přinesli kvůli zákazníkovi, který nutně potřeboval zpravit nějakej balast na výměnu dat server/pokladna. Nejdřív sem se ofrňoval, ale kolem poledne jsem měl naprosto jasno a zamiloval jsem se. Vidíte a za měsíc to budou dva roky :-)

+1/0
5.10.2012 23:21

Clacsson

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

:-):-):-)

0/0
5.10.2012 23:35

kenx

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

No vidíte, nás právě možnost použít CSS styly a psát kód v javascriptu zaujala, protože mnoho stylů je v rámci korporace sdílených a javascript je dobře skousnutelný, třeba díky vynikající podpoře jQuery pro vývoj Metro/Modern UI aplikací. Ve strict modu funguje Javascript už obstojně i v podniku a nový TypeScript v tom pokračuje (je postaven nad Javascriptem). Zaujala mě evaluace Windows 8 jako podnikové platformy pro FE pro uživatele v naší partnerské společnosti, kde toto řešení porazilo ostatní alternativy (JSF + web browser, flex i eclipse rcp). Pro podniky jsou W8 zajímavé z jiných důvodů, bezpečnost a omezení uživatele na to, co má skutečně dělat je zde velkým plus. Správa současných Windows je peklo, zejména v případě nastupující politiky BYOD (přines si do práce vlastní zařízení). W8 to zvládají solidně a stejně tak to vypadá s WP8.

0/0
6.10.2012 10:14

tomrak

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

"Windows Phone 8 má TEORETICKY obrovskou výhodu v tom shodném jádře OS" procpak je to vyhoda. konkurence tohle ma uz od zacatku. navic stejne jadro neznamena aplikacni kompatibilitu

0/0
6.10.2012 9:37

Necroman

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

Mate dost zmatene predstavy, jak funguji templaty a vubec XAML u aplikaci. Tacitko samozrejme ma preddefinovanou podobu a pomoci DataTemplates lze upravovat jeho strukutru, tak pomoci Styles property tlacitek a dalsich prvku.

Visual Studio jinak neni psane kompletne v XAMLu, dokonce ani Visual Studio 2012. Kvuli vykonu pouzizva stale hodne nativni komponenty systemu jako treeview, toolbary a podobne. V nativnim XAMLu je psany akorat Expression Blend a Design.

Jinak Windows Phone 8 sice sdili kernel s Windows 8, API je ale stale zpetne kompatibilni s WP7 a je tedy hodne odlisne od WinRT pro Windows 8, sdileni kodu je tedy mozne jen s obtizemi pres adaptery a abstrakci pomoci MVVM.

0/0
6.10.2012 12:51

kenx

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

Které API? Silverlight nebo Windows RT? Neměl jsem ještě možnost si SDK pro WP8 vyzkoušet, ale na základě informací z webu a odposlechnutých debat microsofťáků bude WinRTP naopak téměř shodné s Windows for ARM / RT. Běh Silverlight/.NET bude očekávám řešen podobně jako v případě Windows 8 a RT, kde Silverlight aplikace běží v legacy desktop módu. Telefon samozřejmě nebude mít klasický desktop, ale to jak aplikace poběží bude podobné. Renderování obrazovky a vůbec běh aplikace bude jiný, než je to mu v případě aplikací psaných proti Windows RT/RTP API. Zažil jsem java applety a javafx, flash/flex, activex prvky a silverlight řadím do stejné skupiny, všechna tato řešení mi byla až odporná, naopak mě zaujala krása deklarativnosti HTML kódu interpretovaného web browserem a "slušného" skriptování. Ale nějakou dobu tu ještě Silverlight pro WP bude.

0/0
6.10.2012 21:24

Necroman

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

V prve rade pro WP8 nepujde psat aplikace v HTML tak, jako tomu je mozne ve WinRT, dale to sdilene jadro tam sice je, ale dostupne API pro WP8 je podobne jen velmi priblizne. WP8 API ma bohuzel velkou zpetnou kompatibilitu k WP7 (coz bylo podle me spatne rozhodnuti), pokud tedy prijde nekdo novy k Windows 8/WinRT a WP8/WinPRT a bude chtit vyvijet aplikaci nad jednou codebase, tak bude hodne nadavat, protoze API pro pristup k Isolated storage, souborum, webovym strankam, live tiles, background taskum, mapam a mnohemu dalsimu je uplne jine a bude treba psat adaptery pro kazdou platformu zvlast.

0/0
6.10.2012 22:46

Business Rule Engine Architect

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

Možná by sis měl ujasnit význam slova "zmatený". Parts and states je logická definice libovolného controlu a control templates (a nikoli data templates) ji implementují. Vizuální podoba je dána pouze tím nějakým control template, který je dle aktuální logiky vybrán. Prosím, ujasni si to. Toto je natolik jasná věc (a zároveň jedna z hlavních výhod XAMLu), že prostě nemůže být předmětem diskuse. adios

0/0
7.10.2012 0:10

Business Rule Engine Architect

Re: pro zájemce o programovací model WinPho + Win desktop

možná by bylo ještě přesnější napsat, že definice pomocí parts and states je definicí kontraktu mezi vizuálnem a logikou.

0/0
7.10.2012 17:06

tom.49

Windows

MS má pořád všechny trumfy v rukávu, tedy hlavě jeden: naprostou dominanci na PC a NTB. A lidé už dnes nechtějí mít x různých oddělených zařízení a na každé si instalovat(a platit) potřebné programy zvlášť. Takže budoucnost bude vypadat tak, že si uživatel nainstaluje nějaký soft na svém Windows PC a zároveň se mu nainstaluje na jeho Windows telefonu, Windows tabletu nebo notebooku... Kdo tomuhle bude schopen reálně konkurovat?

+4/0
5.10.2012 18:48

doktor_bota

Re: Windows

Naivko. Programování pro desktop / laptop je něco úplně jiného, než dtto pro malé dotykáče.

+4/0
5.10.2012 18:53

Business Rule Engine Architect

Re: Windows

Není to tak. To platí jen pro apple i android. Od Windows 8 se situace zásadním způsobem mění. Buď se velký display přizpůsobí malému, nebo se liší jen prezentační vrstva - MVVM model to výborně řeší. Samozřejmě, že je ve hře ještě výkon a offline online režim, klávesnice..., ale ta míra shody kódu pro mobil a desktop je nyní mnohem vyšší. O tom se vývojářům jiných platforem ani nezdá. Nehledě na to, že vzhledem k nulovým omezením Androidu existuje cca 7 000 form faktorů těchto zařízení. To je v podstatě neodladitelné.

+6/0
5.10.2012 19:03

doktor_bota

Re: Windows

Píšeš naprosté pitomosti. Velmi stručně a s ohledem na tvé možnosti - ovládání aplikace na 4" multidotykovém displeji bude naprosto odlišné od ovládání aplikace myší a klávesnicí na 24" displeji, z toho plyne samozřejmě i odlišná funkčnost a její algoritmizace.

0/0
5.10.2012 19:11

kenx

Re: Windows

Pane doktore, zas takové pitomosti nepíše. MVVM není nic nového, ve světě Javy se tento přístup používá už dlouho, ale sám jsem se přesvědčil, že to i v případě MS začíná fungovat a na rozdíl do Javy, kde se neprosadila jediná naděje v tomto směru JavaFX, Microsoft dotlačil svou káru alespoň na startovní čáru. U většiny aplikací se o nějaké algoritmizaci vůbec nemusíme bavit, jsou to v zásadě primitivní aplikace čerpající data ze vzdálených služeb přes REST, WS apd. Funkčnost se umisťuje do sdílené knihovny, sdílená, protože je zároveň pro Windows 8, Windows RT i Windows Phone 8. První dva jsem viděl v akci, Microsoft ČR tu má tablety s Windows RT, vývoj probíhá z Visual Studio 2012, to poslední jsem se dozvěděl pouze ústně, ale bude to VELMI podobné jako u Windows RT. Funkčnost v té knihovně je, ale UI třeba na WP to nebude volat,klíčové je, že vývojář má většinu logiky aplikace v jedné sdílené knihovně. Zobrazení řeší několik XAML pro různé typy zařízení, funguje to překvapivě pěkně.

+4/0
5.10.2012 19:50

kenx

Re: Windows

MS dostal přes pazoury v případě WP 7, kam nebylo možné přenést nativní knihovny a vývojáři tak museli psát všechen kód v Silverlight/.NET. Teď je situace jiná, nativní knihovny lze volat a jako demonstrace slouží už teď knihovny herních enginů, třeba Unity. Mimochodem, sám jsem java programátor a kolem mě hafo linuxářů, ale před dvěma lety jsem byl zájmem o MS technologie za exota, před rokem říkali, že to MS zase zvrtá a teď už si s VS2012 hrálo na virtuálu několik lidí. Zajímají nás technologie a po tom, co provádí Oracle s Javou a evoluce desktopů linuxu vede zdá se nesprávným směrem, MS nenabízí zas tak špatné alternativy.

0/0
5.10.2012 19:57

doktor_bota

Re: Windows

Ano, u primitivních aplikací obecně a/nebo těch s minimální specifickou funkcionalitou (typicky různé IM apod.) je to možné, pokud ale budu řešit například aplikaci pro skladníka na mobil a na desktop, budu mít společný kód nejspíš jen kolem databáze a práce s čárovými kódy, nic jiného. Snaha o univerzální "jádro" u náročnějších aplikací je cesta do pekla - napsat se to dá, odladit spíš ne a rozvíjet to podle měnících se potřeb zákazníků prostě nejde.

0/0
5.10.2012 20:03

Business Rule Engine Architect

Re: Windows

:-) přečti si o MVVM něco. Ušetříš si spoustu práce. Jednoduše to tak není. Snažím se ti pomoci dobrou radou i přes to, že se chováš jako buran.

+2/0
5.10.2012 22:15

doktor_bota

Re: Windows

Je hezké, že se mi snažíš pomoci. Jenže nejsi vývojář a papouškování reklamních materiálů mi prostě nestačí. Windowsích aplikací mám za sebou stovky, včetně velmi rozsáhlých projektů, takže mám celkem dobrý přehled o tom, co je možné unifikovat a co ne. Nebude to fungovat.

0/0
5.10.2012 22:25Najdete na iDNES.cz