Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Google vysvětluje, proč zakázal Aceru smartphone s OS od čínské Alibaby

Tchajwanský výrobce Acer měl tento týden představit nový smartphone s operačním systémem Aliyun od čínské společnosti Alibaba. Z premiéry ale na popud Googlu sešlo. Gigant Google zákaz nyní vysvětluje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pteryx

pravidla

Hry bez pravidel se nedají hrát. Na hřišti "Android" se hraje podle pravidel Google, protože ten to hřiště vytvořil. V pravidlech je, že si podle tohoto hřiště můžete udělat vlastní podobné. Ale pak to nemůžete nazývat Android a nemůžete hrát současně na hřišti "Android".

Je to celkem pochopitelné, HRY BEZ PRAVIDEL SE NEDAJÍ HRÁT. Acer se prostě musí rozhodnout, jestli čůrá s Gůglem, nebo proti Gůglu. Pohoršení "liquida" je zřejmé trollování, na které opravdu nemá smysl odpovídat, protože bude jinak do krve hájit uzavřenost iOS (kde jsou plány hřiště tajné, jejich napodobení se tvrdě trestá a pravidla direktivně stanovuje úzké vedení Applu).

0/0
17.9.2012 14:35

liquido

Re: pravidla

Tak právě rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným OS je přesně ta věc, kvůli které poznámka na konci nemá smysl.

To co jsi napsal je to co tu říkám - ale kde vidím problém je, jestli Alyiun je nebo není něco podobného Androidu - s tím, že oba jsou Linuxové OS. Dneska může Gogle zakázat členům OHA vyrábět libovolný Linuxový přístroj - pokud Google usoudí, že se jedná o fake Android.

Další věc, ketrá se mi na tom nelíbí je, že dneska vzniká pár zajímavých open projektů (Jolla etc.), které sice z Androidu, ale plánují umožnit spoustění aplikací pro Android - a aplikace jsou pro malý projekt klíčové. Zdá se, že se nedostanou na zařízení členů OHA a to je další komplikace a můžeme je odepsat.

Takže - pravidla ano, ale podle známých pravidel.

A co se toho co tu píšu týká - jsem celkem mile překvapen, že podobné věci a pochybnosti jsou popsány skoro v každém článku, který situaci rozebírá. Jasno mohou mít jen lidé, kteří jsou rozhodnutí už předem.

0/0
17.9.2012 15:04

Andee in Red Book

Re: pravidla

Žvásty, milý likvído, to jsou žvásty. pteryx to napsal přesně, trolluješ tu, protože za normálních okolností hájíš naprosto opačné názory. Styď se.

0/0
17.9.2012 23:51

doktor_bota

2 liquido

Co to tady nacvičuješ? Aliyun jednoznačně vychází z Androidu, liší se jen v implementačních parametrech a má jiné GUI - a jedním s těch parametrů je přesměrování z Google Play na market Alibaby, kde jsou k dispozici aplikace bez souhlasu jejich autorů. Budeš se divit, ale i open source má svá pravidla a Acer se nad to zavázal dodržovat další, týkající se vývoje Androidu. Tvoje intenzivní hledání špíny na rozhodnutí Google a Aceru je naprosto ubohé.

0/0
16.9.2012 15:20

liquido

Re: 2 liquido

Tak když se podíváš, co jsem sem psal v pátek, tak uvidíš, že jsem byl daleko opatrnější. Na druhou stranu, když se něco přihodí, pak se to medializuje a firma, která je hybatelem reaguje každou chvíli jinak budí dost pochybností.

Stejně tak třeba fanouši té firmy, kteří tu v pátek píšou celkem logické vysvětlení, které staví jako fakt (Aliyun obsahuje aplikace Googlu), pak se ukáže, že to bylo jinak (Acer se zavázal nebude vyrábět founy, které obsahují nekompatibilní verze Androidu), další den najednou vadí, že na webu (ne v telefonu) jsou pirátské aplikace (sorry, ale to prostě nemůže být důvod, natož pak záminka).

Takže jistě pochopíš - o tom, že je Ayilun nekompatibilní klon Androidu mluví jen Google a jeho pohůnci -a to poslední dobou. Mohl jsem samozřejmě něco přehlídnout, ale i když stavíš info, že je to jednoznačně Androidí klon, jako nezvratitelný - musím se zeptat - z čeho vycházíš?

0/0
16.9.2012 16:01

liquido

Re: 2 liquido

Jinak, pokud jsi si nevšiml, já tu nehážu nijak moc špínu na Google - i když se mi to fakt nezdá.

Ale baví mě lidé, kteří se pokud jde o Google začnou chovat daleko méně rozunně, než když má problémy třeba Apple. A sorry, ať je to jakkoliv, tak vymyslet si v pátek argument (obsahuje aplikace googlu) a v neděli to roubovat - no vlastně na krámě na webu jsou nějaké pirátské appky a to je dneska úplně to samý, jako kdyby to bylo rovno nainstalovaný - je důvod k tomu si ty podobné lidi povodit.

A psal jsem několkrát - pokud to je Android, tak je to OK. Proto mě zajímá, z čeho čerpáš.

0/0
16.9.2012 16:04

doktor_bota

Re: 2 liquido

Tvoje relativizace a uhýbání nemění nic na faktu, že pirátské aplikace nejsou někde na krámě na webu, ale v systému, který je integrální součástí operačního systému Aliyun. Je mi jasné, že nedokážeš pochopit rozdíl, ale je to něco úplně jiného a veškerá vyjádření Google k té věci jsou zpětně ověřitelná. Speciálně pro tebe ale shrnutí jejich argumentů:

1) Aliyun obsahuje možnost spouštět aplikace Androidu bez úprav, přičemž jsou tyto dostupné bez souhlasu jejich autorů ze serverů Alibaby - to je důkaz toho, že je ten systém založen na Androidu

2) Alibaba dala jasně najevo, že nemá zájem o respektování dohod a licenčních podmínek, proto ten systém nesmí podporovat (dle jiných dohod) žádný člen asociace Open Handset.

 

Není co řešit a pokud to nechápeš ani takto v bodech, jdi se vycpat.

0/0
16.9.2012 17:35

liquido

Re: 2 liquido

Mě se líbí, jak kluci, který jsou fakt v pohodě a dá se s nima bavit o problémech Applu, iOS a iPhonů najednou vůbec nejsou vpohodě, když jde o problémy na jejich platformě.

Aliyun umožňuje spouštět NĚKTERÉ aplikace bez úprav a NEVYUŽÍVÁ Dalvik, další věci, které Andy tvrdí, že jsou použité z Androidu Číňan odmítl - s tím že neví, co mluví. Takže pokud má pravdu Andy, není co řešit, pokud má pravdu číňan, ketrý od začátku říká to samé - nevyužíváme Dalvik, nejsme Android ale linux etc. tak toleruješ, aby Google silou zastrašoval obchodní partnery kvůli tomu, že se mu nelíbí konkurenční platforma úspěšná na významném trhu zastřešená významným konkurentem Googlu.

Ten odkaz, že je Alibaba Android máš, nebo jsi jen tak něco vyhlásil, podobně jako kámoši v pátek a včera a zítra zase bude v kurzu jiná historka?

Pokud Alibaba není Android - proč by s měla o něčem s Googlem bavit? A proč by s ním nemohli spolupracovat členové OHA - pokud tedy nebereme v potaz zastrašování/vydírání Googlu?

0/0
16.9.2012 18:08

doktor_bota

Re: 2 liquido

O jakých problémech "naší" platformy mluvíš? Jinak tím tvým breptáním o systémových záležitostech se vůbec nebudu zabývat - kromě toho, že se v tom absolutně nevyznáš, jsi navíc dost ukecaný a velmi rád překrucuješ tvrzení oponenta, například jsem nikde nepsal, že je Alibaba Android. Což je mimochodem kravina už z principu, na tvém jablečném zázraku ti taky neběhá operační systém Apple, i když ty patrně rozdíl opět nechápeš. Nicméně já netvrdil ani to, že je Aliyun Android.:-P

0/0
16.9.2012 18:20

liquido

Re: 2 liquido

Když se to nehodí, nebudeme se tím zabývat a z čeho čerpám svoje tvrzení, to nepovim, stejně tomu nikdo nerozumí. Ono jde právě o to, co Alibaba je - tak mě zajímá, jestli tvoje tvrzení vychází z tvé politické příslušnosti - jako to páteční kolegů, nebo jestli máš nějaký zdroj, z kterého čerpáš - nebo jestli jsi to sám zkoumal.

A co se zaměňování alyiun os a alibaba týká - věz že rozdíl je celkem jasný - už jsem psal kolegovi, že alibaba se mi líp píše - ale jestli na tom trvá a je to pro něj podstatné, budu se vyjadřovat korektně. Což platí i o plné formulaci o nekompatibilních klonech Androidu.

Takže - jak jsi přišel na to, že alyiun vychází jednoznačně z androidu? Jedná se jen o tušení, hrabal jsi se v tom, nebo je tvoje tvrzení v souladu s přikázáními.

0/0
16.9.2012 18:39

doktor_bota

Re: 2 liquido

Cokoliv ti začnu vysvětlovat buď nepochopíš, protože to není tvůj obor, nebo bych to musel zjednodušit tak, že to nebude pravda, takže jen velmi obecně - apk pro Android spustíš jen v případě, že má hostitelský operační systém kompatibilní API framework s Androidem. Vyjímkou jsou aplikace pro Javu, Flash, HTML5 a podobné, které nekomunikují s OS přímo, ale prostřednictvím vlastních interpreterů, což ovšem není případ uvedených Google Maps. Z toho naprosto jednoznačně plyne, že jde o klon Androidu, přičemž metody optimalizace a ukládání runtime modulů (Dalvik cache vs. cloud) je absolutně nepodstatný, to je jeden z už zmíněných implementačních parametrů.

Silně pochybuju, že to pochopíš i takto velmi obecně a jednoduše.:-/

+1/0
16.9.2012 18:57

liquido

Re: 2 liquido

Aha - takže nemáš zdroj, který by to rozebíral na zákakladě nějakého a tvrdíš tu něco, co zní logicky a rozumně na základě úvahy. Stejně jako kolegové, který promáchli v pátek. Tedy myslíš a nevíš. myslím, že to pro teď celkem stačí - když budeš vědět, tak dej vědět.

No, vím toho dost na to, abych věděl, že obejít se dá skoro všechno - obzvlášť když je Andorid Linux - právě z toho důvodu jsem zvědavý na někoho, kdo to rozumně srovná - a bude mít oba OS na stole.

Ono už jen to, že neběží všechny aplikace naznačuje, že to nepřevzali - ale obcházeli, když se sažili vyhnout se konfliktu s Googlem. A jestli ho obešli a Google udělal to co udělal, tak to pro něj nebude moc příjemné.

Něco jiného jsou pirátské aplkace v krámě - ale na to jsou standardní postupy a ne zakázání telefonu s konkurenční platformou (ani zakázání neber tak doslova - šlo by použít slova tlak, domluva, vydírání ap.).

0/0
16.9.2012 19:11

liquido

Re: 2 liquido

Jinak - ať se koukám, jak se koukám - skoro všude si kladou otázku, jak Alibaba vlastně Android vykrádá.

Stejně radikální a sebejistej jako fanouši si nějak nikdo nedovoluje - ale oni tomu taky nerozumněj.

0/0
16.9.2012 19:29

doktor_bota

Re: 2 liquido

Přesně podle očekávání jsi nepochopil to podstatné. Měj se.

0/0
16.9.2012 19:32

liquido

Re: 2 liquido

Věř tomu že pochopil... Sice máš pravdu, že to je už dlouho mimo můj obor, ale v takhle jednoduché formě tomu nepochybně rozumím - a patrně i o kus komplikovanější.

Je mezi náma jeden rozdíl - ty Googlu důvěřuješ a podporuješ ho - mě zajímá, co se děje a stejně jako jsem se na začátku Googlu spíš zastával, teď se mi jeho postup na základě toho co vím spíš nelíbí a mám pochybnosti. Ale i tak se může ukázat, že je Google v plném právu - a já to bezporblému uznám.

Zatím je zjevné, že postoj Googlu chápou a plně podporujou a mají v tom jasno jen fanoušci - někteří dokonce aniž by cokoliv věděli. Ostaní vyčkávají.

0/0
16.9.2012 19:46

liquido

Re: 2 liquido

Z jiného soudku: viděl jsi tenhle graf?

http://www.businessinsider.com/wintel-monopoly-2012-9

0/0
16.9.2012 19:50

1000101111011001

Re: 2 liquido

Ten graf je samozřejmě totální úlet, protože srovnává věci zcela nesrovnatelné. Proč jsou zde srovnávány PC s tablety a mobilními hračkami a ne už například další portable a standalone zařízení s dalšími OS? Namátkou různé MPx přehrávače s WIFI, herní konzole, chytré televizory, STB... atd. Linux je zcela ignorován a je třeba připustit, že pár procent trhu stále má.

.

Jak iOS, tak Android samozřejmě nevytvořily nový trh - byla zde spousta jiných mobilních zařízení, například na bázi Symbianu atd., opět ignorováno.

0/0
16.9.2012 22:43

liquido

Re: 2 liquido

Ten graf bych za úlet neoznačil -na druhou stranu ho beru spíš jako zajímavost. Prostě porovnává tablety, founy a počítače. Prostě věci, které se používají jako nějaká forma počítače - MP3 s OS tu zas tak moc nebylo a dneska stejně skoro všichni pojedou na iOS (Touch) nebo Androidu.

Bavíme o počítačích a věcech, které se jako počítače chovají a přijde mi OK vynechat třeba konzole - i když mají OS a do jisté míry šly jako komp použít.

Možná zjednodušuje, ale zajímavě ukazuje rozložení sil.

0/0
17.9.2012 7:14

liquido

Re: 2 liquido

Napadlo mě - uhýbání skutečnosti - to máš na mysli svoje formulace, kdy krám na webu označuješ za integrální součást operačního systému?

0/0
16.9.2012 18:25

Andee in Red Book

Re: 2 liquido

Ty, kterej tu tak rád nadáváš na uživatele Androidu, že mnohem více pirátí, se teď budeš zastávat Alibaby? No tos mě opravdu od srdce rozesmál ;-D;-D;-D Je vidět, jak jsi objektivní a nad věcí ;-DRv By mě zajímalo, co bys psal, kdyby někdo vyráběl telefon s iOS, měl tm nastavený svůj obchod a prodával v něm na černo aplikace, to bys vyletěl z kůže ;-D

0/0
17.9.2012 8:51

liquido

Re: 2 liquido

Já se ale nezastávám Alibaby kvůli pirátskejm aplikacím v krámě na webu - jen těmahle aplikacema zdůvodňovat zatrhnutí uvedení telefonu s platformou hlavního konkurenta Goglu na podstatném čínském trhu je zvláštní.

Jinak samozřejmě jsou naprosto standardní postupy proti pirátskejm aplikacím na webu - začne se třeba upozorněním a skončí s třeba soudem o nějakou náhradu - to je úplně OK.

Taky jsem psal, že jestli je AlyiunOS Android, respektive nekompatibilní klon, tak je postup Googlu úplně v pořádku. Jestli je to ale Linuxový OS posrtavený od nuly se schopností spouštět nějkteré aplikace pro Android, tak je to něco dost jiného. Mě postup číňana přijde dost nečínský - třeba už jen to, že obešli Dalvik, i když ho mohli po čínsku zkopčit a přejmenuvat na Dulvik.

iOS taky není distribuován jako open, takže tam by byla situace o dost jednoduší.

0/0
17.9.2012 9:58

doktor_bota

Re: 2 liquido

To je asi zbytečné, není schopen pochopit ani rozdíl mezi tím jeho "nějakým krámem na webu" a integrovaným marketem, jehož součástí je cloud pro aplikace.:-/

0/0
17.9.2012 11:36

liquido

Re: 2 liquido

Ale nepovídej - telefon firmy, která konkuruje Googlu je pdole tebe hodnej zákazu prodeje, protože jejich market umožňoval kradenej obsah.

Tak mě napadá - když jsi takhle radikální - to jsi byl jistě i pro zakázání telefonů Googlu (teď zjevně nejde o členství v OHA), když měl na krámě ke stažení pirátský obsah a i přes výzvy RIAA se neměl k jeho smazání. Tam dokonce došlo k jednání - Google se s něčím takovým jako je komnikace začal obtěžovat teprve když vzbudil pozornost médií - což asi nečekal. Shodneme se, že Googlí krám je taky integrální součástí Androidu?

Víš - když je někdo dopředu rozhodnutej, kde je pravda, tak je diskuze docela obtížná. A ty sice víš to samý, co vědí ostatní = nic nevíš, ale stejně víš, že je jeho chování vpořádku.

0/0
17.9.2012 13:44

entony13

Amazon nemá problém a Alibaba ano

jojo, těžké k pochopení, android si může kdokoliv upravit, ale někteří se zavázali k dodržování jednotnosti, ti mají přístup k vývoji atd. Ostatní dostanou později tyto informace. Vždy je něco za něco. I nad Linuxem se dohlíží.....tedy jádrem

0/0
15.9.2012 20:06

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Amazon není v alianci, Acer jo - proto rozdílný přístup.

Tady je problém, jak moc je ten OS Android a jak moc linux. A do toho se nechci pouštět. V každém pádě při představení tvrdili, že kompatibilita s aplikacema androdiu nezajišťuje Dalvik.

0/0
15.9.2012 21:36

entony13

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

měl jsem v ruce čínské tablety, které nemají Play Store, neběží na nich všechny aplikace pro Android a mají svoji podporu, svůj obchod. Google dává podporu Play Store jen certifikovaným výrobcům, pokud dal Acer nějaké aplikace Googlu do nového necertifikovaného přístroje, je to lumpárna od Aceru, pokud tam nic nepoužil, je to lumpárna Google

0/0
15.9.2012 22:35

entony13

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

tedy pokud použil Linux místo Androidu....

0/0
15.9.2012 22:37

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Neříkám nic jiného - ale o tom, že by byl problém v neoprávněném použití aplikací se nikde nenpíše.

Problém je, jestli je nebo není ten čínský OS Linux (android je Evil), nebo Android (Acer má smůlu a jednání Googlu je OK).

0/0
15.9.2012 22:53

entony13

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Aceru podvědomě nevěřím, špatné zkušenosti.....jedinný slušný notebook Acer jsem měl v roce 1996, kdy na něm byla vidět bývalá spolupráce s TI ( Texas Instruments), zkoušel dělat vše možné a často to byla katastrofa, chipset Ali atd

0/0
15.9.2012 23:37

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Tak tohle je trochu jiný případ - já od nich nic moc neměl.

0/0
15.9.2012 23:47

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

ale pise - jednak jste si ty licenconane aplikace mohl najit na jejich store, nebo dneska na glpusu byly zverejneny dalsi podrobnosti toho problemu:

https://plus.google.com/112599748506977857728/posts/hRcCi5xgayg

0/0
16.9.2012 10:33

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Ale ty aplikace nejsou součástí OS, že? Takže místo toho, aby požádali o stažení, nebo se obrátili na soud, tak zapůsobili silou a zakázali uvedení telefonu s konkurenční platformou.

Na mě to působí, jako že chtěli získat výhodu a využili vlivu na Acer - a teď, když to nečekaně získalo pozornost - hledají jak to zdůvodnit. A moc jim to nejde.

0/0
16.9.2012 10:54

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

jsou soucasti jejich ekosystemu....

ale to je fuk. nevidim zadny duvod proc hledat duvody, ze acer se chystal provest neco v rozporu s jejich smlouvou - i na jejich systemu pouzivali toto z androidu hodne.

a zaroven kradli

:)) dokazete si predstavit, ze by lenovo prodavalo pocitace, do kterych by si bylo mozne zdarma stahnout z lenovackeho serveru zdarma ms office ? ;)))

ale no tak ;) uz zacinate mi byt k smichu, jak bojujete proti jasnym argumentum :))) otazkou je , proc bojujete tak urputne :)

0/0
16.9.2012 10:57

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Ale ekosystém a telefon jsou dost různý věci... A zakázat telefon, protože v krámě jsou upirátěné aplikace, je, a v případě Androidu zvlášť, fakt docela silná káva.

Co je v rozporu se smlouvou Aceru? Že nebudou vyrábět telefon s Linuxem? Opravdu? To bych si rád přečetl, prootže oba víme, že to by nepodepsali.

Co se příkaldu týká - to si fakt představit nedokážu. Ale není pro to důvod. Je to úplně jiná situace. Jednak se lišej licence. Za druhé se nejedná o Android. A co se Androidu týká - sdarma si stáhnout aplikaci je přece jedna ze základních vlastností Androidu - je tak free, že nechce omezovat uživatele, ale zase štve developery.

Jasné argumenty jsou jasné - android je open, alibaba navíc není android, zakázat telefon silou a pak hledat záminky je svinstvo. No, já vím, proč s argumenty bojujete tak urputně... Už od pátku. A každý den s jiným příběhem.

0/0
16.9.2012 11:08

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

:) bavite me . jste urputny :)

ne . alibaba opravdu neni android. Alibaba je firma. Trosku si o tom prectete. Alibaba pripravila upraveny android ( stale je to android, byt upraveny - jsou v casti z androidu) a pak chtela od clena aliance, aby jim produkoval telefony. alibabe nikdo nic nezakazuje(dokonce ani ty ukradene aplikace) . google se ozval, kdyz acer tento upraveny android ( a je jedno do jak velike miry - proste v nem casti androidu jsou ) chtel vyrabet.

0/0
16.9.2012 11:12

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Obsahuje kusy androidu, nebo Linuxu? Je Android pořád ještě Open? Mohou další firmy vyvíjet a posunovat dál kód Androidu? A i když použijí části Androidu (fakt nevíme a Andy toho nakecá...), jste si jistý, že to je pořád ještě Android? Pak by byl nepochybně Android Linux - a pak by byl Linux i Alyiun (mluvím o Alibabě - je to snazší než Alyiun OS - jestli to je v naší diskuzi podstatné, tak začnu používat tohle označení, ale radši bych zůstal u Alibaby).

Acer je výrobce telefonů a může vyrábět cokoliv, čím neporuší své závazky. A že by porušil závazky použitím Linuxového OS? Ale ono to bylo spíš jinak - Acer chtěl nasadit telefon s Alyiun OS v číně - kvůli vlstnímu profitu a jestli se jedná o Linux, není na tom nic špatného.

Mě spíš děsí postup Googlu - který, jak to vypadá - zasahuje výrobcům do jejich nabídky a když se to provaří, začne hledat výmluvy.

Trochu mě děsí i lidé, kteří to - ovšem jen a pouze v případě vyvolené platformy - omlouvají.

0/0
16.9.2012 11:21

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

ano. Informace vypustene google rikaji, ze ten system obsahuje casti z androdiu.

ja vas zachranim :) android si muze kazdy stahnout, upravit a zkompilovat. Jen pokud je soucasti aliance, tak pak jeho vysledny produkt musi byt certifikovan ;)

0/0
16.9.2012 11:24

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Tak a kde je hranice, když někdo vezme Linux a udělá OS orientovaný na využití Cloudu - a umožní (s obejitím Dalviku) spouštění andoridích aplkací.

Ty součásti Androidu jsou součástí androidu, nebo linuxu?

Ono to totiž nevypadá, že by někdo vůbec upravoval Android... Takže zase jde o to, že jde o Andorid a už nejde o ukradené aplikace v krámě? On zase Andy napsal nějaký nový příspěvek s nějakým novým úhlem pohledu?

+1/0
16.9.2012 11:33

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

oh yea ;))) jeste jeste ;)

trole trole ;)

0/0
16.9.2012 11:36

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

No, ty nechápeš jednu věc - já neříkám, ž evím jak to je. Jen tě upozorňuju na náznaky, které jaksi v tom příběhu nehrajou - ale mě se líbí, že tě to vůbec nerozhodí. Mimochodem - všimni si, jak jsem reagoval v pátek - psal jsem, že tvoje vysvětlení dává smysl a bylo by to OK. Bohužel - to vysvětlení bylo mimo, což je hloupé už jen proto, že to bylo podáváno jako fakt a ne jako pouhá domněnka.

Mimochodem, číňan už reagoval na Andyho - prý spekuluje a vůbec neví, o čem mluví.

0/0
16.9.2012 11:47

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

"ohužel - to vysvětlení bylo mimo, což je hloupé už jen proto, že to bylo podáváno jako fakt a ne jako pouhá domněnka."

to co jsem napsal bylo zalozeno na mem vlastnim dohledavani. ne na citaci nazoru nekoho jineho. ty aplikace jsem tam nasel. Tudiz to je fakt.

to ze se objevila dalsi informace ze toho alibaba ma na svedomi vice je jen potvrzujici, ze se jedna o jasny pripad

0/0
16.9.2012 11:51

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Heh! Tak to by mě zajímalo, na jakých informacích to tvrzení v pátek stálo? V pátelk jsm se bavili o aplikacích v telefonu - ne na webu!

No, zatím to vypadá, že toho má dost na triku Google - byť bych se o jasném případě mluvit neodvažoval. To si můžou domluvit jen lidé, kteří mají od začátku jasno - a to já nejsem.

0/0
16.9.2012 12:08

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

si to prectete znovu - psal jsem ze jsem nasel aplikaci v jejich app store.

0/0
16.9.2012 12:10

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

V pátek vím přesně, co jste psal. A o krámu to nebylo... Bylo to o přibalených aplikacích.

To je jednoduché - těch příspěvků bylo jen pár.

0/0
16.9.2012 12:17

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

slovickarenim jste jen potrvdil, ze souhlasite. dekuji tim bych to uzavrel

btw - google ma velmi pozitivni pristup v tomhle. Apple by uz na ne daval zalobu za kradeze... Google jim nabidl, ze jim pomuze s kompatibilitou..... - primo alibabe...

0/0
16.9.2012 12:22

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Chápu - co Vám zbývá... Ono tvrdit, že aplikace v telefonu a aplikace v krámě je to samé opravdu není snadné a chápu, že vám to nedělá dobře.

Beru to jako úlet - pořád vás beru jako rozumného diskutéra - i když se obávám, že mě teď nebudete mít rád.

0/0
16.9.2012 12:25

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

na mych - jde to jednoduse dohledat na jejich app store. ostatne se zacina ozyvat vice a vice vyvojaru, kteri poukazuji na sve ukradene aplikace.... pro acer to by byla asi konecna, kdyby mel prodavat takovy telefon

0/0
16.9.2012 12:12

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

Tak vzhledem k tomu, že v pátek jste tvrdil, že přibalili aplikace, tak to fakt není to samé, jako mít platformu a vedle toho krám s aplkacema, kde jsou problematcké tituly - a na základě toho zakázat uvedení telefonu.

Takže - v pátek jste tvrdil jako fakt, že přibalili aplikace Googlu - tedy jste se zmýlil a tvrdil jste to jen na základě svého přesvědčení a víry o bezchybnosti a čistotě Googlu?

Informace že Alibaba přibalila k aplikaci sw googlu totiž žádnou oporu v realitě pokud víme nemá - a když někdo něco takového tvrdí, tak vědomě fabuluje - i když by to bylo rozumné vysvětlení ospravedlňující jednání Googlu.

I Google může udělat botu - a pak se trapně vykrucovat.

0/0
16.9.2012 12:21

tomrak

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

mam pocit, ze tohle nedopadne pro alibabu dobre. tech vyvojaru, kteri zacinaji na ne upozornovat zacina byt vice a vice... nakonec to muze zkoncit hromadnymi zalobami.

0/0
16.9.2012 12:14

liquido

Re: Amazon nemá problém a Alibaba ano

To je úplně vpořádku - vůbec neomlouvám neoprávněnou distribuci aplikací!

Ale ani neoprávněný (patrně) zákaz uvedení modelu konkurenta na významném trhu...

0/0
16.9.2012 12:23Najdete na iDNES.cz