Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Samsung už prodal přes 50 milionů smartphonů z řady Galaxy S

Samsung se pochlubil prodejními čísly svých top modelů. Modely Galaxy S a Galaxy S II už vlastní 50 milionů zákazníků. Špatně si nevede ani přerostlý smartphone Galaxy Note.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

navico

Nevážený velkovezíre

Určitě pro tebe nebude problém sem hodit odkaz na prohlášení Google o 60 mil. registrovaných zařízeních...

+4/0
5.6.2012 22:37

liquido

Re: Nevážený velkovezíre

Ale jistě - Google samozřejmě poskytuje celkem pravidelně výstupy - třeba tady: http://techcrunch.com/2012/01/19/live-blogging-the-google-q4-2011-earnings-call/ (konec roku 250 mil. Androidů)

a tady: http://techcrunch.com/2011/10/13/page-google-plus-40-million-mobile-2-5-billion/ (190 milionů Androidů z října).

Techcrunch používám, tak to posílám z něj - také jsi rád, že mě máš?

0/0
5.6.2012 23:08

liquido

Re: Nevážený velkovezíre

Je tiskovka CEO dost oficiální?

Půjdu spát - dneska s váma bylo tak nějak víc legrace, než je obvyklé...

0/0
5.6.2012 23:12

liquido

Re: Nevážený velkovezíre

Zdá se, že ano.

Fakt nevim, co proti mě máte - doplníte si díky mě vědomosti, které jste přehlédli, narovnáte si deformovaný obrázek o světě. Místo vděku si mě zjevně neovažuješ...

Ale co - srovnám se s tím - a až se s tím srovnáš ty, tak se můžeme bavit, proč podle údajů opů zadupal iOS v USA android do země. Přitom vysvětlení je jednoduché - iPhone přišel k dalším opům a lidi, když si mohli vybrat, tak si vybrali iPhone. Nebo proč developeři ztrácejí zájem o android - to je trochu akademická debata... Nebo jaká je budoucnost platformy, kde uživatelé neutrácejí - tedy nemají potenciál pro vývojáře, ani por inzerenty. Nebo co bude dělat google s motorolou - to je zajímavé téma! Kdy se zlepší situace s rozšířením aktuálních verzí Androidu - to tě asi nezajímá, tam je podle tebe všechno OK?

Tolik témat - pevně věřím, že pro tebe nejsou nová - jinak by to vypadalo, že se záměrně vyhýbáš tématům (případně je bagatelizuješ), která nejsou pro tvojí platformu lichotivá.

0/0
5.6.2012 23:34

navico

Re: Nevážený velkovezíre

Jasně. Tak za prvé, nemám "mojí" platformu. Používal jsem Symbian, WM, Android... Je mi jedno, jakej OS mám v telefonu, když mi vyhovuje. Zatímco tobě, když budu parafrázovat Mr. Forda, je taky jedno, jaký OS máš v telefonu, když to bude iOS...

A za druhé, já se ničemu nevyhýbám, diskutuji o tom, o čem chci diskutovat. A je pěkné, jak píšeš o vyhýbání se tématům, a pak tady vytáhneš cosi o zadupání do země (v USA) a z vrozené skromnosti vynecháš zadupání do země v celosvětovém měřítku, přičemž celkový trh smartů poklesl. Všechny platformy výrazně poklesly, jedině Android a Bada stouply...

A tak by se dalo pokračovat dál.

0/0
6.6.2012 7:09

liquido

Re: Nevážený velkovezíre

První odstavec je poněkud nemístný a namyšlený - také jsem měl různé OS - no, neměl jsem Android - proti iOS pro mě nenabízí nic, kvůli čemu bych měl přecházet. A třeba BB vyloženě fandím, protože si jdou vlastní cestou a hledají vlastní řešení - a řada jejich řešení je super. Stejně mě zajímá třeba Tizen - ale nevím, jestli do něj půjdu. Vlastně mi nevadí ani WP. A víš, ce je nejvtipnější? Proti Androidu toho mám daleko méně, než s představuješ - a kdyby nabzel něco, co mě zajímá a kvůli čemu by stálo za to switchnout, tak bych do něj klidně šel.

Tak si sundej brejle - buď od té lásky.

Všímám si, jak se ničemu nevyhýbáš - bagatelizuješ problémy na jedné straně a do diskuze zasahuješ poněkud jednostraně. Mě to nevadí - jen je dobré, aby sis to uvědomoval.

No, zadupání do země jsem použil samozřejmě s nadsázkou - pořád mě tu někdo vyzývá, abych měl nadhled a nebral ty nesmysly, které sm antijabčáci píšou tak vážně, ale je evidentní, že lidí s podobným nedostatkem nadhledu je tu dost.

0/0
6.6.2012 9:49

Andee in Red Book

Hm...

Ale je to hezký, pod článkem o Androidu mají nejvíc příspěvků jeho největší znalci - statistik a hobbymatematik libído a znalec levných masovek opojený velkými značkami brugál R^ Sympatický kluci ;-DR^

+6/0
5.6.2012 22:21

liquido

Re: Hm...

Otázka je, kdo za to může?

Že by ty, když jsi mi začal dokazovat, že ve smyrtech vede Android - což je vzrušující informace, kterou jsem sám napsal hned na začátku?

Kdybys myslel, mohla být tahle diskuze kratší, Andíku. Ale to bych chtěl moc.

0/0
5.6.2012 22:26

Andee in Red Book

Re: Hm...

Hele, klučino, už zase meleš blbosti jak flašinet, tak dobrou. Posílám pusu na čelíčko, snad tě ta horečka pak přejde R^

0/0
5.6.2012 22:28

liquido

Re: Hm...

Zdá se, že Andíkovi tak trochu hráblo... Škoda...

+1/0
5.6.2012 22:30

Brugal

Re: Hm...

No,já používám HTC EVO s Androidem - ale zaráží mne,že tu strašíš ty se svým slavným WM.;-)

Tedy Andee,nikdy nic nehraj - máš hrozný zvyk dávat si vlastňáky.

+1/0
5.6.2012 22:29

liquido

Re: Hm...

No, tyhle věci Andee nezapomíná - počítám, že se tu brzo dočtu, o čem vlastně tahle debata byla - něco jako když mi dneska vysvětloval, že sem debil, protože jsem řekl nějaké nesmysly, které tu vykládal a míchal dohromady akleen - to bylo super!

0/0
5.6.2012 22:33

Brugal

Re: Hm...

On je Andík celkově trochu tydýt.Před pár dny mi někdo napsal,že jsem socka s Androidem - Andde mu to samozřejmě nadšeně odhýkal.Na dotaz jestli si opravdu myslí,že Android je doménou sociálně slabých začal docela zcestně blekotat a pak zmizel.

+2/0
5.6.2012 22:36

Andee in Red Book

Hm...

Brugal přišel se zajímavou teorií, že v ulicích je spousty malých levných androidů jako ta pravá konkurence iPhonu... kdo s ním souhlasí?

0/0
5.6.2012 21:18

Brugal

Re: Hm...

V počtech prodaných smartphonů je to opravdu poznat - i ti prcci za pár šupů jsou v tabulkách o kterých se tu dokolečka bavíte.Gratuluji k objevu Ameriky.;-)

0/0
5.6.2012 21:54

Andee in Red Book

Re: Hm...

Njn, apple solí low-cost masovku, tak holt i HTC muselo vylézt s konkurenčním wildfirem apod.

0/0
5.6.2012 21:57

Brugal

Re: Hm...

Samozřejmě,že je iPhone masovka ... koneckonců se jedná o nejprodávanější modely na trhu.Fascinuješ mne - dneska máš opravdu velký den a objevuješ spoustu novinek.;-)

0/0
5.6.2012 22:27

liquido

Re: Hm...

No, Andee má dneska super den!

Když si může vybrat mezi analýzou a oficiálními daty od googlu a applu - vybere si pochopitelně esej od analytiků...

0/0
5.6.2012 22:28

Brugal

Re: Hm...

Už vám také psal jak hrozně z něj musíte být rozčílený? Napište mu prosím,že jste vzteky bez sebe - před pár dny byl Den dětí a nic jsme mu nedali.;-)

0/0
5.6.2012 22:31

liquido

Re: Hm...

Dneska mi to nepsal - ale párkrát už jsem byl i já rozčílenej, praskala mi cévka ap.

Dneska asi hledal vysvětlení, jak se vymotat z té šlamastyky a zdůvodnit si, proč by měl brát v potaz čísla analytiků a ne přímo údaje googlu, tak na to neměl čas.

Myslím, že dárek od nás dostal - věnovali jsme mu pozornost, kterou si nezasloužil.

0/0
5.6.2012 22:35

Brugal

Re: Hm...

Dobrý komik si vždy zaslouží pozornost ... vždy mi zpříjemní večer.

Zítra mám těžký den,loučím se a přeji hezký večer.

0/0
5.6.2012 22:42

Andee in Red Book

Hm...

Nadvláda Androidu je brutální. Důkazem budiž příspěvky libída s Brugalem níže. Jejich nervozita už nezná hranic. Brugaluž si plete prodeje SGS s celým Samsungem a libído zas míchá celý hrušky s nakousanými jablky. A SGS3 dál vládne R^

+1/0
5.6.2012 20:28

Brugal

Re: Hm...

Hm,nadvláda Casia v hodinkách je také "brutální" - přesto nemám strach o své oblíbené Tag Heuer a ani nepociťuji žádnou nervozitu.Většinou se lépe prodávají laciné věci než ty drahé.

Nepletu si prodeje SGS se Samsungem - prodej 50 milionů SGS považuji za úspěch.

+2/0
5.6.2012 20:39

Andee in Red Book

Re: Hm...

Tag Heuer ;-D;-D;-D Já věděl, že s tebou bude ještě prča. Nosíš je na pravý, viď, pusinko? ;-D

0/0
5.6.2012 20:45

Brugal

Re: Hm...

Heuery nejsou nikterak drahé hodinky - cena začíná na cca 500USD,to svého času stálo i tvé HTC.Hodinky asi nejsou obor ve kterém se orientuješ,že?Nevadí,asi to nepotřebuješ,ale pokud máš zájem zkus třeba Chronomag.

Ale pojďme se vrátit k mobilům - jaký je vlastně prodej laciných Androidů vůči špičkovým?Máš představu?

0/0
5.6.2012 21:03

Andee in Red Book

Re: Hm...

A já snad psal, že jsou drahé? Kde to vidíš? 8-o;-D Nevidím důvod bavit se o poměru levných a drahých androidů. Prostě jich je víc než dvojnásobek a to tě štve...

0/0
5.6.2012 21:11

Brugal

Re: Hm...

Pak nechápu proč jsi blekotal o "pravých" Heuerech ... ale to ty jak je dobrým zvykem nevíš také.;-)

Proč by mne mělo štvát,že je Androidů dvojnásobek? Jako uživateli je mi to úplně putna - dokonce ani nevím jaký podíl má na trhu HTC,které používám nebo Sony,které se mi líbí.Zrovna tak nemám tušení kdo prodává kolik ledniček,televizí nebo sporáků.Když se rozhlédnu po ulicích tak lidé mají Nokie nebo malé,laciné Androidy - bylo by zarážející,kdyby Android nevedl.

Btw,pokud se někdy vzmůžeš a budeš si chtít pořídit slušné hodinky nekoukej vůbec na české ceny

0/0
5.6.2012 21:24

Andee in Red Book

Re: Hm...

"Na pravý" jsem psal, to je něco jiného, ale dobrý, staráš se o zábavu... už vzteky ani nepřečteš dvě věty ;-D;-D;-D Jak píšu, spousta výrobců kopíruje Apple s malými levnými Androidy...

0/0
5.6.2012 21:28

Brugal

Re: Hm...

Ty jsi neskutečný jak loudíš pozornost a doufáš,že se ti podaří vzbudit nějaké emoce ... tentokrát bych měl být "vzteklý"? Včera jsem měl "zuřit",před chvílí jsem z tebe měl být "mrzutý" ... musíš být neskutečně citově vyprahlý nebo trpět nezájmem okolí. Pořád se snažíš podsouvat,že by z tebe lidé měli být vzteklí,zuřiví nebo mrzutí ... nepřeháněj to,je to už moc okaté.

Jinak se omlouvám za přehlédnutí - koukal jsem přes tablet jak v televizi závodí Veyron se stíhačkou.

+2/0
5.6.2012 21:40

Andee in Red Book

Re: Hm...

já nemůžu za tvoji roztržitost, která pramení z tvého rozčílení... ;-(

0/0
5.6.2012 21:42

Brugal

Re: Hm...

No,opravdu jsem fandil Veyronu,ale rozčilení se nekonalo.Tuším mne naposledy rozčílila prohra se Slováky,ale tam jsem měl docela slušné peníze.

Kde jsme skončili s těmi telefony? Psal jsi,že Android kopíruje iPhony ... nepsal bych to takhle na placáka,decentnější vyjádření by bylo,že se Android vydal cestou IOS a výrobci cestou Apple.Zajímavé,že se shodneme.

0/0
5.6.2012 21:51

Andee in Red Book

Re: Hm...

Android se, zaplať bůh, cestou iOS nevydal... to bych měl dodnes WM... o výrobcích se dá říct totéž, 4,3", SD karty, mass storage atdatd... a už se zklidni, zkracuješ si zbytečně život :-P

0/0
5.6.2012 21:55

Brugal

Re: Hm...

Čti a poučuj se.

http://svetaplikaci.tyden.cz/okenko-do-historie-prvni-android-z-roku-2006/

+1/0
5.6.2012 22:39

liquido

Re: Hm...

Ale Andíku - ty tu pořád mluvíš o absolutní nadvládě androidu - ale přitom nadvláda androidu platí jen v chatrých telefonech. A jak jsem ti psal - třeba v posledním čtvrteltí 2011 se to obrátilo a byla tu nadvláda iOS. Nebo v USA - kde stačilo, aby se dostaly iPhony k dalším opům - a nadvláda androidu v USA vzala v 1Q 2012 za své.

A upřímně - já jsem tohle schopen doložit odkazy - ty dokážeš dolžit jen nadvládu androidu v jednom - důležitém - segmentu - chytrých telefonech. A o tom nikdo nepochybuje, že?

A ten fórek s libídem, ten s ti povedl...

0/0
5.6.2012 21:18

Andee in Red Book

Re: Hm...

Gartner, libído, Gartner, ten říká něco jiného... ale proč to řešíš?

0/0
5.6.2012 21:23

liquido

Re: Hm...

A copak kde říkal Gartner?

Nebo máš na mysli zase pouze nějakou částečnou oblast? Třeba chytré telefony?

To bych mohl tvrdit, že je nejrozšířenější iOS, protože v tabletech drtivě vede, Andee...

0/0
5.6.2012 21:25

navico

Re: Hm...

Matematika asi nebude jeho hobby... ;-)

+2/0
5.6.2012 21:26

liquido

Re: Hm...

Ale vpohodě - zkuste to - nejděte nějaké info, že je víc androidů neýž iOS - a neomezujte se jen a nějaký segment - Andee mluvil o platformách a dominujícím Androidu tak nějak bez omezení.

Já na rozdíl od vás taková data nemám - ale mám pocit, že je ani nepotřebujete - stejně jako matematiku - stačí vám víra.

0/0
5.6.2012 21:29

navico

Re: Hm...

Milý likvído, speciálně pro tebe...

Gartner, prodeje smartphone, 4Q/2011

Android 50,9%, Apple 23,8%, Symbian 11,7%.....

Likvído (soukromý archiv): platforma iOS 62 mil, Android 60 mil....

Souhlasí?

+1/0
5.6.2012 21:34

liquido

Re: Hm...

Ano - a já zpochzybňuju, že ve smartech vede Android?

Je snad Android jen na telefonech? Je snad iOS jen na telefonech? Mluvil snad Andee jen o telefonech, nebo o dominujícím Androidu? Ne!

Několikrát jsem tu psal, že se nebavíme o smartech, ale o platformách (telefony, tablety etc.) - melduju to do vás, kluci ušatý kolem dokola, jako do hlupáků. A jak se mi za mojí trpělivost odvděčíte? Pošlete mi čísla o msartech. Bože.

Tak znova - bavíme se o platformě, tak se těším na nějaká jiná čísla - takhle to vypadá, že jsi se spletl "omylem" protože nic lepšího jsi nenašel.

Takže - prosím - poskytneš mi čísla, že Android předstihl iOS? A píšu po Xté(!) - speciálně pro tebe - nebavíme se pouze o části produktů s mobilním OS - bavíme se o celé platformě, kde, jak Andee tvrdí, dominuje Android.

0/0
5.6.2012 21:39

Andee in Red Book

Re: Hm...

ale my mluvíme o smartphonech, článek je o smartphonech... jenom ty máš deprese a meleš jak flašinet o něčem jiném Rv

+1/0
5.6.2012 21:41

liquido

Re: Hm...

Ano Andíku - ty jsi mluvil o smartech a já ti podle toho odpověděl: "S Gartnerem souhlasím. Ve smartech to je jasné. Ale třeba v posledním čtvrtletí 2011 byl úspěšnější iOS než Android - takže bys to měl omezit na nadvládu na poli platforem výhradně na chytrých telfonech."

A ty mě přesvědčuješ, že ve smartech vede Android? Andíku - to js mi pěkně dokázal - ale to tu nidko, ani já, přece nezochybňuje.

Ale neboj - dojde ti to, Mate. Jednou to s Patem dáte dohromady.

0/0
5.6.2012 21:46

liquido

Re: Hm...

Hele, klidně si to přečti a když tak popros někoho kdo půjde kolem - proč jsi za klauna.

Neměl by ses tak rozčilovat a necat ze sebe sálat pudy a nechat se ovládat nenávistí - jednak tě to poznamená, jednak se budeš hádat o věcech, o kterých se s tebou nikdo nehádá - máš to?

Ale ne, fakt nespěchej!

0/0
5.6.2012 21:49

navico

Re: Hm...

Díky, díky, ó veliký likvído.

Těch smartů se za 4Q/2011 prodalo celkem cca 150 mil. Předpokládám, že budeš věřit, že z toho 50,8% je cca 76 milionů. Pořád jsme u smartů...

Teď už zbývá jen zodpovědět otázku, odkdy je 76 mil. (jen smarty Android) méně, než 62 mil. (celá platforma iOS)...

0/0
5.6.2012 21:49

liquido

Re: Hm...

A tady je to krásné, protože číslo, na které se ptáš nám poskytl samotný google - níže najdeš odkazy, které jsem k tomu poskytl dříve.

Trochu mě mrzí, že mě káráš za zaplevelování diskuze a teď tu proběhla zbytečná výměna názorů jen kvůli tvé nepozornosti... (O smartech fakt není spor, čísla Aplu máme od Applu a čísla Androidu od Googlu).

Hotovo, a můžeš mi říkat velký vezíre - případně velký vezíre liquido...

0/0
5.6.2012 21:57

Andee in Red Book

Re: Hm...

Tys to vůbec nepochopil ;-D;-D;-D;-D;-D

+1/0
5.6.2012 22:00

liquido

Re: Hm...

Ano? Ty zpochybňuješ čísla - oficiální čísla - od googlu?

Aha, tak to jo...

Takže se zase dočkáme urážek, otvírání nových vláken, spousty příspěvků bez obsahu a zdůvodnění (chudák nvico to za tebe odedře)... No - Andee jak ho známe.

0/0
5.6.2012 22:03

Andee in Red Book

Re: Hm...

takže nepochopil... hobbymatematik a flašinet ;-D

0/0
5.6.2012 22:05

liquido

Re: Hm...

Hobymatematik? Já nic nepočítal - to vy, kluci, dáváte přednost analytikům (byť solidním), když máte k dispozici přesné číslo od Googlu.

Nenapadá mě jiné vysvětlení, proč se bráníte použtí ofiko dat, která jsou k dispozici, než že se vám nějak nehodí do krámu - ale to je snad nízké i na tebe, Andee...

0/0
5.6.2012 22:16

navico

Re: Hm...

http://www.gartner.com/it/page.jsp?id=1924314

To je taky pro tebe, zvláštní, že s Gartnerem a procenty problém nemáš, ale s celkovým počtem prodaných smartů jo...

Ale v pohodě, klidně dál můžeš tvrdit, že platforma iOS vede...

0/0
5.6.2012 22:04Najdete na iDNES.cz