Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Příští týden se ukáže, jestli ČTÚ chce čtvrtého operátora

Český telekomunikační úřad příští týden zveřejní návrh podmínek aukce digitální dividendy. Tedy aukce kmitočtů pro mobilní sítě, které získají buď stávající operátoři, nový subjekt nebo je rozdělí mezi více zájemců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pravda bolí

O co, že si to rozdělí

stávající operátoři...

0/0
8.3.2012 16:42

spv0023

Levnější tarify naleznete zde: www.spolpv.org/sazby.php

NEKONEČNÉ volání za 300 Kč.

1000 minut, 1000 SMS, neomezené surfování za 112 Kč.

Nejlepší tarify pro Vás od různých operátorů, porovnání tarifů i v evropském měřítku. 4

www.spolpv.org/sazby.php

+6/0
8.3.2012 1:14

spv0023

Ve Francii je nekonečné volání za 300 Kč (free.fr)

V Rakousku je za 300 Kč krásných 1000 minut a 1000 SMS

V ČR stěží 40 minut.

Jedna osmina.

Kryje to darebák Dvořák z ČTÚ. Vyhodíme současné vedení a zlevníme volání na polovinu.

www.spolpv.org/sazby.php , SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY

+6/0
8.3.2012 0:59

spv0023

Volání zlevníme na polovinu.

Vstup nového operátora ve Francii ukázal že dosavadní ceny byly zlodějské. U nás je situace ještě horší, a Úřad to kryje. Ceny jsou 4x vyšší než v okolních zemí. Přitom u nás je práce levnější, takže operátoři mají o to větší vývar. Drží cenový kartel, škubou zákazníky, vás. Protože vás nechali napospas státní úředníci, ČTÚ. Dávají vám na výběr ze 3 předražených možností.

Zavázali jsme se s tím skoncovat, už před měsícem, kdy o vstupu nového francouzského operátora nebylo slechu.

Kartel tvrdí, že je jeho právem šroubovat ceny do libovolné výše. Vzkazujeme mu že soutěž neomezíme, mohou soutěžit snižováním cen až se z nich bude kouřit. 4

SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+2/0
8.3.2012 1:01

spv0023

Volání zlevníme na polovinu.

Stát má páky k vytvoření prostředí, ve kterém se operátoři předhání aby snížili ceny. Ale Dvořák a spol. jsou loutkami operátorů. Proč, to si každý domyslí sám, při pohledu na miliardy peněz bezdůvodného zisku operátorů, způsobeného nečinností státních úředníků.

Podnikatelé vědí že je potřeba odměňovat úředníky i za důsledné nicnedělání. Solární elektrárny jsou stejný případ.

Nápad s virtuálním operátorem je slepá cesta, vějička. Běžní operátoři, majitelé, budou požadovat vysoké nájemné za užívání sítí. Nejsou padlí na hlavu, aby pronajímali majetek za haléř, aby jim pak nájemce přebral zákazníky. Operátoři nasadí vysoké ceny pronájmu, a virtuální operátor je bude muset přenést na zákazníky. Cena bude pořád vysoká, u všech. 4

0/0
8.3.2012 1:03

spv0023

Provoz Úřadu stojí 400 milionů Kč, skupinky úředníků

neschopných napsat větu. Ale jak jde o zájmy operátorů, tak snaživě mlží, klamou, blekotají nesmysly. Vazalové.

Z nakradených 20 MILIARD bezdůvodného zisku operátorů každý rok se odklání miliony na konta úředníků ČTÚ, ministerstev. Kam se navzájem dosazují zkorumpovaní jedinci podle finančních a politických vazeb.

Vedou úřad diletantsky jako v každé zkorumpované organizaci. Viz slavný propadák náměstka v tv, nic nevěděl, jen mlžil v zájmu operátorů. 4

Ti lžou jako když se tiskový mluvčí usmívá. Farghali Hany O2, na námitku že v Rakousku jsou ceny čtvrtinové: "Ceny v ČR nejsou jiné než jinde v EU." Do očí lže že 4 = 1, slovy "čtyři a jedna je totéž." Čtyři tisíce ukradené českému zákazníkovi je prý totéž co jedna tisícovka skutečné ceny..

0/0
8.3.2012 1:05

spv0023

Samotný příchod dalšího operátora nic nezmění,

rozhodující jsou podmínky které stanoví úředníci. Pokud vedení operátora nepřistoupí do mafiánské dohody, pak ČTÚ nařídí šílené podmínky: stavět v pustých horách. Obrovské náklady a nulová tržba, hluboké zadlužení začínajícího operátora. Ke splácení bude nucen narazit vysoké ceny. Aby splácel dluhy, které mu vnutí NEtelefonní Úřad.

Potřebujeme opak: aby 10 milionu občanů mohlo telefonovat levně. Až snížíme ceny za volání pro 10 milionu občanů, pak se operátoři budou drát o každý drobný příjem, sami budou snažit pokrýt i poslední zbytky území. Naše cesta zajišťuje všechno, nízké ceny i pokrytí.

Dnešní problém je v cenovém kartelu. Ne v pokrytí. Podle toho, zda úředník přikáže pokrýt pohraniční lesy při vysokých cenách, uvidíte že se Dvořák chová jako podplacený šmejd.

VÍME JAK SNÍŽIT CENY, jaké použít páky k rozdělení kartelu. 4

Společenství Přímé Volby, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+5/0
8.3.2012 1:06

spv0023

Zlevníme volání na polovinu.

Jde to, snadno. Úřad může vyhlásit aukci balíku kmitočtů pro NOVÉHO zájemce, MIMO stávající operátory. Vytvoří konkurenční prostředí => sníží se nehorázné ceny. Kterými okrádají Dvořákovi sponzoři každý rok občany o 40 MLD Kč. Během 5 let celková úleva pro občany 200 Miliard. Jde o obrovské peníze. (Proto Dvořák nechá skoupit kmitočty dosavadními operátory, křivácký "nediskriminační postup.")

PODMÍNKY AUKCE podle našich pravidel zlevní NEOMEZENÉ volání na 300 Kč, jako ve Francii. Menší počet minut bude ještě levnější.

Jenže ve vedení ČTU teď sedí zkorumpovaní darebáci. Dvořákovy bláboly: "potřebuji síť 19. generace a virtuály" jsou krycí clona pro pokračování zlodějiny. Místo nich občané potřebují aby nebyli okrádáni o stamiliardy kdykoli vezmou do ruky mobil. ČTÚ je od toho aby chránilo zájmy občanů. Ne tria zlodějských operátorů. Není důvod pouštět současné operátory do aukce. 4

Vyhodíme současné vedení ČTÚ a zlevníme volání na polovinu.

SPV www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+6/0
8.3.2012 1:12

spv0023

Za 300 Kč: nekonečné volání, ve Francii.

U nás vládne mafie, takže vám za 300 Kč místo nekonečna prodá 40 minut.

A ještě s vámi zachází jako s onucí. Protože tu vládnou mafiánské partaje, které drží Dvořáka. 4

Srovnání tarifů včetně západních, náš postup který zlevní volání pod polovinu:

www.spolpv.org/sazby.php , Společenství Přímé Volby

+7/0
8.3.2012 1:13

PavlosPM

CHYBA STÁTU JE TA ...

ŽE KMITOČTY MĚLA OPERÁTORŮM PRONAJÍMAT ŘEKNĚME NA 20 LET S URČITOU PODMÍNKOU, KTERÁ BY STANOVILA PŘESNĚ JAKÉ SLUŽBY MAJÍ BÝT A ZA JAKÉ MAX. PENÍZE. POKUD BY OPERÁTOR NEPLNIL, BYLA BY NA ŘADĚ POKUTA A PŘÍPADNĚ VYPOVĚZENÍ SMLOUVY A BYL BY KLID. NA JEDNOTLIVÉ KMITOČTY BY STÁT MOHL PUSTIT X FIREM A BYL BY KLID ....

JISTĚ BY BYL PODOBNÝ SYSTÉM VHODNĚJŠÍ, NEŽ SOUČASNÝ ....

R^R^R^R^R^R^

+1/0
7.3.2012 22:47

pech169

Proč ČTU nezajistilo povolení virtuálních operátorů

Docela by mne zajímalo, proč ČTU dosud nezajistilo povolení virtuálních operátorů.  To by srazilo ceny podobně jako nedávno ve Francii.   Taky bych rád věděl, proč každý operátor musí provozovat svoji vlastní síť vysílačů a proč pro ně není povinné si navzájem umožňovat vnitrostátní roaming.  Jak tady ve článku čtu, připravuje se to pro pásmo 800 MHz pro čtvrtého operátora.  A co stávající tři operátoři a ostatní frekvence???  Nás jako zákazníky nezajímá čí je to vysílač, ale to, že nás vysílače zcela zbytečně ozařují třikrát - protože každý stávající operátor pokrývá stejné území svým signálem...   Kolik se dalo ušetřit, kdyby to pokrývali jen jednou a o kolik by bylo levnější volání?

+4/0
7.3.2012 17:04

v6ak

Re: Proč ČTU nezajistilo povolení virtuálních operátorů

Virtuální operátoři AFAIK nejdou zakázaní a dokonce nějací existují. Jinak povinný hosting virtuálního operátora je spíš berlička. Ideální by bylo zájemcům umožnit snadný vstup na trh (ne jako U:fon a GSM). To, že pro stávající operátory bude výhodnější umožnit virtuální operátory, jim dojde - na nové konkurenci si mohou vydělat.

Možnost vstupu na trh nezávisle na konkurenci je ale celkem klíčová. Pokud to nebude možné, motivace něco takového nabídnout bude minimální. A pokud to někdo nařídí, pak to nejspíš odrbou, kde to půjde (velkoobchodní ceny, nové technologie, kvalita, ...).

Jestli tři vysílače ozařují třikrát víc, než jeden vysílač s trojnásobným provozem (zhruba), je diskutabilní. Záření z mobilů vyjde zhruba nastejno a záření z vysílačů nejspíš taky (ten jeden by vysílal třikrát tolik dat).

Jestli by tím operátoři ušetřili - není lepší to rozhodnutí nechat na nich? Kdo jiný by to měl vědět lépe a kdo jiný by k tomu měl mít lepší motivaci než sami operátoři?

0/0
7.3.2012 19:02

v6ak

Re: Proč ČTU nezajistilo povolení virtuálních operátorů

A jestli bychom tím ušetřili - ceny ze zřejmě odvíjejí od jiných věcí než od nákladů operátorů. Ty jsou jen spodní hranicí. Současné ceny na spodní hranici zřejmě moc nenarážejí. Mnohem důležitější je posunout horní "hranici", kdy lidé začnou významně odcházet ke konkurenci. A to nejlépe tím, že CTÚ nebude házet klacky pod nohy zájemcům o vstup na trh. Z tohoto pohledu tento krok ČTÚ vítám, jen aby to nebylo jen divadlo. Uvidíme.

0/0
7.3.2012 19:08Najdete na iDNES.cz