Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: ČTÚ naznačuje, že (ne)chce nového operátora

Příští týden ČTÚ zveřejní návrh podmínek k vyhlášení výběrového řízení na frekvence uvolněné po televizní digitalizaci. Úřad se na oko bude snažit nastavit podmínky pro vstup nového hráče na trh, ve skutečnosti to ale tak jednoduché nebude.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

spv0022@centrum.cz

Ve Francii je nekonečné volání za 300 Kč (free.fr)

V Rakousku je za 300 Kč krásných 1000 minut a 1000 SMS

V ČR stěží 40 minut.

Jedna osmina.

Kryje to darebák Dvořák z ČTÚ. Vyhodíme současné vedení a zlevníme volání na polovinu.

www.spolpv.org/sazby.php , SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY

+9/0
9.3.2012 16:04

spv0022@centrum.cz

Levnější tarify naleznete zde: www.spolpv.org/sazby.php

NEKONEČNÉ volání za 300 Kč.

1000 minut, 1000 SMS, neomezené surfování za 112 Kč.

Nejlepší tarify pro Vás od různých operátorů, porovnání tarifů i v evropském měřítku. 5

www.spolpv.org/sazby.php

+6/0
9.3.2012 16:06

spv0022@centrum.cz

Volání zlevníme na polovinu.

Vstup nového operátora ve Francii dokázal že dosavadní ceny byly zlodějské. U nás je situace ještě horší, a Úřad to kryje. Ceny jsou 4x vyšší než v okolních zemí.

Přitom u nás je práce levnější, takže operátoři mají o to větší vývar. Drží cenový kartel, nehoráznými cenami škubou zákazníky, vás. Protože státní úředníci vás nechali napospas.

Dávají vám na výběr ze 3 předražených možností.

Kartel tvrdí, že je jeho právem šroubovat ceny do libovolné výše. Vzkazujeme mu že soutěž neomezíme, mohou soutěžit snižováním cen až se z nich bude kouřit. 5

SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+5/0
9.3.2012 16:08

spv0022@centrum.cz

Stát má páky k vytvoření prostředí,

ve kterém se operátoři předhání aby snížili ceny. Ale Dvořák a spol. jsou loutkami operátorů. Proč, to si každý domyslí sám, při pohledu na miliardy peněz bezdůvodného zisku operátorů, způsobeného nečinností státních úředníků.

Podnikatelé vědí že je potřeba odměňovat úředníky i za důsledné nicnedělání. Solární elektrárny jsou stejný případ.

Nápad s virtuálním operátorem je slepá cesta, vějička. Běžní operátoři, majitelé, budou požadovat vysoké nájemné za užívání sítí. Nejsou padlí na hlavu, aby pronajímali majetek za haléř, aby jim pak nájemce přebral zákazníky. Operátoři nasadí vysoké ceny pronájmu, a virtuální operátor je bude muset přenést na zákazníky. Cena bude pořád vysoká, u všech. 5

0/0
9.3.2012 16:10

spv0022@centrum.cz

Provoz Úřadu stojí 400 milionů Kč, skupinky úředníků

neschopných napsat větu. Ale jak jde o zájmy operátorů, tak snaživě mlží a blekotají nesmysly. Vazalové.

Z nakradených 20 MILIARD bezdůvodného zisku operátorů se odklání miliony na konta úředníků ČTÚ, ministerstev. Kam se navzájem dosazují zkorumpovaní jedinci podle finančních a politických vazeb.

Vedou úřad diletantsky jako v každé zkorumpované organizaci. Viz slavný propadák náměstka v tv, nic nevěděl, jen mlžil v zájmu operátorů. 5

Ti lžou jako když se tiskový mluvčí usmívá. Farghali Hany O2, na námitku že v Rakousku jsou ceny čtvrtinové: "Ceny v ČR nejsou jiné než jinde v EU." Do očí lže že 4 = 1, slovy "čtyři a jedna je totéž." Čtyři tisíce ukradené českému zákazníkovi je prý totéž co jedna tisícovka skutečné ceny..

www.spolpv.org/sazby.php

0/0
9.3.2012 16:12

spv0022@centrum.cz

Samotný příchod dalšího operátora nic nezmění,

rozhodující jsou podmínky aukce které stanoví úředníci. Pokud operátor nepřistoupí do mafiánské dohody, pak ČTÚ nařídí šílené podmínky: stavět v pustých horách, pokrytí. Obrovské náklady a nulová tržba, hluboké zadlužení. Ke splácení bude nucen narazit vysoké ceny. Aby splácel dluhy, které mu vnutí NEtelefonní Úřad.

Potřebujeme opak: aby 9.9 milionu občanů mohlo telefonovat levně. Až snížíme ceny za volání pro 9.9 milionů občanů, pak se operátoři budou drát o každý drobný příjem, sami se budou snažit pokrýt i poslední zbytky území. Naše cesta zajišťuje všechno: nízké ceny i pokrytí.

Dnešní problém je v cenovém kartelu. Ne v pokrytí. Podle toho, zda úředník přikáže pokrýt pohraniční lesy při vysokých cenách, uvidíte že se Dvořák chová jako podplacený šmejd.

VÍME JAK SNÍŽIT CENY, jaké použít páky k rozdělení kartelu. 5

Společenství Přímé Volby, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+5/0
9.3.2012 16:17

spv0022@centrum.cz

Zlevníme volání na polovinu.

Jde to, snadno. Úřad vyhlásí aukci balíku kmitočtů pro NOVÉHO zájemce, MIMO stávající operátory. Vytvoří konkurenční prostředí => sníží se nehorázné ceny. Kterými okrádají Dvořákovi sponzoři každý rok občany o 40 MLD Kč. Během 5 let celková úleva pro občany 200 Miliard. Jde o obrovské peníze. (Proto Dvořák nechá skoupit kmitočty dosavadními operátory, tak jak to drze popisuje)

PODMÍNKY aukce podle NAŠICH pravidel zlevní neomezené volání na 300 Kč, jako ve Francii. Menší počet minut bude ještě levnější.

Jenže ve vedení ČTU teď sedí zkorumpovaní darebáci. Dvořákovy bláboly: "potřebuji síť 19. generace a virtuály" jsou krycí clona pro pokračování zlodějiny. Místo nich občané potřebují aby nebyli okrádáni o stamiliardy kdykoli vezmou do ruky mobil. ČTÚ je od toho aby chránilo zájmy občanů. Ne tria zlodějských operátorů. Není důvod pouštět současné operátory do aukce. 5

Vyhodíme současné vedení ČTÚ a zlevníme volání na polovinu.

SPV www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+8/0
9.3.2012 16:20

spv0022@centrum.cz

nekonečné volání za 300 Kč, ve Francii.

U nás vládne mafie, takže vám za 300 Kč místo nekonečna prodá pouhých 40 minut.

Vládnou tu mafiánské partaje, které drží Dvořáka. 5

Srovnání tarifů včetně západních, a náš postup který zlevní volání pod polovinu:

www.spolpv.org/sazby.php , Společenství Přímé Volby

+6/0
9.3.2012 16:22

Reinkarnace Obraceče Kalendáře_

..........

Jsme odsouzeni nechat se navěky okrádat a mít nejdražší tel. služby v Evropě .................

0/0
9.3.2012 11:58

jorokw

Frekvence jsou majetkem státu jako "národní bohatství"

Musíme si uvědomit, že stát ma určitou "komoditu" a tu využívají soukromé firmy. Uvedu příklad z jiného oboru: v Arabských emirátech je využití ropy pod přísnou kontrolou státu. Mnoho z ropného bohatství v těchto zemích zůstavá i když zde těží globální firmy (jako například BP nebo Shell). Pokud se stát však této kontroly zřekne, nebo je slabá, zkorumpovaná nebo neschopná, může těžba ropy vypadat pro daný stát zcela jinak. I v Nigerii těží Shell, ale tam bohatství ze země odchází a teče několika jedincům a těžebním společnostem. Když dva dělají totéž (těží ropu, provozují mobilní sítě), není to vždy totéž! Ano, na vině je ČTU a politická garnitura, která ČTU nechala "ne-konat"...

0/0
9.3.2012 10:28

jorokw

Jako Mostecká uhelná...

Je třeba ríci narovinu, že mnoho nevratného udělal ČTU v minulosti. Nyní se draží nové frekvence a kvůli tomu tlak na Vodafone, O2 a T-Mobile není nijak vysoký (do svých stávajících sítí nemusí pustit virtuály). Dnešní situace je taková: stávající koláče jsou již rozporcované, ale nyní zde máme nový, a je možné že ke ke stolu pustíme dalšího strávnika se svým talířem. Vážení, kdo bud jíst nový koláč navíc bude muset dovolit prodej ze své porce jiným, menším hráčům (virtuálním operátorům - například Vysočina Mobilo). Otázkou zůstává, nakolik bude nový kolář pro náš oligopol atraktivní a jak chytře (a tvrdě) bude ČTU stávající trojku tlačit k ústupkům, které by současný stav odblokovaly.

0/0
9.3.2012 10:04

jsemtojá

Výhoda regulace

samozřejmě ČTÚ zrušit co nejdřív, nesmyslný regulační úřady měly zaniknout (maximálně) s koncem komunismu, regulací nemůžou nikdy nastavit cenu ani kvalitu služeb takovou, jaká by vznikla na volném trhu v tržní konkurenci. bohužel spousta lidí (nejen úředníků, kterým to vyhovuje) žije pořád v tomto socialistickém bludu. pak všichni nadávají, že "za dnešního režimu máme nejdražší volání v historii", právě proto, že tady ještě kapitalismus neproniknul, stejně jako na trh s elektřinou, plynem, vodou, bydlením apod.

0/0
9.3.2012 9:07

jorokw

Zrušit ČTU by bylo hloupé...

To je jako říci, vybírání daní je špatné, tak to vyřešíme rozpuštěním finančních úřadů. Regulace musí být jen nastavená tak, aby se odstranily oligopolní choutky stávajících operátorů. Mezi námi, být na vedoucí pozici mobilní sítě, tak asi dělám totéž čeho jsme dnes svědky - maximalizuji zisk (pokud by tak nedělali, tak je akcionáři vymění).

Regulátor je tady od toho, aby tyto tendence tlumil a usměrňoval.

0/0
9.3.2012 10:14

BigpetBig

Re: Výhoda regulace

Ty si asi dost dobře nepochopil smysl regulace, jinak si nedovedu ten tvůj výplod vysvětlit. ;-)

0/0
9.3.2012 21:13

Danoch

Porovnani cen

Kdyz vola ma zena z CR na irske mobilni cislo, stoji ji to cca 15 korun za minutu, prestoze je dlouholetym zakaznikem T-mobile s dvoutisicovym pausalem. Pokud totez cislo volam ja ze sve irske simky (stojim vedle ni, pro lepsi pochopeni) diky regulaci roamingu me to vyjde na 46 centu, coz je po prepoctu kurzu 25 Kc za euro jen 11.5 Kc. To je zvracene, kdyz roaming stoji mene nez volani v domovske zemi, snad aby vyjela za hranice pokazde, kdyz mi chce zavolat.  ;-€

0/0
9.3.2012 8:29

blablalín

Regulace

No, za chvíli (v roce 2014) by měla začít platit nová pravidla pro roaming v rámci EU, kdy minuta hovoru má stát 0,15€, takže od roku 2014 se něco dít prostě musí. Jinak spousta lidí, kteří colají opravdu málo přejde k zahraničním operátorům a bude volat za 3,25 namísto dnešních 6,50 (vodafone). SMS za 1,25 Kč atp... :-)

0/0
8.3.2012 18:49

ykram

Re: Regulace

Neboj u nás se zavede zase nějaká ta vyjímka :-)

0/0
9.3.2012 21:18

wenous

NO nevypada to ruzove

Kdo sem muze chtit jit? 3, mozna telering vzhledem k tomu ze jsou uz v Nemecku a Rakousku. Operatora 3 (drei, three) bych si pral. zadarmiko pak datovat v UK, rakousku a Italii by bylo good. Ten tendr mozna bude mit rovne podminky, ale vzhledem k stavu na trhu by mel CTU rici, ze jednoznacne preferuje noveho operatora a tim nastoli opravdu rovne podminky, protoze jinak nema oproti stavajicim zadnou sanci. Stavajicim bych dal frekvence, ze na dobu 5 let pokud chteji novy frekvence (jakykoliv) tak musi do sve site (cokoliv pod 1000 MHz) pustit noveho operatora. 5 let je doba za kterou novy operator vybuduje infrastrukturu. V Rakousku to takhle podobne slo pujde to i u nas?

+2/0
8.3.2012 16:11

ykram

Dvořáku co jsi to zase zpytlíkoval?

Má představa o vstupu čvrtého operátora byla jasná, vybuduje si síť a až bude vybudováno tak on včetně současných třech zlodějů/ O2,TM,VF/ musí zpřístupnit sítě i ostatním virtuálům. Dále k cenám za hovorné, cena za hovor nesmí přesáhnout částku za kterou volají v sousednívh zemích, nebo ceny v Rakousku? :-)

+1/0
8.3.2012 15:38

babca

nejsem odborník

proto se táži - co je to virtuální operátor? pro mne to slovo znamená neexistující, pouze v představách, ale IT si používá názvy dle toho jak chce, tudíž nevím... díky za info

0/0
8.3.2012 15:18

přituleň

Re: nejsem odborník

Virtuální operátor nemá vlastní síť, ale využívá síť jiného operátora, zjednodušeně řečeno.

0/0
8.3.2012 15:34

wenous

Re: nejsem odborník

Je to operator ktery parazituje na cizi infrastrukture. Je to neco jako kdyz si Vas zamestnavatel obedna u operatora  simkarty pro zamestnance a pak jim je da. Virtualni operator dela vice mene to samy, jen plastikovy karticky sim vydava ve vlastnich barvach, ale simka je to ve skutecnosti ciziho operatora.

Pozor neplest si to ale jen se sdilenim site. Operatori mohou sdilet sit (tzv. mnarodni roaming), ale infrastruktura spravujici hovory je na strane operatora a sdili se v podstate jen BTS a BSS.

0/0
8.3.2012 16:03

Shiney

Re: nejsem odborník

Tak to můžete rovnou za parazity označit všechny supermarkety a ostatně většinu dalších obchodů ;-D Také přeprodávají něco, co samy nevyrobily, aspoň obvykle... Ne, virtuální operátor přináší něco, co je obvyklé v drtivé většině odvětví, kde nevládne monopol, či oligopol... Totiž, že výrobky, či služby jiné firmy si lze koupit ve velkém za nižší velkoobchodní ceny, a pak je přeprodávat dál, třeba pod vlastním označením a s vlastními úpravami, a to často výhodněji, než je prodává koncovým zákazníkům originální producent... Toto jen podporuje konkurenční prostředí, o kterém lze u oligopolu úspěšně pochybovat.

+2/0
8.3.2012 16:14

babca

Re: nejsem odborník

DÍKY ZA INFO FŠEM!R^

0/0
8.3.2012 16:32

koga

Re: nejsem odborník

oni to trochu motají dohromady hlavně novináři, kdy do jedné hromady virtuálních operátorů hází parazity i ty pravé virtuály, kteří tu ale ještě nejsou. Ti paraziti, to jsou např. ty šedivky, tkz. service provideři, pokud by to dělali více méně legálně, ale ten termín nikdo nepoužívá. Pravý virtuální operátor se již chová lépe, síť si pronajímá, to je případ tady již např. zmiňovaného francouzského operátora, ale to je moc práce a peněz, takže zbývají vlastně jenom ti druzí, které novináři honosně nazývají virtuální operátor

0/0
8.3.2012 22:38

re@der

nějak tomu nerozumím

Takže investice do infrastruktury stávajících operátorů a následná povinnost je dát k dispozici virtuálním operátorům je v pořádku. Ale povinnost pro nové hráče vybudovat infrastrukuru a pustit na ni stávající operátory je  omezování možností pro nové hráče?

Takže ideálně přijít k hotovýmu, stávajícím operátorům sebrat nějaké zákazníky a vytřískat na tom prachy, ale nepodílet se na rozvoji sítí a dalším pokrytí? Nerozumím.

0/0
8.3.2012 11:00

Shiney

Re: nějak tomu nerozumím

A co toto? Přijde nový operátor, vybuduje infrastukturu a musí do ní pustit stávající operátory, kteří jsou za vodou, vydělávají miliardy a mají rozdělený trh. Ovšem ti staří operátoři do své stávající infrastruktury nemusí pouštět nikoho... PS.: Samozřejmě to využívání cizí infrastruktury není zadarmo a její majitel na tom není škodný a dělá se to povinné proto, že není vzhledem k velmi omezeným zdrojům (frekvencím) možno vybudovat velké množství sítí vedle sebe, jako třeba u pekařství. Pro mnohé je to asi příliš komplikované na pochopení, tak pro ně jinak. Myslíte, že všude po světě jsou hlupci (když to řeší takto) a jen my jsme tak mazaní, že se postavíme zavedeným postupům a uděláme si to po svém? Proč tedy máme asi nejdražší volání pro rezidenty v celém vyspělém světě?

0/0
8.3.2012 11:11

re@der

Re: nějak tomu nerozumím

To že každý nebude mít svoje dráty nebo BTS chápu :-)

Jenom nechápu, proč by operátoři stávající, měli na své sítě pouštět nové a ti noví tu povinost mít nemají? To že stávající vydělávají miliardy a jsou za vodou je zvrácený argument, neboť jim to neplatil stát, ale investovali to ty firmy.

Takže, jako že jsem novej, nemám prachy na rozjetí svého businessu, třeba sázení, tak půjdu za Kelnerem, protože je přece za vodou, a budu chtít provozovat Sportku společně s ním, akorát sázkovej tiket budu mít levnější?

Nejdražší volání pro residenty srovnáváte jen ceny za minutu, a propočítáváte na aktuální kurs? jestli on ten problém nebude právě v tom kursu  k euru :-)

0/0
8.3.2012 11:44

Shiney

Re: nějak tomu nerozumím

Ne, zatím to vypadá (podle prozatimních prohlášení), že do stávajících sítí nikdo nikoho pouštět nebude muset. Týká se to jen těch nových, které se budou budovat mnoho let a případný nový operátor by právě musel pustit do své sítě (vlastně kompletní, protože žádnou starší nemá) kohokoliv, kdo má zájem a zaplatí, zatímco stávajících operátorů by se to týkalo jen u částí stavěných na nově získaných frekvencích a tu starší část by měly jen na své libovůli, takže nováček je v tomto případě znevýhodněn... Nevím, jestli to popisuji úplně srozumitelně, je to na delší diskuzi... To s tou loterií je úplně zcestné, tady nejde o peníze, ale nedostatek frekvencí. Loterií může vedle sebe nyní (po zrušení exkluzivity Sazky) existovat klidně sto, když se najdou firmy, které o to budou mít zájem, dostatek financí a splní další podmínky...

+1/0
8.3.2012 12:10

Shiney

Re: nějak tomu nerozumím

...To u mobilní telefonie kvůli nedostatku frekvencí zkrátka nelze. Konkurence je pak limitována a vzniká oligopol, a pro jednotlivé soutěžitele je výhodnější držet příměří, než vést konkurenční boj. Tedy pokud nejsou připuštěni virtuální operátoři a ti stávající je tam dobrovolně nepustí...

0/0
8.3.2012 12:14

Janin

Re: nějak tomu nerozumím

Obdivuji Vaši trpělivost s vysvětlováním

0/0
8.3.2012 14:35

Shiney

Re: nějak tomu nerozumím

Co se týče cen, vyplývá to z mnoha různých srovnání, stačí zahledat na netu, níže na odkazu si můžete prohlédnout jedno z nich podle OECD. S kurzem to nemá nic společného, technologie nakupují všichni stejně a platy jsou u nás značně nižší i kdybychom si ten kurz ještě hodně vylepšili...

http://www.mobilmania.cz/clanky/ctu-selhava-v-regulaci-a-porusuje-zakon-tvrdi-studie/sc-3-a-1319797/default.aspx

0/0
8.3.2012 12:11

wenous

Re: nějak tomu nerozumím

Stavajici operatori v soucasnosti jen rejzujou prachy. Jde o zakladni ochranu noveho hrace - stejnou meli vsichni 2 operatori pri vstupu na trh. Eurotel nemel konkurenci, a Paegas a Oskar meli zajistenou ochranu. Vybudovat infrastrukturu dat lepsi podminky zakaznikum postavit LTE neco stoji. Ve svete uz LTE bezi u nas se o nem radsi neuvazuje.

0/0
8.3.2012 16:15

koga

Re: nějak tomu nerozumím

věčně omílané LTE, uvažoval jsi někdy k čemu ti to bude, pokud ovšem nebydlíš na Vystrkově, kde ale LTE steně nikdy ale nebude. Kdyby pořádně fungovala stávající síť, bylo by to určitě větším přínosem

0/0
8.3.2012 22:43

Shiney

Odvolat Dvořáka

Za jeho vedení vznikla dnešní neutěšená situace na mobilním trhu, kdy je u nás snad nejdražší volání ve vyspělých zemích a ČTÚ je dlouhodobě řazen mezi absolutně nejhůře pracující regulátory na telekomunikačních trzích v Evropě... Jaké už by mohly být silnější důvody? Ať bere, nebo je jen tak brutálně neschopný, tak musí z kola ven!

+6/0
8.3.2012 10:29

Karel321

Dobrý článek

Dobře shrnuto, že čtvrtý operátor a velké naděje na levnější volání v ČR jsou jen bublina, která praskne a nebude z ní nic.

+2/0
8.3.2012 9:28

pettyo

Re: Dobrý článek

Možná by stačilo přidat podmínku, že pokud někdo chce využít sítě nového operátora musí mu umožnit recipročně přístup do své vlastní sítě, pokud nějakou má.

+2/0
8.3.2012 9:35

phi

Re: Dobrý článek

no, porad muzete jit k rakusanu na roaming - i to vyjde pri spravnem tarifu levneji

0/0
8.3.2012 16:27

Bob-an

Re: Dobrý článek

To jo, ale mne pak nikdo nebude volat protoze to bude zahrnaicni hovor...

0/0
9.3.2012 19:10

pettyo

Jak to, že to někdo neřeší..

...to není normální. V každé zadeli mají 5 operátorů a k tomu další virtuální a jenom u nás to nejde.

+1/0
8.3.2012 9:13

Beaver.PV

Re: Jak to, že to někdo neřeší..

CTU je podplaceno od operatoru, nic vic v tom nehledejte.

+9/0
8.3.2012 9:52

ykram

Re: Jak to, že to někdo neřeší..

Operátoři sponzorují hlavní politické strany, takže jim nic nehrozí .EU

0/0
11.3.2012 17:31

přituleň

800

Nějak nechápu, co chtějí na těch frekvencích provozovat, když telefony jedou v pásmech 900/1800 MHz v případě GSM a 1800/2100 MHz u UMTS. To bude něco jako ufoní síť na naprosto nestandardních frekvencích?

+2/0
8.3.2012 7:51

Nigfire

Re: 800

Na 800 MHz pojede LTE

+1/0
8.3.2012 9:11

pettyo

Re: 800

Budoucnost je každopádně v LTE. Pokud někdo koupí a rychle vybuduje LTE tak konkurwnci smete. GSM za chvíli skončí stejně jako NMT.

0/0
8.3.2012 9:14

Taposek

Re: 800

Za chvili ???? Som sa pobavil...

0/0
8.3.2012 11:49

přituleň

Re: 800

No... pokud se někdo takový najde. Jsem dost skeptický, že by někdo vstoupil do ČR s technologií, pro niž tu ani pořádně nejsou zařízení. Kolik se vůbec prodává telefonů s LTE v unii?

0/0
8.3.2012 15:33

pettyo

Re: 800

A kolik se v roce 1995 prodávalo GSM telefonů?

+1/0
9.3.2012 17:45

Jenik31

To je guláš

Ten, který postaví sít v 800Mhz ji nabídne ostatním, tedy i stávajícím? Tomu říkám podpora nového operátora ;-D Tyhle povinné velkoobchodní nabídky jsou opravdu "kudla do zad".

Co na té 800 vlastně budou poskytovat?

0/0
8.3.2012 7:45

pettyo

Re: To je guláš

Povinná velkoobchodní nabídka je v pořádku. Ale mělo by to být platné i pro stávající operátory.

+3/0
8.3.2012 9:16Najdete na iDNES.cz