Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Studie sepsula operátory i ČTÚ. Jste drazí a neschopní, vzkazuje

Na českém trhu vládne kvůli laxnosti regulátora oligopol a Češi platí jedny z nejvyšších cen za mobilní volání, uvedla studie Informačního institutu. Podpořila tím sílící tlaky na nehybný telekomunikační trh v Česku. Obsáhlý dokument má potvrdit obavy o nefungujícím dohledu na českou trojku mobilních operátorů a nešetří kritikou nejen na regulátora, ale i operátory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jsemtojá

ČTÚ

samozřejmě, nejlepší ceny a kvalitu služeb by poskytnul co nejvolnější trh, maximum konkurence. na to nepotřebujeme žádné regulátory (ČTÚ ani kohokoli jiného), naopak veškeré státní zásahy volný trh omezují. Jestli si někdo myslí, že operátoři mají choutky na maximální zisk a regulátor by je měl krotit, pak je bohužel na úplným omylu. Právě tržní tlak - konkurence - je tím nejúčinnějším, navíc omezovat vstup nových hráčů tomu přeci nepomáhá, a navíc omezuje podnikání - pracovní místa, a stát tak zase zvyšuje nezaměstnanost. Oligopolní choutky jsou právě tehdy, pokud je trh přeregulovaný, kdyby bylo konkurujících si firem více, cena by přeci klesla!!! svobodný trh neznamená monopoly, státní regulace omezuje konkurenci a tím vznikají monopoly či oligopoly!!! stávající operátoři neblokují vstup nové firmy, ČTÚ to dělá!!! !!

0/0
9.3.2012 10:33

Darth.V

Pche

ti darebáci by nejraději účovali  systémem 60+300 .. o 3G nemá cenu ani diskutovat. Podplacený Dvořák by měl mazat za katr !!

+1/0
5.3.2012 17:17

ykram

Je potřeba

Je potřeba zbavit se Dvořáka a spol, potom tu bude skutečná bitva o zákazníka, operátoři se budou v nabídkách předhánět. Je potřeba o tomto problému neustále mluvit a za kartelovou dohodu dát operátorům historicky nejvyšší pokutu. Oni by ze dne na den okamžitě zlevnily. ;-O EU ;-O

0/0
4.3.2012 19:18

ykram

Dvořák a spol

Mají dvě možnosti, buď se vzpamatují nebo táhnou.....R^

0/0
4.3.2012 9:31

spv0022@centrum.cz

Levnější tarify naleznete zde: www.spolpv.org/sazby.php

NEKONEČNÉ volání za 300 Kč.

1000 minut, 1000 SMS, neomezené surfování za 112 Kč.

Nejlepší tarify pro Vás od různých operátorů, porovnání tarifů i v evropském měřítku.

www.spolpv.org/sazby.php

+13/0
4.3.2012 3:05

spv0022@centrum.cz

Ve Francii je nekonečné volání za 300 Kč (free.fr)

V Rakousku je za 300 Kč krásných 1000 minut a 1000 SMS

V ČR stěží 40 minut.

Jedna osmina. :-/

Kryje to darebák Dvořák a placený šmejd repair. Vyhodíme současné vedení ČTÚ a zlevníme volání na polovinu.

SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/sazby.php

+12/0
4.3.2012 2:50

spv0022@centrum.cz

Volání zlevníme na polovinu.

Zavázali jsme se už před měsícem, kdy o vstupu nového francouzského operátora nebylo slechu. Vstup nového operátora ve Francii dokázal že dosavadní ceny byly zlodějské. U nás je situace ještě horší, a Úřad to kryje. Ceny jsou 4x vyšší než v okolních zemí. Přitom u nás je práce levnější, takže operátoři mají o to větší vývar. Drží cenový kartel, nehoráznými cenami škubou zákazníky, vás. Protože státní úředníci vás nechali napospas. Dávají vám na výběr ze 3 předražených možností.

Kartel tvrdí, že je jeho právem šroubovat ceny do libovolné výše. Vzkazujeme mu že soutěž neomezíme, mohou soutěžit snižováním cen až se z nich bude kouřit. 3

SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+1/0
4.3.2012 2:53

spv0022@centrum.cz

Volání zlevníme na polovinu.

Stát má páky k vytvoření prostředí, ve kterém se operátoři předhání aby snížili ceny. Ale Dvořák a spol. jsou loutkami operátorů. Proč, to si každý domyslí sám, při pohledu na miliardy peněz bezdůvodného zisku operátorů, způsobeného pečlivou nečinností státních úředníků.

Podnikatelé vědí že je potřeba odměňovat úředníky i za důsledné nicnedělání. Solární elektrárny jsou stejný případ.

Nápad s virtuálním operátorem je slepá cesta, vějička pro ovce. Běžní operátoři, majitelé, budou požadovat vysoké nájemné za užívání sítí. Nejsou padlí na hlavu, aby pronajímali majetek za haléř, aby jim pak nájemce přebral zákazníky. Operátoři nasadí vysoké ceny pronájmu, a virtuální operátor je bude muset přenést na zákazníky. Cena bude pořád vysoká, u všech. 3

0/0
4.3.2012 2:55

spv0022@centrum.cz

Provoz Úřadu stojí 400 milionů Kč, skupinky úředníků

neschopných napsat větu. Ale jak jde o zájmy operátorů, tak snaživě mlží, klamou, blekotají nesmysly. Vazalové.

Z nakradených 20 MILIARD bezdůvodného zisku operátorů každý rok se odklání miliony na konta úředníků ČTÚ, ministerstev. Kam se navzájem dosazují zkorumpovaní jedinci podle finančních a politických vazeb.

Vedou úřad diletantsky jako v každé zkorumpované organizaci. Viz slavný propadák náměstka v tv, nic nevěděl, jen mlžil v zájmu operátorů.

Ti lžou jako když se tiskový mluvčí usmívá. Farghali Hany O2, na námitku že v Rakousku jsou ceny čtvrtinové: "Ceny v ČR nejsou jiné než jinde v EU." Do očí lže že 4 = 1, slovy "čtyři a jedna je totéž." Čtyři tisíce ukradené českému zákazníkovi je prý totéž co jedna tisícovka skutečné ceny.. 3

+1/0
4.3.2012 2:57

spv0022@centrum.cz

Samotný příchod dalšího operátora nic nezmění,

rozhodující jsou podmínky které stanoví úředníci. Pokud vedení operátora nepřistoupí do mafiánské dohody, pak ČTÚ nařídí šílené podmínky: stavět v pustých horách. Obrovské náklady a nulová tržba, hluboké zadlužení začínajícího operátora. Ke splácení bude nucen narazit vysoké ceny. Aby splácel dluhy, které mu vnutí NEtelefonní Úřad.

Potřebujeme opak: aby 10 milionu občanů mohlo telefonovat levně. Až snížíme ceny za volání pro 10 milionu občanů, pak se operátoři budou drát o každý drobný příjem, sami budou snažit pokrýt i poslední zbytky území. Naše cesta zajišťuje všechno, nízké ceny i pokrytí.

Dnešní problém je v cenovém kartelu. Ne v pokrytí. Podle toho, zda úředník přikáže pokrýt pohraniční lesy při vysokých cenách, uvidíte že se Dvořák chová jako podplacený šmejd.

VÍME JAK SNÍŽIT CENY, jaké použít páky k rozdělení kartelu. 3

Společenství Přímé Volby, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+9/0
4.3.2012 2:59

spv0022@centrum.cz

Zlevníme volání na polovinu.

Jde to, snadno. Úřad může vyhlásit aukci balíku volných kmitočtů pro NOVÉHO zájemce, mimo stávající operátory. Vytvoří konkurenční prostředí => sníží se nehorázné ceny. Kterými okrádají Dvořákovi sponzoři každý rok občany o 40 MLD Kč. Během 5 let celková úleva pro občany 200 Miliard. Jde o obrovské peníze.

PODMÍNKY AUKCE zajistí zlevnění tarifů NEOMEZENÉHO volání na 300 Kč, jako ve Francii, a pro menší počet minut ještě levnější.

Kdyby ve vedení ČTU neseděli zkorumpovaní darebáci. Dvořákovy bláboly: "potřebuji síť 19. generace a virtuály" jsou krycí clona pro pokračování zlodějiny. Místo nich občané potřebují aby nebyli okrádáni o stamiliardy kdykoli vezmou do ruky mobil. ČTÚ je od toho aby chránilo zájmy občanů. Ne tria zlodějských operátorů. Není důvod pouštět současné operátory do aukce. 3

Vyhodíme současné vedení ČTÚ a zlevníme volání na polovinu.

SPV www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+9/0
4.3.2012 3:01

spv0022@centrum.cz

Dvořáka dosadila mafiánská partaj a ostatní jsou podplacené.

Za 100 milionů je možné koupit parlament, a operátoři mají 20 000 milionů bezdůvodného zisku. Malý drobet pravidelně zbývá i na repaira. 3

Nedá se s tím hnout jinak než to vyměnit celé včetně politické garnitury, zjistili jsme že brbláním v hospodě se s nimi hnout nedá, tak musíme jít do politiky. Nijak neskrýváme že až se dostaneme nahoru, vyrazíme Dvořáka i všechny jeho poskoky.

SPV www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+1/0
4.3.2012 3:03

spv0022@centrum.cz

Za 300 Kč: nekonečné volání, ve Francii.

U nás vládne mafie, takže vám za 300 Kč místo nekonečna prodá 40 minut.

A ještě s vámi zachází jako s onucí. Protože tu vládnou mafiánské partaje, které drží Dvořáka.

Srovnání tarifů včetně západních, a náš postup který zlevní volání pod polovinu.

www.spolpv.org/sazby.php , SPV

+11/0
4.3.2012 2:46

TMa77

Sliby O2 - aneb již nikdy více

Před nějakou dobou jsem byl zlákán velmi výhodnou nabídkou od Vodafonu k O2 - pokud se nepletu, tak to byl Tarif NEON XL a internet v mobilu. Protože jsem volající slečně oznámil, že jejich nabídka internetu s 100-300MB (už si nepamatuji) je pro mé využití nedostačující, tak mi byl obratem nabídnut "individuální" limit 10GB. Tomu se už špatně odolává, takže jsem se nechal zlákat a nechal si přenést číslo. Vše fungovalo přesně 3 měsíce. Po této době nastalo doslova peklo. Pravidelné zprávy o úspěšné deaktivaci služeb (internetu) a samozřejmě okamžité "napálení" poplatků za využívané a přitom "neobjednané" služby. Nejlepší položkou na fakturách byl poplatek za minuty provolané do sítě O2. Při neomezeném tarifu do vlastní sítě to je opravdu nářez. Faktury přestřelené o několik tisíc se staly smutným standardem. Takže každý měsíc následoval velmi dlouhý rozhovor s operátorem a pracné vysvětlení stavu. Několikrát jsem musel osobně až na prodejnu.Všechny reklamace byly uznány jako oprávněné!

0/0
3.3.2012 3:52

TMa77

Sliby O2 - aneb již nikdy více - část 2.

Do příspěvku se vše nevejde, takže pokračuji zde:

Dnes jsem zase u Vodafonu a vše funguje tak jak má... V mém příspěvku nejsou všechny perly od O2, protože se prostě nevejdou a možná by seznam stačil na malou knihu. Část doby kdy jsem O2 používal jsem rezignoval na FUP, protože jak mi jeden operátor vysvětlil, tak mi byl nabídnut a nastaven tarif, který není ve standardní nabídce a jejich systém ho jako takový prostě nezvládne. Proto jsem ustoupil na tarif s litem 300MB - jen proto, abych nemusel nic řešit. Stejně to nepomohlo a další problémy se jen hromadily... Jako perličku bych ještě uvedl, že skoro po roce po odchodu od O2 mi ještě stále pravidelně někdo volá, aby mi jako jejich "velmi dobrému" zákazníku nabídl další lužby. Nevím, na co jsou dobré, protože volání, ani internet to rozhodně nejsou.

0/0
3.3.2012 4:19

TMa77

Sliby O2 - aneb již nikdy více - část 3.

A jaký mají ve vlastní síti pořádek, když nerozeznají ani čísla vlastních a cizích zákazníků snad není potřeba ani rozvádět. Ještě jedna poznámka k mobilnímu internetu od O2 - jeho rychlost mimo města je naprosto tragická a celkem pravidelně se mi stávalo, že byl internet tak pomalý, že se nešlo ani přihlásit.

Vždy si potrpím na nejmodernější telefony, ale s tímto operátorem bych doporučoval kombinovat tak maximálně Nokii 5110 nebo nějaký podobný kousek mobilní historie. Prostě něco, co je stejně technicky "vyspělé" jako zbytek sítě.

Pokud tento příspěvek vypadá že mám něco proti O2, tak to bude tím, že mám - už mi nesmí do baráku!!!

Domácí internet mám od UPC - ten sice také nedosáhne na objednaných 60Mbit/s ale aktuálně změřených 50,15 Mbit/s je více než dostačující. Jako mobilního operátora používám Vodafone a až na ceny (všem doporučuji nahlédnout do zahraničních ceníků) jsem velmi spokojen. Jsem moc zvědav, jestli se někdo od O2 vyjádří...

0/0
3.3.2012 4:48

Jánošíkův dech

trebas rakousky T-mobile datovy tarif...

http://www.t-mobile.at/handytarife/zusatzpakete/internet_handy.php

10 Eur (250 Kc) za 3GB dat, po prekroceni pokles na 128 kbit/sekunda

muj vodafone

177 Kc   a dostanu  150 MB dat a po prekroceni pokles snad na 20 kbit/sekunda

Samozrejme neni to to same, tamto je tarif na minimalne 6 mesicu , vodafone predplacenka, ale stejne je to do nebe volajci rozdil...

0/0
2.3.2012 11:21

pettyo

Re: trebas rakousky T-mobile datovy tarif...

Lepší by to bylo srovnat s českým T-mobilem.

0/0
2.3.2012 11:42

Jánošíkův dech

Re: trebas rakousky T-mobile datovy tarif...

to urcite, ale ja mam vodafone :-). kazdopado neni problem se tam podivat.

Mozna tohle. Maskuji to ruznyma debilnima nazvama, ale je to stejne x krat horsi,nez  to maj z Arnoldovic vesnice.

http://www.t-mobile.cz/web/cz/residential/internet/pripojeni-k-internetu/internet-v-mobilu/rodinny

0/0
2.3.2012 12:01

ykram

Tichá podpora

Možná vám to nedošlo, ale operátoři spovzorují naše politické strany, proto mají tichou podporu a nic se nemění ....EU

0/0
2.3.2012 11:19

net.Xtreme se nevzdává

To slyšíme přes deset let, ale žádná změna

+1/0
2.3.2012 10:20

Supersocka

Internetové podvody u O2

Mám "akční" tarif ADSL Optimal (až) 16 Mbit od Kyslíkářů, a ti podvodníci nastavují rychlost jen 8 Mbit. Pokud ani na urgenci nenastaví plnou rychlost, kterou inzerují, kam se podle Vás kolegové mám obrátit - na ČTÚ, AMÚ, ČOI, PČR? Těmto podvodům a klamavé reklamě je třeba učinit přítrž.... Většina uživatelů totiž ani nezjistí, že místo zakoupeného 16 Mbit internetu je jim nastaven 8 Mbitový.....

+1/0
2.3.2012 8:27

pettyo

Re: Internetové podvody u O2

Pochybuji, že to nemají ošetřeno v podmínkách.

0/0
2.3.2012 10:45

tango na třech hodinách

Re: Internetové podvody u O2

Mají. Svedou to na vzdálenost od ústředny, budou tvrdit, že větší rychlost pustit nejde kvůli kabelům atd. Nejvlěpší je, že uživatelé, kterí měli ADSL od Volný, které jim jelo cca 6Mbit se po automatickém přechodu k O2 setkali s pádem rychlosti přesně na půlku. Deklarovaná rychlost 16 Mbit je jenom reklamní blábol, ve skutečnosti jim to jede asi 3.

0/0
2.3.2012 11:17

Supersocka

Re: Internetové podvody u O2

Tak nabízeli mi i tarif 25 Mbit s WDSL modemem, je tedy jasné, že linka musí těch 16 Mbit dát. Navíc jsem si to byl ověřit na místním prodejním místě O2, kde mi cápek potvrdil, že to dá plných 16 Mbit. Ale i kdyby to linka nedala, co jim brání nastavit avizovanou rychlost s tím, že to prostě poteče co roura dá? Oni to ale podtrhávají, prostě nastavují kohoutky jen napůl. Předtím jsem měl nastavenou rychlost 10 Mbit (po urgenci), a pak v novém "akčním" tarifu zdražili připojení o stovku a ještě mi snížili rychlost o 2 Mbity z 10 na 8. Ale já to tak nenechám, pokud to nepustí jak mají, skončí to klidně trestním oznámením za podvod a klamavou reklamu.

0/0
2.3.2012 12:09

cenzore_zdar

Datova Sim a VOIP aplikace

Jediny jak je poslat do kopru je pouzivat akorat data a volat skrz VOIP.

0/0
2.3.2012 8:20

good_luck!

Kalousek

nějak nechápu, že zrovna na tento "úřad" Mirek zapoměl. Myslím, že tady bychom, oproti obchodní inspekci, ztrátu nijak nepocítili, pokud tyto úředníky vyháže. Pavomoci ať předá ÚHS. V nejhorším se stane, že to bude stejné... tj. za peníze od operátorů se dozvíme, jak to blbě počítáme a jak je u nás na trhu vlastně levně....

0/0
2.3.2012 7:33

thomaes

Premiér

Dobrý den. Všichni zde nadávají na ČTÚ. Je ale velmi důležité vědět, že vedení ČTU jmenuje premiér. Tedy stížnosti by měly být adresovány jemu: petr.necas@odsvs.cz. Nechápu, proč ještě nekoná.

0/0
2.3.2012 0:13

repair

Re: Premiér

A ja nechapu, co by mel on a nebo ctu delat. Nebo tolik touzis po tom, aby o tom, co se kde za kolik prodava rozhodoval nejaky urednik? Zajed si na Kubu a nebo do severni koree, tam si to uzijes.

+1/0
2.3.2012 0:19

thomaes

Re: Premiér

Dobrý den a děkuji za odpověď. Jsem velkým zastáncem volného trhu. Bohužel zrovna u mobilních operátorů to není možné. Počet frekvencí je dost omezen.

Při poslední příležitosti, kdy se uvolnili volné frekvence, je ČTU rozdělil zdarma mezi stávající operátory s tím, že český mobilní trh je již dost konkurenční. Já s tím nesouhlasím a myslím, že existuje více lidí, kteří s tím také nesouhlasí.

+7/0
2.3.2012 0:23

Rudý přízrak fights for freedom

Re: Premiér

vubec na nej nereaguj, to je znamy prudic, nema to cenu.

+2/0
2.3.2012 5:34

Taposek

Re: Premiér

Koukam, ze jste az moc slusny... Diky prispevku za Vami vidno, ze se po diskuzich flakaji ruzni placeni priznivci=nasiraci ruznych stran, vetsinou ODS (pokus se mylim,tak mne opravte). Jen k dalsim prispevkum, mne vzdycky muze trefit ten pesimismus, ze se stejne nic nezmeni. Tito lide nepochopili, ze presne o toto temto mocipanum jde: abyste je uz konecne nechali na pokoji.

0/0
2.3.2012 8:12

bosstanaka

Re: Premiér

Frekvence sice asi jsou omezené, ale ukažte mi prosím na zdroj, který omezený není. Všechno, co se používá pro výrobu v ekonomice je omezené, ale není to důvod pro státní zásahy.

0/0
2.3.2012 10:07

pettyo

Re: Premiér

Hloupost. Tam kde není běžné tržní prostředí a chybí konkurence dochází k poškozování spotřebitele je právě prostor pro zásah regulačního úřadu. To není nic proti volnému trhu. Vem si třeba kdyby nebyla regulovaná distribuce elektřiny. Pokud by trh fungoval tak by určitě operátoři neměli marži 45%. Jejich služby jsou prostě předražené protože ten trh prostě NEFUNGUJE. Tak si prosím odpusťte ty kecy o narušování volného trhu. Nejde narušit něco co neexistuje.

+1/0
2.3.2012 10:45

Bob-an

Nejvetsi sranda je

ze pri urcitych objemech volani vyjde levneji volat v CR s rakouskym roamingovym tarifem, nez s normlanim ceskym....

Orange supernet europa, za cca 750 korun, 300 volnych minut a 1000 sms po cele EU (+1000 v rakousku ale to nam nanic) + poradna sleva natelefon.

Jinak standardnitarif navolani po rakousku: 1000 minut, 1000 sms 1GB data za 200kc bez telefonu nebo 400 s telefonem....

0/0
2.3.2012 0:08

phi

Re: Nejvetsi sranda je

to je opravdu zajimave :) diky

0/0
2.3.2012 14:46

ykram

Re: Nejvetsi sranda je

JJ je to na síti A1 Austria, ono je zajímavé že i rakouský TMobile má poněkud jiné ceny jak u nás, když jsem se na naší infolince snažil tarif objednat tak koza na straně operátora nevěděla co mi na to říct. Je potřeba volat na infolinky operátorů a drtit je.EU;-OEU

0/0
4.3.2012 16:57

prngrr

zmetkové

tak ať zmetkové regulují velkoobchodní ceny - stačilo by určit velkoobchodní ceny pro virtuální operátory a do půl roku by ceny byly na půlce

0/0
2.3.2012 0:07

repair

Chléb a hry

0/0
1.3.2012 23:06

repair

blablabla

Kolik a koho ta bezvýznamné "studie" stála? ;-D

0/0
1.3.2012 23:02

bosstanaka

Blíží se aukce kmitočtů

a jde o hodně, tak si asi někdo potřebuje přihřát polívčičku. Jinak nechápu, proč by ve svobodné společnosti měl stát diktovat soukromým subjektům, za kolik smějí prodávat své služby. Nebo je lepší když ekonomiku řídí vševědoucí centrální plánovací komise? Rv

0/0
1.3.2012 22:44

pettyo

Re: Blíží se aukce kmitočtů

Protože ten trh je značně omezený a nemůže na něj vstoupit každý. V tom momentě je povinnost státu zajistit aby existovala řádná hospodářská soutěž a nevznikl monopol nebo oligopol. V USA kvůli tomu svého času rozdelili největší telekomunikační společnost na dvě firmy.

0/0
1.3.2012 23:08

A přece se maže...

Re: Blíží se aukce kmitočtů

Cena cigaret ti nevadí? Mladá fronta se prodává za jinou cenu v Praze a za jinou v Aši?

0/0
2.3.2012 7:25

good_luck!

Re: Blíží se aukce kmitočtů

své ekonomické teorie jsi studoval zajisté u odborníka Klause.... to je asi tak stejná úroveň - hloupé demagogické poučky, často vytržené z kontextu a používané bez znalosti oboru.

0/0
2.3.2012 7:37

.ViR

Re: Blíží se aukce kmitočtů

Protože ty soukromé společnosti při svém podnikání využívají částečně veřejný majetek a své služby prodávají  jeho vlastníkům? 

Vy byste pronajal svůj pozemek s jediným využitelným vodním zdrojem ve vesnici vodárenské společnosti, a tím se zbavil přímého vlivu na nakládání s tím zdrojem, aniž byste si s vodárnou dohodl podmínky, za nichž vám, jako faktickému vlastníkovi toho zdroje, bude voda dodávána? 

Asi ne. Problém ale nastane, když to za vlastníka udělá pověřený správce, který z nějakého důvodu neplní své povinnosti, respektive, plní je špatně.

0/0
2.3.2012 10:53

Marqar007

Jste drazí a neschopní

Ten vzkaz by si měli vzít operátoři k srdci!

0/0
1.3.2012 20:57

David.Ova

Vyvození odpovědnosti

Ten institut by měl dokončit co začal a podat několik podnětů - začít tím, že by měl veřejně navrhnout odvolání PhDr. Pavla Dvořáka, CSc a Ing. marka Eberta pro neschopnost zajistit zákonem stanovené cíle a účel jimi řízeného úřadu. Nepůjdou-li dobrovolně je na místě podat ze stejného důvodu trestní oznámení pro tr. čin v rovině úmyslného nebo neúmyslného zavinění. Věc se má tak, že tito lidé se kvalifikovali na své posty svou odborností - takže buď odborníci nejsou a měli by být propuštěni nebo odborníci jsou a pak buď z nedbalosti nebo úmyslně vedou ČTÚ k jiným výsledkům, než ke kterým byl zřízen. A účel úřadu je dle www.ctu.cz tento :

"Regulace je prováděna za účelem nahradit chybějící účinky hospodářské

soutěže, vytvářet předpoklady pro řádné fungování hospodářské soutěže

a pro ochranu uživatelů a dalších účastníků trhu do doby dosažení plně

konkurenčního prostředí."

+8/0
1.3.2012 20:13

repair

Re: Vyvození odpovědnosti

Jakákoliv regulace volného trhu je protimluv a cesta do pekel. Nakonec , ekonomika celé neskutečně zadlužené a přeregulované EU je toho učebnicovým a živým přikladem

0/0
1.3.2012 23:05

pettyo

Re: Vyvození odpovědnosti

V mobilních sítích neexistuje volný trh. Nebo máš ten dojem, že když se zítra rozhodnu na ten trh vstoupit, že mi v tom nic bránit nebude?

+3/0
1.3.2012 23:09

repair

Re: Vyvození odpovědnosti

Ne, nebude. Pokud máš dost peněz, znalosti a schopnosti, máš možnost. Například brzy bude tendr na další frekvence. Ale můžeš klidně vstoupit i na stávající. Počet tři (s ufonem čtyři) není nijak uzavřený.

0/0
1.3.2012 23:22Najdete na iDNES.cz