Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lidé si víc a víc stěžují na operátory. Některé spory začnou řešit soudy

Počet účastnických sporů, týkajících se telekomunikačních služeb, vzrostl podle ČTÚ meziročně o 20,4 procenta. Nejvíc se jich týkalo zaplacení ceny za služby. Právě tyto spory, vycházející většinou z iniciativy operátorů, by už ČTÚ neměl od roku 2013 řešit. Usnesla se o tom vláda již v listopadu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jurassick

V Česku

Jsou telekomunikace a služby s tím přidružené předražené až běda. A náš stát s tím nic nemíní dělat, proč taky. Největší trn v oku jsou ovšem tarify t-mobilu pro mobilní internet. 200 MB fup za 139 měsícně? To snad žijeme v minulém století? V době rozmachu chytrách telefonů jsou takové ceny nepřípustné.

0/0
23.2.2012 19:39

jaktobude

pokud chcete něco zařídit u O2

TAk vám radim nevolejte na ty jejich linky - jsou tam neschopní lidé, kteří vám všechno odkývají ale nic nezařídi. Musíte přímo do obchodních center, kde májí pobočky a tam nadávat a nadávat dokud problém nevyřeší.

Nejvíc mě dojímá , že si všechny hovory nahrávají. Rv

0/0
22.2.2012 19:42

net.Xtreme se nevzdává

Re: pokud chcete něco zařídit u O2

To není jen O2, ale bohužel někteří radší v klientských centrech nic vyřídit neumí...

Ale je fakt, že je hezké, že si se mnou nejmenovaný ISP zaznamenával hovory, kde mě opakovaně ujišťoval, že je chyba na mé straně, až na počtvrté se mi podařilo je přesvědčit, že možná by se měli podívat, zda není chyba u nich a ona byla...každopádně je nutné je (slušně) otravovat dokud se nevzdají naučených frází a nezačnou člověka poslouchat, což je dost tristní...

+2/0
22.2.2012 20:37

doktor_bota

Re: pokud chcete něco zařídit u O2

Sorry, ale slušně? Proč? Když - například - narazím na slepici, která mi odmítne dát název APN, protože "tenhle tarif je určen pro telefony, ne pro počítače", tak jde slušnost stranou... Dtto když mi bezmozek radí, abych zkontroloval, zda je USB modem připojen do zásuvky (i po mém nevěřícném dotazu, zda se bavíme o USB), nebo když se dozvím, že mi "bohužel" nemohou sdělit číslo, na které jsem před hodinou volal, protože bla bla bla osobních údajů, a to i přesto, že se ho za pár dní dozvím na podrobném výpisu... Žádné slušně, tvrdě.;-€

+1/0
22.2.2012 22:34

repair

Re: pokud chcete něco zařídit u O2

S ukřičeným hulvátem se zpravidla nejedná. Ten se odkazuje tam, kam patří.:-)

0/0
23.2.2012 10:45

Tahle_zeme_neni_pro_poctivy

a na titulni fotce typicky urednicek

z CTU. Druh: vypasene prasatko

+2/0
22.2.2012 19:30

spelec

Re: a na titulni fotce typicky urednicek

To je reditel :-)

+2/0
23.2.2012 5:35

spv0020

ke kecům darebáka Dvořáka: "Nejde to, nic nejde"

Ale jde to, snadno. Úřad může vyhlásit aukci balíku volných kmitočtů pro NOVÉHO zájemce, mimo stávající operátory. Tím vytvoří konkurenční prostředí, sníží se nehorázné ceny. Kterými každý rok občany okrádají Dvořákovi sponzoři o 40 MLD Kč. Během 5 let bude celková úleva pro občany 200 Miliard. Jde o obrovské peníze.

Do PODMÍNEK AUKCE patří podmínka tarifu neomezeného volání za 300 Kč, jako ve Francii. A sady odpovídajících levnějších tarifů pro menší počet minut. Jednoduché.

Tedy bylo by, kdyby ve vedení ČTU neseděli zkorumpovaní darebáci. Dvořák se snaží zakonzervovat zlodějský stav.

Dvořákovy bláboly: "potřebuji síť 19. generace a virtuály" jsou krycí clona pro pokračování zlodějiny. Místo nich občané potřebují aby nebyli okrádáni o stamiliardy kdykoli vezmou do ruky mobil. ČTÚ je od toho aby chránilo zájmy občanů. Ne tria zlodějských operátorů. Není důvod pouštět současné operátory do aukce.

SPV www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+21/0
22.2.2012 12:02

Taposek

Re: ke kecům darebáka Dvořáka:

Kdyz vidim tohoto naprosto neschopneho urednika (pri tom prachy by udelal to posledni), tak je mi spatne. Nazorna ukazka toho, ze je tady treba revoluce, tedy nejen vymenit vladu, ale vsechny ty uredniky na centralnich organech statu. Neustalet vymyslet vymyslene (staci opsat tendr z Francie), jak vlezt do prdele politikum, rozumej operatorum-sponzorum, na bliti

0/0
22.2.2012 14:49

repair

Re: ke kecům darebáka Dvořáka:

REVOLUCE ;-D;-D;-D ANO ;-D A nejlépe z křesla doma na fajsbůku ;-D;-D;-D

0/0
22.2.2012 16:37

tuan4

Re: ke kecům darebáka Dvořáka:

..........................už jsem se zaregistroval!

0/0
23.2.2012 14:24

spv0020

Provoz Úřadu stojí 400 milionů Kč, skupinky úředníků

kteří nejsou s to napsat větu. Ale jak jde o zájmy operátorů, tak snaživě mlží, klamou, blekotají nesmysly. Vazalové.

Z nakradených 20 MILIARD bezdůvodného zisku operátorů každý rok se snadno odkloní miliony na konta úředníků ČTÚ, ministerstev. Kam se navzájem dosazují zkorumpovaní jedinci podle finančních a politických vazeb.

Vedou úřad diletantsky jako v každé zkorumpované organizaci. Viz slavný propadák náměstka v tv, nic nevěděl, jen mlžil v zájmu operátorů.

Ti lžou jako když se tiskový mluvčí usmívá. Farghali Hany O2, na námitku že v Rakousku jsou ceny čtvrtinové: "Ceny v ČR nejsou jiné než jinde v EU." Do očí lže že 4 = 1, slovy "čtyři a jedna je totéž." Čtyři tisíce ukradené českému zákazníkovi je prý totéž co jedna tisícovka skutečné ceny.. _1

+10/0
22.2.2012 11:37

spv0020

Volání zlevníme na polovinu.

Stát má páky k vytvoření prostředí, ve kterém se operátoři předhání aby snížili ceny. Ale Dvořák a spol. jsou loutkami operátorů. Proč, to si každý domyslí sám, při pohledu na miliardy peněz bezdůvodného zisku operátorů, způsobeného pečlivou nečinností státních úředníků.

Podnikatelé vědí že je potřeba odměňovat úředníky i za důsledné nicnedělání. Solární elektrárny jsou stejný případ pečlivého nicnedělání úředníků.

Nápad s virtuálním operátorem je slepá cesta, vějička pro ovce. Běžní operátoři, majitelé, budou požadovat vysoké nájemné za užívání sítí. Nejsou padlí na hlavu, aby pronajímali majetek za haléř, aby jim pak nájemce přebral zákazníky. Operátoři nasadí vysoké ceny pronájmu, a virtuální operátor je bude muset přenést na zákazníky. Cena bude pořád vysoká, u všech. Jen v případě, že by byly státem nadiktovány ceny pronájmu za pakatel, může virtuální operátor nabídnout nižší ceny. Jenže to výslovně odmítá Dvořák (Kocourek, Dyba,..). 1

+7/0
22.2.2012 11:39

spv0020

Volání zlevníme na polovinu.

Samotný příchod dalšího operátora nic nezmění, rozhodující jsou podmínky které stanoví úředníci. Pokud vedení operátora nepřistoupí do mafiánské kartelové cenové dohody, pak mu ČTÚ nařídí šílené podmínky: stavět v pustých horách. Obrovské náklady a nulová tržba, hluboké zadlužení začínajícího operátora. Ke splácení bude nucen narazit vysoké ceny. Aby splácel dluhy, které mu vnutí NEtelefonní Úřad.

Potřebujeme opak: aby 10 milionu občanů mohlo telefonovat levně, za ceny poloviční. Až snížíme ceny za volání pro 10 milionu občanů, pak se operátoři budou drát o každý drobný příjem, sami budou snažit pokrýt i poslední zbytky území. Naše cesta zajišťuje nízké ceny i pokrytí.

Dnešní problém je v cenovém kartelu. Ne v pokrytí. Podle toho, zda úředník přikáže pokrýt pohraniční lesy při vysokých cenách, uvidíte že se Dvořák chová jako podplacený šmejd.

VÍME JAK SNÍŽIT CENY, jaké použít páky k rozdělení kartelu. _1

SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+7/0
22.2.2012 11:40

spv0020

Volání zlevníme na polovinu.

Vstup nového operátora ve Francii dokázal že dosavadní ceny byly zlodějské, komplot operátorů. U nás je situace ještě horší, a Úřad to kryje. Ceny jsou 4x vyšší než v okolních zemí. Operátoři drží cenový kartel, nehoráznými cenami škubou zákazníky, vás. Protože státní úředníci vás nechali napospas. Dávají vám na výběr ze 3 předražených možností.

Zavázali jsme se s tím skoncovat, už před měsícem, kdy o vstupu nového francouzského operátora nebylo slechu.

Kartel tvrdí, že je jeho právem šroubovat ceny do libovolné výše. Vzkazujeme mu že soutěž neomezíme, mohou soutěžit snižováním cen až se z nich bude kouřit.

Využijeme všech možností ke snížení cen. Připravený postup je jednoduchý a tržně slučitelný, rovný pro všechny. _1

nové SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+9/0
22.2.2012 11:42

repair

Re: Volání zlevníme na polovinu.

Ty se rád posloucháš, viď. ;-D

0/0
22.2.2012 11:43

akleen

Re: Volání zlevníme na polovinu.

na rozdil od tebe ma co rict

0/0
22.2.2012 13:52

repair

Re: Volání zlevníme na polovinu.

;-D;-D;-D Prázdné žvásty o ničem, směs pocitů a frustrace s nesmyslnymi představami o ideálním světě. Jako mnozi politici - žvaní celé hodiny o ničem...;-D

+1/0
22.2.2012 16:00

navico

Re: Volání zlevníme na polovinu.

R^

0/0
22.2.2012 23:03

spv0020

k těm darebákovým kecům: "Nejde to, nic nejde"

Úřad může vyhlásit aukci balíku volných kmitočtů pro NOVÉ zájemce, mimo stávající operátory. Tím získá tržbu v miliardách, maximální. A hlavně: vytvoří konkurenční prostředí, sníží ceny kterými každý rok občany okrádají Dvořákovi sponzoři o 40 MLD Kč, takže celková úleva pro občany během 5 let bude 200 Miliard.

Jde o obrovské peníze v tarifech. Do PODMÍNEK AUKCE patří podmínka tarifu neomezeného volání za 300 Kč, jako ve Francii. A sady odpovídajících levnějších tarifů pro menší počet minut. Jednoduché.

Tedy bylo by, kdyby ve vedení ČTU neseděli zkorumpovaní darebáci. Dvořák se snaží zakonzervovat zlodějský stav.

Dvořákovy bláboly "potřebuji síť 19. generace" jsou krycí clona pro pokračování zlodějiny. Občané potřebují aby nebyli okrádáni kdykoli vezmou do ruky mobil, aby nebyli okrádáni o stamiliardy. Není důvod pouštět současné operátory do aukce. ČTÚ je od toho aby chránilo zájmy občanů, ne tria zlodějských operátorů.

SPV www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+11/0
22.2.2012 11:53

repair

Re: k těm darebákovým kecům:

;-D;-D;-D

0/0
22.2.2012 12:07

tuan4

Re: k těm darebákovým kecům:

...............STOPROCENTNÍ SOUHLAS !!! R^R^R^R^R^

0/0
23.2.2012 14:07

Hapalainen

Přenos čísla

Co jinde trvá maximálně jeden den, to v Čechistánu trvá klidně měsíc i déle. Jak tohle ČTÚ vysvětlí?

0/0
22.2.2012 11:14

repair

Re: Přenos čísla

já nevím, jak kdo, ale já měl přenesená čísla za jeden den. Pokud ale někdo dělá u operátorů ramena, neplní si své závazky včas a místo domluvy hned ječí, pak se není co divit, že si ho operátoři vychutnávají. :-)

0/0
22.2.2012 11:31

TarasBulba

přenositelnost

Uvítal bych plošné systémové opatření. Mám na mysli třeba sjednocení procedur u operátorů, stanovení závazných lhůt...

0/0
22.2.2012 11:00

Marik admin 0:9

Re: přenositelnost

Pokud je mi známo tam lhůty stanovené jsou viz tel. úřad

0/0
22.2.2012 19:54

repair

Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Proč neustále srovnáváte ? To, kolik provoláte , máte ve svých rukách VY SAMI ! Pochopte konečně, že všude ve světě jsou některé věci levnější a jiné zase dražší, než u nás. U nás dáte v hospodě za pivo 1-1,5 EUR , vedle v Rakousku a nebo v Německu 4-5 , jinde i více. NO A CO ? Nebo tolik toužíte po tom, aby nějaký úředník nařídil, aby všude stálo všechno stejně ? Proberte se konečně. Nelíbí se vám zdejší tarify ? Nelíbí se vám zdejší platy ? A kdo vám brání odjet někam do nějakých rájů ? NIKDO ! Jen vaše schopnosti = vy sami. S tím blinkáním o tom, jak jinde mají levné telefony jste směšní. Máte vůbec představu o tom, jaké jsou skutečné reálné náklady na život jinde ? Jaký je tam nájem, služby, energie apod. ? Řešíte nepodstatné hovadiny a svým nekonečným blinkáním ze sebe děláte úplně sami hlupáky. Zdá se vám cokoliv drahé ? Tak udělejte vy sami něco proto, aby jste na to měli peníze a nebo prostě nežvaňte do telefonů své nesmysly a ušetříte.

0/0
22.2.2012 9:49

doktor_bota

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Než tě podpoří tvůj kamarád cutting, nemáš někdy pocit, že jsou všichni kolem tebe nějací divní? Třeba že dělají neobvyklé věci?

+1/0
22.2.2012 10:15

repair

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Všichni ? Ale jasně, někteří méně inteligentní jedinci mají často pocit, že mluví "za všechny" :-)

0/0
22.2.2012 10:37

doktor_bota

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Ty jsi vůbec nepochopil, na co jsem se ptal...8-o

+1/0
22.2.2012 10:53

repair

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Pravda, některé výplody lidí, jako jsi ty, jsou pro mne vskutku nepochopitelné :-)

0/0
22.2.2012 11:29

Andee

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Cos napsal v původním příspěvku by dávalo smysl pouze za předpokladu, že trh mobilní komunikace by byl stejně neregulovaný jako trh s tím zmíněným pivem. Ve chvíli, kdy je vstup na trh omezen ze strany regulátora, je regulátor povinen dohlížet i na to, aby stávající sestava nezneužívala své silné pozice.

+2/0
22.2.2012 12:43

Donjirka

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Nekonečné HLOUPÝ názor neuvěřitelně hloupého člověka!!

0/0
22.2.2012 10:33

repair

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Hloupý ? ;-D Reálný. I když chápu, že ne všem se realita může líbit. :-)

0/0
22.2.2012 10:35

Donjirka

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Aby jste to pochopili vy, tak vám to přirovnám k něčemu co vám nebude tak vzdálené, jako je mobilní komunikace.

Představte si ČR jako jeden dům ve kterém nájemníci platí nájem jednomu najiteli. Dále si k tomu představte Německo ve dvou stejných domech s dvěma majiteli. Nyní si zkuste uvědomit co se stane s nájemníky v prvním domě když majitel zvedne nájem na dvojnásobnou hodnotu. Samozdřejmě zaplatí, protože takový další dům není a tak nezbývá nic jiného. Zato v domech co jsou v Německu zvýší jeden majitel nájemné a tak se lidé jednoduše přstěhují do druhého a tudíž to majitel prvního vezme zpět, protože vidí že nemá žádné nájemníky.

Tak co pochopil? Nebo je to psané pořád moc složitě?

+2/0
22.2.2012 10:55

repair

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

blablabla. :-) Ten nájemnik bydli tam, kde mu na to stačí jeho příjem. Někdo ve vile, jiný v 3+1 a jiný zase v 1+1 . A někteří i na ulici, stejně ,jako u nás. Zkrátka nesrovnávejte a raději se postarejte o to, aby jste na "drahé" tarify měli dostatek peněz. O tom to je, o ničem jiném. :-)

0/0
22.2.2012 11:28

Donjirka

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Toto je modelý příklad na pochopení  základního principu. Detailní ohledy nemůžete zahrnovat.

Jinak vidím že jste to pořád nepochopil!

+1/0
22.2.2012 11:33

repair

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Ale já chápu, že se mnohým nelíbí tarify. Ale copak je tak těžké pochopit na vaši straně, že když na něco prostě nemám, tak buď se postarám o to, abych na to měl a nebo omezím svou spotřebu . Nebo toužíte po úředníkovi, který přujde a všem nařídí stejné ceny ? Probůh, to snad ne. :-)

0/0
22.2.2012 11:43

Donjirka

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Tak s tím s vámi souhlasím R^, jsme v tržním světě. Ale pokud nějaká firma používá evidentně dohodu (oligopol), tak úředník nastoupit má a roztrhat tyto propojení. Ovšem ČTU takto nefunguje a zavírá oči.

+1/0
22.2.2012 12:06

repair

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

O tom, zda se jedna o oligopol - kartel , nerozhoduje úředník, ale soud. Ten úředník je v tomto malý pán (naštěstí) Určitě ale o tom nerozhodují media a nebo pocity "okrádaných".....

0/0
22.2.2012 12:10

Donjirka

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Také nesnáším  veřejné linčování. Každý by měl mít svůj mozek s vlastními názory a nenechat si je potajnu podstrkovat zejména né od médií. Ale vám nepřipadá na tom chování něco podivného?

+1/0
22.2.2012 12:21

akleen

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Nekrm trolla....je to marny.

+1/0
22.2.2012 13:54

Štvavá vysílačka

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

R^

0/0
23.2.2012 11:32

jorokw

Re: Nekonečné HLOUPÉ srovnávání

Být na místě operátorů, tak najmu několik diskutérů dookola tvrdících: 1.) co se vám na tarifech nelíbí, pokud na volání nemáte, netelefonujte! 2.) regulace je špatná = je to z principu socializmus a byrokracie 3.) já osobně volám levně, umím si to zařídit! 4.) rozdíly mezi státy je přirozený, jinde mají drahé pivo tak co chcete!

Pochopitelně takový diskutující musí ze všech sil bojovat za vlastní identitu a pozici v diskuzích.

+1/0
28.2.2012 21:46

Stephane Margelle

Okradani a zlodejiny podporuje nas stat ve vsech odvetvich

tak nevidim důvod, proc by nemel jet v byznysu jakym jsou telekomunikace. Topi se zde obrovske penize a kazdy chce z toho mit. Ten kdo si mysli, ze vse je kristalove ciste a operatori delaji maximum pro sve zakazniky, vytvareji navzajem konkurencni prostredi apod., by mel vyndat hlavu ze zachoda a trochu se rozhlednout.

0/0
22.2.2012 9:05

stil65

CTU hraje pro operátory - prachy prachy prachy

navíc je to nerovný boj - operátor se ziskem miliardu si zaplatí právníky a je mu nakonec jedno kolik ten spor stojí. On na to má. Na druhé straně stojí klient s průměrnou mzdou 24 tisíc a má si to stejné platit ze zdaněných příjmů. Navíc řeší takových kauz hodně - takže se může poučit z nezdarů. Klient má jednu šanci a konec. Kdopak asi vyhraje ?? To je jak ve válce pistole proti klackům. Rv

+2/0
22.2.2012 8:57

Donjirka

Re: CTU hraje pro operátory - prachy prachy prachy

Moje řeč ... stačí si do google napsat odstoupení od smlouvy t-mobile,o2,vodaphone a uvidíte kolik parádních sporů vedou čeští operátoři. Obyčejný člověk na takovou oganizaci nemá ani náhodou. Pár těch spisů jsem četl a dokonce to vypadá tak, že jsou soudci u odvolacích řízení zaplacení protože i v naprosto evidentních případech kdy operátor nemá důkazy rozhodují pro operátory. ČTU se k těmto sporům staví jak jinak než "já nic, já muzikant".

0/0
22.2.2012 9:13

eskimo

opera.

takže se vlastně nic nezmění "maximalně par jedinců co se budou chtit štourat" volám v čr na anglickou simkartu mám to levnější - samozřejmě často tam jezím mám paušál tam - ale dostal jsem tam takovou cenu i na volaní ze zahraničí že mě všechni tři čeští zlodeji můžou vlezt na záda . Má to jen jedinou nevýhodu když volám s někým volám tak neví jestli jsu doma nebo tam :) to je jen zvyk že ze občas někdo zeptá.

0/0
22.2.2012 8:15

xaeris

Klacek je na ČTU málo

Na toho vysmátého pána za vodou z ČTU  fotky by snad platil jen nějaký Stalin.A já bych tentokrát za to byl Josefu Visarionovičovi vděčný.MOC vděčný.Rv[>-]

+3/0
22.2.2012 8:15

eskimo

Re: Klacek je na ČTU málo

tomu co píšeš se říká demence - asi nevíš kdo byl stalin ;-O a zasloužil bys jednu ;-€ pořádnou

0/0
22.2.2012 8:17Najdete na iDNES.cz