Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vodafone rázně přitvrdil dotace mobilů, samotný tarif už nestačí

Ceny dotovaných telefonů jsou na českém trhu často vyšší než v zahraničí, čeští operátoři ale přesto přitvrzují podmínky pro získání telefonů za zvýhodněnou cenu. Vodafone jako první nabízí dotované přístroje jen zákazníkům s aktivovaným internetovým tarifem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

super-marios

Kdo vymyslí takovéhle vyčůranosti:(

Chtěl bych poznat toho kdo tohle vymyslel....Jestli je to žena nebo muž,kolik mu je let?kolik BERE-odměn. Jakou má praxi v oboru?O tom že má služební mobil s neomezenými daty a mobil min. 2 krát do roka zdarma....to je jasné..že ano. Co takhle kdyby měli podmínky stejné jako ostatní zákazníci....ze 100MB by toho asi moc nevyzkoušeli.:-(!!

0/0
16.2.2012 8:14

dracekv1

:)

Ať si to nechají, nevím co příde a nebudu se upisovat na dva roky za krabičku, kterou v zahraničí koupím levněji i bez jejich slevy. Navíc vás pak mají 2 roky v pasti a nemusí hnout tarivem směrem dolu, aby jste neodešli ke konkurenci.

0/0
9.2.2012 21:35

ClaireValentine

VODAFONE!!!!!

Děti, Vodafone má momentálně (a kolem Vánoc ještě víc) tak výhodný tarify, že by z toho kdejakej zákazník T-Mobilu nebo O2 padnul na pr**l.(Nabídky získané přes retence samozřejmě nepočítám). O Vánocích se dávaly dokonce slevy 2000,- na telefon ještě navíc ke zvýhodněné ceně.Plus ten fakt,že u Vodafonu nejste vázaní stupidní několikaletou smlouvou. A pokud chcete házet špínu na všechny naše operátory, tak vysmrďte někam za hranice, kde to budete mít levnější. Problém?

0/0
7.2.2012 0:19

Rado_

Stádo...

Opravdu mě baví ty zapšklé kecy o Oligopolu a ČTU jdoucím operátorům na ruku. Když pominu fakt, že ty jejich služby nikdo chtít nemusí, tak je to každého boj, zda bude tlachat na webu, jen proto, že jediné, co dovede je pořídit si oficiální tarif, nebo se postará jinak.... Já jsem po 6ti letech opustil VF. Koupil jsem si Twista, zavolal ja infolajn, že po letech bych rád přešel k nim a ať něco nabídnou... Ani jsem nemusel smlouvat, vzal jsem první nabídku :-) Neomezené volání + SMS+MMS + internet v mobilu + HTC Radar za korunu, to vše za 1200/měsíčně....

0/0
6.2.2012 21:57

RomanL

Re: Stádo...

No, to je tedy výhra. Ale když jste s tím spokojený...

0/0
9.2.2012 8:28

kremace tilapie

Re: Stádo...

Proč tyto reklamy cenzor nemaže?

0/0
16.2.2012 9:52

noemail

nehoráznost

Už mě začíná přístup všech našich operátorů štvát. Připadne mi, že zkouší naši trpělivost, co si necháme líbit. Cena dotovaných mobilů proti civilizované Evropě přímo hanebná, a to co se nám pokouší vnucovat jako "výhodné tarify" z toho se mi vážně chce zvracet. Kéž by to tu bylo alespoň jako na Slovensku. Inu náš čas přijde, na každou svini se vaří voda.

PS. Teď jsem si změnil tarif u vodafonu na tarif CD a IVM s viberem to jistí. Místo 1200 kč za 2 paušály platím tak 400. Lidi proberte se a nenechte se tak obírat.

0/0
6.2.2012 15:03

spv0020

Volání zlevníme na polovinu.

Vstup nového operátora ve Francii dokázal že dosavadní ceny byly zlodějské, komplot operátorů. U nás je situace ještě horší, a Úřad to kryje. Ceny jsou 4x vyšší než v okolních zemí. Ačkoli u nás je práce levnější, takže operátoři mají o to větší vývar. Operátoři drží cenový kartel, nehoráznými cenami škubou zákazníky, vás. Protože státní úředníci vás nechali napospas. Dávají vám na výběr ze 3 předražených možností.

Zavázali jsme se s tím skoncovat, už před měsícem, kdy o vstupu nového francouzského operátora nebylo slechu.

Kartel tvrdí, že je jeho právem šroubovat ceny do libovolné výše. Vzkazujeme mu že soutěž neomezíme, mohou soutěžit snižováním cen až se z nich bude kouřit.

Využijeme všech možností ke snížení cen. Připravený postup je jednoduchý a tržně slučitelný, rovný pro všechny. 1

nové SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+2/0
4.2.2012 18:17

spv0020

Provoz Úřadu stojí 400 milionů Kč, skupinky úředníků

kteří nejsou s to napsat větu. Ale jak jde o zájmy operátorů, tak snaživě mlží, klamou, blekotají nesmysly. Vazalové.

Z nakradených 20 000 000 000 Kč bezdůvodného zisku operátorů se snadno odkloní miliony na konta ministrů Kocourků a Dybů, úředníků ministerstev a ČTÚ. Kam se navzájem dosazují zkorumpovaní jedinci podle finančních a politických vazeb.

Vedou úřad diletantsky jako v každé zkorumpované organizaci. Viz slavný propadák náměstka v tv, nic nevěděl, jen mlžil v zájmu operátorů.

Ti lžou jako když se tiskový mluvčí usmívá. Farghali Hany O2, na námitku že v Rakousku jsou ceny čtvrtinové: "Ceny v ČR nejsou jiné než jinde v EU." Do očí lže že 4 = 1, slovy "čtyři a jedna je totéž." Čtyři tisíce ukradené českému zákazníkovi je prý totéž co jedna tisícovka skutečné ceny.. 1

0/0
4.2.2012 18:15

spv0032

Volání zlevníme na polovinu.

Stát má páky k vytvoření prostředí, ve kterém se operátoři předhání aby snížili ceny. Ale Dvořák a spol. jsou loutkami operátorů. Proč, to si každý domyslí sám, při pohledu na miliardy peněz bezdůvodného zisku operátorů, způsobeného pečlivou nečinností státních úředníků.

Podnikatelé vědí že je potřeba odměňovat úředníky i za důsledné nicnedělání. Solární elektrárny jsou případ pečlivého nicnedělání úředníků.

I nápad s virtuálními operátory je slepá cesta, marnost. Běžní operátoři, majitelé, budou požadovat vysoké nájemné za užívání sítí. Nejsou padlí na hlavu, aby pronajímali majetek za haléř, aby jim pak nájemce přebral zákazníky. Operátoři nasadí vysoké ceny pronájmu, a nájemce-virtuální operátor to bude muset přenést na zákazníky. Cena bude pořád vysoká, u všech. Jen v případě, že by byly státem nadiktovány ceny pronájmu za pakatel, může virtuální operátor nabídnout nižší ceny. Jenže to je netržní postup. 1

0/0
4.2.2012 18:12

spv0032

Volání zlevníme na polovinu.

Samotný příchod dalšího operátora nic nezmění, rozhodující jsou podmínky které stanoví úředníci. Pokud vedení operátora nepřistoupí do mafiánské kartelové cenové dohody, pak mu ČTÚ nařídí šílené podmínky: stavět v pustých horách. Obrovské náklady a nulová tržba, hluboké zadlužení začínajícího operátora. Ke splácení bude nucen narazit vysoké ceny. Aby splácel dluhy, které mu vnutí netelefonní Úřad.

Potřebujeme opak: aby 9.9 milionu občanů mohlo telefonovat za ceny poloviční. Až snížíme ceny za volání pro 9.9 milionu občanů, pak se operátoři budou snažit pokrýt i volné kousky na horách, budou se drát o každý drobný příjem. Naše cesta zajistí nízké ceny i pokrytí.

Dnešní problém je v cenovém kartelu. Ne v pokrytí. Podle toho, zda úředník stanoví pokrýt pohraniční lesy místo snížení cen, uvidíte že se chová jako podplacený šmejd.

VÍME JAK SNÍŽIT CENY, jaké použít páky k rozdělení kartelu. 1

SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY, www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+1/0
4.2.2012 18:10

Fungy

taki už vím

co si kde nepořídím

0/0
4.2.2012 13:01

RencaP

DOTACE

Ať jdou někam jinam oblbovat.Radši ať si Vodafone udělá lepší pokrytí sítě a pak vymýšlí další svoje ptákoviny jak obrat zákazníka. Už s nimi nechci míti nic společného, ale asi ještě se budeme asi dohadovat.Jsou to šmejdi zloději, tohle by si nikde jinde nedovolili co si dovolí tady u nás.

0/0
4.2.2012 12:38

akvak

Ať už se jdou bodnout!

Na tuhle nabídku budou reagovat jenom blázni. Operátoři! Jděte někam.;-€

0/0
4.2.2012 11:01

CarlitosCZE

.

Tak to je tvrdá rána pro všechny, kteří se horlivě přidávají do jedný antioperátorský skupiny na FB za druhou ve snaze jedním klikem změnit chování operátorů v ČR;-D

0/0
4.2.2012 10:47

Leinad

Vodafone má internet

A já myslel, že má nějakou pasíť s backlistem IWF.

(sice stačí změnit DNS, ale už to považuji za důvod neříkat tomu internet)

0/0
4.2.2012 0:45

Rudá Lůza vpřed, zpátky ni krok

určitě to udělali na "přání zákazníků"

;-D[>-]

0/0
3.2.2012 23:39

cutting

Dotaci uz ne.

Pravdou je, ze jsem take drive bral casto dotovane telefony, vzdy pri obnove smlouvy , naposledy iPhone4 za korunu, ale uz na dotovane take kaslu. Radeji si sjednam lepsi tarif a nebo balicek a telefon si koupim primo u applu.

0/0
3.2.2012 23:13

Tahle_zeme_neni_pro_poctivy

jasna odpoved na situaci ve franci

rychle si poradne nahrabet dokud se muze sypat politikum

0/0
3.2.2012 20:19

Darth.V

Ať mi vlezou na hrb

žádný dotovaný foun nepotřebuju. Koupím si vždy svůj a nemusím trpět nějaké trapné logo ať už na přístroji nebo na displeji..

+3/0
3.2.2012 17:23

solimPC

Re: Ať mi vlezou na hrb

Asi tak :-)

0/0
3.2.2012 17:26

intruder3

Re: Ať mi vlezou na hrb

Naposledy jsem ten od nich prodal a koupil si stejně jinej, kterej bohužel neměli v nabídce.

0/0
3.2.2012 22:42

Peter-S

Re: Ať mi vlezou na hrb

Dotovaný foun se nerovná vždy šmejd. Šmejdi jsou jen ty nejlevnější, ale ty nevyhovují mým nárokům. Vždy si vyberu nokii nebo SonyEricson a žádné logo T-mobilu nikde nemám-.... A loga na displeji? Ty tam nemám od té doby, co mám barevný displej... :D

0/0
3.2.2012 22:57

Peter-S

HA HA HA

Já mám T-mobile 11 let a jsem s nimi moc spokojený. Vždy mi vyjdou vstříc, jako stálý zákazník s vysoce nadprůměrnou útratou mám speciální bonusy a neměnil bych. Věřím tomu, že se tady najde někdo, kdo bude tvrdit jací jsou to šmejdi, ale vždy to záleží na osobní zkušenosti, stejně tak se občas objeví ta statistická chyba - blbec. Vodafone bych nechtěl ani zadarmo. Nedávno mi volali se "seriozní" nabídkou. Povykládali jsme si 15 minut, spočítali mi útratu, kterou bych platil u nich a přesto to bylo o 250 Kč měsíčně víc. Co je to za firmu, když nejsou schopni dorovnat konkurenční nabídku? Škoda slov, ser*u si do vlastního hnízda...

0/0
3.2.2012 17:04

solimPC

Re: HA HA HA

Trochu nechápu - jste u T-M 11 let, moc spokojený, tak jaký důvod byste měl přecházet jinam? Lidi přechází většinou pokud jsou s aktuálním operátorem nespokojeni, nebo jim konkurence nabídne skutečně extra cenu, což je dnes spíše sen, neboť srovnáním běžných ceníků zjistíte, že rozdíly jsou malé.

0/0
3.2.2012 17:10

Peter-S

Re: HA HA HA

Jak píšu víše, oni volali mně- a já jsem člověk, který se na mobilním trhu docela orientuje (a vím, že mi nikdo nic levnějšího nenabídne), nicméně jsem si říkal, že jim dám šanci co se týče cen. Spíš jsem se chtěl utvrdit v tom, jak dobře jsem si kdysi vybral :D

0/0
3.2.2012 18:23

mikebastak

Re: HA HA HA

Muzete specifikovat co je "naprumena utrata" a co za to presne dostavate?

0/0
4.2.2012 5:38

PájaZítra

Re: HA HA HA

já nechápu tu vysoce nadprůměrnou útratu... to jsou lidi takoví závisláci? a proč sakra?

já byl vždycky jen na předplacence, do žádnýho paušálu či tarifu mě nikdo neuvrtá... mně stačilo nabít si kredit za 400 jednou ročně a tím si udržovat aktivní sim (měl jsem stříbrný číslo ještě od Paegasu na 604), maximální doba odchozích hovorů se mi jeden rok vyšplhala na 1h 20 m, jinak to bylo vždy jen kolem 1h a na příchozích hovorech jsem měl cca 15 h za rok,

fakt nechápu lidi, co dokážou provolat tisíce měsíčně - proč mají tu neutuchající potřebu furt někomu volat? a to volají 100 lidem 1x denně nebo 5 lidem 20x denně? mě někdo takhle po telefonu otravovat několikrát za den, tak ho pošlu do (_!_)

+1/0
4.2.2012 8:59

pepanescu

Hmmmm.....

Vodafone pritvrdil.

Kdyz chcete dotaci musite mit interfernet!

Uzasny. Mam Androida, bez interfernetu je to mobil k nicemu, tak mam internet v mobilu na plno.

Ale chtelo by to jeste malickost. Kdyz uz vodafoun de fuckto :-) nuti lidi poridit si pripojeni tak by ho mel nabizet v nejake rozumne kvalite. Trvalo jim vecnost nez zacali s 3G, ale s kvalitou, toho moc nedelaji. Neustale to zlobi, pripojeni pada, nelze se pripojit atd. A to me dost vytaci.

0/0
3.2.2012 16:11

p555

Re: Hmmmm.....

nekdo to nepochopil...

je to tak, ze kdyz chcete dotovany telefon staci vam ted u VF jen datovy tarif, nemusite platit hovorovy tarif...

0/0
3.2.2012 21:26

agonion-prvni

Ještě že jsem od Vodafonu pryč

Presel jsem na Oskara a po 10ti letech mi pri prevodu cisla nabidli 200 minut 100 sms a internet za 550,-

To je vysmech.

0/0
3.2.2012 15:14

cutting

Re: Ještě že jsem od Vodafonu pryč

A ty by jsi to chtel maximalne za stovku a k tomu kazdy rok super cool telefon za korunu , vid.;-D

0/0
3.2.2012 23:18

vlkys

Re: Ještě že jsem od Vodafonu pryč

A já bych chtěl, aby se i hloupí lidé naučili psát...

0/0
6.2.2012 18:17

Neposlušný_občan_Rebel

Tak dlouho

budou přitvrďovat až ztvrdnou na vždy a skončí jak ten Ufon

0/0
3.2.2012 15:06

FACOUN

Ročně si nabiju za 200,-

a volání mi nechybí.. Byly doby, kdy mi chodily faktury za 2000,- a dnes nechodí = spokojenost. Nevolám, píšu sms z netu když už. Kdo chce, dovolá se mi, když potřebuju já volat, tak se vždy někdo najde a zbytek komunikace jen přes net.. Tj 99%.. A taky žiju a v pohodě.. A nestěžuju si, že by mi volání nebo faktury chyběly..

+3/0
3.2.2012 15:03

___Radin::::

Re: Ročně si nabiju za 200,-

musíš bejt bezva kámoš, hele potřebuju si zavolat půjč mi telefon 8-o to z tebe musí mít kamarádi a spolužáci radost co? 8-o

+2/0
3.2.2012 15:23

FACOUN

Re: Ročně si nabiju za 200,-

1. nikoho celkem tak moc nutně nepotřebuju, abych mu musel vyvolávat a nešlo to dát vědět i jinak

2. když potřebuju volat, nemusím nikomu říkat, zvednu sluchátko v práci a volám, přinejhorším dám kámošovi dvacku

0/0
3.2.2012 15:52

at zije cenzura II

Re: Ročně si nabiju za 200,-

no jestli dobíjíš 200 za rok tak buď seš bezďák nebo extra socka. Taky to o tobě vypovídá že nemáš přítelkyni které bys mohl volat. Takže asi budeš spíš ta extra socka..

+2/0
3.2.2012 15:34

FACOUN

Re: Ročně si nabiju za 200,-

Přítelkyni mám a oba máme noťasy, wifi a klid od placení telefonů.. Ona sice má telefon s androidem a wifi, ale stejně furt nemá kredit.. a ještě jsme neměli problém s tím, že bysme se neuměli domluvit.. Komunikace je téměř nepřetržitá.. Ch jo.. :D

0/0
3.2.2012 15:47

at zije cenzura II

Re: Ročně si nabiju za 200,-

no vždyť to povídám, socka. Ona nemá kredit, protože pořád musí volat tobě. Ta stebou teda dopadla..

+1/0
3.2.2012 15:51

FACOUN

Re: Ročně si nabiju za 200,-

jo, má se se mnou vyloženě zle :D :D :D

+1/0
3.2.2012 15:53

FACOUN

Re: Ročně si nabiju za 200,-

A mimo to, plná nádrž stojí kolem 2000,- a tu mám za týden, max dva pryč.. Radši dám prachy do benzínu, než do tlachání po telefonu..

0/0
3.2.2012 15:50

at zije cenzura II

Re: Ročně si nabiju za 200,-

njn když to neumí dojít pár metrů do obchodu na nákup pěšky a musí se to vozit v autě.. Ale stejně si myslím že kecáš a jezdíš městskou :-P

+1/0
3.2.2012 15:53

FACOUN

Re: Ročně si nabiju za 200,-

blbneš? MHD plná smradu, bacilů, virů a ještě chtěj 14 korun za nepřestupní lístek na 10 minut.. a 22 za hodinovej.. to mi to autem vyjde levnějc.. skoro 5 litrů roční šalinkarta.. a když někam jedeš, tak je to o 2 hodiny delší? :D nikdy! a to to maj ještě zdražovat

+1/0
3.2.2012 15:56

at zije cenzura II

Re: Ročně si nabiju za 200,-

takže 5000 za roční šalinkartu je moc, ale 2000 týdně za benál moc není? To jako z vlastní kapsy vyplázneš 112 000 ročně za benál? Nenech se vysmát ;-D;-D;-D

+1/0
3.2.2012 16:03

FACOUN

Re: Ročně si nabiju za 200,-

Tolik určitě ne, o dost míň.. v řádech desetitisíců.. Ale minulej rok jsem najel 30000 soukromě.. spotřeba je kolem 10 litrů na sto, plus mínus, tak asi docela dost

0/0
3.2.2012 16:08

at zije cenzura II

Re: Ročně si nabiju za 200,-

10 na 100, 30000km to je pořád +- 100.000Kč

Pořád líp vychází ta šalinkarta :-) navíc je mi jasný, že těch 30000 jsi najezdil jenom po Brně..

+1/0
3.2.2012 16:13

solimPC

Re: Ročně si nabiju za 200,-

Hele a není to jeho věc, za co svý prachy utrácí? Někdo je raději projezdí v autě, protože odmítá jezdit veřejnou dopravou, jiný je zase prokouří, propije, protelefonuje, probendí s ženskými atd. atd. Ale hlava mi nebere, proč bych měl podle vás protelefonovat tisíce, když tuto potřebu nemám?

Někdo s přítelkyní stráví svůj čas společně, třeba na večeři, v kině, u moře..., jiný zase ten čas a peníze s přítelkyní protelefonuje. Schválně, co myslíte, že ta přítelkyně ocení víc? ;-)

+1/0
3.2.2012 17:15

z-VV-na-bliti

Re: Ročně si nabiju za 200,-

+1 / Tywe, usetri ho!

0/0
3.2.2012 18:38

PájaZítra

Re: Ročně si nabiju za 200,-

já auto nemám, ale radši dám prachy do dobrýho jídla a pití a taky do vylepšování počítače či nákup pc her, do telefonování je rozhodně vrážet nepotřebuju, už takhle mě vytáčí, že budu muset měsíčně dobíjet za 200, aby mi zůstala služba 1000 sms zdarma každej měsíc, i když jich využiju sotva 15 za celej měsíc

0/0
4.2.2012 9:49Najdete na iDNES.cz