Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Operátoři prodlužují výhodné vánoční nabídky. Ale jen některé

Některé vánoční nabídky operátorů byly skutečně výhodné. Přinášíme přehled těch, které operátoři prodloužili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

spv0024

Ceny volání snížíme na polovinu.

Současné ceny jsou 4x vyšší než v okolních zemí. Ačkoli u nás je práce levnější, takže operátoři nemají náklady. O to větší vývar. Operátoři drží cenový kartel, oligopol, nehoráznými cenami škubou zákazníky.

Využijeme všech možností ke snížení cen. Připravený postup je jednoduchý a tržně slučitelný, spravedlivý pro všechny. Žádný násilný diktát, ponecháme na každého svobodném rozhodnutí zda přistoupí.

Kartel tvrdí, že je jeho právem šroubovat ceny do libovolné výše. Vzkazujeme mu že soutěž nijak neomezíme, mohou soutěžit snižováním cen až se z nich bude kouřit.

.

www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php, SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY

+5/0
15.1.2012 23:01

spv0024

Kartel operátorů okrádá bezmocné zákazníky, vás,

protože státní úředníci vás nechali napospas. Dali vám na výběr ze 3 předražených možností.

Z nakradených 20 000 000 000 Kč bezdůvodného zisku se snadno odkloní miliony na konta ministrů Katzů, úředníků ministerstev a netelefonních úřadů Dvořanů. Kam se navzájem dosazují zkorumpovaní jedinci podle finančních a politických vazeb.

Vedou úřad diletantsky jako v každé zkorumpované organizaci. Viz slavný propadák náměstka v tv, nic nevěděl, jen mlžil v zájmu operátorů.

A operátoři lžou jako když se tiskový mluvčí usmívá. Farghali Hany O2, na námitku že v Rakousku jsou ceny čtvrtinové: "Trváme na tom že ceny v ČR nejsou jiné než jinde v EU." Do očí lže že 4 = 1, slovy "čtyři a jedna je totéž." Čtyři tisíce ukradené českému zákazníkovi je prý totéž co jedna tisícovka skutečné ceny..

www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+3/0
15.1.2012 23:03

spv0024

Přitom stát má mocné páky k vytvoření prostředí,

ve kterém se operátoři předhání aby snížili ceny. Ale Dvořák, Ebert a spol. jsou loutkami operátorů. Proč, to si každý domyslí sám, při pohledu na miliardy peněz mimořádného zisku operátorů, způsobeného pečlivou nečinností státních úředníků.

Podnikatelé vědí že je potřeba odměňovat úředníky za "výkon i důsledné nicnedělání," vidíme to denně. Třeba solární elektrárny jsou stejný případ pečlivého nicnedělání úředníků.

Vstup virtuálních operátorů je slepá cesta, marnost. Běžní operátoři, majitelé, budou požadovat vysoké nájemné. Nejsou padlí na hlavu, aby pronajímali majetek za haléř, aby jim pak někdo přebral zákazníky. Operátoři nasadí vysoké ceny pronájmu, a nájemce-virtuální operátor to bude muset přenést na zákazníky. Cena bude pořád vysoká, u všech. To je slepá ulička, nedomyšlenost. Jen v případě, že by byly státem nadiktovány ceny pronájmu za pakatel, může virtuální operátor nabídnout nižší ceny. Jenže to je netržní postup.

www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

+3/0
15.1.2012 23:05

spv0024

samotný příchod dalšího operátora nic nezmění,

rozhodující jsou podmínky které stanoví úředníci. Pokud vedení nového operátora nepřistoupí do mafiánské kartelové cenové dohody, pak mu ČTÚ narazí šílené podmínky: stavět v pustých horách, obrovské náklady a nulová tržba, hluboké zadlužení začínajícího operátora. Ke splácení bude nucen narazit vysoké ceny. Aby splácel dluhy, které mu vnutí úřad.

Potřebujeme aby 9 900 000 občanů a 10 000 000 firemních telefonů mohlo telefonovat za ceny poloviční. Problém je v cenovém kartelu. Ne v pokrytí. Podle toho, zda úředník stanoví pokrýt pohraniční lesy, můžete sami zjistit, zda se chová jako podplacený šmejd.

Víme jak snížit ceny, jaké použít páky k rozdělení kartelu. Ale Úřad se zavčas zbaví všech možností, v zájmu operátorů, vládnoucích stamiliony na úplatky úředníkům a jejich kmotrům v partajích.

Provoz Úřadu stojí 400 milionů Kč, skupinky úředníků kteří nejsou s to napsat kloudnou větu. Ale jak jde o zájmy operátorů, tak snaživě mlží, klamou, žvaní nesmysly. Vazalové.

+3/0
15.1.2012 23:06

Stork.

Volání o víkenech zdarma

je téměř na nic (a ještě v rámci sítě) a operátor to moc dobře víRv

+1/0
10.1.2012 7:57

Marek71cz

Re: Volání o víkenech zdarma

Proto jsem se naštval a pokud to jde, volám přes VOIP operátora, Za minutu volání na CZ mobil zaplatím 1,50 a na pevnou tuším 0,60 KČ. A tarifikace je po sekundách od začátku! Když jsem na Wi-fi, protistrana nepozná že volám přes VOIP, venku to záleží od kvality a pokrytí 3G signálem, většinou s tím problém není. A najednou jsem zjistil, že volné minuty od operátora mi zbývají (naštěstí je přesouvá), takže za nějakou dobu, až to pořádně otestuji, tyto volné minuty zruším a bude klid. Akorát to chce mít datový tarif, ale to už předpokládám jako samozřejmost...

+1/0
10.1.2012 12:41

Stork.

Re: Volání o víkenech zdarma

Velmi zajímavéR^. Řeknete mi prosím, co máte za mobil (operační systém), operátora (tarif) a popř. nějakou VOIP aplikaci? Zkušenosti s tímto typem komunikace nemám...dík.

0/0
10.1.2012 18:39

Lord_Faramir

Re: Volání o víkenech zdarma

Já mám to samé a předpokládám (vzhledem k cenám a vteřinové tarifikaci od spojení) že jde o stejného VoIP operátora. Snad to nebude bráno jako reklama a nesmažou mi to :-) Jedná se o operátora VooCall (www.voocall.cz), používám to na iPadu s aplikací 3CXPhone, ale funguje to na jakmkoliv smartphonu/tabletu s prakticky jakýmkoliv programem, který umí SIP protokol. Velká výhoda je, že to vypadá jako že volám ze svého mobilu.

+1/0
10.1.2012 20:27

Marek71cz

Re: Volání o víkenech zdarma

Přesně tak, jedná se o operátora voocall. Jako jeden z mála poskytuje možnost, že odchozí číslo je moje vlastní, ne přidělené operátorem, takže není poznat jestli volám ze sítě mobilního operátora nebo přes VOIP.

Co se týče programu, tak na Androidu požívám CSipSimple. Funguje skvěle propojí se s telef. seznamem a když vytočím číslo a jsem na Wi-Fi nebo na 3G (to se dá nadefinovat), tak mi vyskočí možnost volat přes VOIP. Kliknu a za necelou vteřinu se přihlásí a volám. Pokud nejsem na Wi-Fi nebo 3G, volám přes mobilního operátora.

0/0
11.1.2012 0:20

Stork.

Re: Volání o víkenech zdarma

R^...a jaký máte tarif?:-)

0/0
11.1.2012 8:38

Marek71cz

Re: Volání o víkenech zdarma

Pokud myslíte datový tarif, tak mám měsíčně FUP 300MB u Vodafone. Za tento tarif se platí cca. 160 KČ. Jinak tady jsou nějaké informace o tom, jak je hovor datově náročný, u různých kodeků:

http://www.voocall.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=39

Samozřejmě, nejvíc se snažím volat, když jsem u Wi-Fi, doma nebo někde u veřejné zdarma.

0/0
11.1.2012 9:26

Stork.

Re: Volání o víkenech zdarma

Ano, datový tarif operátora. Velmi zajímavé...každopádně o tom budu přemýšlet;-)

0/0
11.1.2012 11:24

Marek71cz

Re: Volání o víkenech zdarma

Já to udělal tak, že jsem se zaregistroval a dostal jsem k otestování kredit 10 KČ, což si myslím na takové seznámení a posouzení, jestli to je pro mě vhodné, stačí. Instalace a nastavení aplikace CsipSimple u mého telefonu (Nexus S - Android dříve 2.3.6 teď 4.0,3) bylo podle pokynů na webu voocall snadné a hned sem mohl volat.

Já to mám nastaveno tak, že přes VOIP jdou jenom odchozí hovory, takže nejsem na příjmu na tom jejich čísle (nemá to pro mě smysl, neznám nikoho s touto službou, co by mi mohl volat - pak by to bylo zdarma), jenom při odchozím hovoru se mi automaticky spustí CSipSimple a zeptá se jak chci uskutečnit hovor - mob. operátor nebo VOIP.

Každopádně je to velice zajímavá alternativa. Úplně super je to na kratší hovory, kde opravdu platím jenom za využité vteřiny. Velká úspora je i při volání do zahraničí a ještě víc se ušetří, pokud volám ze zahraničí do ČR (roaming), kde mám k dispozici Wi-Fi - to je taky za 1,50 KČ/min.

0/0
11.1.2012 11:46

Stork.

Re: Volání o víkenech zdarma

dík moc za infoR^...škoda že mám Symbiana (Nokia 5800):-). Hold budu muset počkat na nový mobil...

0/0
11.1.2012 13:00

Marek71cz

Re: Volání o víkenech zdarma

Existují aplikace i pro Symbian, zkuste pohledat tady na fóru:

http://www.voocall.cz/forum/viewforum.php?f=4

Měl jsem taky do listopadu loňského roku Nokii 5800, pak jsem udělal upgrade na NExus S, ale přiznám se, že v té době jsem nijak nezkoumal možnosti volání přes VOIP, takže s tím nepomohu. Vím, že některé Nokie mají nativního SIP klienta, takže není potřeba nic instalovat dodatečně, jenom se to nastaví. Obávám se ale, že 5800 k nim nepatří... ale nejisto nevím. V tom případě by se musela najít nějaká aplikace třetí strany, nainstalovat a nastavit... jako u Androidu.

0/0
11.1.2012 13:39

von-bis

Re: Volání o víkenech zdarma

To je právě ten začarovaný kruh. Utéct od předražených služeb operátorů jde voip, ale přes ještě dražší mobilní data. Operátoři tom dobře vědí a tak nabízejí furt takové datové cup jak z pravěku.

0/0
11.1.2012 22:55

von-bis

Re: Volání o víkenech zdarma

Fup

0/0
11.1.2012 22:59

Marek71cz

Re: Volání o víkenech zdarma

No jo... mám mobil s Androidem a ten ani nemá smysl bez datového tarifu. Ostatně, to žádný chytrý telefon, pokud se opravdu používá jako chytrý telefon. Takže datový tarif mám a tak jsem se rozhodl VOIP vyzkoušet. Ten limit 300MB není sice nic moc, ale stačí to na pěkných pár hodin telefonování. A když ještě beru do úvahy, že častokrát jsem v dosahu Wi-Fi...

0/0
11.1.2012 23:15

von-bis

Re: Volání o víkenech zdarma

Tak to zní zajímavě. Zatím jsem přes voip v mobilu nevolal, ale 300 MB je pro mě dost málo. Mám doma wifi a v práci optiku, ale i přesto na mobilu projedu denně několik set mega a to jen surfuji a nic nestahuji. Kolik to žere dat při voip?

0/0
14.1.2012 0:50

Marek71cz

Re: Volání o víkenech zdarma

Dával jsem tady odkaz na forum voocall, tam je info o tom kolil asi tak potřebuješ na hodinu hovoru, koukni.

0/0
14.1.2012 13:42

Stork.

Re: Volání o víkenech zdarma

R^...a v případě použití 3G, jaký máte datový tarif?:-)

0/0
11.1.2012 8:40

::Radinn:

Re: Volání o víkenech zdarma

zkus to povědět patnáctiletýmu puberťákovi :-)

0/0
10.1.2012 13:31

timothyleary

O2 JE VSKUTKU

velkorysy-za par hodin vypadku pro par stovek lidi prodlouzi nabidku vsem o 14 dni.Tak to ma byt vsude-nebo ten vypadek byl mnohem vetsi?A O2 lhalo?

0/0
10.1.2012 0:56

Martinsip

Re: O2 JE VSKUTKU

Byla to celá republika. Aspoň mi to bylo řečeno, když jsem tam kvůli výpadku volal

0/0
10.1.2012 10:21

kubam

Vodafone

Akce s internetem a ošatkou měly původně platit do konce ledna, tak o jakém prodloužení tu je řeč?

0/0
10.1.2012 0:52

Team

Re: Vodafone

Oni jenom potřebovali prodloužit článek :-)

+5/0
10.1.2012 0:57

von-bis

Re: Vodafone

Velikonoční tak bude do velikonoc, tak čemu se divize.

0/0
11.1.2012 23:01Najdete na iDNES.cz