Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Už žádné zatajování. Ve smlouvě s operátorem bude více informací

Volné frekvence po přechodu na digitální vysílání nyní mohou být vydraženy v aukci. Změní se také kompetence Českého telekomunikačního úřadu, který nyní bude řešit i záležitosti, které doposud spadaly do agendy České obchodní inspekce. Novelu zákona o elektronických komunikacích podepsal prezident Klaus těsně před Vánoci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

spv0032

Ceny volání snížíme na polovinu.

Současné ceny jsou 4x vyšší než v okolních zemí. Ačkoli u nás je práce levnější, takže operátoři nemají náklady. O to větší vývar. Operátoři drží cenový kartel, oligopol, nehoráznými cenami škubou zákazníky.

Využijeme všech možností ke snížení cen. Připravený postup je jednoduchý a tržně slučitelný, spravedlivý pro všechny. Žádný násilný diktát, ponecháme na každého svobodném rozhodnutí zda přistoupí.

Kartel tvrdí, že je jeho právem šroubovat ceny do libovolné výše. Vzkazujeme mu že soutěž nijak neomezíme, mohou soutěžit snižováním cen až se z nich bude kouřit.

SPOLEČENSTVÍ PŘÍMÉ VOLBY

www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

0/0
3.1.2012 18:57

spv0031

Kartel operátorů okrádá bezmocné zákazníky, vás,

protože státní úředníci vás nechali napospas. Dali vám na výběr ze 3 předražených možností.

Z nakradených 20 000 000 000 Kč bezdůvodného zisku se snadno odkloní miliony na konta ministrů Katzů, úředníků ministerstev a netelefonních úřadů. Kam se navzájem dosazují zkorumpovaní jedinci podle finančních a politických vazeb.

Vedou úřad diletantsky jako v každé zkorumpované organizaci. Viz slavný propadák náměstka v tv, nic nevěděl, jen mlžil v zájmu operátorů.

A operátoři lžou jako když se tiskový mluvčí usmívá. Farghali Hany O2, na námitku že v Rakousku jsou ceny čtvrtinové: "Trváme na tom že ceny v ČR nejsou jiné než jinde v EU." Do očí lže že 4 = 1, slovy "čtyři a jedna je totéž." Čtyři tisíce ukradené českému zákazníkovi je prý totéž co jedna tisícovka skutečné ceny..

www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

0/0
3.1.2012 19:17

spv0027

Přitom stát má mocné páky k vytvoření prostředí,

ve kterém se operátoři předhání aby snížili ceny. Ale Dvořák, Ebert a spol. jsou loutkami operátorů. Proč, to si každý domyslí sám, při pohledu na miliardy peněz mimořádného zisku operátorů, způsobeného pečlivou nečinností státních úředníků.

Podnikatelé vědí že je potřeba odměňovat úředníky za "výkon i důsledné nicnedělání," vidíme to denně. Třeba solární elektrárny jsou stejný případ pečlivého nicnedělání úředníků.

Vstup virtuálních operátorů je slepá cesta, marnost. Běžní operátoři, majitelé, budou požadovat vysoké nájemné. Nejsou padlí na hlavu, aby pronajímali majetek za haléř, aby jim pak někdo přebral zákazníky. Operátoři nasadí vysoké ceny pronájmu, a nájemce-virtuální operátor to bude muset přenést na zákazníky. Cena bude pořád vysoká, u všech. To je slepá ulička, nedomyšlenost. Jen v případě, že by byly státem nadiktovány ceny pronájmu za pakatel, může virtuální operátor nabídnout nižší ceny. Jenže to je netržní postup.

www.spolpv.org/ceny-volani-polovicni.php

0/0
3.1.2012 19:33

spv0026

samotný příchod dalšího operátora nic nezmění,

rozhodující jsou podmínky které stanoví úředníci. Pokud vedení nového operátora nepřistoupí do mafiánské kartelové cenové dohody, pak mu ČTÚ narazí šílené podmínky: stavět v pustých horách, obrovské náklady a nulová tržba, hluboké zadlužení začínajícího operátora. Ke splácení bude nucen narazit vysoké ceny. Aby splácel dluhy, které mu vnutí úřad.

Potřebujeme aby 9 900 000 občanů a 10 000 000 firemních telefonů mohlo telefonovat za ceny poloviční. Problém je v cenovém kartelu. Ne v pokrytí. Podle toho, zda úředník stanoví pokrýt pohraniční lesy, můžete sami zjistit, zda se chová jako podplacený šmejd.

Víme jak snížit ceny, jaké použít páky k rozdělení kartelu. Ale Úřad se zavčas zbaví všech možností, v zájmu operátorů, vládnoucích stamiliony na úplatky úředníkům a jejich kmotrům v partajích.

Provoz Úřadu stojí 400 milionů Kč, skupinky úředníků kteří nejsou s to napsat kloudnou větu. Ale jak jde o zájmy operátorů, tak snaživě mlží, klamou, žvaní nesmysly. Vazalové.

0/0
3.1.2012 19:47

jdobry

aukce

To jsem zvedavy, jak budou vypadat podminky ke kterym se operator zavaze aby se mohl zucastnit.

Dovedu si velmi snadno predstavit, ze pro soucasnou trojku by bylo vyhodne kopit ty licence za jakoukoli cenu jen proto, aby se na trh nedostal nikdo jiny. Priklad uz mame, je to 3G sit, na kterou licence a frekvence drzi uz 10 let a teprve ted zacina nekde fungovat. Neni treba si delat iluze, kdo v konecnem dusledku zaplati za tu licenci. Prodej za vice penez neni duvod k radosti, statni pokladna sice dostane penize, ale z nasi kapsy zmizi penez o dost vic nutno pocitat se ziskem operatoru, ktery navic zmizi v zahranici.. Navic penize nesmrdi, a cim vic oskubaji zakaznika, tim vic bude vybrano na dani.

A jak znam Cechystan, tak se nakonec zjisti, ze operator sice neplni podminky ke kterym se zavazal, ale nikdo predem nestanovil sankce a tak s tim nepujde nic delat.

Ach jo. :-(

0/0
3.1.2012 8:29

Zajdee

Redakce (opět) spí

<ironie>Gratuluji redakci ke kvalitní investigativní žurnalistice.</ironie> Zákon vyšel ve sbírce zákonů v pátek, 30. 12., a tudíž platí už od Nového roku (1. 1. 2012).

+1/0
3.1.2012 8:29

tuan4

Re: Redakce (opět) spí

...................no,zas tak velkej skluz to nebyl.

0/0
3.1.2012 10:36

Keni

Uz aby to bylo

Konečně někoho napadlo, nařídit co musí operátoři zajistit. Počet frekvencí je omezen a pokud oni nezvládnou 100% pokrýt silnice I třídy a sídla, tak nemají mít nárok frekvencema plýtvat. A opravdu i garantovat nějakou minimální kvalitu, protože dneska je v pořádku i 3G s 1kB\den (skutečně u Vodafonu jsem narazil na 50kbts na plném signálu).

No a pak nějak dořešit ceny. Ale jak, to netuším, ale nejspíše nařízením pripuštění vituálů a garantovat jednotkovou maximální cenu jako nějaké rozumné procentní navýšení terminačního poplatku.

0/0
3.1.2012 3:07

abraxas105

Ono by úplně stačilo, pokutovat firmy tak, jak jsou

pokutování občané. Nejnižší sazba 500 Kč=1/40 průměrného měsíčního výdělku? Tak operátor co vydělá ročně 8 miliard čistého, pokuta za trivialitu = 16 mega.

0/0
3.1.2012 1:20

Byl jednou jeden kral

Re: Ono by úplně stačilo, pokutovat firmy tak, jak jsou

s tou pokutou souhlasim, nesouhlasim s jeji vysi, ja kdyz dostanu pokutu, tak ji zaplatim ze svych prijmu a ne "supor" takze 1/40 z trzeb a ne ze zisku (napr. TM mel loni trzby 29 miliad)

0/0
3.1.2012 7:57

Return

Re: Ono by úplně stačilo, pokutovat firmy tak, jak jsou

Bohužel,zisky operátorů za předražené volání odchází do ciziny,na další rozvoj sítě skoro nezbývá. :-P;-(Rv

0/0
3.1.2012 8:16Najdete na iDNES.cz