Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Záchranáři zkouší nový systém: Lokalizuje volajícího, urychlí dojezd

Pražská záchranná služba úspěšně přešla na nový systém, který minimalizuje všechny překážky, které stojí v cestě co nejrychlejší pomoci pacientovi. První zkušenosti se systémem jsou velmi kladné. Ubylo omylů a zrychlil se dojezd záchranářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jan.banos

lokalizuje volajícího s přesností 400 – 500 metrů

Big brother R^

0/0
6.7.2011 14:52

Datel 15

Re: lokalizuje volajícího s přesností 400 – 500 metrů

Zavři telefon do krabičky od sušenek, jako německý manažeři. ;-D Pro jistotu se zabal do alobalu. ;-D

0/0
6.7.2011 18:10

o vaše názory nestojíme

No, nevím s tím mobilem

Když jsem tady na západě Kanady dělala kurz pro operátory lodních vysílaček, říkal nám instruktor od Coast Guard, že místo mobilu se moc přesně určit nedá - onehdá volal o pomoc člověk, který si zlomil nohu v pobřežních horách, a záchrance vyšlo, že by měl být někde uprostřed 40 km širokého průlivu mezi pevninou a Vancouver Island.

0/0
6.7.2011 8:31

BořekŠikula

Re: No, nevím s tím mobilem

To je veselé - a v řídce osídlených oblastech i možné.

Stojí to celé na identifikaci BTS, kde je volající telefon registrovaný a přibližné vzdálenosti. Určitě to pomůže v případě dálnice nebo při případné záměně dvou obcí stejného nebo podobného jména, třeba Opatovice nebo Velké Opatovice, Matějovec (ve Ždánickém lese) nebo Matějovec (v České Kanadě)?

0/0
6.7.2011 9:04

ivošek z gmailu

Re: No, nevím s tím mobilem

Pokud se bavíme o GSM, tak maximum je 32 km, pak už se mobil s BTS nedokáže sladit ... ale to by musela být opravdu hodně opuštěná oblast s jedinou BTS (v Kanadě tomu i věřím)

0/0
6.7.2011 9:21

Judge Dredd

Re: No, nevím s tím mobilem

Mno problém je ten, že USA a Kanda jela v té době, stejně jako většina dnes na analogové síti NMT a celá evropa na digitální GMS a dokonce i vyšší formy UMTS apod.

Navíc z moderních telefonů s integrovanou GPS lze dálkově "vycucnout" koordináty GPS a dokonce i tu GPS zapnout dálkově (ale to umí jen policie a tajné služby) a samozřejmě operátor.

kvituji, že záchranka v Praze (ale už nejenom v Praze) využívá číslovaných lamp pouličního osvětlení, zaneseny kilometrovníky (milníky), čísla přejezdů vlaků, čísla a názvy mostů  a tunelů (s těmi bohužel dost zaostáváme třeba za Rakouskem) atd.

vše pro rychlou pomoc.

0/0
6.7.2011 12:13

T vůj_stín opět opět zpět

Re: No, nevím s tím mobilem

Moc koukáte na US špionížní filmy. Policie a tajné služby neumí nic na tvém mobilu dálkově zapnout natož z něj cokoliv vycucnout. Tyto informace těmto složkám poskytuje jen a pouze daný operátor mob.sítě na základě paragrafu 88a tr.ř. .

0/0
6.7.2011 12:59

Doubleblue

:-)

Kdyby tenhle stát a jeho právní systém a zejména vymahatelnost práva za něco stály,tak dispečeři nemusí řešit 700 hovorů denně,ale jen 100,zbytek je zneužití...A lokalizace volajícího dle BTS buněk je s daleko menší přesností než je uvedeno,takže si až tak moc nepomohou...A co se dojezdu týče,tak problém není v době dojezdu ale v době výjezdu,podobně jako u hasičů...bych tě doktorům zvednul šunky.Moc dobře vím jak "rychle" se kolikrát vyjíždí...a to mají menší a lépe průjezdné vozy než hasiči..

0/0
6.7.2011 4:44

Profesionální neúplatný diskutér

Re: :-)

Pomohou si. Už tím, že znají přibližné místo. Mohou vyrazit tím směrem a podrobnosti získat cestou.

0/0
6.7.2011 8:00

Judge Dredd

Re: :-)

Nechci se doktorů nějak zastávat, ale v Praze jezdí doktor v jiném autě než je převoz, a je jich méně. Zato vím, že vlezou v 8.00 do auta a vylezou z něj na stanici v 20.00 (a mnohdy i později) a v noci do něj v opačné časy vlezou a vylezou.

Průměrný doktor najezdí po Praze za den kolem 200 km.

0/0
6.7.2011 12:16

Judge Dredd

Re: :-)

700 hovorů / 14 krajů /24 hodin / nejméně tři dispečeři na kraj... to není tak moc.

0/0
6.7.2011 12:21

Gilth

Re: :-)

Ctete, pak az piste... mluvi se o prazske zachrance, zadnych 14 kraju...Rv

0/0
7.7.2011 8:31

atakitak

ICE v mobilu

ICE kontakt - In Case of Emergency - mezinárodně uznávaná položka telefonního seznamu v mobilním telefonu. Pokud se vám něco stane, záchranná služba nebo policie, hasiči, budou volat na číslo uložené jako ICE

0/0
6.7.2011 4:06

Doubleblue

Re: ICE v mobilu

A k čemu je to dobré? Že budou volat na číslo které tam bude a udělají co? Oznámí tomu na koho je směrováno číslo,že jste mrtvý? Tohle sdělení snese odkladu a to že budete jen zraněný nemusí dotačný či rodina vědět během deseti minut,navíc v případě že výš stav nebude jasný a brzké uvědomění vnese dotyčnému ještě větší paniku než by tuto informaci měl ucelenou i s vývojem co bude dále...A projet seznam a hledat žena,miláček,brouček,stará apod...to si najdou vždycky a bude jasné o koho se jedná.

0/0
6.7.2011 4:38

Miloš R.

Re: ICE v mobilu

žena,miláček,brouček,stará .... Já mám lidi v mobilu podle jmen, nikolv podle prezdivek.  Takže se to nepozná, jaký máme vztah... :-)

0/0
6.7.2011 5:09

Judge Dredd

Re: ICE v mobilu

Mno nic proti, ale v rámci EU + Schengenu vylustruje policie kdekoliv v EU + Schengen tvoje příbuzné do tří minut... a pokud máte zavedené telefony, tak do deseti minut operátor poskytuje telefonní čísla "propojených telefonů" na které se potom zkouší volat.

0/0
6.7.2011 12:20

Webpawson

Re: ICE v mobilu

jak jem psal níže - kvůli zdravotní dokumentaci. Diabetici začali nosit náramky, ale ne každý má tak "častou" chorobu, aby se to dalo vyjádřit unifikovanou barvou náramku. Já osobně mám alergii na vybrané prášky, které mě naštěstí nezabijí, ale léčbu dosti zkomplikují. Pokud se dokáží lékaři dostat zavčasu k dokumentaci (ICE vytočí CZ doktory a ty to přepošlou do zahraničí), může se podání daného léku eliminovat úplně, nebo případně rychle zastavit a  nahradit ekvivalentním.

0/0
6.7.2011 9:14

Judge Dredd

Re: ICE v mobilu

Mít takové problémy, tak si asi nechám vytisknout za kilo kartičku z plastu, kde namaluji upozrnění v několika jazycích a anglicky a latinsky nechám napsat léky, přípravky PRO A PROTI.

Diabetici mnohdy nosí nikoliv náramky, ale kartičky na krku... a viděl jsem i právě platikové, kde bylo napsáno DIABETES + z druhé strany anglicky, česky a latinsky stručný popis pro lajky a dávkování léku pro lékaře. Vynikající věcička - tohle by měly pojiš´tovny rozdávat všem lidem s problémy. mohou to nosit i na krku nebo u dokladů...

0/0
6.7.2011 12:25

AAA2

Re: ICE v mobilu

Pokud se dokáží lékaři dostat zavčasu k dokumentaci (ICE vytočí CZ doktory a ty to přepošlou do zahraničí)  - heh, to by mohla bejt povedena taskarice. Uz vidim jak volaji ICEmu v sobotu vecer, ten, pokud zrovna bude rozumet jazyku volajiciho, bude v sobotu vecer shanet tvyho praktickeho lekare aby ten preposlal dokumentaci ktera je navic v cestine do zahranici ;-D Fakt ses si jistej ze timhle zpusobem se dokazi lekari dostat zavcasu k dokumentaci?

0/0
11.7.2011 21:36

tdvorak

Re: ICE v mobilu

Je to hoax: http://www.hoax.cz/retezove-emaily/ice-kontakty-v-mobilu---in-case-of-emergency/

0/0
6.7.2011 6:07

Webpawson

Re: ICE v mobilu

ano, šířilo se to HOAXem, ale jinak to navazuje na kampaň ve VB. IMHO je to super věc, protože někteří mají komplikovanější anamnézu, například alergii na léky a rezistivitu proti některým lékům (například antibiotika - minulý režim používal penicilin na všechno, že na cca 20% dospělé populace již vůbec nepůsobí). Proč asi nosí diabetici náramky? Ale do náramku všechno nenacpeme, jedině, že by to byl USB Flash ;)

Jako ICE mám nastavený mobil svých příbuzných. Když se mi stane něco v ČR, tak to nemá význam, pokud u mě najdou cokoliv s RČ (občanka/pas/průkaz pojištěnce, ...). Pokud by se mi ale (nedejbože) stalo něco mimo ČR, považuji ICE za super věc. Protože z dokladů nemusí dneska, v době cestování na OP, poznat vůbec nic.

0/0
6.7.2011 9:11

Niky79

Re: ICE v mobilu

"ano, šířilo se to HOAXem"

ROFL, evidentne jste nepochopil, co "HOAX" je. Je to "seznam existujících poplašných a podvodných zpráv".

0/0
6.7.2011 11:12

Webpawson

Re: ICE v mobilu

ok, předpokládám, že EN wiki považujete za důvěryhodný zdroj (šlo by hledat déle):

http://en.wikipedia.org/wiki/In_case_of_emergency

Ano, informace se šířila jako SPAM a NĚKDO ji zařadil mezi HOAX. Nevím, co na doporučení zadat si číslo do mobilu v nějakém tvaru vidíte PODVODNÉHO a POPLAŠNÉHO.

rozumíme si?

0/0
6.7.2011 11:16

Webpawson

Re: ICE v mobilu

tak jsem si to trochu dostudoval na CZ wiki: ano, máte pravdu, byl to HOAX. Ale ne samotné použití ICE, ale další informace daného mailu, které celou situaci zkreslily.

0/0
6.7.2011 11:19

Judge Dredd

Re: ICE v mobilu

ty seš taky hoax... ty hoaxi

.

http://en.wikipedia.org/wiki/In_case_of_emergency

0/0
6.7.2011 12:28

TClovek

Re: ICE v mobilu

Informace si čerpal z Blesku nebo z agentury Jedna paní povídala?

http://www.hoax.cz/retezove-emaily/ice-kontakty-v-mobilu---in-case-of-emergency/

0/0
6.7.2011 14:25

Fido

Re: ICE v mobilu

No ja tedy nevim ale ja videt v mobilu polozku ICE tak ji budu ignorovat protoze si budu myslet ze to je cislo na rezervaci vlaku.

U nas nejsou anglicke zkratky tak moc vseobecne zname a mnozi je pouzivaji aniz by vedeli, co znamenaji.

0/0
7.7.2011 14:51Najdete na iDNES.cz