Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Shánějí u vás milence či kapelu? Zdědit číslo nemusí být žádný med

Operátoři musí po nějaké době vracet do oběhu dříve používaná čísla, což může být pro některé uživatele legrace. Pokud však někdo volá už popáté a shání neznámého Petra či třeba kapelníka, smích vás rychle přejde. Řešením by mohly být další předvolby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mr_Hypra

30 milionu čísel je málo ?

tohle nechápu - kdyby se čísla přidělovala od ČTU trochu s logikou, tak nemusíme mít devídimístné kombinace, ale stačilo by 7míst a lépe by se to pamatovalo. Současnej stav naadresuje 30 milionů uživatelů a je to málo ?? nechápu....

0/0
2.6.2011 16:28

pavlik12

Re: 30 milionu čísel je málo ?

Vezměte si, že nemálo lidí má čísel víc (služební+pracovní / oficiální+pro milenky...) případně si číslo (fakt nechápu proč) mění i jednou za rok. U neregistrovaných předplacených karet při ztrátě/ukradení telefonu operátor duplikát neudělá atd.

K tomu připočítejte ty statisíce (spíš milión/y/) SIMek v embedded zařízeních (sledování aut, zabezpečovačky, platební terminály).

0/0
3.6.2011 7:00

Fido

Re: 30 milionu čísel je málo ?

+ jeste pripoctete par set titsic datovych a faxovych cisel (tedy 3 cisla na jedne sim).

0/0
3.6.2011 12:38

blekotasek

Podělím se o zážitek..

0/0
2.6.2011 10:45

blekotasek

Re: Podělím se o zážitek..

Do svého obchodu jsem prodavačce pořizoval mobil. Vlítnul sem do Vodafonu, koupil předplacenou kartu a Nokii za dva litry... Po rozbalení simky, začala smsková smršť. Předchozí majitel onoho čísla měl toto číslo uvedeno na emailu seznamu a každý email mu přišel jako předmět formou smsky. Nejhorší bylo, že to byl mladý kluk s facebookem kde "to žije". Protože mu denně přišlo na mail cca 40 upozornění z Facebooku o kdejaké změně, ovšem každé upozornění přijde ve dvou smskách, tudíž denně přilitlo kolem 80sms. Když jsem po týdnu šel na vodadofone prodejnu v Ostravě Masaryk.nám., tak mi jen slečna řekla, že neví co s tím že si mám koupit nové čislo. Když jí říkám, že toto číslo už je uvedeno na reklamách a vizitkách, že když mi uhradí nové že si klidně jiné čislo vezmu, tak jen pokrčila ramena a "na shledanou".

0/0
2.6.2011 10:51

Ludek_III

Re: Podělím se o zážitek..

A to ses nechal vyhodit ? 8-o

0/0
3.6.2011 16:15

Stanley_CZ

počet čísel?

Mě by zajímalo co s těma číslama operátoři dělají??? Teoreticky co předvolba to milion čísel a ať mě nikdo neříká, že mají takovou fluktuaci, že čisla musí recyklovat už po půl roce....

0/0
2.6.2011 7:06

volic_plukovnik

Re: počet čísel?

Proč ne? Několikrát jsem viděl, že operátor na akcích rozdával za vyplnění nějakého letáku předplacené SIMky (s pár korunami) zdarma, dost lidí má dva či více mobilů, SIM karty se používají i v alarmech a bezp. systémech, firmy mají často přidělen celý rozsah telefonních čísel... spotřeba telefonních čísel je tak podstatně větší, než by se zdálo podle počtu obyvatel ČR, takže mě nepřekvapuje, že se recyklují.

0/0
2.6.2011 8:36

Stanley_CZ

Re: počet čísel?

Tak jo. Teoreticky 33 miliónů čísel, průměrně tedy víc než tři čísla na osobu. Vzhledem k tomu, že používám celkem 5 simkaret tak už ten nedostatek zní věrohodněji ;-)

0/0
2.6.2011 9:34

nickless

Re: počet čísel?

Já mám 3 SIM karty, na každé z nich aktivní Hlas, datové přenosy přes CSD a fax. Takže 9 čísel. Když zruším simku, tak ruším hned 3 čísla.

0/0
2.6.2011 9:38

fretynka

Není to asi jenom u starých čísel

Jedno číslo mám deset let, takže předpokládám, že jsem první vlastník. Simka slouží jenom jako záložní, pro případ nejvyšší nouze, několik let není aktivně využívána, telefonní číslo nikomu nedávám. I tak ale na ni poslední dobou chodí smsky, které na 100% nejsou pro mě a volají mi cizí lidé, někdy si dělají i vyloženě srandu.

Zvláštní je, že s druhým číslem, které mám kolem 8 let, takové problémy nemám.

0/0
2.6.2011 0:09

vlabra

Re: Není to asi jenom u starých čísel

Tak to není nic neobvyklého. Mohl to být překlep podobného čísla, někdo se mohl náhodně trefit do vašeho čísla a dělat si z vás srandu, no a v neposlední řadě tu jsou různá call centra kde operátorům vytáčí automat jedno číslo za druhým.

0/0
2.6.2011 8:55

nickless

Re: Není to asi jenom u starých čísel

Normální. Nějaká ženská si koupila číslo a spletla se a rozdávala omylem moje. Začalo mi volat denně 5 lidí, banky, firmy, ... Trvalo měsíc, než na to přišla. Já neměl jak zjistit, kdo to je, protože banka mi to neřekne, a ti lidi většinou na ni jiné spojení neměli. Akorát jednou jsem propásl šanci, když volal manžel. Ten volal ale asi jako třetí, tak to jsem ještě pořád nechápal o co jde.

0/0
2.6.2011 9:40Najdete na iDNES.cz