Diskuze

Apple popírá špehování majitelů iPhonu. Google toho ví mnohem víc

Společnost Apple se vyjádřila k aktuální kauze sledování pohybu uživatelů. Jakékoli sledování popírá. Máslo na hlavě má podle ní mít Google. Ani další platformy se ale bez určité formy „špionáže“ neobejdou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P1azer

29. 4. 2011 8:59
:D

To je výsměch. Ale ten APPLE je tak silná marketingová značka, že všechny s prominutím zhypnotizované ovečky uvěří tomu, že všichni ostatní to mají horší a Apple nemá vlastně nic špatně. Musím se tomu pousmát. Naházet špínu na Android a ostatní je totiž mnohem snadnější, než vysvětlit, proč se tydata ukládají.

Dalším paradoxem je fakt, že bylo několikrát zmíněno, že Apple tuto problematiku zohlednil v podmínkách, jen je teď vidět, že ovečky věří jen chlákovi v roláku a tyto podmínky nečte. Pak tady vzniká faux-pas, když nějaký prostomyslný "amík" zažaluje společnost..

Jak už bylo řečeno, Android je open source a z toho nepřímo plyne, že bez vašeho souhlasu se žádná data, tudíž ani info o poloze, nikam neodesílá.

0 0
možnosti

Starochoff

29. 4. 2011 10:36
Re: :D

Prosím?

"Naházet špínu na Android a ostatní je totiž mnohem snadnější, než vysvětlit, proč se tydata ukládají."

Vždyť Apple vysvětlil, proč se ty data ukládají. A Google sám taky přiznal, že stejná data sbírá.

Četl jste ten článek? Více myšlení a méně rozohnění by to chtělo...

0 0
možnosti

Andee in Red Book

28. 4. 2011 19:01
No...

Koukám, že ovečka Radinn tu zase exceluje. Ten by se Applu zastával i kdyby ta data prodávali po pětikoruně komukoliv ;-DRv

0 0
možnosti

Lofwyr

28. 4. 2011 13:14
...

Apple: Zatloukat, zatloukat, zatloukat.....

0 0
možnosti

::Radinn:

28. 4. 2011 13:54
Re: ...

a tomuhle věříš? "V zašifrované podobě jsou odesílána a uchovávána na "nedobytných" serverech společnosti."

0 0
možnosti

ScoutX

28. 4. 2011 11:01
Ještě by mě zajímala jedna věc.

Když už tato data uchovávají, zda je poskytují alespoň policii k nalezení ukradených přístrojů. Minimálně od nynějška by měli (třeba se souhlasem majitele a policie nebo tak nějak). Aspoň k něčemu by to bylo užitečný. Tedy pominuli statistiky užívání v různých oblastech atp.

0 0
možnosti

chekov

28. 4. 2011 12:48
Re: Ještě by mě zajímala jedna věc.

ono je to více méně na prd. Data získaná zaměřením dle BTS a Wifi jsem zkoušel minulý týden. V Praze přesnost cca 250m, ale při cestě vlakem Praha - Kolín mi těsně za Prahou Google maps na HTC Wildfire s vypnutým GPS tvrdil, že přesnost určení polohy je okruh 3,2km. Takže při pátrání po mobilu poskytnout policii informaci, že "může být někde v těchto pěti vesnicích" je opravdu k ničemu...

0 0
možnosti

::Radinn:

28. 4. 2011 10:39
tak jaká je situace

v článku jsme se dozvěděli to co už všichni dávno víme nebo alespoň tušíme, tedy že jsme pod drobnohledem vybraných společností.

Nyní můžeme diskutovat o tom co je menší zlo. Máme tu nenáviděnej Apple kterej si prý ukládá informace do souboru a ten archivuje, teoreticky pokud vám někdo neukradne foun nebo se nenabourá do PC můžeme být v klidu, ale taky nemusíme jelikož nám nikdoneřekne, jestli se tato data opravdu nikam neodesílají. Android to má zase postavené jinak, netají se tím, že data si nechává odesílat na svůj prý bezpečný servr, už jste viděli někdo bezpečné úložiště? krom těchto dat Google sbírá ještě veškeré kontakty, informace z kalendáře a informace o osobním nastavení telefonu. Otázkou je co se s těmi daty děje dál a v jakém opravdovém bezpečí jsou. Jak je tomu u nokie nevíme, to samé platí pro WM, WP a nevěřím tmu, že hnoupé telefony takovéto věci neumí.

Fakticky jsme si potvrdili jen to, že nemáme nejmenší předtavu co o nás kdo ví, to je bohužel úděl této doby.

0 0
možnosti

::Radinn:

28. 4. 2011 10:39
Re: tak jaká je situace

A co dál, nevíme co dělají naše domácí PC, tablety, co o nás ví nové televize.... Jediné co můžeme dělat je sledovat situaci podle svého nejlepšího mínění si vybírat co ano a co ne. Myslím, že nedávný incident firmy Sony nám to krásně ukázal.

Nemá cenu se hádat jestli je horší apple nebo android, je spíše potřeba se zaměřit globálně na jednání těchto společností a co nejdříve si určit hranice kam mohou, jinak jsme v jejich moci.

Vypadá to jako šílená paranoia ale těmahle žabomišíma válkama mezi uživateli dáváme jen protstor firmám jako Apple, Google MS... spírat o nás více a více dat. Osobně si myslím, že tyto data jsou pro ně podstatně výnosnější než jejich founy, operační systémy, patenty...

0 0
možnosti

4. jezdec apokalypsy

28. 4. 2011 9:25
Zarazilo mě, že to zapisuje, i když jsou vypnuté

polohové služby, což mám běžně kvůli úspoře baterie (to stejné push a wifi, kterou povoluji, když jsem na síti). Chtějí tím říct, že GPS modul je stále v provozu? A co se stane, když soubor consolidated .db smažu? Našel jsem jej v /private/var/root/Library/Caches/locationd a současně v /System/Library/Frameworks/CoreLocation.framework/Support. A koukám, že bobišek skutečně bobtná, i když mám vypnuté polohové služby ;-€

0 0
možnosti

cassul

28. 4. 2011 9:52
Re: Zarazilo mě, že to zapisuje, i když jsou vypnuté

Přesně tak. Pokud skutečně stále funguje wifi a GPS, třebaže klidně jen v nějakém omezeném režimu, tak se pak člověk nemůže divit, že ty smartphony furt nevydrží na baterce víc než nějaké dva dny.

0 0
možnosti

jdobry

28. 4. 2011 9:24
overeni

Samozrejme ze budou tvrdit, ze u nich jsou veskera data sifrovana anonymizovana a zabezpecena. Tvrzeni je totiz nic nestoji a zakaznik nema sanci overit to. Na rozdil souboru v telefonu, respektive iTunes.

A bude hur, veskera data se kvuli "zkvalitneni" sluzeb presouvaji na Cloudy. Duvod je logicky, nehrozi utok na zastaralou aplikaci u zakaznika, proste neexistuje neaktualni verze. Ale i v pripade ze budeme slepe duverovat poskytovately a jeho cestnym umyslum, tak se krome zabezpeceni dat zveda i "cilova premie". Pokud nekdo ziska pristup na servery Cloudu ziska data neskutecne hodnoty.

Ze k tomu nedojde? Tomu nelze verit, uz k tomu doslo a dojde k tomu znovu. Nekolik dni stary priklad je Sony a data zakazniku vcetne platebnich karet z PS3.

0 0
možnosti

cassul

28. 4. 2011 7:44
WiFi

Zajímalo by mě, jak to teda vlastně funguje, třeba na mém Androidu Jak to může sbírat informace o wifi sítích, když mám wifi vypnuté (žere baterku) a zapínám ho ručně, jen když ho v daném místě chci použít? Nebo to snad umí zjistit dosažitelné sítě i bez zapnutého wifi? Rozumím hrubé lokalizaci přes GSM vysílače a přesné přes GPS, ale to s tím wifi mi není moc jasné, i když technicky to asi nebude problém. Ale wifi se přece stále průběžně mění, vypíná, zapíná, mění ssid i zařízení, takže to musí být jednak velmi často aktualizované a druhak velmi nepřesné a matoucí.

0 0
možnosti

petrib

28. 4. 2011 13:51
Re: WiFi

jedná se o propojení geolokačních dat se zachytitelnými AP. kdo má vše zapnuté a povolené od toho se data jednou až několikrát uploadují na server

0 0
možnosti

ScoutX

28. 4. 2011 7:40
Chyba ano ale ne programátorská

každý programátor ví, že vymazání souboru nebo jenom nejstarších několika záznamů je otázkou několika málo řádků. Je to práce maximálně na několik desítek minut (a to i s otestováním funkčnosti). Šance, že jde o náhodnou chybu je minimální i proto, že tato funkce patří ke standardním postupům.

0 0
možnosti