Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Sedmičky s klávesnicí si vás získají. Recenze HTC 7 Pro

HTC se nevzdává mobilních Windows. A je to dobře. Nejnovější zástupce s tímto operačním systémem zaboduje i u náročných uživatelů. Jakkoli jsou Windows Phone 7 zatím přijímána chladně, tenhle telefon si vás pravděpodobně získá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Čestina

Ne,htc nikdy nedelalo ceske popisky na klavesnici a ani tento model nebude vyjimkou.Cestina do OS je v nedohlednu

0/0
10.3.2011 20:26

Host

Česká verze

Dobrý den,

[>-]chtěl bych se zeptat jestli bude (nebo je) k dispozici česká verze 7 pro, protože se mi zdá zbytečné kupovat telefon s nainstalovanými office, který mi nedovolí obyčejnou českou diakritiku to snad ani qwerty klávesnici nevyužiji.

Děkuji za odpověď [>-]

0/0
24.2.2011 22:02

Host

HTC - karta

Dobrý den, potřeboval bych poradit.

Hodlám 7 Pro pořídit a jsem příliš nespokojen s paměťovou kapacitou telefonu. Na internetu jsem našel řadu návodů jak rozšířit paměť u zařízení HD7 a 7 Trophy. Trik spočívá v tom, že ve vnitřnostech telefonu je zaplombovaný slot pro čtení microSD karet, a tedy se dá jeho obsah snadno vyměnit. V čem spočívá moje otázka? Je to prosté - je paměť zařízení 7 pro také postavena na skrytém SD slotu? Možná že pouze vyhledávám nesprávným systémem, nicméně o tomto smartphone jsem žádné podobné informace nenalezl, a tedy doufám, že někdo (mající již tuto zkušenost mi odpoví.

Pokud bude znít odpověď ano, rád bych se zeptal na doplňující otázky, a to : Kde je slot situován? A je-li telefon schopný přečíst 32Gb kartu 4. třídy ?

Děkuji

0/0
15.2.2011 19:04

Host

Re: HTC - karta

Samozrejme pamet rozsirit lze,ztratite tim ale zaruku.Fota jak na to jsem jiz poskytl na internet.Nemuzete pouzit kartu jaou chcete.V 32GB variante funguje spolehlive jen 32GB sandisc class 2.Pouzijete-li jinou znacku karty nebo vyssi trifu bude se HTC 7 Pro kousat ci semtam restartovat.Pri 16GB karte muzete pouzit class 4 a opet Sandisc.

0/0
10.3.2011 20:25

Host

čeština? SAR? Mobil.cz a jeho recenze

Zcela mi v recenzi chybí info o tom, jaký je způsob zadávání znaků s diakritikou pomocí klávesnice, zdali je to Shift+klávesa z číselného řádku nebo krkolomné způsoby pomocí podržení klávesy a následného výběru šipkou či na displeji.

Jde mi o postřehy typu "K SMS zprávám dám další tip zdarma" jako v tomto prastarém článku: tinyurl.com/6dvkgcm

Štvou mě nicneříkající věty typu: "(rozměry přístroje) poskytly klávesnici dostatečný prostor, a pokud na telefonu píšete delší texty, budete zřejmě nadšeni." Budu nebo ne? Stojím o to přečíst si v recenzi Váš názor založený na praxi, něco jako: klávesnice je vynikající, budete nadšeni, protože...

Podobně neurčitá věta Vašeho kolegy Mikudíka je v článku, na který zde odkazujete: "Mezi jednotlivými tlačítky jsou poměrně zřetelné mezery, a tak by neměl být problém psát na klávesnici i takříkajíc "poslepu"." Neměl by být, není nebo o tom autor neví a jen tuší na základě fotografií?

0/0
12.2.2011 20:02

Host

Re: čeština? SAR? Mobil.cz a jeho recenze

Druhá poznámka - na mobil.cz schází mi trvale schází hodnoty SAR u mobilů. Pro mě ideální by bylo najít ji rovnou v recenzi, ale že není uvedena ani v Katalogu mobilů?? SAR uvádíte v Katalogu jen zřídka a proto pro mě nejste první zdroj, kde bych informace lovil. Mobil.cz informace neposkytuje a to je důvod proč se na něj už pravidelně nevracím. A je to škoda, protože značka Mobil.cz bývala dobrá.

0/0
12.2.2011 20:02

Host

Klávesnice

Neměl jsem tento telefon v ruce, tak je to pouze subjektivní pocit, ale na tom se přece nedá moc pohodlně psát, ne? Klávesnice je pro psaní v ruce příliš veliká, ne? Když jsem líný na BB Torch vysouvat klávesnici a píši naležato na SW, tak po chvíli mě bolí prsty, protože je musím zbytečně moc natahovat. To je stejný případ zde. Řekl bych, že i větší, protože klávesnice je ještě širší než běžná SW na displeji telefonu.

Jestli chcete nejlepší klávesnici, doporučuji BB Bold 9000 ;-)

0/0
7.2.2011 13:38

Host

Re: Klávesnice

mám mobil podobné konstrukce, tak mohu klidně prohlásit, že se na tom psát dá velice dobře... ovšem nepíše se na tom jednou rukou, ale oběma rukama, respektive palci - klávesnici telefonu držíte ze stran v obou rukou. nebo si ho položíte na stůl.

0/0
11.2.2011 14:15

Sodja

srovnání 7 Pro s Touch Pro 2 ve zkratce 3

- obdobně špatně je využit displej při psaní sms: pod horním okrajem displeje se vyplňuje číslo adresáta mrňavým fontem; očekával bych, že text sms se začne psát po tapnutí do prostoru pod adresáta, ale omyl. Je třeba tapnout do hranaté bubliny při spodním okraji displeje. Text opět velmi malým fontem, takže na začátku je uprostřed displej více než polovina volná.

- zdvih klávesnice je oproti HTC Touch Pro 2 o dost menší, hůře se na ní píše, chybí CTRL ! (tj. zásadní zkratky kopírování, vkládaní - byť to nyní WP7 neumožňuje), klávesy pro pohyb kurzoru jsou na klávesnici oproti HTC Touch Pro zmenšeny, aplikace nereagují na stisk kurzorových kláves - obzvláště smutné třeba při čtení PDF, kdy je oblast čtení pečlivě zvětšena právě na rozměr displeje a posouvání prstem po dotykovém displeji je nepřesné; na klávesnici chybí listování po stránkách - PageDown a PageUp!!!

0/0
7.2.2011 12:39

Sodja

srovnání 7 Pro s Touch Pro 2 ve zkratce 2

- obdobně špatně je využit displej při psaní sms: pod horním okrajem displeje se vyplňuje číslo adresáta mrňavým fontem; očekával bych, že text sms se začne psát po tapnutí do prostoru pod adresáta, ale omyl. Je třeba tapnout do hranaté bubliny při spodním okraji displeje. Text opět velmi malým fontem, takže na začátku je uprostřed displej více než polovina volná.

- režim mobilního zobrazení "Mobile version" v prohlížeči nefunguje tak, jak bych očekával - text rozhodně přetéká přes okraje displeje místo toho, aby se zarovnal do sloupce; pravda, server, který poskytuje alternativně i mobilní verzi, tuto poskytne; ovšem při změně na "Desktop version" a zpět na mobilní už nadále nabízí verzi stránky pro stolní počítač; prohlížeč nemá historii !!!

   

0/0
7.2.2011 12:38

Sodja

srovnání 7 Pro s Touch Pro 2 ve zkratce 1

*při vytažení klávesnice se displej neodemkne (je potřeba posunout prstem), základní obrazovka ani seznamu aplikací se nepřeklopí naležato - tohle všechno funguje u HTC Touch Pro 2 dobře a u Desire Z perfektně

* aplikace v poloze naležato vůbec nezobrazují vstup do kontextové nabídky, leckdy se přepnou do polohy naležato jenom v úvodní obrazovce, posléze se zase překlopí nastojato (Marketplace)

* kalendář je příšerný... třetinu výšky displeje (naležato i nastojato) zabírají nápisy obrovitým písmem "day agenda" a "All day", vlastní události a hodiny v rozdělení dne jsou mrňavým písmem (zhruba třetinovým než day agenda) avýběr data a času pouze rolováním pásu číslic - oč by bylo rychlejší přes klávesnici!; proč se zobrazují úseky dne, které jsou zcela prázdné, bez událostí? Text popisu události se nezalamuje do prostoru displeje, "přetéká" za okraj. Jediný další pohled je měsíční. Doplněno: barva pozadí i textu se dá měnit, ale velikost písma asi nikoliv

   

0/0
7.2.2011 12:36

Host

Srovnání.

Na Nokiu směje pes. Windows phone je pro školáky. Nejlepší je iPhone 4.

0/0
7.2.2011 0:38

Host

Re: Srovnání.

To je fakt výkřik...:-/

0/0
7.2.2011 13:39

Host

Re: Srovnání.

Ačkoliv jsem dlouhodobý uživatel telefonů s operačním systémem WM, musím uznat, že iPhone je již nejdál. Akorát mne mrzí ta prťavá SIM. Když se tydlifon rozbije, tu malou SIM do jiného nejspíš nestrčíte.

Rozhodně Microsoft po uvedení WM7 ztratil spoustu firemních zákazníků. jen tak dál nafoukaní chlapci.

0/0
7.2.2011 13:53

bc23

Nestranný autor recenze?

Byl jsem léta milovníkem WM a Měl jsem postupně všechny HTC s klávecnicí, které byly, ale toto je první model, který vynechávám a jsem u HTC Desire Z. Autor trochu opomněl upozornit, že telefon jde synchronizovat na hraní a tam, kde chcete veřejně sdílet svá data (FB, Exchange...), ale nejde už synchronizovat přímo s NTB, což je naprosto tragická chyba a krok zpět! Nevím, proč bych své kontakty a schůzky měl být nucen sdílet na webu a proč k synchronizaci dat, které jsem změnil v NTB mám potřebovat internet! Nemluvě o chybějícím multitaskingu a copy/paste. To jednoznačně patřilo do recenze, pokud někdo mluví o tom, proč koupit a proč ne! WM prostě jsou telefony, které míří k mladým a hravým a ne k těm, kteří s telefony chtějí pracovat! Nevím, čím je autor článku motivován, ale díky výše uvedenému se může snažit Microsoft jak chce říkat, že je nejlepší, ale je to prostě nesmyslný systém jdoucí špatným směrem!

0/0
7.2.2011 0:05

Host

Re: Nestranný autor recenze?

Souhlasím. Microsoft hodil firemní zákaznííky přes palubu. WM7 je na hraní a ne na práci. Mne nejvíce štve nemožnost vyhledávat v kontaktech podle firmy. WM 6,1 + 6.5.3. to uměl. Nevím, proč manažeři Microsoftu nezadali programátorům tak primitivní funkci implementovat. Stejně tak i starší systémy zobrazovaly u příchozího hovoru ID volajícího dle pole "uložit jako" z Outlook.

Marketing Microsoftu nechápu. Kdyby implementoval těchto pár nenáročných vlastností, měl by kromě "mladých a hravých" i korporátní klientelu. Každý zákazník navíc dobrý. Nebo o ně nestojíte, pánové?    

0/0
7.2.2011 8:07

Host

Re: Nestranný autor recenze?

Si nemyslim win na mobilu maj se synchronem ohromnej problem pokud nepouzivate certyfikat primo od ms. Ostatni platformy od symbianu pres android az po ios ten problem nena...

0/0
7.2.2011 8:23

Host

Re: Nestranný autor recenze?

verejne sdilet na webu?

0/0
7.2.2011 10:06

Host

Re: Nestranný autor recenze?

Souhlasím. Microsoft hodil firemní zákaznííky přes palubu. WM7 je na hraní a ne na práci. Mne nejvíce štve nemožnost vyhledávat v kontaktech podle firmy. WM 6,1 + 6.5.3. to uměl. Nevím, proč manažeři Microsoftu nezadali programátorům tak primitivní funkci implementovat. Stejně tak i starší systémy zobrazovaly u příchozího hovoru ID volajícího dle pole "uložit jako" z Outlook.

Marketing Microsoftu nechápu. Kdyby implementoval těchto pár nenáročných vlastností, měl by kromě "mladých a hravých" i korporátní klientelu. Každý zákazník navíc dobrý. Nebo o ně nestojíte, pánové?    

0/0
7.2.2011 10:29

Host

Shrnuto

Dobrej telefon s debilním OS.

0/0
6.2.2011 23:35

Host

Ma zkusenost

Uz jej mam a jmaximalni spokojenost.... Pouze mne mrzi 3 vadne pixely....;-€

0/0
6.2.2011 23:00

Host

Re: Ma zkusenost

To můžete reklamovat....

0/0
6.2.2011 23:22

Host

W7P šunt jak za korunu ****

Nevím, v čem se telefony s W7P liší od mobilních telefonů bez operačního systému. Podotýkám, že některé mobily bez operačního systému umí mnohem více jako např. mass storage, multitasking.....

Kolik vám tady Mikrosoft zaplatil, že jim pořád děláte reklamu a vychvalujete tak nepoužitelný systém?

!!

0/0
6.2.2011 22:51

Host

Re: W7P šunt jak za korunu ****

chtelo by to trochu nestranosti, s novym ubdatem od ms prijde i copy past

0/0
7.2.2011 8:24

Host

Re: W7P šunt jak za korunu ****

Nestranný jsem, jako spokojený uživatel Win Mob 6.5 jsem se těšil na nové 7 a Microsoft z toho udělal totálně nepoužitelný a uzavřený systém. No, to je výhra, že ten telefon dostane tak základní funkci jako Copy and Paste;-D

0/0
7.2.2011 17:42

Lord_Faramir

Re: W7P šunt jak za korunu ****

Vyzkoušel jste ho? Já na WP7 také jen nadával, dokud se neobjevila ROM pro HD2. Za necelý týden jsem si koupil HTC Trophy. WP7 je výborný stabilní superrychlý systém, jsem spokojený.

0/0
8.2.2011 3:08

Host

na WP7 je je parádní následující věc

The big news making the rounds today is in regards to how the

smartphone landscape changed in Q4 in terms of market share. New numbers

came out from The NPD Group today showing that Windows Phone 7 grabbed

as much market share as the nearly two-year old WebOS:

Apple iOS: 19 percent (-4%)Android OS: 53 percent (+9%)RIM OS: 19 percent (-2%)Windows Mobile: 4 percent (-3%)Windows Phone 7 OS: 2 percent (-)Palm’s WebOS: 2 percent (-):))

0/0
6.2.2011 21:08

komentator-1

Dost mi to přípomíná krásnou blodnýnu

v nadějném těle zoufalé schopnosti. "Pracovní" telefon bez podpory

synchronizace s Lotus Notes, bez hromady klientů do IS, bez navigace....

Ach jo, to by člověk plakal. Třeba to HTC pustí ven i s androidem, líbí se mi víc než Desire Z.

Taky se nemůžu zbavit pocit microsoftího PR článku...

0/0
6.2.2011 19:53

Host

Re: Dost mi to přípomíná krásnou blodnýnu

No Android Travelera taky nemá bůhví jak dlouho :-P

0/0
6.2.2011 20:29

roba21

Re: Dost mi to přípomíná krásnou blodnýnu

Lotus Notes se ještě používá? Asi ano, ale rozhodně bych to nenazval prioritou číslo 1 v pracovním telefonu. Zato bezproblémová komunikace s Exchange, to je klíčové pro mnohem větší počet potencionálních zákazníků

0/0
6.2.2011 21:52

bc23

Re: Dost mi to přípomíná krásnou blodnýnu

Exchange je dobrý pro někoho, kdo sedí jen na jednom místě u počítače a chce svá data dávat volně k dispozici... tomu se normální člověk snaží vyhnout...

0/0
7.2.2011 0:07

Host

Re: Dost mi to přípomíná krásnou blodnýnu

Synchronizase s exchangem je u ms cirej vysmech, zkuste pouzit vlastn certifikat a neplatit ten od ms....pak si popovidame otom jak to ma krasne ms jednoduche....Uvsech ostatnich platforem to takovej bordel nedela

0/0
7.2.2011 8:27

Host

Zase na nic

Myslím, že Microsoft zaspal a už to jen tak nedožene. Jsem jeden z těch co nedali dopustit na WM6. Původně jsem nechtěl android, protože spousty pracovních věcí neuměl, zatím co na adroid už vše co potřebuji dnes umí, WP7 neumí nic.  Proto jsem si  koupil telefon s androidem. Teť už bych neměnil, snad až bude plnohodnotný systém Windows 8 pro mobilní procesory budu uvažovat, že se vrátím k Microsoftu. Chci telefon používat jako počítač, bohužel trh na takové nemyslí, je nás málo.

0/0
6.2.2011 19:48

Host

Android

to umí taky

0/0
6.2.2011 18:31

Host

fotky

taky někomu nejdou otevřít zvětšené fotky: při kliknutí mě to přesměruje na rozcestník webů, s tím, že stránky s fotkami neexistují

0/0
6.2.2011 16:03

chessfan

Re: fotky

Jo přesně tak!

0/0
6.2.2011 16:20

Host

Re: fotky

jj, nejde to.

0/0
6.2.2011 17:47

Host

Re: fotky

asi není nač koukat, špatně odvedená práce :-)

0/0
6.2.2011 20:03

Odbor pro ochranu ústavy

Dobrá mašinka

R^

0/0
6.2.2011 15:03

kenx

HW pěkný

HW pěkný, škoda paměťové karty, ale tu nemám ani teď. Nechápu ale, proč si do PDA s klávesničkou dávat WP7. Sám uvažuji, že by tohle mohl být nástupce mého Diamonda, ovšem za předpokladu, že do toho bude ROMka s WM 6.5 nebo někdo WP7 vymazlí na úroveň univerzálního mobilního počítače, jakou teď mají právě WM 6.5 a kam se pomalu sune i Android. Ovládáním jsem si WP7 nepadl do oka, je to pro mě něco mezi Symbianem a MP3 přehrávačem. Neumím si představit ovládat takový systém klávesničkou.

0/0
6.2.2011 14:05

Host

řazení telefonního seznamu podle příjmení

V článku se píše, že na rozdíl od Androidu umožňují WM 7 řazení telefoního seznamu i podle příjmení. Nevím v jaké verzi to Android neumí, ale ve 2.2 to normálně funguje i podle příjmení.

0/0
6.2.2011 13:09

Host

Re: řazení telefonního seznamu podle příjmení

A jak? Teďka jsem se o to pokoušel a nastavil jsem to v Lidé. Ale když dám z Home Telefon, tak je mám podle jména a tam tohle nastavení není.

0/0
6.2.2011 17:46

Host

Re: řazení telefonního seznamu podle příjmení

v Lidé stisknout tlačítko Menu, vybrat Zobrazit a volbu Zobrazit název kontaktu nastavit na Příjmení jako první. Ale je to na HTC, možná to umí Sense nadstavba a ne holý Android, nevím. Musel by někdo napsat, jak to mají ostatní výrobci.

0/0
6.2.2011 20:27

Host

Re: řazení telefonního seznamu podle příjmení

ještě doplnění - teď na to koukám, že Lidé i Telefon vede ve finále na stejný seznam, takže pořád to je řazeno podle příjmení - i v Telefonu

0/0
6.2.2011 20:31

Host

Re: řazení telefonního seznamu podle příjmení

no já tedy nevím, zkoušel jsem to (Wildfire, Android 2.2, bez rootu) a tu možnost tam v menu Zobrazit nemám...

0/0
6.2.2011 21:08

bc23

Re: řazení telefonního seznamu podle příjmení

musím se přidat - různé telefony při synchronizaci dělaly tak dlouho bordel v řazení, že jsem celý seznam a bylo toho dost, jednou pro vždy předělal jen do příjmení a napsal tam rovnou i profesi a firmu, abych si usnadnil hledání. FUnguje mi to jak v androidu, tak ve WM a věřím, že takto to bude fungovat už všude.. :-)

0/0
7.2.2011 0:10

xysauron

Skvele WP7 ;-)

Pred pul rokem mi nekolik diskuteru tvrdilo, jaky je to omyl odsuzovat Windows Phone 7, jak se do te platformy da krasne programovat....Kde je poradna navigace?

Kde prohlizec jiny ne IE?Jasne hry to umi skvele.......Jako byvaly nadseny ouzivatel WM 6.5 a 6.1 vydim kam to dospelo. Kdyz mobil pres 10 000Kc nic poradneho neumi (vcetne SMS u Exchange serveru 2010) napise se:Pro pravověrné uživatele mobilních Windows působí sice na

první pohled nezvykle, možná málo pracovně, ale rychle přejdou do krve.Zdroj: http://palmare.idnes.cz/sedmicky-s-klavesnici-si-vas-ziskaji-recenze-htc-7-pro-p0h-/chytre-telefony.asp?c=A110128_174841_chytre-telefony_lhc

0/0
6.2.2011 12:28

Natramn

Re: Skvele WP7 ;-)

Nelze než souhlasit :-/

0/0
6.2.2011 12:35

mcsoap

Re: Skvele WP7 ;-)

Ale ono lze, z pohledu vyvojare je skvele, ze jeden kus kodu muzu z desktopove aplikace doslova zkopirovat a vlozit do aplikace mobilni. Microsoft take vypustil skvele SDK pro visual studio. Pro me jako programatora neni prvorade delat prohlizec, ktery tam je. Pokud se rozhodnete vydelavat na vlastnich aplikacich, malokdy nekdo prorazi s veci jako je prohlizec, nejvic leti male hry, nesmysly ve stylu cut the rope na iphone a ipad v cene oklo 0.99 USD. Jinak jsou to zakazkove aplikace a ty se na WP7 vyvijeji neuveritelne pohodlne oproti konkurenci (vlastni zkusenosti)

0/0
6.2.2011 14:58

HonyaDj

Re: Skvele WP7 ;-)

Nějak jsem nepochopil, co jste nám chtěl říct. Začnete mluvit o programování na WP7 a najednou začnete o prohlížeči a dostávání systému do krve. O ničem.

0/0
6.2.2011 17:01Najdete na iDNES.cz