Diskuze

Hádejte, kde je nejstarší česká BTS. V Praze ano, v centru ne

Bez základnové stanice bychom si z mobilu nezavolali. Jen málokdy má ale uživatel možnost se podívat, jak taková BTS vlastně vypadá. My jsme se došli podívat rovnou na nejstarší funkční českou BTS. A vy můžete s námi.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Host

20. 1. 2011 17:00
rozdil mezi indoor a nano bts

Zajímavý článek zvlašť pro člověka který v tomto prostředí deně pracuje. Jen bych chtěl podotknout, že zde byl špatně popsan indoor site (site = technologicka mistnost) a to v tom, že v základu se dělí stanice na právě zmiňovaný INDOOR, což je ve své podstatě technologie uložená v kontejneru a nebo v mistnosti uvnitř budovy a OUTDOOR, který je uložen na střeše, nebo hned poblíž stožáru či komínu. Asi největší rozdíl je že INDOOR je klimatizován z důvodu přehřátí jednotek radii a zdrojové části. Zatím co OUTDOOR je chlazen vnitřními ventilatory a to v zavislosti na venkovní teplotě. To co jste zde popsala jako INDOOR je ve skutečnosti NANOBTS, která je schopná zesílit signal v budovách ve kterých diky použitým komponentům při stavbě neprojde signal skrze zdi (kovové tělo i oplaštění budov... pokovená okna atp.)

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 17:05
Re: rozdil mezi indoor a nano bts

Ne, máte to špatně. To co popisujete vy je indoor/outdoor technologie (indoor = vyžaduje umístění v místnosti nebo klimatizovaném kontejneru, outdoor = rack bez klimatizace na dešti). V článku se popisuje indoor pokrytí (tzn. tradiční dospělá BTS která je rozvedena do antén uvnitř budovy). Vaše nanobts jsou ještě něco jiného, jde o integrované miniaturní řešení připojená do core sítě přes veřejný internet mimo standardní infrastrukturu (E1čky atd). V dnešní době se buduje obojí - tradiční indoory i nanobts.

0 0
možnosti

hlnocd01

20. 1. 2011 16:26
Tady se seslo odborniku

Takze nekolik pripominek

Vsesmerova (sektorova) radi zdaleka nejsou jen veci WIFI. Jedna se treba o DMS na MSV5 (DMS = radiova cast MSV5). Stejne tak vsesmerova radia jsou FWAcka, ktere u nas pouziva treba GTS. Alcoma jak nekdo pise nize, neni primarne paterni technologie ale pristupova. Vestinou se pouziva na LM aby se linka dostala do zakaznicke lokality. Nikde v CR nebezi STM4 Alcoma jak nekdo pise nize. Vetsinou se jedna o spoje ktere umi E1 porty + vetsinou 1x eth port.

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 20:37
Re: Tady se seslo odborniku

taky to nemáte úplně přesně:

1)všesměrová anténa není sektorová. Všesměrová vyzařujev úhlu 360° - typicky třeba TV vysílač, naproti tomu sektorová vykrývá pouze sektor, typicky je to 90 či 180°, dle technologie a typu antény. Příkladem sektorové antény je právě GSM či přístupová FWA technologie /point-to-multipoint/. A pak jsou zde ty Alcomy, což je typický příklad point-to-point spoje, který může být použit jak ke spojení od BS k zákazníkovi /nx E1, dnes již navíc třeba s 50Mb ethernetu/, nebo k páteřnímu propojení BS - dříve v ATM s kapacitou většinou STM1, dnes se již používají i ethernetové.

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 12:28
Pro slečnu redaktorku a pro NOKIA

http://www.youtube.com/watch?v=tPN1I-4I0kk

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 12:18
Balast

Co mají ty mikrovlné spoje společného z BTS? Antény vlastní BTS jsou vidět snad jen na jedné fotce.

0 0
možnosti

hlnocd01

20. 1. 2011 10:43
Opet naprosty blabol

90% fotek nema s BST nic spolecneho a mnoho unikatu ktere na Shiranu jsou se v clanku vubec nevyskytnou.

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 10:27
Fotky

Prosim - poslete na exkurzi priste nekoho kdo aspon vi o cem pise.

Krom toho ze na vetsine fotek jsou technologie s GSM naprosto nesouvisejici (resp jen tim ze maji taky antenu) tak nektere zajimave technicke unikaty - ktere jsou na Shiranu k videni - se u clanku objevit mohly. Treba jeden z prvnich Smitkostroju ktery stale uspesne rusi zapadni smer :-)

Jinak Shiran je predevsim barak kam vede dost vlaken a z nej se pak strili radia smerem z Prahy.

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 10:05
nesrozumitelné bláboly

Když už se autorka ohání zkratkami jako BTS, měla by tyto pojmy vysvětlit. Pak by tento její blábol měl možná aspoň nějaký smysl.

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 10:00
Vážená redakce,

prosím zvážit, zda by články o technice nemohl psát někdo, kdo alespoň umí rozebrat propisku. Toto je naprostý blábol, nic víc - na fotografiíích je ve většině případů všechno jiné, než GSM technologie O2. Na většině fotografií je totiž stožár s anténami point-to-point spojů GTS...

Na druhou stranu chápu, že slečna novinářka jednou za měsíc namísto CTRL+C a CTRL+V opustila kancelář, a je z toho tedy poněkud auf. Co ale nechápu, proč jí technik O2 tedy neukázal, co vlastně si má vyfotit.

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 9:51
je v praze

a není v centru.

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 8:23
Výkonný technik

Dělám u konkurence a teda takove techniky nemáme, aby zvladli za den najezdit 14 000 km a jeste k tomu udrzovat BTS :(( No skoda, hreba ho nase HR pretahne :-D

0 0
možnosti

Host

20. 1. 2011 8:53
Re: Výkonný technik

Jen dva lidi na svete to zvladnou... Chuck Norris a Radek Hulan :-)

0 0
možnosti