Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ekologové jásají. Mobily budou z kukuřice a dostanete je bez nabíječek

Telefony vyrobené bez závadných látek a z čistě přírodních materiálů, jednotné, nebo dokonce žádné nabíječky, menší a menší krabice, mobilní sítě poháněné obnovitelnými zdroji energie. Tak vypadá blízká budoucnost zvaná "zelené telekomunikace".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Yeti

Zelené kecy

Donedávna  pomalu ke každému novému mobilu musela nová nabíječka, a teď je chtějí "zefektivňovat"? Tyhle velké firmy chtějí zefektivňovat jenom svoje příjmy.

Použijí  bioplasty z kukuřice, ale výsledek bude jen, že to zabere zemědělskou půdu pro produkci potravin a podpoří šíření ještě agresivněji modifikovaných genů do přírody. Zpracování takového materiálu asi také nebude zcela bez chemikálií a potřeby energie. A nakonec spotřebitelé zjistí, že po dvou letech je na tom plastu patrná nějaká degradace a tak si s nadšením poběží koupit další "ekologický" mobil...

Takové  plky jsou dobré tak pro  zelené pomatence, co s radostí spolknou kdejakou nevýhodu, poplatek nebo daň  a přinese jim to dobrý pocit, že pomohli ŽP. Nedojde jim že smysl toho je pouze ten, aby si na tom někdo namastil kapsu.

0/0
5.4.2009 9:58

ladaxxt

třičtvrtě světa nemá co žrat..

a mobyly se budou vyrábět z kukuřice.. To skončí stejně jako ta řepka..

0/0
3.4.2009 16:43

dedko

To není nic nového. !

Když vezmete bramboru, zapíchnete do ni banánky ke sluchátkám  aspoň 4000 ohmů, dále do té brambory zapíchnete krystal, banánek od drátové antény aspoň 5 m dlouhé a banánek  s uzemněním, tak to hraje na středních vlnách ! Stará známá věc z doby kamenné radiotechniky.

0/0
3.4.2009 15:21

Pajoos

Aby to nedopadlo jako s řepkou

No, nevím, nevím, ale mám strach, aby to s tím pěstováním surovin na bioplasty nedopadlo jako s pěstováním řepky na biopaliva, kde všichni začali pěstovat řepku, vykašlali se na pěsrování surovin na jídlo a hle, najednou byl nedosatek obilí...apod. Takže ekologie ano, ale s rozmyslem. :-/:-)

0/0
3.4.2009 13:02

hj

Re: Aby to nedopadlo jako s řepkou

... a nakonec to utichlo, když se znistilo že se to nevyplatí a celé to byla ekoteroristická akce.

0/0
4.4.2009 19:15

Al

?

Nejak jsem nepochopil zakladni souvislosti v clanku. Co maji spolecneho treba zminovane sklenikove plyny s ekologicnosti?

0/0
3.4.2009 12:05

Alex

Re: ?

No, tak nějak... všechno?? ;-D

0/0
4.4.2009 13:25

Alex

ekologie

Za chvíli dostanu nový mobil v recyklovaném, papírovém sáčku a manuál bude jen na internetu :-)

Využívání bioplastů je úžasné, ale jen pokud není získávání bioplastů ekologicky náročnější, než výroba běžných plastů (které se stejně z velké části recyklují). Pak by to totiž ztrácelo smysl. Postavit továrnu, zaměstnat v ní tisíce lidí, nechat si tam kamiony dovážet suroviny a dalšími kamiony je vozit po spotřebitelích - to spolehlivě zničí jakýkoliv přínos bioplastů.

Lepším řešením je spíše reorganizace současné výroby a snaha o snižování spotřeby energie a produkce skleníkových plynů. Měli bychom řešit současné problémy, ne je "přebíjet" jinými.

0/0
3.4.2009 10:42

Glock bez -e

To je nějaká mýlka

Z článku vyplývá, že arbitrem hodnocení "ekologické" je Greenpeace a nějaký jeho žebříček. To ale není pravda, GP jen reaguje na kroky výrobců a snaží se vyvolat zdání, že ona je hybatelem změn. Bohužel stejně to tady prezentuje autor. Rv

0/0
3.4.2009 7:57

RomanL

Re: To je nějaká mýlka

Tak tak, standardizace čehokoliv určitě není zásluhou nějakých ekoteroristů.

0/0
3.4.2009 9:47

Alex

Re: To je nějaká mýlka

Greenpeace je banda exhibicionistických žebráků, kteří nikdy nejsou tam, kde nejsou kamery.

Nezaměřují se na situaci vzhledem k širším souvislostem. Některé "ekologické" aktivity současnou situaci vůbec nezlepší. Ale alespoň budeme umírat hlady v čistém prostředí ;-D

0/0
3.4.2009 10:37Najdete na iDNES.cz