Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Z Prahy mizí desítky telefonních budek ročně. Stává se z nich ohrožený druh

Telefonních automatů v metropoli stále ubývá. Ty, které zůstávají, toho umí mnohem víc než v minulosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zákazník telefonních budek

Inspirace ve světě

Nebudu se opakovat, protože to nemá cenu, napsal jsem to zde v jiné diskuzi týkající se rušení automatů. Ale napíšu sem to co stojí za to napsat. Podle mne O2 v této zemi dělá obrovskou chybu, má se inspirovat zkušenostmi ve světě. Já osobně jsem procestoval křížem krážem tento svět a třeba Severní Korea, Kuba, Vietnam nebo Bělorusko, tam opravdu umí náležitě využít telefonní automaty. Jednak jsou hovory velicé levné, stojí se u nich většinou 10 minutové fronty a některé organizace provozují i VTA kavárny tak jako u internetu tak samo je to i u veřejných telefonních automatů. Na Kubě si za 6 dolarů koupíte čipovou kartu a můžete volat do Evropy zejména Evropské unie za velmi příznivých podmínek. Karta stojí 6 dolarů a na jeden hovor ji protelefonujete za 10 minut. 

V Severní Koreji jsou instalovány telefonní budky do hotelů, kaváren, restaurací a zahraniční turisté nemají nouzi o volání do své vlasti. Například korejci milují telefonní budky a tak jako my češi mobilní telefony.

0/0
25.2.2009 16:38

Zákazník telefonních budek

Re: Inspirace ve světě

Taky nechápu, proč O2 v ČR nezavede VOIP volání z telefonních automatů ? Tuhle tu službu nabízí Běloruský  telekomunikační gigant, kde můžete volat do celého světa za 1 Euro.   Aby nedocházelo ke zneužívání, je tato možnost nabízena ve večerních hodinách a v noci.  Přes den platíte 3 Eura. 

Běžní Bělorusové pak zaplatí za volání po Minsku neuvěřitelných 0,10 Eurocentů za 10 minutový rozhovor.

Tyhle ty země co jsem uvedl jsou dobrou inspirací pro ČR a samotný kyslík O2.  Ve Vietnamu zas nabízejí v telefonních budkách zvláštní službu pro Vietnamce, co žijí v Evropě zejména v ČR. Služba stojí přibližně 0,20 Euro za každou započatou minutu. Podle Vietnamského operátora, jsou hovory uskutečňované přes VOIP a další náklady jsou propojovací poplatky zejména Roaming.

Tak to je vše. Myslím, že když to jde v cizině, proč by to nešlo i u nás. Zejména v Severní Koreji, jsou telefonní budky hojně využívány stejně jako u nás mobily a internet. A jsou šťastní a spokojení.  Kéž by to bylo i u nás.

0/0
25.2.2009 16:45

Zákazník telefonních budek

Re: Inspirace ve světě

Když jsem byl na návštěvě v Pchjongjangu což je hlavní metropole Severní Koreje, tak dle informací z bulletinu, který je vyvěšen na vládních internetových stránkách ministerstva spojů a každý si tyto informace ve světě může vyhledat stojí, že jenom v Pchjongjangu což je 1,5 x krát větší město než Praha je instalováno kolem 8 900 telefonních automatů. Bohužel všechny jsou mincovní a stát momentálně neumožňuje volání na čipovou kartu.  Zhruba 40 % instalovaných telefonních automatů umí příjímat evropskou měnu Euro, ty jsou však instalovány pouze v hotelích, restauracích, a běžní korejci nemohou z těchto automatů telefonovat. V 60 % zbývajících se platí wonama.

Telefonní automaty mají červenou barvu s vlaječkou Korejské lidově demokratické republiky, a byly vyrobeny v Číně. Rok výroby 1990 až 1999. 

Jen pro informaci. Vláda a stát nechali v roce 2001 všechny telefonní automaty přeinstalovat a inovovat, původní automaty s rotační číselníci byly nahrazeny s tlačítkovou tónovou volbou.

0/0
25.2.2009 16:53

Rickr

Telefonní karty

Tip pro autora - zkuste zpracovat historii karet. Svého času to byl opravdový boom - v letech 1993-1997 jsem sám na jejich prodeji udělal slušné peníze. Byla to doba předmobilová :-))

0/0
25.2.2009 9:30

DV

Nedivím se že mizej

Pokud nějaká nefunguje jako WC tak prostě nebere mince (pro jeden hovor si kartu kupovat nebudu). Když jsem konečně jeden našel a volal tak po určité době hovoru bez upozornění spolkl vše a konec.:-©

0/0
25.2.2009 4:51

JU

Re: Nedivím se že mizej

Ono také v minulosti neomezený hovor stál 25 hal. a dnes nejkratší možný stojí 15 Kč.;-€

0/0
25.2.2009 10:22

x

Re: Nedivím se že mizej

" také v minulosti neomezený hovor stál 25 hal"

Tak to bylo hodne davno (v roce 1989 to byla 1 Kc)a v te dobe byl taky plat 1600 hrubeho docela bezny a bylo to pouze mistni volani - tedy vetsinou jen v ramci jednoho mesta - dalkove(mezimestke) bylo naopak vdrahe.

0/0
25.2.2009 14:47Najdete na iDNES.cz