Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tryskomyš od Eurotelu provětrá nabídky internetového připojení

Rychlý internet je čím dál dosažitelnější. Jaké jsou v současnosti druhy připojení a kolik stojí? Vybrali jsme pro vás různé nabídky a shrnuli jsme co se v oblasti internetového připojení událo za posledního půl roku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel Jedlička

Připojení - Plzeň

Právě zkouším Internet Expres od ČTc a běží celkem bez problémů. Škoda toho datovýho limitu, čímž to úplně zvorali (jak jinak).

Takže nevíte někdo o nějakém výhodnějším připojení v PLZNI?? Kromě GPRS, stále drahého ADSL...:(

0/0
18.10.2004 13:27

Jiří Škorec

10 Mbps
Nevim, co tady je za připojení, ale je to rychlý 10 Mbps. Je to na kolejích Harcov v Liberci. A stojí to 120/měsíc, bez limitů.
0/0
1.10.2004 9:39

Tomáš Kletzander

A co NetBOX???
Má tarify podobné UPC i Karnevalu a zatím žádné datové omezení... Trošku jste na něj pozapomněli
0/0
30.9.2004 15:51

lll

Re: A co NetBOX???
Netbox je jenom v Brně, proto je to nebrňáky kničemu, v tomhle prehledu se lokalni zalezitosti neuvadeji.
0/0
1.10.2004 9:18

visa

Český telecom a připojrní na zkoušku
Vyzkoušel jsem připojení na zkoušku a víckrát nechci. Po dvou dnech od objednání mi přišel balíček. Vše jsem nainstaloval podle návodu,ale ono to nejelo. V kavárně na netu jsem projel asi 80.-, abych našel nějakou informaci o tom co dělám špatně. Znovu jsem to přeinstaloval, přeinstaloval XP, vyzkoušel připojení na přímo, zkusil jiný PC a furt nic. Po asi 40 pokusech dovolat se na placenou pomoc ČT jsem to vzdal - neustále obsazeno. Pak jsem 8 dní neustále telefonoval na 800184084. Tam mi neustále tvrdili jak mé žádosti přiřazují prioritu a vyjmečnou prioritu a jak mailujou vedoucí techniků a že se technici musí již brzy ozvat. Po osmi dnech jsem podsl u ČT stížnost. Za hodinu volal technik. Vyzkoušeli jsme spolu věci, která jsem už zkoušel 100x. Pak z něj vylezlo, že chyba musí být na trase a předal to dál. Další den volal místní technik s tím. že trasa je v pohodě a že problém je v modemu. Třetí technik přišel až ke mně domů. Zapojil se na svůj modem a šlo mu to. Poslal mě další den do vedlejšího města do telepointu na výměnu modemu. Po jeho odchodu jsem se , ale zkusil jen tak pro srandu připojit na svůj ,,špatnej,, modem. A ono se to rozběhlo. Odborný posudek technika ČT ,, náš technik tu trasu prošťouchl,,. Celou dobu mi na ČT tvrdili , že je to v pohodě a , že jakmile se to rozjede, tak mi tu dobu na zkoušku prodlouží. Najednou se ale ukázalo že to jde prodloužit jen o týden a víc je nepustí nastavený systém. Výsledek: Zničené nervy, Provolaných X hodin na techniky ( než Vás spojí v pohodě čekáte i 25 minut) a internet na zkoušku , který mám být na 14 dnů, mám na 9 dní.
0/0
28.9.2004 15:09

THIS_ONE

OBRANA PROTI ZAVEDENÍ OMEZENÍ NĚKTERÝCH SLUŽEB A ZAVEDENÍ RYCHLOSTNÍHO LIMITU U SLUŽBY EUROTEL DATA

DÁMY A PÁNOVÉ, NESPOKOJENÍ VLASTNÍCI PŘIPOJENÍ CDMA, NASTAL DEN D. POKUSÍM SE STRUČNĚ SHRNOUT K ČEMU DOŠLO A JAK BYCHOM NA TO MĚLI REAGOVAT:

Společnost Eurotel, oproti sdělením v reklamách, kterými uváděla na trh Eurotel Data Expres, a jejichž pomocí získala velké množství zákazníků na Tvrzení, že: "Hudbu, video i další formy multimediální zábavy budete stahovat velmi rychle." a "Naše nabídka uspokojí jak občasné uživatele, tak i ty nejnáročnější, kteří požadují vysokorychlostní a neomezené připojení." ve vší tichosti otestovala omezení tohoto "neomezenéhp připojení" a následně "přistoupila po vyhodnocení provozu za více než měsíc fungování služby Eurotel Data Expres k zavedení rychlostní limitu". (V uvozovkách cituji Eurotel.)

Za zmínku stojí, že tak učinila v době, kdy existuje nemalé množství zákazníků, kteří si stěžují na kvalitu modemů, dodávaných v rámci prodeje služby, což ovšem Eurotelu nezabránilo, aby místo řešení technických problémů učinil prodanou službu obtížně použitelnou pro nikoliv nepodstatnou část těch, kterým ji po halasné reklamě prodal.

(Za pikantní považuji skutečnost, že v době testovacího provozu onoho "omezení" popírali zaaměstnanci Eurotelu skutečnost, že k omezení došlo. Pro takovýto postup má český jazyk jen jedno slovo.)

Se zavedením omezení některých služeb (někteří P2P klienti výměnných sítí) byly omezeny i některé aplikace, využívající datového streamu (příjem internetovývh rádií a televizí - opět ve vší tichosti), objevily se i zmínky o omezení IP telefonie (že by vliv majoritního vlastníka Eurotelu?). Zajímavé je, že se současně na internetových serverech a fórech po počáteční vlně odporu začaly množit příspěvky, které vyjadřovaly souhlas se zavedením omezení, a to s následujícími základními argumenty:

- P2P sítě dramaticky snižují přenosovou rychlost "uvědomělé většině"

- pomocí P2P sítí se šíří ilegální software, takže vlastně díky Eurotelu dochází k omezení trestní činnosti.

První argument je částečně pravdivý - dovolím si odcitovat část jednoho příspěvku: "A zapřemýšlejte taky nad tím, že sám Eurotel po zkušebním omezení P2P přiznal, že toto opatření uvolnilo síť o 20%. O pouhých 20%. Takže pokud tomu dobře rozumím, ti "stahovači" využívali jen 20% kapacity sítě? To mi nepřipadá tak staršné číslo na to, aby je někdo musel omezovat. Vám ano?" Není pochyb o tom, že CDMA síť není vhodná pro využití P2P sítí a že k jistému zpomalení musí zákonitě docházet, to ale přece nikoho z těch, kteří si službu zakoupili na základě reklamních sdělení Eurotelu, nemusí zajímat. Nehledě k tomu, že se naskýtá otázka, zdali základním motivem pro omezení není pouhý ekonomický kalkul, protože za přenesený objem dat musí Eurotel platit.

Druhý argument je podstatně zrádnější, nabízí se myšlenka, že za ním stojí lobby producentských a distribučních společností audiovisuálních děl, ve vzácné shodě s providerem CDMA. Průměrný soudobý program se vejde na jedno CD, představuje tedy objem dat do cca 700 MB. Před omezením bylo možné (dle místních podmínek) stahovat několik Gb denně, tedy několikanásobně více, než např. instalační CD Microsoft Windows XP. Je otázkou, kolik programů si průměrný pirát stáhne, ale dá se usuzovat, že po několika dnech již nemá co. Naskýtá se tedy logická otázka, jaké soubory jsou většinově stahovány? Odpověď je prostá, audiovisuální díla. Oblíbeným bludem, šířeným v souvislosti s kopírováním a stahováním dat je, že všechna data patří "do jednoho pytle". Pravda, ve velkém množství zemí tomu tak je. Ale žijeme v České republice a tady platí jiné zákonné normy. U nás je zcala legální kopírovat, stahovat a používat audiovizuální díla, pokud tak činíme pro vlastní potřebu. Jednoduše řečeno, stahujeme-li si filmy a hudbu, nedopouštíme se ničeho nezákonného! Všichni si ovšem dovedeme představit, že je tato skutečnost trnem v oku společnostem, které takto legálně přicházejí o zisk. Proto tedy kampaň proti pirátům.

Po dvou dnech omezení lze konstatovat, že se jedná o dlouhodobý jev, že je omezován nespecifikovaný počet služeb s tím, že nikdy nebylo sděleno které služby a jak jsou omezovány. Není pochyb o tom, že je to jak v rozporu s původními přísliby Eurotelu, s jeho reklamní kampaní a tiskovými prohlášeními, kvalifikovatelnými jako veřejný příslib. Za nezanedbatelný lze považovat mravní aspekt celé záležitosti, který opravdu silně připomíná praktiky z dob dávno minulých.

Také stojí za úvahu, že to nemusí být (a pravděpodobně také nebude) poslední krok svého druhu, pokud se zákazníci nevzepřou.

Jsem přesvědčen o tom, že by se o celé záležitosti měla dozvědět co nejširší veřejnost, protože všichni potenciální zájemci o služby Eurotelu by měli vědět, že k jeho nabídkám je zapotřebí přistupovat se značnou opatrností.

Stále ještě doufám, že se jedná o politováníhodný omyl, který bude napraven, případně, který bude navíc s omluvou finančně kompenzován těm, kteří byli postiženi.

PROTOŽE JSME NYNÍ NA TAHU, NEZBÝVÁ, NEŽ SE ZAČÍT BRÁNIT. BEZ OBRANY JE JISTÉ, ŽE SE NIC NEZMĚNÍ A PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE ZE STRANY PROVIDERA BUDOU SE ZATÍŽENÍM SÍTĚ A ROSTOUCÍM DATOVÝM TOKEM PŘICHÁZET DALŠÍ RESTRIKCE, ZEJMÉNA KDYŽ ZJISTÍ, ŽE JE MŮŽE "BEZTRESTNĚ" PROVÁDĚT.

Dělejme tedy následující kroky:

Ti, kteří jsou opravdu přesvědčeni o tom, že pro ně CDMA již není a nebude vhodný způsob připojení, by měli vypovídat smlouvy na základě všeobecných podmínek Pokud bude chtít Eurotel uhradit cenu modemu a Váš modem vykazuje neustálé vady, snažte se o navrácení peněz z tohoto důvodu.

Pokud neuspějete, lze prodávat modem + připojení v inzerci, určitě bude poctivé, když uvedete, proč připojení prodáváte.

Ti ostatní (lze předpokládat, že se jedná o většinu), by se měli snažit problém medializovat a současně podávat stížnosti. Pokud budete jednat s orgány státní zprávy, prosím, přemožte se a použijte písemnou formu a standardní poštovní styk.

Kam by se měly dostat informace

0/0
20.9.2004 3:08

noname

sedmý modem konečně v pořádku

maká už 21 hodin!

Požádal jsem, aby mi ten sedmý v Eurotelu konečně otestovali předtím, než si ho odnesu na otestování domů. Divím se, že to po opakovaných výměnách nedělají automaticky. (možná se mě už chtěli zbavit, tak mi dali svůj modem, nabídli mi totiž odstoupení od smlouvy, ale já trval na tom, že to do plné desítky výměn klině vydržím....)

0/0
17.9.2004 18:01

noname

modemy Eurotelu padají a padají a padají. Už mám sedmý modem!

tento měsíc jsem koupil modem a službu Data Express. Všechny modemy padaly a neustále měním modemy. Napsal jsem stížnost s dotazem, zda je ET schopen dodat nějaký funkční exemplář a jak hodlají situaci řešit. Dostal odpověď vskutku vyčermávající odpověď: " Obdobně jako jakýkoli jiný technický výrobek má i Gtran GPC - 6420 modem samotný určitou poruchovost. Nicméně, naše dosavadní zkušenosti vycházející z aktivace  terminálů pro Eurotel Data Expres zakoupených našimi zákazníky od spuštění této služby, nepotvrzují výrazně odlišnou poruchovost ve srovnání s nově zaváděnými GSM telefony. Poruchovost modemů řešíme průběžně také s výrobcem Gtran GPC - 6420 terminálu, který intenzivně pracuje na řešení.
Proto očekáváme, že četnost problémů s modemem bude do budoucna klesat."

Takže mám asi počkat, až začne klesat:

0/0
16.9.2004 22:55

Henry 666

LAN pripojeni

Jsem ze Slaneho a u nas je pripojeni k internetu pres LAN nasledujici... Existuji zde dve site, komercni provozovana firmou GOLEM (www.slansko.net) a sit puvodne pouze mezi prateli a nyni jiz taky komercni SLANY-FREE(http://paradise.slanyfree.net/).

Zakladni pripojeni GOLEM sdilena 100kb/s (agregace 1:3) je 450,- Kc/mesic. Realne mi to bezi rychleji nez 16kB/s (pres 128 kb/s ) prakticky stale ci vice. SLANY-FREE  nevyuzivam, ale ze ziskanych informaci - pripojeni sdilena (agregace 1:3) max. 100kb/s stoji 350,- Kc/mesic. Pripojeni pres GOLEM mam ale myslim vyhodnejsi, za celou dobu jsem mel jedine preruseni, kdyz mi bourka znicila sitovku a musel jsem koupit novou... Konkurencni sit ma pry sem tam problemy, ale posledni dobou se to pry lepsi... GOLEM funguje na vylozene komercnim zaklade, SLANY FREE zacalo na bazi nadsencu a zda se mi, ze v tomto duchu pokracuje...

Proc jsem se ale o pripojeni rozepsal... Nekomu muze takoveto pripojeni vyhovovat, jsem zavazany platit nikoliv tisic korun mesicne, ale necelou polovinu, pripojeny jsem on-line neomezene a pokud nestahavam denne filmy, tak i rychlost postacuje (Realne se muzu divat na www.nova.cz na zpravy:-)... Mozna by se stalo zamyslet nad clankem o techto pripojenich - nazval bych je regionalnich a castecne se je pokusit porovnat... Ona totiz ta trocha konkurence a srovnani mezi poskytovateli internetu zejmena spotrebitelum vubec neskodi (puvodne jsem mel za 450Kc/mesic 64kb/s:-)))

0/0
18.8.2004 23:42

Goodman

LAN
Jediná volba co naše vesnice nabízí je připojení pomocí Dial-up (pevná linka) nebo LAN (512kb/s za 600,-/měsíc zalezi kolik se pripoji lidi ale slape to rychle!!) - LAN - tento rok se rozmohlo skoro vsude spousta kamosu co nemeli jinou volbu, jsou takhle pripojeni na spouste mist ČR - stačí si zjistit ve větším městě kde žijete, která firma to nabízí a oni už se o vše postarají - bydlím v totální pr*eli kde nechytáme ani ČT2 a Primu (až na UPC volně ne) což už hovoří o všem !!!
0/0
16.8.2004 9:45

hugo

CDMA Realny zkusenosti!!!
Neni to zas tak ruzovy s CDMA.. My co to uz nejaky den vlastnime vime svoje! Viz forum na http://www.cdma.cz Hugo
0/0
12.8.2004 13:49

Honys

ADSL a bezdrát
Hodně se tady píše o ADSL, ale všichni operátoři, kteří tyto služby nabízejí je jen velkoobchodně překupují od ČTc. Bluetone od Českých radikomunikací nabízí vlastní DSL i s možností převodu kmenové linky a to bez měsíčních paušálů za hlasové služby. Jejich DSL služby pro firmy s agregací 1:5 nebo bez agregace, to je asi bomba na trhu. Poměrně dobré pokrytí má i služba Angel a pár míst mají i na 2,4 GHz sítích, kde nyní i snížili ceny. Ceny jsou samozřejmě vyšší - díky použitým technologiím, služby jsou nastaveny spíš pro náročnější domácnosti a firmy, ale alespoň nějaká možnost jak si zachovat pevné linky a nebýt u ČTc. Sám mám základního Angela 512/125 1:20 + 1HTS z Cukráku a šlape to zatím super. 
0/0
11.8.2004 19:54

Poraďte
Poraďte mi někdo prosím kde sehnat poskytovatele WIFI v Roztokách u Prahy. Predem diky
0/0
11.8.2004 9:35

Re: Poraďte

nepomuze vam www.wi-fizone.org?...

0/0
14.8.2004 13:15

velvet

CDMA je ok

Az na ten ovladac.

 Ale to uz jaksi ocekavam s kazdou novou veci. Ani na notebooku ani na desktopu to neni bez problemu a to mam vsechny site zakazany. Mam ale pripojeno spoustu mLan periferii pres firewire tak ted si testuju co driv zapnout a vypnout aby to vse bylo ok.  Prave ted na speedometru widenetu 739.5 kbps! to se mi ani nechce verit :-)

0/0
9.8.2004 19:16

Petek

spatne udaje v tabulce za aDSL

nez sem napise autor clanku text mel by si overit informace.

napr. Nextra za linku 512/128 s 3GB limitem je cena 950 Kc s DPH

mobil.cz portal k hovnu presranej reklamou.

 

0/0
8.8.2004 19:46

ARow

Re: spatne udaje v tabulce za aDSL
jo jo tady meli u clanku ohledne internetu vzdycky chyby pri srovnanich adsl....
0/0
8.9.2004 21:56

Včelka

Wi-fi
je zřejmě naše jediná záchrana. My máme taky lokálního providera za 350 Kč měsíčně, neomezený objem, rychlost v průměru 250 kb/s.  Jak čtu diskusi, už to funguje na spoustě menších míst. Prostě jsme už zase u českého "udělej si sám", ale zaplaťpánbu za ty nadšence. V článku to zřetelně chybí.
0/0
7.8.2004 21:11

Alex

Re: Wi-fi
Konečně. Šíření netu pomocí wi-fi tady fakt chybí. Už jenom proto, že se lze připojit vlastními silami - v duchu freenet.cz. Já mám AP na střeše a mám v průměru 800kb/s zadarmo. Sice jenom proto, že jsem na dobrým místě a místní provider využil mou střechu, jinak je ovšem cena v řádech stovek korun.
0/0
10.8.2004 21:47

Re: Wi-fi

Musim rict, ze wi-fi fandim taky.....ale to pokryti........

Mne naproti pres ulici (max 50m vzdusnou carou) v obchode Eurotelu, kde je i hotspot, rekli ze dosah je pouze v prodejne........no a tim pro mne sen o idealnim pripojeni skoncil .......to abych tam potaji natah drat s antenou, protoze abych chodil do prodejny surfovat na net, to fakt ne............

Nechce nekdo u mne realizovat access-point?

0/0
13.8.2004 20:56

jagič

Re: Wi-fi
zkus anténu směrovat Yagi přímo na prodejnu-min.13 dB)
0/0
4.10.2004 15:16

Bery

což můžu dělat

U nás v Bavorově můžeme mít jen GPRS nebo vytáčený. Od spuštění GPRS  T-mobilu požíváme hlavně na spojení s bankou a e-maily, což do dneška stačilo kdy zástupci banky řekli, že pripojeni je pomale a ze se musim pripojovat jinak. CDMA neni pokryti takze zase telecom - což mužu dělat

0/0
7.8.2004 17:12

lll

Re: což můžu dělat
Jó, kdyby byl Bavorov co jsou Vodňany...
0/0
1.10.2004 9:22

mrozik

Mikrovlnné připojení
Není to sice ve všech lokalitách, ale mě se jeví jako cenově nejvýhodnější a kvalitativně nejlepší bezdrátové připojení v pásmu 2,4 GHz, které poskytují lokální operátoři. Samozřejmě, cena i kvalita je dána jednotlivým operátorem, jde o to, že obvyklý paušální polatek je různý, ale výhodné je připojení na síti v panelových, nebo v činžovních domech, kde jsou velmi výhodné poplatky. Je ovšem nutné si zjistit, jakou agregaci např. na 128 kb/s Vám operátor nabídne a jestli se na Vaší síti neobjeví bezohledný stahovač, který Vám podstatně sníží rychlost připojení. Nevýhodou může být určitá menší stabilita sítě a je vhodné si zjistit servisní dobu operátora. Ale i přes tyto problémy se mikrovlna jeví v dané lokalitě u solidní firmy velmi výhodná.
0/0
7.8.2004 13:28

fofo

Re: Mikrovlnné připojení
bezohledny stahovac ???   kecy...   jestli mas net na cteni stranek, staci ti bohate modem
0/0
8.9.2004 23:22

Destroyer7

Další zavádějící informace
Ve všech článcích je tendenčně zamlčován podstatný cenový rozdíl mezi nabídkou Eurotelu a T-Mobilu. U T-Mobilu je cena VŽDY vyšší o hlasový tarif, zatímco u Eurotelu ne. Což zásadně mění cenový poměr mezi oběma nabídkami, neboť nabídka Eurotelu pak vychází o více jak 200,-Kč dražší. T-Mobile tedy není za 8 stovek, ale za 11. Dost zásadní rozdíl.
0/0
6.8.2004 23:35

Destroyer7

Re: Další zavádějící informace
Měl jsem na mysli data přes GPRS
0/0
6.8.2004 23:39

.:skip:.

Re: Další zavádějící informace
no já platim za t-mobile data nonstop 820 vč dph
0/0
7.9.2004 9:59

jm185

CDMA
mámto doma od středy a je to bomba/spokojenost
0/0
6.8.2004 22:48

hnědka

Re: CDMA
souhlasim
0/0
6.8.2004 23:10

XXXXX

Eurotel to fakt síla
Dnešní den, jsem si byl koupit nový packet Eurotel data expres, ale kdybych tušil co mě čeká tak jsem se na to vysral. V odpoledních hodinách jsem zajel do prodejny eurotel Hostivařské náměstí, kde mě obsloužila slečna, která byla přijemná a úsměvná, byl jsem velice spokojen. Vše probíhalo hladce, tak jak má dle mého. Přece jenom jsem zákazníkem Eurotelu asi 10 nebo 12 rok, ale to je asi dneska každýmu u prdele. Přijel jsem domů a instaloval a instaloval, po dvou hodinách se mi začal sám od sebe restartovat comp, volám INFO linku, nahrajte si aktuální verzi ovladačů, udělal jsem. Instaluji dále, modem sám od sebe vypadává, pořád pípá nebo se samovolně vypíná. Volám INFO linku, tento hovor trval asi 25 minut, spojila se s technikama. Zkouším dál a volám opět INFO linku, vyprávím co se mi to děje a kde jsem modem zakoupil atd, bylo mi sděleno, že můžu zajet do Eurotelu v Hypernově Čestlice, že mi to na místě vyměněj. Mám to pár kilometrů a jedu, jsem tam přesně v 20,00 ta mi slečna sděluje, že dneska už to ASI nestihne. Čekám a Čekám je 20,45 volá jí asi šéf, a říká mi, že to musím reklamovat tam kde jsem to koupil, i když se jedná o stejnou firmu, volám INFO linku, kde mi sleční říká, že opravdu musím jet tam kde jsem to koupil, a já jí říkám, že mi na INFO lince řekli, že mi to vyměněj zde. Ne opravdu nevyměnili, je 21,00 a jsem na Eurotel pěkně nasranej a budu si stěžovat dál. Tímto jsem Vám chtěl říct, že Eurotel Čestlice je opravdu hnus, když hodinu před zavíračkou, už vám říkají, že nebude čas. Tak jsem opravdu zklamán a tuto zprávu budu posílat všude kam jen budu moci. Nebudu se zde jmenovat, protože na zákaznický lince , mají můj hovor i s číslem určitě nahrán, tak ať zavolaj a omluvěj se. Zítra ráno jedu do Eurotelu Hostivař, tak doufám, že tam bude slečna, která mě dnes obsluhovala.
0/0
6.8.2004 22:40

Tomas

Wi-fi 128 kbps
ja mam wi-fi . Je to taky takova sit na vsi - jede v tom 5 lidi. Vetšinou stahuju tak 15 kb/s Nic moc ale denně se dá 500 MB stáhnout. Neomezenej přenos dat, a je to za 500 měsíčně!
0/0
6.8.2004 16:06

Re: Wi-fi 128 kbps

Já jsem na tom úplně stejně, a vyhovuje mi to.

www.poda.cz a www.homelink.cz

 

 

0/0
6.8.2004 22:22

Pepan

Re: Wi-fi 128 kbps
Při rychlosti 15kb/s se dá stáhnout za den 500MB, pokud ten den trvá 80 hodin. Taková planeta není v naší sluneční soustavě. ET, jsi odhalen ;-) Odkud jsi?
0/0
7.8.2004 10:59

Alda

Re: Wi-fi 128 kbps
Jestli stahuješ rychlostí 15 kb/s jak píšeš, tak to není ani na pořádný prohlížení netu. Mám internet expres od Eurotelu a připojuji se kolem 530 kb/s a stahuji rychlostí kolem 70 KB/s tomu už říkám připojení.
0/0
7.8.2004 14:03

Re: Wi-fi 128 kbps
Autor asi myslel 15kB/s .... ze?
0/0
10.8.2004 11:20

toncek

Re: Wi-fi 128 kbps
taky to tak máme.s tím rozdílem ze je nás 9 a platíme 250.pokud na síti nikdo není upload delá pres 20kb/s
0/0
16.10.2004 10:26

toncek

Re: Wi-fi 128 kbps
i download
0/0
16.10.2004 10:27

michal

UPC jede na parnim valci
pořídil jsem si internet po kabelu pred dvema mesici, hned jak to slo... u zlutych andelu jsem platival zbytecne tri sta z mista za mesic a prumerne dalsich pet set za pripojeni - a to jsem se samozrejme hlidal a sakroval nejen pri stahovani, ale dokonce i pri otevirani nekterych stranek. UPC, po nastaveni pocitace a chvilkovych problemech s firewallem, funguje temer neuveritelne, cena je o par set vyssi - za tu pohodu to pro me stoji. Zlutou pevnou linku jsem pozastavil, ale i za  to chce nas andilek mesicne penize  (mimochodem je zvlastni, ze Eurotel ma tutez sluzbu zdarma), takze asi poputuje do pekel...     
0/0
6.8.2004 15:16

BeCi

Bluetone Angel
A co radiokomunikace a jejich skvělej bezdrátovej DSL Angel?
0/0
6.8.2004 14:41

efex

Re: Bluetone Angel
Souhlas. Rychlost i kvalita super. Ve vyctu rozhodne chybi. Diky Angelu jsem se po letech konecne zbavil ČTc!  Moje dusicka konecne dosla stesti!
0/0
6.8.2004 21:44

fersa

Re: Bluetone Angel
To  jsi asi ještě nazačal pořádně surfovat, pak teprve poznáš co to je FPU v podání CRA.
0/0
8.8.2004 16:45

Leon Wolfhide

GPRS
Používám připojení GPRS a jsem spokojen. Využívám mobilitu a na běžné stahování to stačí. Jen ta cena by mohla být poloviční.
0/0
6.8.2004 14:24

nick

Nesprávné informace!!!
Tabulka s prehledem ADSL cen obsahuje chybné údaje!!!
0/0
6.8.2004 14:02

Destroyer7

Re: Nesprávné informace!!!
Stejně jako vědomě lžou u GPRS
0/0
6.8.2004 23:46

tom

vysoke mesicni poplatky
prilis vysoke mesicni naklady. v evrope jse nabizi ADSL pripojeni za kolem 20 eur.
0/0
6.8.2004 13:50

Petr

Re: vysoke mesicni poplatky
Francie, kde na ten net nejsou az tak moc vysazeni- Pariz 12E mesicne ADSL 1024kb/s, sdileni 1:50 je sice hodne, ale za cenu, ktera odpovida prijmu za 35min prace to uz jde ne?
0/0
6.8.2004 23:51

amper

Ad www.kabel1.cz

Fandim vam, at vam to vydrzi. Nicmene mi to nejak nesedi. Na jejich strankach se docitam, ze maji pripojeno pres 1200 domacnosti a maji konektovitu 20 mbps (od firmy, ktera ma jen naznak inetove prezentace

I kdyby kazda domacnost byla jen na nejnizsim tarifu (64 kbps), tak nasobeno 1200 to vychazi na necelych 77mbit. Na jejich strankach jsem se docetl, ze rychlosti jsou plne garantovane. I kdyby se na vecer pripojilo a zacala stahovat 1/3 domacnosti, tezko by dosahli "garantovane" rychlosti 64kbps. Ledazeby 1200 domacnosti bylo v siti, ale pristup na inet by si zaplatila tak max. pulka z nich, nebo udaje na strance nejsou aktualni.

Ale jinak jim fakt fandim!

 

amper

 

0/0
6.8.2004 13:36

Mirek

TRINITY
Mám připojení 1024kb/s bez omezení, 500kč měsíčně. Naprostá spokojenost!!
0/0
6.8.2004 12:39

lumik03

Re: TRINITY
Od koho? Informuj, prosim. Diky!
0/0
6.8.2004 12:50Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.