Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

CDMA modem - vyzkoušeli jsme za vás

První informace ze značkových prodejen ukazují, že modemy CDMA se prodávají neočekávanou rychlostí. Jeden modem GPC - 6420 jsme vyzkoušeli za vás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

23patis

Hromadna zaloby na Eurotel ve veci Gtran
Myslim ze lidi kteri byli podvedeni je velice mnoho a jiste jste kvuli tomu prisli ne jenom o moralni ujmu,ale to neustale chozeni do obchodu s nefungujicim modem vas jiste pripravilo i o spoustu penez a casu...
Proto nase zdruzeni nespokojenych zakazniku podava hromadnou zalobu a pokud jse vraceli svuj modem Gtran vice nez jednou a chcete se  pridat,prosim napiste mail...Diky...
Urban jan
0/0
29.12.2004 20:38

Roman Hudec

STOD - Signál
Chtěl bych jen upřesnit, že ačkoliv Eurotel přiznává, že ve Stodě signál není, (údajně končí mezi Chotěšovem a Stodem) mám nainstalováno u několika zákazníků CDMA a bez problémů. Například Stod signál naplno, samozřejmě tedy ne s dodávanou antenou, jinak z vlastní zkušenosti Chotěšov, Stod, Dobřany, Chlumčany, Hradec u Stoda bez problémů se signálem.
0/0
15.10.2004 23:49

THIS_ONE

OBRANA PROTI ZAVEDENÍ TZV. OMEZENÍ NĚKTERÝCH SLUŽEB (FUP) A ZAVEDENÍ RYCHLOSTNÍHO LIMITU U SLUŽBY EU

DÁMY A PÁNOVÉ, NESPOKOJENÍ VLASTNÍCI PŘIPOJENÍ CDMA, NASTAL DEN D. POKUSÍM SE STRUČNĚ SHRNOUT K ČEMU DOŠLO A JAK BYCHOM NA TO MĚLI REAGOVAT:

Společnost Eurotel, ve svých reklamních sděleních, kterými uváděla na trh službu Eurotel Data Expres tvrdila že: "Hudbu, video i další formy multimediální zábavy budete stahovat velmi rychle." a že:"Naše nabídka uspokojí jak občasné uživatele, tak i ty nejnáročnější, kteří požadují vysokorychlostní a neomezené připojení." Potom vší tichosti otestovala omezení tohoto "neomezeného připojení" a následně "přistoupila po vyhodnocení provozu za více než měsíc fungování služby Eurotel Data Expres k zavedení rychlostní limitu". (V uvozovkách cituji Eurotel.) Původní proklamace nalákaly velké množství zákazníků...

Za zmínku stojí, že k omezení došlo v době, kdy existuje nemalé množství zákazníků, kteří si stěžují na kvalitu modemů, dodávaných v rámci prodeje služby. To ovšem Eurotelu nezabrání, aby místo řešení technických problémů učinil prodanou službu obtížně použitelnou pro nikoliv nepodstatnou část těch, kterým ji po halasné reklamě prodal.

(Za pikantní považuji skutečnost, že v době testovacího provozu onoho "omezení" popírali zaaměstnanci Eurotelu fakt, že k omezení došlo. Pro takovýto postup má český jazyk jen jedno slovo.)

Se zavedením omezení některých služeb (někteří P2P klienti výměnných sítí) byly omezeny i některé aplikace, využívající datového streamu (příjem internetovývh rádií a televizí - opět ve vší tichosti), objevily se i zmínky o omezení IP telefonie (že by vliv majoritního vlastníka Eurotelu?). Zajímavé je, že se současně na internetových serverech a fórech po počáteční vlně odporu začaly množit příspěvky, které vyjadřovaly souhlas se zavedením omezení, a to s následujícími základními argumenty:

- P2P sítě dramaticky snižují přenosovou rychlost "uvědomělé většině"

- pomocí P2P sítí se šíří ilegální software, takže vlastně díky Eurotelu dochází k omezení trestní činnosti.

První argument je částečně pravdivý - dovolím si odcitovat část jednoho příspěvku: "A zapřemýšlejte taky nad tím, že sám Eurotel po zkušebním omezení P2P přiznal, že toto opatření uvolnilo síť o 20%. O pouhých 20%. Takže pokud tomu dobře rozumím, ti "stahovači" využívali jen 20% kapacity sítě? To mi nepřipadá tak staršné číslo na to, aby je někdo musel omezovat. Vám ano?" Není pochyb o tom, že CDMA síť není vhodná pro využití P2P sítí a že k jistému zpomalení musí zákonitě docházet, to ale přece nikoho z těch, kteří si službu zakoupili na základě reklamních sdělení Eurotelu, nemusí zajímat. Nehledě k tomu, že se naskýtá otázka, zdali základním motivem pro omezení není pouhý ekonomický kalkul, protože za přenesený objem dat musí Eurotel platit.

Druhý argument je podstatně zrádnější, nabízí se myšlenka, že za ním stojí lobby producentských a distribučních společností audiovisuálních děl, ve vzácné shodě s providerem CDMA. Průměrný soudobý program se vejde na jedno CD, představuje tedy objem dat do cca 700 MB. Před omezením bylo možné (dle místních podmínek) stahovat několik Gb denně, tedy několikanásobně více, než např. instalační CD Microsoft Windows XP. Je otázkou, kolik programů si průměrný pirát stáhne, ale dá se usuzovat, že po několika dnech již nemá co. Naskýtá se tedy logická otázka, jaké soubory jsou většinově stahovány? Odpověď je prostá, audiovisuální díla. Oblíbeným bludem, šířeným v souvislosti s kopírováním a stahováním dat je, že všechna data patří "do jednoho pytle". Pravda, ve velkém množství zemí tomu tak je. Ale žijeme v České republice a tady platí jiné zákonné normy. U nás je zcala legální kopírovat, stahovat a používat audiovizuální díla, pokud tak činíme pro vlastní potřebu. Jednoduše řečeno, stahujeme-li si filmy a hudbu, nedopouštíme se ničeho nezákonného! Všichni si ovšem dovedeme představit, že je tato skutečnost trnem v oku společnostem, které takto legálně přicházejí o zisk. Proto tedy kampaň proti pirátům.

Po dvou dnech omezení lze konstatovat, že se jedná o dlouhodobý jev, že je omezován nespecifikovaný počet služeb s tím, že nikdy nebylo sděleno které služby a jak jsou omezovány. Není pochyb o tom, že je to jak v rozporu s původními přísliby Eurotelu, s jeho reklamní kampaní a tiskovými prohlášeními, kvalifikovatelnými jako veřejný příslib. Za nezanedbatelný lze považovat mravní aspekt celé záležitosti, který opravdu silně připomíná praktiky z dob dávno minulých.

Také stojí za úvahu, že to nemusí být (a pravděpodobně také nebude) poslední krok svého druhu, pokud se zákazníci nevzepřou.

Jsem přesvědčen o tom, že by se o celé záležitosti měla dozvědět co nejširší veřejnost, protože všichni potenciální zájemci o služby Eurotelu by měli vědět, že k jeho nabídkám je zapotřebí přistupovat se značnou opatrností.

Stále ještě doufám, že se jedná o politováníhodný omyl, který bude napraven, případně, který bude navíc s omluvou finančně kompenzován těm, kteří byli postiženi.

PROTOŽE JSME NYNÍ NA TAHU, NEZBÝVÁ, NEŽ SE ZAČÍT BRÁNIT. BEZ OBRANY JE JISTÉ, ŽE SE NIC NEZMĚNÍ A PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE ZE STRANY PROVIDERA BUDOU SE ZATÍŽENÍM SÍTĚ A ROSTOUCÍM DATOVÝM TOKEM PŘICHÁZET DALŠÍ RESTRIKCE, ZEJMÉNA KDYŽ ZJISTÍ, ŽE JE MŮŽE "BEZTRESTNĚ" PROVÁDĚT.

Dělejme tedy následující kroky:

Ti, kteří jsou opravdu přesvědčeni o tom, že pro ně CDMA již není a nebude vhodný způsob připojení, by měli vypovídat smlouvy na základě všeobecných podmínek Pokud bude chtít Eurotel uhradit cenu modemu a Váš modem vykazuje neustálé vady, snažte se o navrácení peněz z tohoto důvodu.

Pokud neuspějete, lze prodávat modem + připojení v inzerci, určitě bude poctivé, když uvedete, proč připojení prodáváte.

Ti ostatní (lze předpokládat, že se jedná o většinu), by se měli snažit problém medializovat a současně podávat stížnosti. Pokud budete jednat s orgány státní zprávy, prosím, přemožte se a použijte písemnou formu a standardní poštovní styk.

Kam by se měly dostat

0/0
20.9.2004 4:40

noname

mám už sedmý modem
Tak já už mám sedmý modem od zakoupení!
0/0
16.9.2004 22:44

arnost

VYPINANI
Vrazte tam baterku za chodu modemu.Já mám 3 modem.Jel max 5hodin 10minut.Podle rady týpka na www.cdma.cz jsem tam baterii strčil při připojení a už fachčím 13hodin 18minut
0/0
5.9.2004 7:59

pikec

i tady řeší CDMA

http://cdma.shadowork.net/

Jinak mě asobně to přes den padá tak po 30-60min ale večer tak až po 3hod.No padá modem se prostě sám vypne.Když je tam baterka tak je to pravidlo.Ale bez ní to celkem ujde.Ale má to bejt nonstop!!!!!!!Na výměnu se chystám,ale nechci čekat 30 dní tak to oddaluji.

0/0
4.9.2004 22:21

JirkaH

Výměna CDMA modemu ...nekonečný příběh....

Já jsem si byl včera taky pro čtvrtý modem. První dva padaly zcela náhodně, třetí se první tři dny tvářil úplně v pohodě ale čtvrtý den jsem se sice připojil.. měl jsem plný počet dílkú, ale nikam - na web jsem se nedostal. Pani na Hot-line mi řekla, že mi tam asi někdo  žere signál a že budu potřebovat směrovou anténu. Neváhal jsem a půjčil si od kamaráda jiný modem.... a ono to bylo se stejně umístěnou anténou i na stejné note sčótce v pohodě...tak jsem zamířil do do E telu s tím že mi to vymění... chtěli modem nejdřív otestovat a tak jsem ho tam nechal.... Odpoledne jsem zjištoval jestli si tedy můžu přijet pro nový modem ... technik mi řekl , že to u nich běží v pohodě...a jestli to chci víc otestovat, tak to musí poslat do servisu(jinak mi vrátí puvodní) .....už jsem se s tím smířil ... druhý den mi ale technik zavolal, že přecejenom modem vymění....

Tak snad napočtvrtý to snad už vyjde.....

Na nový krabici s modemem - co mi přinesl technik - jsem si všiml že je tam nálepka že to bylo testovaný.... že by se to před prodejem u nás už teslovalo ?!?!?

 

0/0
3.9.2004 12:15

Jirka

Už mám třetí modem od pondělí
První informace ze značkových prodejen ukazují, že modemy CDMA se vracejí neočekávanou rychlostí.
0/0
2.9.2004 19:42

Jirka

Už mám třetí modem od pondělí
Už mám třetí modem od pondělí a i ten se samovolně vypíná. Naposledy šel 2,5 hodiny, pak jen půl hodiny. Nevěřím statistikám eurotelu, že poruchovost je "jen" 12%. Budu testovat už čtvrtý modem. Řada lidí nejspíš ani netuší, že tuto závadu na modemu mají. Nehodlám dopustit, abych přišel o lhůtu 7 dnů na výměnu. Nechci se dočkat toho, že místo výměny dojde k odeslání do "opravy", na níž má eurotel 30 dnů. Co ale chtějí opravovat, to opravdu nevím, protože nikdo netuší, kde je chyba - co opravit.
0/0
2.9.2004 19:41

Jirka

Dnes mi v Eurotelu prozradili, že úvodní várka modemů byla celá špatná a kazovost je asi 13%. Včera jsem modem koupil, dnes ho vyměnili a zítra tam jdu zas zkusit třetí modem. Možná trhnu rekord, protože prý zatím nejhůř na tom byl  jedinec, který to tam měnil čtyřikrát. Se divím, že se Eurotel vůbec nestydí prodávat něco, o čem ví, že je to vadné. Místo toho, aby to otestovali, tak jim to testují nasraní zákazníci.
0/0
31.8.2004 20:21

erin

vědomosti
Ahoj všichni internetoví nadšenci. Jak jsem si tady pročítala všechny vaše příspěvky a názory na CDMA, fascinují mě vaše vědomosti. Já jsem pracovnicí ET a tudíž bych o tom měla vědět hodně.Bohužel  tomu tak není a proto mi velice vaše názory a příspěvky pomohly ke zdolávání odpovědí ohledně CDMA. Děkuji a mějte se fajnově
0/0
22.8.2004 22:52

Savio

mapka pokrytí nadsazená - naopak!
Právě naopak, jsem z vesničky 10km od Tábora, kde má být slabší signál, když jsem si modem půjčil, nejdříve mi to neukázalo vůbec nic = není signál. Nakonec jsem se odhodlal vylézt i na kostelní věž a zcela nahoře jsem signál chytil. Nyní mám externí anténu na půdním okénku a plný signál. Četl jsem v diskuzi na zive.cz, že někdo chytil signál i tam, kde vůbec být neměl - pracuje mu to i na jedinou čárku. Pokud patříte k těm, co nemají žádnou alternativu rychlejšího internetu, nedejte se odradit nikým a ničím a hledejte, dokud signál nenajdete;-) Právě pracovníkům Eurotelu bych chtěl poděkovat za telefonickou pomoc, když pro mě dokonce restartovali Táborskou ústřednu a pokoušeli se instalovat hyperterminal - ať už je to cokoli... Kupoval jsem modem na Telepointu - eurotel zde nemá pobočku - a nejen, že mě odrazovali od koupi, pak se ani nenamáhali ještě v pátek, kdy jsem modem koupil, poslat aktivaci na eurotel a poslali ji až v pondělí, zato eurotel mi modem aktivoval takřka okamžitě. Nikdy jsem nepsal chvály na nějakou firmu, ale když máte v Praze net 10MB/s a přijedete do takové díry, co mají sotva elektřinu, dokážete si představit, jaké nadšení je znovu být připojen:-)
0/0
25.8.2004 19:29

romannnnnnnnnnn

jak je to s bezbecnosti a anonymitou?????
mate nejaky zkusenosti s anonymitou na netu? IP adresy jsou pridelovany dynamicky, ale.....???
0/0
22.8.2004 19:54

trave

jsem spokojen
..jsem z Frant.Lázní na mapě pokrytí zatím Frant.Lázně nejsou přesto jsem to vyskoušel a druhý den jsem si to hned koupil.Předtím jsem měl připojení přes GPRS a stahoval 4KB /s,ale teď to nemá chybu 80-100KB/s a to nemám plný signál
0/0
22.8.2004 14:35

Vašek

Praha 5 a 13
Mám to od spuštění a chodí to perfektně, žádné tuhnutí noteboku apod. Na Smíchově u Anděla v přízemí musí být přídavná anténa. Doma na Velké Ohradě to jede na tu svojí a je tu mnohem víc signálu než dole u Anděla. Klobouk dolů, za ty prachy je to skvělé. Jen mi vadí to propojení modemu kabelem s PC a do 230V. Už aby byla PCMCA verze.
0/0
19.8.2004 1:03

TIM

kontakt na výrobce modemu
nevíte náhodou kde najít kontakt na výrobce CDMA modemů... Jejich web stránky?
0/0
17.8.2004 11:45

Krt

Re: kontakt na výrobce modemu
http://www.gtranwireless.com ale nejak uz par dni nejedou :(
0/0
17.8.2004 13:31

Krt

Re: kontakt na výrobce modemu
zkus tohle: http://www.gtran.co.kr/
0/0
17.8.2004 13:46

Michal

CDMA je celkem fajn, ale ten modem stojí úplně za ho..o!
10.8. sem si koupil v Eurotelu tu slávu, po asi 5hod. chodu se modem sám od sebe vypnul(s baterkou a na zdroji), od té doby se interval mezi vypínáním skracoval až na současný 2hod. - tak sem to zabalil a šel na značkovku- ale ejhle, prodavač mi řek, že všechny náhradní modemy došly, tak ať příjdu v pondělí odpoledne, že těch reklamací je prostě moc! Ale aspoň ze mě nedělal blba jak ty tipani na ET lince - jako "jste si opravdu jistý, že máte nabíječku nejen v modemu,ale i v elektr.síti..." Dost brutální kontakt s ET (do teť sem hlasem u Oskara a net sem měl přez Erkor)
0/0
15.8.2004 11:11

MasterMajkl

Vipínání modemu
Zdravim lidi. Vypina se mi modem od eurotelu-CDMA!Neviřešil někdo už ten problé?Připojení mi vydrží zatim max 7hodin.Nejmíň 2hodiny.Diky za odpověď
0/0
14.8.2004 14:41

Roman

Re: Vipínání modemu
Snad existuje na to nový firmware. Ale nevím jak ho sehnat a jak nastavit flashovací utilitu.. Link na flash.utilitu je napsanej v diskuzi na  http://www.cdma.cz/diskuze.php?vlakno=1037    
0/0
15.8.2004 11:26

Lord Mystic

0/0
15.8.2004 12:18

štěpy

HMMM

Zdravím všechny

jak tak čtu tak máte s tím CDMA dost problémy. Uvažuju taky,že si to pořídím,ale když vidím co stím je za patálie tak se mi do toho moc nechce.GPRS na PCMCIA Siemensu MC45 mi chodí bez problémů a ta rychlost mi moc "nevadí" ( hlavně se připojit)

0/0
8.8.2004 16:50

Chose

Re: HMMM

Mno já jsem s tím navýsost spokojen. průměrná rychlost těch 250-350kbps. Včera sem naměřil 480kbps. To se stahujou přes noc filmy s rychlostí 100kb/s.... Já bydlím na vesnici takže když porovnám pevnou linku a  CDMA, tak CDMA jasně vede. Zatím nic co jsem hrál online se mi nesekalo.

0/0
15.8.2004 3:59

Martin Brachtl

Težké zklamání
V pátek jsme do firmy koupili modem a uzavřeli smlouvu. Prvotní zprovoznění trvalo par minut a opravdu jsme byli nadšeni z rychlosti. Tohle nadšení ale mělo jen krátké trvání. Po pár minutách se to seklo. No nic, nic není dokonalé, řekli jsme si ale když se nám to aní po několika hodinách hokuspokusů a hovorů s infolinkou nepovedlo nahodit, ... Ráno moudřejší večera, že, zkusili jsme to druhý den na jiném počítači. Co když to je závada na USB portech, nebo nějaká nekompatibilita. No tak hurá jede to jak dráha :), smějeme se, jak jsme to vyřešili. Prdlajs, po pár minutách zase stejné chování. Modem jakoby zmizel, XPčka hlásí neznámé USB zařízení... Když se stejné schéma (modem jsme na hodinu vypnuli) konalo i u notebooku s Windows ME, tak jsme se utvrdili v tom, že je chyba v modemu. No a co myslíte, že se událo ve značkové prodejně. Jo pane, opravíme, máme na to ze zákona 30 dní. Ale nezoufejte, většinou to stíháme za mnohem kratší dobu, do 14 dnů vám zavoláme.... Jo fakt rychlé připojení na internet, čtvrhodina za 14 dní... Přeju všem větší štěstí.
0/0
8.8.2004 12:30

geo65

Re: Težké zklamání

Postihlo mně naprosto totéž co popisujete ve svém příspěvku. Na základě telefonátu s technickou pomocí Eurotelu jsem druhý den zašel pouze se samotným modeme do značkové prodejny Eurotelu a tam mi modem vyměnili (reklamace do 7 dnů). Trvalo to asi 15minut včetně papírování.

Veškeré parametry zůstaly jako u původně zakoupeného modemu. Takže internet funguje, ale nastal jiný problém. Modem se samovolně vypíná. Nejdéle fungoval cca 3 hodiny v kuse. Někdy se vypne po 20 minutách.

Takže to vypadá na reklamci č.2.

 

 

0/0
8.8.2004 16:20

KID

Další problémy

Celou sobotu mi to jelo bez problémů až do půlnoci. Dnes, v neděli dopoledne, ani ň. Modem se připojí (signál je na 4 čárky), tváří se jako připojený, LED bliká, ale asi za minutu zůstane svítit a vše ztuhne. Signál stále má. Při odpojování LED opět bliká, po chvíli zůstane svítit. Po dalším pokusu o připojení se to opakuje. CO S TÍM?

Ještě že mám zatím GPRS.

0/0
8.8.2004 11:24

Desperado

Super služba
Tak nevím jak to děláte,mě se taky pořád vypínal modem po 30 minutách,tak jsem volal na infolinku,kde mě řekli ať to donesu na prodejnu kde to otestují,já to tam dones a oni modem rovnou poslali na servis,tak nemám nic a budu čekat cca 30 dnů na vyřízení.Znovu jsem volal na infolinku a tam tento postup taky schvalily.
Ještě že jsem nezrušil GPRS Data Nonstop,jinak bych neměl nic.Opravdu super služby.
0/0
8.8.2004 11:13

Mirek

Odešel vám někomu modem?
Mě asi jo....Měl sem plnej signál s malou anténou a i s velkou....najednou to napsalo MODEM PRECHAZI DO JINEHO REZIMU a už signál nemám ani s jednou anténou .... 
0/0
7.8.2004 21:18

KID

Když mi občas ztuhne modem, zruší se mi i sdílení připojených 2 PC přes switch. Prostě v "Síťových připojeních-GPC6420-upřesnit" zmizí zaškrtnutí okénka "umožnit ostatním uživatelům v síti využívání připojení k internetu tohoto PC" a v záložce "Sítě" se zruší zaškrtnutí políčka "Sdílení souborů a tiskáren v sítích Mrkvosoft". Když to obnovím, modem ztuhne, po opdpojení a novém připojení to funguje. Takže při zatuhnutí modemu se zruší i síť. CO S TÍM?

Kde o W XP prof.

 

0/0
7.8.2004 10:14

KID

Re: oprava
Má být Jde o WIN XP Prof. Sorry.
0/0
7.8.2004 10:21

Aljosha

Re:
CDMA síť je háklivá na klasické windowsí sdílení připojení a i podle ET-infolajny to zatím síť spolehlivě neumožňuje. Jakmile se dostane do cdma sítě nějaká hlavička s náznakem probíhající komunikace ve vnitřní síti, cdma síť připojení ukončí. Cestou by mohl být důsledný překlad adres (NAT) nebo tak něco....
0/0
8.8.2004 14:08

Billy

WiFi pres ETDE
Těm lidem, kteří chtejí CDMA na to, aby sdíleli internetový připojení s kamarádama, bych okamžitě vypověděl smlouvu. Ono to takhle za chvilku pojede jak připosr. a do toho ještě tyhle vychcánkové? Doufám, že ET nalezne mechanismy nato, aby je odhalil a uplatnil na ně nějaký fajnový omezení, např 32/4 ať se pomějou, rychlym netem.
0/0
6.8.2004 23:07

Lord Mystic

Re: WiFi pres ETDE
Nemá cenu se s tebou asi dohadovat - ale pokud někdo bude mít modem jen na jednom pc a od rána do večera bude sosat např. přes p2p a jinej člověk bude mít do sítě zapojeny své dva domácí pc plus např. notebook a pda a bude mít setinovej nebo tisícinovej přenos - komu teť by jsi to vypnul?
0/0
15.8.2004 12:22

JanJam

Na co GT dialer?
Na GT dialer jsem se vyprdnul. Akorat dela problemy. Jinak rychlost super. Je to nezvyk. Predtim jsem mel GPRS a tohle je hukot.
0/0
6.8.2004 21:29

Alex

Co s tim samovypínámím?
Zdar, tak nevite nekdo jak se da odstranit, nebo odnastavit to samovypinani GPC modemu? je to celkem vopruz, kdyz se ta sediva krabicka jen tak vypina....
0/0
6.8.2004 7:46

Siki

Re: Co s tim samovypínámím?
No já nevím. Naistaloval jsem tam ty nové ovladače a vypíná se to přád. Nezbýva asi nic jiného, než čekat až to eurotel nějak vyřeší.
0/0
8.8.2004 0:34

Lord Mystic

Re: Co s tim samovypínámím?
To by jsi se načekal :). Zkuse mrknout sem: http://cejetice.shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=65
0/0
15.8.2004 12:21

wariy

Re: Co s tim samovypínámím?
Techto modemu co se vypinaji je hrozna spousta, eurotel zatim hraje mrtvyho brouka, takze uzivatele zkousi co je napadne. Nicmene problem je jasny a to ve spatnem napajeni. Nejde ani tak o samotny adapter,ale nejaky problem mezi modemem a baterkou (to je muj subjektivni odhad) budto je vadna serie baterii, nebo je problem uvnitr obvodu napajeni uvnitr modemu, coz semi zda jako pravdepodobnejsi. Vyzkousel jsem tedy provozovat modem bez baterie jen na original adapter a situace s vypinanim se podstatne zlepsila. Nerikam, ze to musi kazdemu chodit, ale me to problem castecne vyresilo. Zda se mi take, ze se modem mene hreje, nez z baterkou, takze by to mozna vyresilo i umisteni modemu nekam do mrazaku... :)))
0/0
27.8.2004 18:13

Alex

Kde jsou move verze ovladacu?

Prosim, kde ze se nalezaji ty nove ovladace a novy GT dialer?

nemozu je zaboha najit ani na ET.

mam podobne padaci problemy jako nize uvedeni.

dik

0/0
6.8.2004 0:01

cebek

0/0
6.8.2004 0:28

Admin

Re: Kde jsou move verze ovladacu?
Nejsou nové ....na webu ET je ta samá verze ovladačí i dialeru jako na CD.....verze G
0/0
6.8.2004 21:09

cugin

Re: Kde jsou move verze ovladacu?
No ja nevim, ale podle Spravce zarizeni jsou ty ovladace novejsi asi o 2 mesice - verze 2.0.0.9k a na dodanem CD jsem mel verzi ovladacu 1.0.2.0.
0/0
7.8.2004 0:00

me

WiFi v horach?
Ze autor ve sve vesnicce nema ADSL anebo CDMA signal, to lze pochopit, to jsou veci tezko ovlivnitelne. Ale co mu brani v pokryti mista bydliste signalem WiFi? Dnes uz to je otazka jen 2-3kKc...
0/0
5.8.2004 22:32

staromak

umira mi pripojeni
CDMA mam od prvniho dne, instalace byla otazkou tri minut, modrych oken me zbavily nove ovladace a signal mam perfektni...ale tak dvakrat az trikrat za den se mi stane, ze proste prestanou tect data...pripojeni se v PC i na modemu tvari jako aktivni, ale nic neprotece skrz...takze odpojit a znova pripojit...podle ET je sice potreba pripojeni jednou za 48 hodin restartovat, ale me to dela vyrazne casteji - mate s tim nekdo zkusenost?...napada vas jak tomu predejit?...nebo vite, cim to muze byt?...na nejake diskusi jsem cetl ze na vine je hardwarove rizeni toku ve vlastnostech modemu, tak jsem ho vypnul, ale nezda se mi ze by to melo efekt...HELP......btw, totez mi delalo i GPRS...
0/0
5.8.2004 20:29

cebek

Re: umira mi pripojeni

jukni jestli tam nemas nainstalovanou nejakou sitovou kartu nebo interni modem pro pevnou linku. jestli jo tak je zkus zakazat. obcas to blbne s tim tokem dat ve chvili kdy je tam sitovka nebo interni modem, popripade mrkni jestli nemas firewall.. jakejkoliv.. nebo zkus z tohodle odkazu stahnout novou verzi GT Dialeru:

http://www.eurotel.cz/public/52/23/26/41/43582_56826_GTDialerX_Eurotel_10G2.zip

a nainstalovat - po celkove odinstalaci softu a modemu.

vyzkousej.

cbk

0/0
5.8.2004 23:01

staromak

Re: umira mi pripojeni
bingo, firewall :) sem lama, snad to bude ono...dik moc
0/0
5.8.2004 23:16

staromak

Re: umira mi pripojeni
pro zmenu se mi uplne vypnul modem :)) jedu ho bez baterky, ale primo na strankach et pise ze to nevadi...a pc nevypinam...no uvidime...
0/0
6.8.2004 4:28

Cwl

Re: umira mi pripojeni
Ta baterka tam asi bude treba. A taky pripojit modem na nabijecku pred pripojenim k PC. Je-li aktivni spojeni modem-PC, nabijeni se nespusti a on case chcipne. Jinak mi modem nepada a zadne z uvedenych problemu se mi nevyskytly - tedy po instalaci novych driveru, pred tim mi jednou sundal W2k.
0/0
16.8.2004 4:13

Buchar

*** Skype - VoIP - Eurotel Data Expres – CDMA ***
Zajímalo by mě, jak dalece (pokud vůbec) půjde zprovoznit internetové volání (VoIP ** Voice over IP služba přenosu hlasu po internetu) přes Eurotel Data Expres – CDMA např. prostřednictvím komunikačního sw SKYPE nebo třeba FAYN. Nevím, ale myslím si, že výpadky a PING bude tak neunosný, že to vlastně nepojede a pokud ano budeto hodně přerušované. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti ???
0/0
5.8.2004 17:10Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.