Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rychlý internet Eurotelu - od soumraku do úsvitu

Mobilní datová síť CDMA, kterou pro své zákazníky chystá Eurotel, prošla v České republice trnitou cestou. Nyní se zdá, že svítá na lepší časy a Eurotel její spuštění oznámí v pondělí. Měsíční paušál se bude pravděpodobně pohybovat okolo 1200 korun. Z původního plánu omezit mobilitu terminálů se údajně upustilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

23patis

Hromadna zaloba na Eurotel ve veci Gtran
Myslim ze lidi kteri byli podvedeni je velice mnoho a jiste jste kvuli tomu prisli ne jenom o moralni ujmu,ale to neustale chozeni do obchodu s nefungujicim modem vas jiste pripravilo i o spoustu penez a casu...
Proto nase zdruzeni nespokojenych zakazniku podava hromadnou zalobu a pokud jse vraceli svuj modem Gtran vice nez jednou a chcete se  pridat,prosim napiste mail...Diky...
Urban jan
0/0
29.12.2004 20:28

23patis

Hromadna zaloba na Eurotel
Myslim ze lidi kteri byli podvedeni je velice mnoho a jiste jste kvuli tomu prisli ne jenom o moralni ujmu,ale to neustale chozeni do obchodu s nefungujicim modem vas jiste pripravilo i o spoustu penez a casu...
Proto nase zdruzeni nespokojenych zakazniku podava hromadnou zalobu a pokud jse vraceli svuj modem Gtran vice nez jednou a chcete se  pridat,prosim napiste mail...
Diky...
Urban jan
0/0
29.12.2004 20:25

MKing

Soumrak CDMA a Eurotelu
Eurotel Data Expres tak úpěnlivě očekávané vysokorychlostní připojení se zdá že je u svého konce z dechem. Bohužel naděje pro mnohé uživatele, pro které tato služba znamenala jediné možné rozumné připojení slibující ukončení trápení s dlouhým načítáním stránek a vůbec komfortnější prací s internetem, se pomalu potápí ke dnu. Posledních několik dní jeho úžasná rychlost poklesla natolik, že si již ani nezadá s klasickým připojením přes vytáčené připojení. A to nemluvím o uploadu. Aby člověk platil měsíční paušál něco málo přes 1000 korun a nemohl díky rychlosti ani odeslat e-mail se mi zdá jako dost velký luxus. Je poněkud zarážející přístup Eurotelu (kterou jsem měl do této doby za seriozní firmu), který se od celé věci distancuje a vše svádí na příliš mnoho uživatelů této služby. Bohužel jim nahrává i několik obratných větiček ze smlouvy o poskytování tohoto připojení, které v podstatě říkají, že Eurotel nic negarantuje. Zajímalo by mne, jak by se tvářila tato firma, kdyby zákazníci naopak v dodatku ke smlouvě negarantovali placení za poskytované služby. A tak končím poněkud poupraveným citátem "Nad Tvou nespokojeností zákazníku si myjeme ruce."
0/0
12.10.2004 0:36

THIS_ONE

OBRANA PROTI ZAVEDENÍ TZV. OMEZENÍ NĚKTERÝCH SLUŽEB (FUP) A ZAVEDENÍ RYCHLOSTNÍHO LIMITU U SLUŽBY EU

DÁMY A PÁNOVÉ, NESPOKOJENÍ VLASTNÍCI PŘIPOJENÍ CDMA, NASTAL DEN D. POKUSÍM SE STRUČNĚ SHRNOUT K ČEMU DOŠLO A JAK BYCHOM NA TO MĚLI REAGOVAT:

Společnost Eurotel, ve svých reklamních sděleních, kterými uváděla na trh službu Eurotel Data Expres tvrdila že: "Hudbu, video i další formy multimediální zábavy budete stahovat velmi rychle." a že:"Naše nabídka uspokojí jak občasné uživatele, tak i ty nejnáročnější, kteří požadují vysokorychlostní a neomezené připojení." Potom vší tichosti otestovala omezení tohoto "neomezeného připojení" a následně "přistoupila po vyhodnocení provozu za více než měsíc fungování služby Eurotel Data Expres k zavedení rychlostní limitu". (V uvozovkách cituji Eurotel.) Původní proklamace nalákaly velké množství zákazníků...

Za zmínku stojí, že k omezení došlo v době, kdy existuje nemalé množství zákazníků, kteří si stěžují na kvalitu modemů, dodávaných v rámci prodeje služby. To ovšem Eurotelu nezabrání, aby místo řešení technických problémů učinil prodanou službu obtížně použitelnou pro nikoliv nepodstatnou část těch, kterým ji po halasné reklamě prodal.

(Za pikantní považuji skutečnost, že v době testovacího provozu onoho "omezení" popírali zaaměstnanci Eurotelu fakt, že k omezení došlo. Pro takovýto postup má český jazyk jen jedno slovo.)

Se zavedením omezení některých služeb (někteří P2P klienti výměnných sítí) byly omezeny i některé aplikace, využívající datového streamu (příjem internetovývh rádií a televizí - opět ve vší tichosti), objevily se i zmínky o omezení IP telefonie (že by vliv majoritního vlastníka Eurotelu?). Zajímavé je, že se současně na internetových serverech a fórech po počáteční vlně odporu začaly množit příspěvky, které vyjadřovaly souhlas se zavedením omezení, a to s následujícími základními argumenty:

- P2P sítě dramaticky snižují přenosovou rychlost "uvědomělé většině"

- pomocí P2P sítí se šíří ilegální software, takže vlastně díky Eurotelu dochází k omezení trestní činnosti.

První argument je částečně pravdivý - dovolím si odcitovat část jednoho příspěvku: "A zapřemýšlejte taky nad tím, že sám Eurotel po zkušebním omezení P2P přiznal, že toto opatření uvolnilo síť o 20%. O pouhých 20%. Takže pokud tomu dobře rozumím, ti "stahovači" využívali jen 20% kapacity sítě? To mi nepřipadá tak staršné číslo na to, aby je někdo musel omezovat. Vám ano?" Není pochyb o tom, že CDMA síť není vhodná pro využití P2P sítí a že k jistému zpomalení musí zákonitě docházet, to ale přece nikoho z těch, kteří si službu zakoupili na základě reklamních sdělení Eurotelu, nemusí zajímat. Nehledě k tomu, že se naskýtá otázka, zdali základním motivem pro omezení není pouhý ekonomický kalkul, protože za přenesený objem dat musí Eurotel platit.

Druhý argument je podstatně zrádnější, nabízí se myšlenka, že za ním stojí lobby producentských a distribučních společností audiovisuálních děl, ve vzácné shodě s providerem CDMA. Průměrný soudobý program se vejde na jedno CD, představuje tedy objem dat do cca 700 MB. Před omezením bylo možné (dle místních podmínek) stahovat několik Gb denně, tedy několikanásobně více, než např. instalační CD Microsoft Windows XP. Je otázkou, kolik programů si průměrný pirát stáhne, ale dá se usuzovat, že po několika dnech již nemá co. Naskýtá se tedy logická otázka, jaké soubory jsou většinově stahovány? Odpověď je prostá, audiovisuální díla. Oblíbeným bludem, šířeným v souvislosti s kopírováním a stahováním dat je, že všechna data patří "do jednoho pytle". Pravda, ve velkém množství zemí tomu tak je. Ale žijeme v České republice a tady platí jiné zákonné normy. U nás je zcala legální kopírovat, stahovat a používat audiovizuální díla, pokud tak činíme pro vlastní potřebu. Jednoduše řečeno, stahujeme-li si filmy a hudbu, nedopouštíme se ničeho nezákonného! Všichni si ovšem dovedeme představit, že je tato skutečnost trnem v oku společnostem, které takto legálně přicházejí o zisk. Proto tedy kampaň proti pirátům.

Po dvou dnech omezení lze konstatovat, že se jedná o dlouhodobý jev, že je omezován nespecifikovaný počet služeb s tím, že nikdy nebylo sděleno které služby a jak jsou omezovány. Není pochyb o tom, že je to jak v rozporu s původními přísliby Eurotelu, s jeho reklamní kampaní a tiskovými prohlášeními, kvalifikovatelnými jako veřejný příslib. Za nezanedbatelný lze považovat mravní aspekt celé záležitosti, který opravdu silně připomíná praktiky z dob dávno minulých.

Také stojí za úvahu, že to nemusí být (a pravděpodobně také nebude) poslední krok svého druhu, pokud se zákazníci nevzepřou.

Jsem přesvědčen o tom, že by se o celé záležitosti měla dozvědět co nejširší veřejnost, protože všichni potenciální zájemci o služby Eurotelu by měli vědět, že k jeho nabídkám je zapotřebí přistupovat se značnou opatrností.

Stále ještě doufám, že se jedná o politováníhodný omyl, který bude napraven, případně, který bude navíc s omluvou finančně kompenzován těm, kteří byli postiženi.

PROTOŽE JSME NYNÍ NA TAHU, NEZBÝVÁ, NEŽ SE ZAČÍT BRÁNIT. BEZ OBRANY JE JISTÉ, ŽE SE NIC NEZMĚNÍ A PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE ZE STRANY PROVIDERA BUDOU SE ZATÍŽENÍM SÍTĚ A ROSTOUCÍM DATOVÝM TOKEM PŘICHÁZET DALŠÍ RESTRIKCE, ZEJMÉNA KDYŽ ZJISTÍ, ŽE JE MŮŽE "BEZTRESTNĚ" PROVÁDĚT.

Dělejme tedy následující kroky:

Ti, kteří jsou opravdu přesvědčeni o tom, že pro ně CDMA již není a nebude vhodný způsob připojení, by měli vypovídat smlouvy na základě všeobecných podmínek Pokud bude chtít Eurotel uhradit cenu modemu a Váš modem vykazuje neustálé vady, snažte se o navrácení peněz z tohoto důvodu.

Pokud neuspějete, lze prodávat modem + připojení v inzerci, určitě bude poctivé, když uvedete, proč připojení prodáváte.

Ti ostatní (lze předpokládat, že se jedná o většinu), by se měli snažit problém medializovat a současně podávat stížnosti. Pokud budete jednat s orgány státní zprávy, prosím, přemožte se a použijte písemnou formu a standardní poštovní styk.

Kam by se měly dostat

0/0
20.9.2004 4:42

noname

mám už sedmý modem

tento měsíc jsem koupil modem a službu Data Express. Všechny modemy padaly a neustále měním modemy. Napsal jsem stížnost s dotazem, zda je ET schopen dodat nějaký funkční exemplář a jak hodlají situaci řešit. Dostal odpověď vskutku vyčermávající odpověď: " Obdobně jako jakýkoli jiný technický výrobek má i Gtran GPC - 6420 modem samotný určitou poruchovost. Nicméně, naše dosavadní zkušenosti vycházející z aktivace  terminálů pro Eurotel Data Expres zakoupených našimi zákazníky od spuštění této služby, nepotvrzují výrazně odlišnou poruchovost ve srovnání s nově zaváděnými GSM telefony. Poruchovost modemů řešíme průběžně také s výrobcem Gtran GPC - 6420 terminálu, který intenzivně pracuje na řešení.
Proto očekáváme, že četnost problémů s modemem bude do budoucna klesat."

Takže mám asi počkat, až začne klesat:

0/0
16.9.2004 22:50

Jirka

Padání
Dnes mi v Eurotelu prozradili, že úvodní várka modemů byla celá špatná a kazovost je asi 13%. Včera jsem modem koupil, dnes ho vyměnili a zítra tam jdu zas zkusit třetí modem. Možná trhnu rekord, protože prý zatím nejhůř na tom byl  jedinec, který to tam měnil čtyřikrát. Se divím, že se Eurotel vůbec nestydí prodávat něco, o čem ví, že je to vadné. Místo toho, aby to otestovali, tak jim to testují nasraní zákazníci.
0/0
31.8.2004 20:16

franta

Aktivace CDMA
Jak dlouho vam trvala aktivace CDMA? Maji na to pry 5 dni. Modem mam na stole a stale nic.
0/0
3.8.2004 12:46

Agent_X

Agregace
Nejvic by me zajimala agregace. Jestli to bude 50:1 jako u ADSL, tak to nebude zrovna 2x OK. Potom nevim, proc bych mel jit do CDMA a ne ADSL (pominu-li snazsi dosah signalu, resp.instalaci, i kdyz i to je relativni).
0/0
2.8.2004 12:47

dasta

Ping-odezva
Mam dotaz ,jakou to bude mit odezvu ?
0/0
2.8.2004 9:20

ipm

Re: Ping-odezva
chodilo to cca 150ms
0/0
2.8.2004 13:39

Rychlost?
Jenom by mne zajimalo, jakou to bude mit rychlost...jestli to dobre chapu, tak cim vice lidi na jeden vysilač, nebo co...čím více lidi ve stejny oblasti, tím pomalejší to bude???
0/0
2.8.2004 9:08

angel

Re: Rychlost?
já už CDMA používám měsíc a rychlost se mi pohybuje na 800kb/s takže stahování je kolem 100Kb/s ale někdy mám i rychlejší spojení....jediná nevýhoda je upload....150kb/s je dost žalostný
0/0
26.8.2004 14:59

p_id_a

Radi si pokm
No sice to vypad lkav, ale radi si jet chvilku pokm jak s tm budou zkuenosti. Inu, j sem pod takovej skeptik, u vidm, jak to za chvli zlutej mor eurotelu zase podl. Pece jen tak nebude tolerovat tak relativn silnou konkurenci!
0/0
1.8.2004 21:42

Edison

Konec dratu
Tak pevne linky je uz mozno odhlasit neboli krach.
0/0
1.8.2004 20:52

Roman Weisgerber

Diky bohu
KONECNE JE TO TADY..sem strasne rad , ze se konecne nekdo ve sferach vedeni ceskeho telekomu rozhodl neco udelat pro lidi ! Lec se mi ta cena porad jeste nelibi a pral bych si cenu za tento typ pripojeni k internetu hluboko pod hranici tisic korun :-) preju vam hezky den .. ahoj
0/0
1.8.2004 14:16

xxx

Re: Diky bohu
Za CDMA poděkuj Eurotelu a Valeskimu. Kdyby záleželo jen na Telekomu, budeme pořád šašit na dial upech.
0/0
4.8.2004 3:56

Tomas

Macintosh
Ahoj, nekdo vic informovan...myslite, ze ten modem bude fungovat i na mem iBooku?
0/0
1.8.2004 14:14

ipm

Re: Macintosh

jestli na něm rozběhneš windowsy tak určitě :-)

přeloženo: žádný ovladače na meka jsem pro tenhle modem (GTRAN GPC 6420) neviděl

0/0
2.8.2004 13:49

lom01

Vsadím se..
Vypadá to pěkně a lákavě, protože bydlím na malým městě a ADSL tady bude asi až naprší a uschne a na tý mapě pokrytí CDMA jsem vybarvenej pěkně tmavě zeleně, ale vsadím se, že v tom zase bude nějakej pořádnej háček. Třeba ten, že zrovna náš vysílač určitě nespustěj, nebo něco takovýho podobně vypečenýho. Ale počkám do pondělí a uvidím...  
0/0
31.7.2004 1:00

promax

Re: Vsadím se..
 ja bych rek, ze to bude fungovat temer vsude, protoze eurotel doplnil vsechny svoje gsm vysilace technologii pro vysilani v pasmu 450 mhz. navic muzes doplnit spojeni o vykonnou antenu a na rozdil od wifi 2.4 ghz se pasmo 450 mhz relativne dobre "ohyba" za nerovnosti terenu. spis me se*re, ze  to rusi televizni prijem , vsichni kdo maji anteny se zesilovaci budou mit potize. ten vysilac ma totiz od napr tv vykryvace ( vykon cca 5-10w v lokalite do 5 km ) vykon az 200-300w eirp ve spicce. a to je zatracene moc.
0/0
31.7.2004 8:51

Tomcaj

Re: V pripade takto sirokopasmove TV anteny

(jedna se o ant. prijimajici i oblast mezi III. a IV pasmem) bude nutne pouzit zadrze primo na svorkach anteny (pred zesilovacem). Pokud je "ruseni" uzkopasmove, stacil by na to kus koaxialu nebo tv. dvoulinky. Jinak bude nutno pouzit jiny zesilovac (ktery snese silnejsi signal - pokud ruseni vznika zkreslenim signalu v zesilovaci, je pak ale otazka, jak si s tim poradi vstup tv).

Jinym resenim je nekolik pasmovych nebo kanalovych anten podle nabidky programu. V mnoha pripadech neni zesilovac nutny. Pokud ano, tak ladeny nebo pasmovy u prislusne anteny.

0/0
31.7.2004 9:01

eMu

A proc USB?

Copak se nezamysleli nad tim, ze by nekdo stal spis o zarizeni, ktery muze strcit treba do broadband routeru? Proc to nemuze byt samostatne Ethernet zarizeni? Usb je mi na prd, kdyz musim mit nainstalovanej sw firewall, a chci-li to nahodou sdilet, tak uz si jako lajk poradim velmi tezko...

0/0
30.7.2004 14:33

77pavel

HW - napájení

Z prezentace cca. před dvěmi měsíci bylo řečeno, že USB kabel neumí nabíjet. To znamená, že máte 2 mobilní hodiny na surfování v lese a pak rychle k zásuvce se zdrojem :o(

PCMCIA karta zatím není, ta by měla být později.

0/0
30.7.2004 14:11

VM

Re: HW - napájení
Po pravdě řečeno, nabíjet bude potřebovat i připojený notebook, zejména při intenzivním surfingu, ne ?
0/0
30.7.2004 15:30

Tomcaj

Re: HW - napájení
USB kabel samozrejme nabijet neumi :-)) ,ale zarizeni, ktere je z neho napajeno,  eventualne muze umet nabijet vestaveny akumulator ...
0/0
31.7.2004 8:51

Honza V.

Dotaz pro odborníky
Občas stahuju přes ABC torrent klient, moje rychlost stahování bývá u běžných "in" souborů tak cca 30 kB/s, mám napojení přes kabelovku. U ABC klienta je možno vidět i rychlost, jakou stejný soubor stahují ostatní. Dost mě tam fascinuje, pokud se u někoho objeví např. rychlost 2500 kB/s. Co to mají za připojení ???
0/0
29.7.2004 17:54

Pavel

Re: Dotaz pro odborníky
GPRS urcite ne... :)
0/0
30.7.2004 8:08

Joker

Re: Dotaz pro odborníky

Gigabit na kolejích či v práci?

Taky bych chtěl nadávat že mi 100Mbit switch brzdí Internet...

0/0
30.7.2004 13:26

Barbucha

Re: Dotaz pro odborníky
Spousta lidi na vysokych skolach ma pristup ke strojum, ktere jsou pripojeny 100MBit siti do Internetu, pripadne jsou v pocitacovych ucebnach VS 100MBit switche pro studenty, do kterych si muzou pripojit sve notebooky. Pak opravdu ten 100MBit switch brzdi stahovani (precijen vetsinou to maximum je v realu kolem 8 az 9 MB/s, pricemz switch je pripojen do site s kapacitou v radu gigabitu, napr. relativne primo do CESNETu). Ti mene majetni pak maji dokonce spis ten problem, ze jim stahovani brzdi pevny disk - napriklad by mohli tech 9MB/s stahovat, ale pevny disk tri ctyri roky stareho notebooku nezvlada rychlejsi zapis nez treba nejakych 6MB/s ;-) Holt zijeme v dobe, kdy k nam data dokazou proudit mnohem rychleji nez je stacime uschovat :-)
0/0
30.7.2004 13:48

radim

je to stare
uz to pracuje v indii i cine nekolik roku. tak proc mluvime, ze je na tom neco noveho
0/0
29.7.2004 16:22

VM

Re: je to stare

Příteli,není CDMA jako CDMA. Tohle je t.zv. EV-DO čili data only a ne 1X, kde data jsou v suplementary kanálu, a proto to umí špičkově až přes 2 Mbit-s, pokud jsem na kanálu právě jen sám.

0/0
30.7.2004 15:35

Jarda

Limit dat ???

Bude to mít nějaký měsíční limit stažených dat ? Jsem stahovač-maniak a měsíčně stahnu cca 100 GB ......

.... třeba mě to ale časem přejde

0/0
29.7.2004 11:29

Jarda

Omlouvám se, ...
.... omylem jsem poslal stejný dotaz 2 x .....
0/0
29.7.2004 11:33

Karel

Re: Limit dat ???
Nejsi náhodou z Doubravy, ty maniaku?
0/0
14.10.2004 11:17

Jarda

Datový limit ???

Prosím o zásadní informaci - bude tam nějaký měsíční limit přenesených dat ? Jsem stahovač - maniak a měsíčně stahnu cca 100 GB ......

Ale třeba mě to časem přejde

0/0
29.7.2004 11:06

David Novák

Re: Datový limit ???

Dobrý den,

alespoň z počátku by tam datový limit být neměl. S rostoucím počtem uživatelů bude pravděpodobně nutné nějakou formu FUP zavést.

0/0
29.7.2004 11:12

Martin

Re: Datový limit ???

Hmm tak to je špatný, to teda radši zůstanu na GPRS, na kterým stáhnu 8 GB měsíčně, než jít na CDMA s limitem FUP třeba 3 GB a platit o 400 Kč navíc zato, že pár dní v měsíci to budu mít rychlejší  No vlastně na GPRS stejně budu muset zůstat, když nejsem pokrytej CDMA.

Opět brilantní strategie: nejdřív pokryjeme místa s ADSL a další řadou možností připojení. A tam, kde by se lidi chtěli připojit k broadbandu, ale nemají vůbec žádnou možnost, tam to pokryjeme až jako poslední (jestli vůbec). Děkuji vám, mistři.

0/0
29.7.2004 14:31

Barbucha

Re: Datový limit ???
A ty se divis? Ty bys na jejich miste nejdriv pokryl vesnice, kde se skoro nikdo (az na par nadsencu) nepripoji? Ve meste jednim vysilacem pokryjou mnohem vic internetuchtivych lidi, navic tam funguje spousta manazeru s notebooky pro ktere nejake "dratove varianty" internetu jsou temer na nic, ale naopak za toto radi zaplati. Nekteri by si meli uvedomit ze je to firma jako kazda jina, takze se snazi vydelat, tim padem pokryt mista, kde jejich sluzbu vyuzije nejvic lidi. Ano, skutecne nejsou armada spasy, nedelaji to pro lidi nebo neci krasne oci, delaji to (ac je to neuveritelne) skutecne pro penize :-/
0/0
30.7.2004 13:34

Tomáš Marný

Re: Datový limit ???
Jasně, budou pokrývat vesnici jako je naše a vedlejší, kde jsme z cca tisícovky obyvatel sehnali 7, slovy sedm zájemců o připojení k internetu za odhadované pětikilo měsíčně... Takže za dvanáct stovek si to urkitě pořídí aspoň stovka zájemců, že jo?
0/0
30.7.2004 15:10

Radovan

Re: Datový limit ???
8 giga měsíčně přes GPRS - to máš teda nervy, dělá taky něco jiného.....
0/0
2.8.2004 9:16

Karel

Re: Datový limit ???
Ta brilantni strategie je silne ovlivnena vztahem Telekomu (vlastnika) a Eurotelu - a je jasne, ze Eurotel je v pozici slabsiho. Takze nejprve co nejvice proda a vydela Telekom, a zbude-li par nadsencu, kteri odmitaji ADSL/Telekom, mohou jit k Eurotelu...
0/0
3.8.2004 12:12

ludek

NOKIA 6600 pujde to?
0/0
29.7.2004 9:29

Jakub

Re:
Samozřejmě, že NE. Nokia 6600 není CDMA telefon. Stačí se podívat do článku a zjistíš, co za modem na to bude potřeba.
0/0
29.7.2004 9:38

Karel

Rad bych autora tohoto clanku uvedl na pravou miru. Podival jsem se na stranky vyrobce http://www.gtran.co.kr/newhome/english/e_products.asp, kde udajne ma byt PCMCIA karta pro CDMA. Tak sice vyrobce skutecne vyrabi, ale autor tohoto clanku ma URCITE PROBLEMY se ctenim nebo vi UPLNY kulovy o CDMA od ET. Protoze ET CDMA bude provozovat na 450MHz a tenlhe vyrobce nabizi ZATIM POUZE pcmcia karty rpo fr. pasmo 800HMz.!!!!! To je ntak pro poradek.....
0/0
29.7.2004 9:07

David Novák

Re:

Dobrý den,

všechny produkty Gtran Wireless na jejich internetových stránkách nenajdete. Modem GPC-6420 tam také není, pouze GPC-6410 a přesto vypadá naprosto stejně.

0/0
29.7.2004 9:24

Ludek

Re:
Tak to má být, jenom hezky setřít ty rejpaly :) congrt. :))
0/0
29.7.2004 9:27

Petr V.

Co lze ocekavat?

" lze očekávat v průměru 300Kbps. "

Tedy co?
300kb/s nebo 300kB/s ????

 

0/0
29.7.2004 7:39

Lord Mystic

Re: Co lze ocekavat?
No máš to trochu popletené. Udávaná rychlost je dobře cca. 300Kbps - bitů a reálná je pak tedy 37KB - bytů (bajtů) - tedy touto rychlostí budeš napříklat sosat nějaký soubor z netu či ftp. To vychází přibližně že za minutu sosneš cca. 2,1MB a jedno 700MB CD za 5,5 hodiny. A to už není tak zlé... Ale jde mi hlavně o ping na battle net - Diablo II rulez !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
29.7.2004 8:56

honza

Re: Co lze ocekavat?
:))) taky jsem si rikal ze je nakej rozezranej....no mne je popravde docela jedno jestli to bude 100kbit nebo 2,5 MBit,ja se osobne nejvic tesim na ten tretinovej cas odezvy oproti GPRS, ze budu konecne moct PRACOVAT cez sshcko jako clovek...zatim to bylo napul vestirna (napises , pockas az se za 2-3 vteriny obevi, a tak dal az do uplneho dusevniho kolapsu :))) )....diablo2 pod linux tusim neni a do windowsu uz se mi VUUUBEC nechce (muj notebook rikal ze jestli mu na jeho miloussky harddisk nainstaluju takovy svinstvo, spacha sebevrazdu a zatavi si procesor do patice :)))) ).... BTW.: neni ta mapa pokryti nahodou uz trochu prosla ? rozhodne to asi nebude 100% ale pochybuju ze za ty dva mesice by vubec nepokrocila ... BBTW.: TRIKRAT CHVALA VALESKIMU....RIP ....
0/0
29.7.2004 9:26

nezajímavé

Re: Co lze ocekavat?
FYI: Diablo II pro Linux je
0/0
29.7.2004 23:25Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.