Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Výrobci telefonů nemyslí na dospělé uživatele

Utratili jste půl výplaty za nový telefon a teď nevidíte na jeho displej? Možná se vám také stává, že při psaní neustále mačkáte špatné klávesy. Máme se novým telefonům přizpůsobit, nebo by se měly přizpůsobovat ony nám?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mirek

Mobil s funkci DECT
Krome dobre klavesnice a displeje by asi dost uzivatelu vyuzilo kombinaci s DECT telefonem. Ve firme bych byl v dosahu i pevne linky. Mohl bych volat vzdy tim vyhodnejsim zpusobem. Po odchodu zustanu dosazitelny na mobilnim cisle. Kdysi bylo mozne koupit takto zalozeny SAGEM (v Nemecku za 400,-DM bez zakladny, ale bez homologace pro CR). Dnes uz jsem ho na strankach SAGEMu nenasel. S takovym telefonem by to byla opravdu liberalizace trhu.
0/0
26.7.2004 9:01

David Novák

Re: Mobil s funkci DECT

Dobrý den,

možná brzy přijde něco lepšího než DECT - více zde:

http://mobil.idnes.cz/mobilni_komunikace/mobilni_telefony/abecedni_prehled_mt/motorola/CN620040709.html

0/0
26.7.2004 10:01

Texx

Ano, ano. Ale - co véčka?
Podobný soupis argumentů jako v článku si v hlavě srovnávám už pár let, když sleduji škrábance na svém nejprve Erikovi R320s a poté R520m. Situace je skutečně vážná, ale nezazněl tu ještě názor na sílící vlnu véček. Slušné véčko přece řeší jak problém velikosti displaye, tak klábosnice, pardon, klávesnice. Trošku mi to pomáhá v optimismu, jen čekám, kdy rozum dostanou i jejich ceny...
0/0
25.7.2004 23:04

David Novák

Re: Ano, ano. Ale - co véčka?

Dobrý den,

souhlasím s názorem na véčka, bohužel je u nás prodejci zatím předražují, protože mají punc exkluzivity - stačí se podívat třeba do Německa.

0/0
26.7.2004 8:17

Vendula

taky mi nic nevyhovuje
Spoustu z těch funkcí skutečně nepotřebuji, ale uvědomte si, že tu jste skutečně v menšině - národ si prostě všechny tyhle b*binky žádá a pokud byste postavili "rozumný" telefon za dobrou cenu, tak vás sice budou všichni chválit, ale neprodáte skoro nic. Kdepak, vyrábí se to, co se prodává, i když to lidé příliš nevyužijí. Na straně druhé foťák nemusí být špatná věc - dostane se člověk do situace (bouračka, přistání mimozemšťanů), kdy se může foťáček velice hodit. Mně například občas chybí funkce jako zapalovač, robertek nebo rozptylovač kasru - vše samozřejmě s velkými tlačítky - doufám, že na to čelní výrobci časem zareagují   
0/0
25.7.2004 21:56

ufi

Re: taky mi nic nevyhovuje

no, nejdřív to nějakej managor vymyslí, tak to přes reklamy vnutí národu a ten to pak teprvé žádá, páč už je reklamama zblblej.

časem budou muset výrobci změnit strategii, páč "starochů" bude přibejvat a mládež nemá prachy, aby je furt živila

0/0
26.7.2004 0:18

simi

Velký displej
Naprosto se vším co tu bylo řečeno souhlasím. A proto jsem si pořídil Samsung D410. velký a perfekně čitelný displej, menu přehledný a tlačítka se mačkají velmi dobře a nemá zbytečné funkce. Má vše, co běžný uživatel potřebuje.
0/0
23.7.2004 21:59

Řezza

jj
No já se k mému mobilu M35i dostal nádherně levně - koupil si ho otec a zjistil, že tam nic nevidí a nemůže mačkat klávesy, jsou moc malé... A dnes jsou mobily ještě menší... A vzhledem k tomu, že jsem taky slepý a mé prsty jsou velké prsty, nevím... Přemýšlím nad novým mobilem a bojím se tlačítek...
0/0
23.7.2004 20:50

PAT

Naprosto souhlasím - vývojáři sešli z cesty! Prosím vraťte se!
Naprosto souhlasím. Potřebuju už delší dobu nový mobil, ale absolutně si nejsem schopný ze současné nabídky vybrat. Mobil, který bude v zásadě jednoduchý a bude hlavně skvělý na TELEFONOVÁNÍ, bude mít slušný seznam, displej, kalendář s dostatečnou pamětí na poznámky, mohl by i pěkně vypadat - ale to mi celkem stačí, nemusí mít vodotrysk, nemusí chrochtat když má pocit, že je mi smutno, nemusí umět zpívat apod. To je samozřejmě nadsázka, ale oni se nám podobným směrem ty telefony začaly vyvíjet. Vemte si tohle. Hlavně, že všechny telefony mají stále více a více vypracované fotoaparáty (a aleternativy bez nich už skoro neexistují) - jenže to by mi napřed musel cestou z práce spadnout na hlavu květináč (nebo by se mi muselo nějak jinak narušit vedení), abych si kvůli focení šel koupit mobil!!! Z mého fotoaparátu si také jen stěží zatelefonuju. A vůbec mi to nevadí. A kdybych někdy začal do foťáku mluvit...,ale to se zase vracím k té nehodě s květináčem... Takže za sebe prosím, vy kteří navrhujete nové telefony, dívejte se na telefon pořád hlavně jako na telefon. Když se příště podíváte na telefon a uvidíte místo něj fotoaparát, videokameru, rádio, televizi nebo třeba medvídka mývala, běžte se na chvíli projít na čerstvý vzduch, dejte si někde třeba něco dobrého k jídlu nebo k pití a až se vám udělá líp (tzn. až zase na místě kde leží telefon uvidíte ležet telefon), vraťte se k práci a teprve potom pokračujte. A já vám děkuju předem. Doufám, že mám za co.
0/0
23.7.2004 19:23

MT

Firmy fungují úplně jinak - k vlastní škodě
Pokud si myslíte, že snad některá firma sleduje takovéto diskuse systémově, jste na omylu (jinak by třeba SIEMENS a jiní dělali něco se svými servisy). Pokud je někdo sleduje, jsou to chytřejší jednotlivci. A pokud jde o volbu nového modelu, nedělá ji výrobce či investor, ale ekonomové a právníci (ne technici) najmou PR agenturu, která jim standardními marketingovými metodami hledá, co zaujme dav. Jenomže tyto marketingové agentury fungují obvykle jenom v určitém světě mas (novácky oblbnutelného davu?), a parciální skupiny je doposud nezajímaly (až na manažery, těch je málo, ale koupí drahé zboží) - směřují inovace telefonů tam, kdeš se jich prodá nejvíc, tedy do oblasti puberťáků, kteří je rychle zničí (mimochodem - mám dokonce obavu, že plošné spoje úmyslně nejsou lakem chráněny proti vlhkosti - mobil tak rychleji odejde, a jde o vlhkost, čili vinou uživatele a záruka padá) nebo jimž extrémně rychle morálně zastarají. Porovnejte si prosím ostatně ceny, dané poptávkou - z ekonomického pohledu je mobil rozhodně výrobně, transportně a prodejně méně náročný a vyrábí se ve větších sériích než televizory, ale cena je srovnatelná (u TVP je poptávka nasycena). Proto nejde o kvalitu či nápad, ale o formu (do čehož počítám přebíjení se v blbostech, které normální uživatel nikdy nepoužije).
0/0
23.7.2004 19:08

Robert

Anketa
Co kdyby redakce mobil.cz uspořádala anketu na internetu ?
0/0
23.7.2004 15:53

Jurášek

Re: Anketa
Jses si jistej,že tvoje babicka se na netu ankety zůčastní? Vždyť jde hlavně o staré lidi,nebo se pletu?.
0/0
1.10.2004 15:19

Rokba

Přeplácaná monstra
No já jsem si vybíral před půl rokem mobil a když jsem chtěl poradit, tak mě prodavačka odrovnala otázkou "A na co ho budete používat?". Tak jsem jí s ledovým klidem odpověděl: "No na telefonování, slečno..." Já nevim, ale když budu chtít obrázky, tak si koupím foťák. Když budu chtít hudbu, tak si koupím discmana....
0/0
23.7.2004 15:28

Pavel

Mobily bez funkcí
No myslím si, že přemíra funkcí, které nikdo nepoužívá nevadí jen důchodcům. Sám používám na mobilu jen: volání,sms, budík, kalendář pro připomínání několika událostí (ale stačilo by mi jen několik budíků), vícepoložkový seznam v mobilu (jde o to uložit si ke kontaktům několik tel. čísel), kalkulačku a zcela vyjímečně vestavěné hands-free. Nic dalšího myslím není potřeba.
0/0
23.7.2004 15:11

Pavel

Re: Mobily bez funkcí
A ještě jsem zapomněl - samozřejmě hodiny - od té doby, co používám mobil, nenosím hodinky
0/0
23.7.2004 15:13

miki

Ideální telefon?

No myslím, že na dračku by šel mobil alá bezdrátový telefon. Standardně by byl jako utržené sluchátko pevné linky, stále zapnutý do zásuvky a na pevné části by byl velký display a tlačítka. Sluchátko by šlo ale vzít a používat jako samostatný mobil. Tj. základna by pouze zajišťovala nabíjení a velká tlačítka s velkým displayem.

Tohle by stačilo každému důchodci, protože Ti telefon mají 99% času na polici ale nelimitovalo by to nikoho, kdo jde na zahradu nebo jednou za čas jede mimo domov.

A sbohem telecome

0/0
23.7.2004 14:34

Dad

Bláznivá myšlénka
A což takhle vyrobit nějaký kryt (housing, cover, clip-on, či ja se tomu dá ještě říkat), který by přesně nekopíroval původní rozměr, ale byl prostě o něco větší, včetně velké klávesnice s "převodem" na malé čudlíky (buď přes konektor nbo mechanicky) a Fresnellovou zvetšovací čočkou před displayem. Asi by to nebylo z nejlevnějších a taky jistě ne ke všem modelům, ale při ceně kolem řekněme +/-1000 a k tomu nějaký low-end za 3000, tak to by se ještě ustát dalo...
0/0
23.7.2004 14:10

Skid

Řešení

No a to je takový problém pro středně velkou distribuční firmu a) definovat požadavky (konečná cena 1700, marže 45%, funkce volání, sms, 200položek paměti, display, velikost tlačítek, max váha 110g); b) zadat na thajwanu vývoj a výrobu 150k a dojednat doobjednávky c) dohodnout exkluzivitu s dalším distributorem (Hypernova e.g.) d) spustit v říjnu reklamu s vyzněním "Telefon pro lidi" aneb nenechte se zblbnout e) skasírovat prachy a koncept střelit za 000´k $ a jet se opalovat.

Je to riziko, jasně. Ale nikdo jiný než nezávislý distributor to neudělá. A CR je na to dobreý trh, dost malý na limitování ztrát a dost velký na úspěšné předvedení konceptu.

0/0
23.7.2004 14:06

zdeněk

6600 krásná Nokia s malým písmem

Plně souhlasím s tím, že výrobci mobilních telefonů nemyslí na postarší a lidi se slabsím zrakem. K čemu je mi telefon, když moho psát zprávy jen pomocí brýlí? Když nevidím pořádně příchozí hovor? Tyhle neduhy má Nokia 6600 zvláště patrné a je to velká škoda, protože jinak te to přístroj velmi dobrý. Na trhu však nyní prakticky nenajdete přístroje, kde se může písmo zvětšit.

Další potíž je s výdrží telefonní baterie, je to žalostné nabíjek ob den! Co je to za pokrok, když se doba pohotovosti snižuje.!

0/0
23.7.2004 13:50

C.Jackal

Re: 6600 krásná Nokia s malým písmem
Na trhu je jeden telefon (nebo spis dva telefony, ten druhy je Sagem my V-65, jenze ten se jen tak neda koupit), ktery ma v sobe funkci lupy ten telefon je Sagem my V-6
0/0
23.7.2004 20:49

Dad

Jinak Nokii moc nefandím,
ale myslím, že právě entrylevel Nokia 1100 tohle řeší (velká talčítka, kontrastní display) - a design podle jeden z nejlepších poslední doby. Navíc stojí pood 3 kKč.
0/0
23.7.2004 13:34

Juraj Delviar

CHCEM "TEHLU"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Som užívateľ mobilného telefónu iba 3 roky, a hoci som spočiatku nebol ich veľkým fanúšikom, teraz sa im venujem natoľko, že ich navrhujem. Ale zatiaľ len tak pre seba, lebo nemám kapitál na založenie firmy :-(  Pečítal som nespočetné množstvo recenzií, vypočul si množstvo názorov oD spolužiakov, známych, ale i neznámych ľuDí a Dospelsom k niekoľkým zaujímavým zisteniam:

Ženy, hlavne tie, ktoré nie sú zrovna technické typy, majú na mobil 3 kritériá: aby bol čo najmenší, aby bol pekný, aby bol pokiaľmožno strieborný alebo nejaký pestrofarebný.

Deti sú úplne rôzne, ťažšie sa Dajú zosumarizovať ich požiaDavky. Ale väčšinou chcú pekný Dizajn, zaujímavé zvonenia, hry, fotoaparát, MMS, EMS, vymeniteľné kryty, niektoré MP3 prehrávač, tým menším nevaDí horšia ergonómia, ak sa im telefón zmestí Do vrecka.

StreDo- a vosokoškoláci: viac si všímajú funkcie ako kalenDár, opakovaný buDík, hlasový záznamník, MP3, fotoaparát, viDeokamera, chápu, že je rozDiel meDzi CIF, VGA resp. MegaPixel, chcú čo najvčší Displej a hlavne VYŽADUJÚ VäČŠIE ROZMERY!!!!!!! Nikoho s normálne vyvinutou manipulovacoiu sústavou nebaví stláčať tlačítka pinzetou, v lepšom prípaDe nechtom! Ale keĎ som opisoval túto skupinu, treba poveDať, že platí hlavne pre chlapcov a chlapov, Dievčatám je tak ako aj ženám väčšinou fuk (ale našťastie nie všetkým), čo telefón robí, akú  má ergonómu, či sa nekazí, hlavne, nech je to NOKIA a hlavne, že je pekný. A potom že mužom viac záleží na výzore ako ženám a menej na charaktere! Rovnako je to s meDziľuDskými vzťahmi ako aj vo vzťahu ľuDia-technika. Ale tie baby, ktoré trochu viac SMS-kujú, nechcú telefón s mirkoskopickou klávesničkou!

Čo z toho vyplýva - my normálni užívatelia, čo nevlastnia niekoľko rezervných mikroskopov, sme tak trochu Diskriminovaní výrobcami, pretože tí vyrábajú stále menšie a menšie "sluchátka" a ešte sa tým chvália! Pritom ich vôbec nezaujíma, že Drvivá, naozaj DRVIVÁ väčšina užívateľov chce väčšie telefóny, ktoré keď Držím v ruke, nemusím sa zrakom presvieDčať, že ich naozaj Držím v ruke!

Ďalej moja kritika smeruje na niektoré méDiá, hlavne MOBILITY, ktoré umelo vytvárajú Dojem, že telefón Dlhý 11cm je TEHLA, a preto by určite nikomu nevyhovoval. Je to absurDné!!! Môj Siemens je Dlhý presne 11cm, má pritom menší Displej, ako je Dnes zvykom, lebo je už starší, a aj tak má na môj vkus Dosť malé tlačítka. Keď si preDstavím Nokiu 6600, ktorá má Diplej 4,16 cm, naD ním priestor pre reprák asi 2 cm, poD Diplejom joystick a až poD ním tlačítka absolútne bez meDzier a veľkosť 109 mm, tak ma iDe rozhoDiť, keď niekDe čítam, že "telefon je poněkuD rozměrnejší, ale na to sme u Smartphonů zvyklí". Oni, alebo VY, lebo možno si toto prečíta aj autor(-i) takýchto recenzií, by ste chceli aj veľký Displej, aj veľké tlačítka Dostatočne vzDialené oD seba, super elegantný Dizajn a aby sa to všetko zmestilo Do škatuľky oD cigariet. Nokia  sa chváli, že vyrobila najmenší 3G+2G atď telefón na svete: NOKIA 6630. Ja hovorím - hanba im! Keď vyrobia telefón s veľkosťou aspoň 12 cm, tak ma možno oslovia. Že vysoká preDajnosť trpazlíkov hovorí za svoje? A čo iné ľuĎom ostáva, keď väčší neDostať, a keď aj Dostať, tak si ho raDšej nekúpia, lebo "ostatní sa mi buDú smiať, čo to mám za tehlu"! ? Tak sa raDšej tvária, že im to vyhovuje.

Ale ľuDia toto nechcú, lebo oni tú vec buDú používať! Tak prečo umelo vytvárate v ľuĎoch svojimi názormi pocit, že ich napríklaD SAGEM My-X 7 je "cihla"????????????????????????????????????????????????????????

0/0
23.7.2004 13:05

Martin

N6210
Nokia 6210 je podle mne poslední dobrý mobil. Nemá sice barevný displej a polyfonní vyzvánění, ale dobře padne do ruky, má vždy čitelný displej, hodně vydrží a má intuitivní ovládání. Od té doby Nokia (vyjma 6310i) přichází s horším a horším designem. A ostatní výrobci jakbysmet. Jako ideální bych bral N6210 s inovovaným vnitřkem....
0/0
23.7.2004 12:51

Martin II.

Re: N6210
Nezbývá než souhlasit.Jsem uživatelem N6210 tři roky a dosud jsem na trhu nenalezl mobil,který by z hlediska ergonomie byl pro mojí ruku vyhovující - neberu v úvahu N6310.Z tohoto důvodu zatím vůbec neuvažuji o koupi nového MT. Párkrát jsem zašel do obchodu - vyzkoušel nejnovější Nokia či jiné značky a ty stále menší a menší telefony mi lezly a lezou pořádně krkem,takže jsem se vnitřně omluvil své "staré dobré finské krasavici" a ujistil ji,že zatím bude stále pro mne "jedničkou". Nechápu,kdo pro výrobce MT dělá,když nedokáží předpovídat mezeru na trhu v podobě větších MT??Pak je to jen banda tupých darmožroutů,kteří vymýšli neustálou miniaturizaci MT.
0/0
23.7.2004 15:18

Petr

Re: N6210

Pravdu máte Martinové. Od pohledu (když přihmouřím jedno oko) a se stejnou velikostí displeje je vhodná i Nokia 7110. Moje sestra si jej velmi pochvaluje. Předvedla jej babičce a ta uchvácena jej chce taky.  A to je dobře. Aspoň budem mít levnější komunikace a babišku pod kontrolou.

Petr

0/0
23.7.2004 15:41

Level31

Re: N6210

Naprostý souhlas. Žena používá 6210 (budík, připomínání apod.) a já, věřte nevěřte, jedu na 6150. Naprostá spokojenost. Potřebuju akorát telefonovat a SMSky píšu většinou přes PC+kabel. Připomínání nepotřebuju, jelikož si všechno pamatuju ;-)

Uvažoval jsem i o novějším modelu, když jsem to ale viděl, zůstal jsem u té své trapné vykopávky, jelikož potřebuju telefon na telefonování a ne na machrování...

0/0
25.7.2004 20:35

TomasK

Re: N6210
s Tvym nazorem tedy bohuzel nemohu vubec souhlasit,od meho zacatku pouzivani MT pouzivam pouze NOKIE, a to jiz od dob NMT, jedinny model, s kterym jsem opravdu nebyl spokojeny, byl prave 6210-pomaly soft.velky,atd,atd.tehdy jsem ho radeji prodal za 7000,-tehdejsi pulka nakupni ceny a koupil si opet jiz zastaraly model 7110!Priznavam, ze sice je Nokia v soucasnosti dalece za konkurenci, ale mam jiz rok 7250i, a jsem spokojeny, i kdyz par funkci chybi a rozliseni by mohlo byt lepsi, ale stale cekam, ze Nokia zase vyda nejaky pekny MT.........
0/0
23.7.2004 18:28

jethro

Mám Alcatel OT 535, velký displej, zoom, velký tlačítka.... Ideální stav
0/0
23.7.2004 11:23

Vlada

Souhlasím
Měl jsem Bosche, dosloužil, mám Ericssona310, chtěl bych lepší podsvícení, jinak je dobrý ( dá se umýt a může spadnout bez následků). Vzhledem k tomu, že průměrný věk populace se zvyšuje, měl by být telefon přizpůsoben požadavkům lidí a ne simulovat a přidávat do mobilu funkce jiných zařízení.
0/0
23.7.2004 10:57

Emil

Lupa
Souhlas, taky znam par lidi, co pisou SMSky s lupou. A pritom to nejsou poloslepi vycurani duchodci, ale lide, kteri maji tendenci jeste jit s dobou. Napr. Pouzivaji fotak, posilaji MMS a byli by si i ochotni za ergonimii priplatit. jenze neni za co :o/
0/0
23.7.2004 10:54

MoB

Souhlas
Myslím, že mobil by měl perfektně zvládat telefonování a SMS, případně pro náročného uživatele připojení k Síti (GPRS, UMTS, infra, BT). Cokoli dalšího nesmí mít vliv na tyto primární funkce. Jenže takové telefony se už nedělají :-( Sám mám Ericsson R520m, to je solidní pracovní nástroj, a i když se poohlížím po něčem lepším, zatím jsem neuspěl. Většinou to totiž znamená kompromisy... ale operátoři poroučejí mobily s foťáčkama a MP3 přehrávačem a podobnými zbytečnostmi, co se dá dělat. Snad jen doufat v lepší příští.
0/0
23.7.2004 9:13

MT

Re: Souhlas, mel jsem Ericssona R520
a ten mel vyborne citelny displej i slusne citelna tlacitka, a dal se hezky naprogramovat, ze starsi clovek mel k dispozici jen ta menu, ktera potreboval
0/0
23.7.2004 18:52

Stiff

5110
Pro starsi lidi je super 5110 bych rek :) Velky tlacitka a jednoduchy ovaldani..
0/0
23.7.2004 8:59

Jakub

Re: 5110
Jenze ta uz ma sva leta a tim i zivotnost za sebou a novy telefon podobne ladeni na trhu proste chybi.
0/0
23.7.2004 10:46

signy

Jsem zvedav, kdy se ten trend zvrati
a jestli vubec. Sam hledam vhodny mobil s dostatecne velkymi tlacitky s dobre propracovanymi zakladnimi funkcemi bez zbytecnosti navic... Misto toho uz nejaky rok sleduji, co za dalsi blbosti se mi snazi vyrobci mobilu/operatori vnutit a zustavam u stareho dobreho Bosche, ktery zvolna dosluhuje.
0/0
23.7.2004 8:58

Dan

"Strategy Analytics ve svém nedávném průzkumu zjistila, že počet uživatelů, kteří jsou se svým telefonem spokojeni rapidně klesá. V roce 2002 bylo 40% uživatelů se svým telefonem "velmi spokojeno", nyní to byla pouze polovina."

Není náhodou polovina více než 40%?

 

 

0/0
23.7.2004 8:26

miroslav.kucera

Re:
Ta polovina se imho vztahuje k tem 40%, tzn., nyni je spokojeno 20% lidi.
0/0
23.7.2004 8:38

David Novák

Re:

Dobrý den,

omlouvám se za nepřesnost, je to polovina z těch 40%.

0/0
23.7.2004 8:39

tompec

také souhlasím. Vybíral jsem mobil babičce a byl to problém. Chce to velký displej (stačí čb) s velkými znaky a dostatečně velkými tlačítky. A bez ostatních nových fcí. Jen telefonovat a posílat sms a dlouhou výdrž baterie.
0/0
23.7.2004 7:49

jirka

Re:
Souhlasím, je to pro staré lidi opravdový problém, ideální "mobil" pro ně by byl tak velikosti stolní kalkulačky s velkým displejem. Jim totiž vůbec nevadí, že je veliký. ( do jejich kabely se vejde leccos). Důležité pro ně je, když vidí na něm, co je psáno, komu volají a hlavně jej dobře slyší. Ale s tím zatím žádný výrobce ani neuvažuje, což je škoda
0/0
23.7.2004 13:14

JT

Re:
resil jsem to samy a nakonec jsem dedovi koupil N5110 a novou baterku. Nemuze si ho vynachvalit...
0/0
23.7.2004 14:38

Baf

Hmm, něco na tom bude
Úplně souhlasím, mám kamaráda zedníka, co má ruce jak lopaty a nebyl na Nokii schopen vymačkat správný číslo (palec mu zakrývá tak 4-6 tlačítek). Za skříně sem vyhrabal starou Motorolu D160  a je po problému.
0/0
23.7.2004 7:40

kibic

Odpověď
...no přece ONI, ti mobilové.
0/0
23.7.2004 7:12

Duck

Souhlasím
Měl jsem tento problém, ale naštěstí ho vyřešila Nokia 6800.
0/0
23.7.2004 6:03Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.