Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tele2 hrozí ČR arbitráží - důvodem jsou tarify Telecomu

České úřady - podle názoru Tele2 - nedokázaly zabránit Telecomu, aby svazoval poplatky za volání s měsíčním pronájmem telefonní linky. To má podle zástupců Tele2 omezovat konkurenci. Telecom toto ale odmítl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Geno

Tele2 upadá
Tele2 se evidentně přiklonila k nechutným lžím a dezinformacím. Měsíční poplatek za pronájem linky jsou náklady na provozování a údržbu linek, zařízení a ústředen, což vždy provádí Telecom, nikoliv Tele2. To že Telecom nabízí v rámci různých tarifů volné minuty na volání a Internet je k jeho cti, protože tím vychází lidem vstříc, volající jenom ušetří - ale může si zvolit tarif, kde volné minuty nejsou, volat přes Tele2 a prodělat. Když si kdokoliv sedne s kalkulačkou v ruce a zhodnotí si, jaké má možnosti u společnosti Tele2 tak zjstí, že Tele2 dělá z lidí a ČR dojnou krávu.
0/0
24.7.2004 15:21

Matze

Tele 2 je malej parazit, kterej není schopnej nabídnout nic pořádnýho
Všichni alternativní operátoři přišli a začnou si poroučet. Jasně, to je hodně jednoduchý. Oni se nemusí starat o vedení, oni nedělají údržbu ústředen, oni neprovozují již tak ztrátové telefonní budky. To se to lehce plácá do vody. Navíc Telecom má tolik programů, že NIKDO NIKOHO nenutí aby měl program s volnejma minutama. Tele2 už neví jak by lákala zákazníky....u Telecomu mám tarif 90a300 a neměnil bych, jsme spokojen, nikdy jsem neměl s Telecomem problémy a že je dražší? Jo, ale taky ty služby za něco stojí. Každej má přece volbu koho bude používat a nechápu, jak může padnout návrh na nějaký přerozdělení sítě..vždyť Telecom všechno budoval sám a v posledních letech investoval nemaléí prostředky do sítě, které do dneska splácí a měl by je jentak "darovat" těm malejm parazitům, kteří nejsou schopni nabídnout něco pořádnýho?? A TELE2 - za co chce arbiráž? Za to, že samo klame zákazníky v reklamě jak může? Proč pořád srovnává Home STandard?? Proč nesrovná s Telefonem 120 nebo 240?? Jednoduchá odpoveď, protože by se Telecomu nevyšplhala ani pod kotníky a proto pořád operuje s již starým, pro zákazníky nezajímavým programem Home Standard
0/0
19.7.2004 15:32

DAvid

Proč ten telecom nerozdělí?
Je to vůbec normální chtít po komerční firmě, aby sama prosperovala, konkurovala a přitom podporovala své konkurenty v jejich podnikání? Proč ten telecom zkrátka nerozdělí na část, které budou patřit dráty poslední míle a která je bude pronajímat a druhou část, které budou patřit ústředny a dálkové dráty a která bude prodávat hovory jako ostatní nyní "alternativní" operátoři?
0/0
5.7.2004 21:06

Vysledkem bude jediny tarif HOME ZERO.

Ona i cela sit - ne jen pristupove vedeni - ma svoje naklady a predplaceni si urcite castky prispivame na jeji provoz - mnoho alternativnich operatoru ma i svou mnimalni castku napr. 500 Kc kterou musim za mesic utratit- to znamena ze podle teto logiky i JA JSEM JIMI DISKRIMINOVAN, NEBOT POKUD NEMUZU U NICH 500 KC MESICNE UTRATIT, TAK JE NEMOHU VYUZIVAT !!!!!!

0/0
13.6.2004 0:28

Libor Stoki

V jednoduchosti je ........
Když všichni vypovíme smlouvy na pevné linky, tak operátoři přilezou po kolenách.
0/0
8.6.2004 18:19

Dzerzinskij

Vsichni "alternativni" operatori jsou IMHO zlodeji
Vsichni "alternativni" operatori jsou IMHO zlodeji, protoze ve skutecnosti vydelavaji na tom, co neprovolate! Jde o tarifikaci - zatímco se propojovací poplatky účtují mezi operátory po sekundách od začátku hovoru, AO vám naúčtuje rovnou celé dvě minuty u místních hovorů, u hovorů na mobily minutu. Na těch mobilech je to nejkřiklavější. Představte si, že se dovoláte do schránky - hovor stihnete do 10 sekund. AO musí zalatit pouze 1/6 minutové ceny propojovacího poplatku, ale vám naučtuje rovnou celou minutu - např. 4Kč 50. V této situaci AO jde z účtovaných 4,50 AO přes 80% přímo do kapsy.
0/0
2.6.2004 14:43

Martin

Re: Vsichni
Nechápu, proč by měli být zloději. Telecom to dělá úplně stejně. A pro ně to znamená mimo jiné náklady na archivaci tohoto hovoru apod. Cenu určuje trh a určitě se brzo dočkáš toho, že ti někdo bude účtovat např. půl minuty apod. Telekom ti to účtuje naprosto stejně, akorát má cenu za minutu ještě větší. Takže tvůj příspěvek nechápu a nerozumím, cos chtěl říct.
0/0
3.6.2004 9:07

Klement Gottwald

Naši zemi chybí Thatcherismus

Já souhlasím s ODS, že naší zemi chybí především tvrdá ruka Thatcherismus. Margaret Thatcherová udělala ve svém období s V. Británii prosperující zemi bez odborů, bez socialistů bez regulací se správným tržním prostředí. Já tvrdím, že naši zemi chybí obdoba Margaret Thatcherové. Pan Špidla místo aby nás dovedl do svobodné Evropy, tak nás dovedl do rudého bloku.

A teď k tématu.  Tele2 je společnost, která neumí nabídnout zákazníkovi přijatelné služby, proto se uchyluje k populismu ve formě arbitráže. Je pravda, že Tele2 má špatně vyjednané podmínky s Telecomem.Jak je tedy možné, že když volám do USA na tzv. free phone linky s předčíslím 001 800, tak se přes Telecom dovolám ( jenže místo 800, musím vytočit 880 )a přes Tele2 nikoli ? Jak je možné, že když jsem volal svému kamarádovi na Slovensko do mobilní sítě Eurotel, tak přes Tele2 jsem nemohl uskutečnit telefonní spojení a přes Telecom ano ?

Navíc Tele2 účtuje i tzv. chybné hovory, které jsem bohužel nevyreklamoval. Tak například, když jsem chtěl volat na Slovensko na tzv. zelenou linku s předvolbou 800, tak po vytočení čísla 1002 00421 800 jsem obdržel hlášení " Volání na barevné linky do zmíněné destinace není možné ". Pak mi přišel domů účet a za tuto hlášku jsem zaplatil 4,- Kč. Když jsem však volal přes Telecom, žádnou hlášku jsem neobdržel a po chvíli ticha ve sluchátku se ozývalo " Volané číslo neexistuje ". A hovor mi nebyl naúčtován.

Tele2 je operátor, který ani nedokáže nabídnout zákazníkovi online výpis hovorů na internetu. Na infolince mi sdělili, že nemohou tuto službu nabídnout, jelikož by to bylo v rozporu s ochranou osobních údajů. Takže výjádření infolinky je jaksi mimo mísu. Zajimavé je to, že takový " zlý " Telecom dokáže nabídnout komfortní službu online výpisu hovorného na internetu. A nejen on, ale i konkurence Contactel, Tiscali, Bluetone, atd.

U nás  však je trh příliš přeregulován a na to právě doplácí daňový poplatník. Já bych nejraději zrušil ČTU a úřad na ochranu hospodářské soutěže, protože to jsou právě ti, co poškozují zdravé konkurenční prostředí. Navíc Špidla s jeho socialistickou vládou vytvářejí v oboru telekomunikací nezdravé konkurenční prostředí. O, bože, proč pak nemáme M. Thatcherovou.

0/0
2.6.2004 13:49

Marťas

Tarify bez kreditu
Tarify bez kreditu jsou naprostá pitomost. Přece si nedá nikdo Home Zero, který je o 20 Kč levnější než Standard, ale neobsahuje 90 Kč kredit. To by byl padlý na hlavu. Někdo by už měl ty naše zkorumpované úřady klepnout přes prsty. Rozhodují a šetří takové základní věci roky, přitom telekomunikace se vyvíjejí každým dnem a trh se rozděluje úplně jiným tempem. Takové rozhodnutí jim nemůže trvat déle než týden.
0/0
2.6.2004 11:29

Petr

Placnuti do vody

Placnuti do vody. Business model tzv. alternativnich operatoru spociva v tom, ze stridave zebraji a vydiraji stat, aby jim pak nejaky subjekt (jehoz jsem uz od kuponovky akcionarem ) musel neco pronajmout pod svymi naklady.

Je to vsechno jedna verbez. Misto aby investovali do dratu, investuji do PR; ony jim ti draty nakonec nekdo priklepne zadara.

0/0
2.6.2004 9:17

Marťas

Re: Placnuti do vody
Proč investovat do drátů, které už existují?Nikdo ti nebude rozkopávat chodníky a tahat ke každému domku jiného operátora, podle toho, co si kdo vybere. Telekom věděl, že ty dráty musí zpřístupnit a podělit se o ně. Nový vlastník, který si ho koupí, si ho kupuje s tímto závazkem. Ty náklady, které Telekomu vzniknou pronájmem vedení se mu 100x vrátí na přemrštěných propojovacích poplatcích.
0/0
2.6.2004 11:26

User

Re: Placnuti do vody
To urcite ty chytraku, ty jsou m.j. regulovane. Ses fakt blbec, co tomu nerozumi.
0/0
3.6.2004 15:16

Martin

Re: Placnuti do vody
Vím, že jsou regulované, no a co? Dopředu bylo řečeno, že se u nás liberalizace bude provádět a že bude povinnost dráty zpřístupnit. Je to tak všude na západě. A Telecom i jeho nový vlastník s tím musel a musí počítat. To, že jsou regulované, neznamená, že nepokryjí náklady. Ty pokryjí mnohonásobně.
0/0
4.6.2004 10:55

Martin

Re: Placnuti do vody
Pardon, nechtěl jsem napsat na propojovacích poplatcích, ale na poplatcích za zpřístupnění vedení. Tím to možná vzniklo.
0/0
4.6.2004 10:56

Marťas

Re: Placnuti do vody
Můj předchozí příspěvek se týkal přístupových sítí. Ale páteřní sítě má mnoho operátorů svoje, někteří si je provozují po pronajatých kabelech od jiných, větších operátorů, někteří si je pronajímají přímo od ČT. To už je jedno. Páteřní má každý svoji.
0/0
2.6.2004 11:31

Luke

Ehm, ehm
Takže zase zaplatíme pár miliard... Telekom se může radovat - z jeho peněz to nepůjde. Ale jen tak na okraj - kdo si myslí že Tele2 to nějak rozsekne, tak se plete (nebo s nimi neměl nikdy nic společného) - kvalitou hlasových služeb nesahá CT ani po kotníky...
0/0
2.6.2004 8:46

Marťas

Re: Ehm, ehm
Co to je za pitomost - kvalita hlasových služeb? Je naprosto stejná jako u telekomu a u jiných operátorů. Všichni mají naprosto stejnou. Mimochodem - většina alternativních operátorů hovor po přesměrování k nim přepojuje zpět do sítě Telekomu, nebo si ho veze po síti telekomu po pronajatých okruzích ke své další ústředně. Tvůj hovor jde o 1 ústřednu delší cestou a jinak jde stejnými dráty jako u Telekomu, takže kvalita je totožná. To jako chceš říct, že neslyšíš toho druhého, nebo co? Co je u tebe ta kvalita, že ti ten druhý říká samé blbosti nebo co? Jedině se můžou lišit různými typy modemů pro dial-up, a to si musí každý vyzkoušet.
0/0
2.6.2004 11:24

Petr

Re: Ehm, ehm
Každá sranda něco stojí, hlavně že nás to díky evropě nakonec trochu přiblíží k civilizovaný zemi. V.I.Špidla a jeho rudá sběř nás stojí a bude stát mnohem víc a efekt to nepřináší žádnej (teda kromě dluhů).
0/0
2.6.2004 12:53

Pedro

Re: Ehm, ehm
V současné době uvažuji o změně operátora, proto bych se rád zeptal, co je nekvalitní na službách Tele2. Předpokládám, že s nimi máte osobní zkušenost.
0/0
2.6.2004 17:04

Dzerzinskij

Re: Ehm, ehm
Podpora. Jednou mi na telefonu doma prestalo 1002 fungovat. Ale to bylo jeste v dobe, kdy za hovory na mobily uctovali po pul minutach od prvni pulminuty. Mel jsem totiz na to pichle EZS. No. A kontakt s nima byl uplne nemozny. Na email mi odpovedeli, ze mam zavolat na jejich placenou linku. Volal jsem tam asi 3x a nakonec to po mesici zacalo zase fungovat... Hruza.
0/0
2.6.2004 17:24

Mamba

Re: Ehm, ehm
 Na to, ze si na siti Ceskeho Telecomu nemuzete zvolit operatora (napr. Tele2, 1002), by samozrejme mohl mit vliv sam Cesky Telecom...
0/0
2.6.2004 18:13

Dzerzinskij

Re: Ehm, ehm
No tak to asi ne, kdyz to na firemni lince fungovalo...
0/0
2.6.2004 19:57

Martin

Re: Ehm, ehm
No tak to právě jo. Že to funguje na jiné lince nic neznamená. Klidně v tom mohl mít bordel Telekom.
0/0
3.6.2004 9:12

Martin

Re: Ehm, ehm
Co to tady sakra meleš pořád??? Mám tele2 od prvního dne, kdy začalo fungovat a hovory na mobily nikdy neúčtovali jinak, než první minutu celou a pak po půlminutách.
0/0
3.6.2004 9:11

xTom01

To ještě není to nejhorší,....
... co ČTc provádí TELE2. V únoru 2004 jsem začal využívat služeb TELE2. Po pár měsících (v květnu 2004), mi zavolal ČTc s tím, že ví že využíváme služeb TELE2, a že by nám chtěl nabídnou výhodnější ceny než TELE2. Považuji to za velmi brutální poškozování konkurence ze strany ČTc a hodlám na ně podat stížnost u ÚOHS.
0/0
2.6.2004 8:41

Hanes

Re: To ještě není to nejhorší,....

Mladíku,

doporučuji vychladnout a teprve potom uvážlivě volit slova a reakce. Nabízení nižší ceny není nic trestného, je to zcela legitimní, zákonné, je to projev konkurenčního boje. ČTc to ví, protože vlastní dráty, protože ví, že má odliv zákazníků k Tele2, formou DM jsi byl osloven konkrétní nabídkou. Kdyby jsi měl firmu. Byl u Tele2 a platil xy a přišel někdo od Contactelu a nabídl ti xy-z, vyhodil bys ho? Podával stížnosti? Asi ne...:-))

Nezastávám se Ctc, jen se pozastavuji nad tvojí reakcí..

 

0/0
2.6.2004 9:35

xTom01

Re: To ještě není to nejhorší,....
Tak to jste mi neporozuměl "staříku". Nepozastavuji se nad tím, že ČTc chce konkurovat TELE2 cenou, ale nad tím, že to dělá až tehdy, když začnu využívat služeb konkurence. Pokud chce konkurovat cenou, tak ať to nabízí všem zákazníkům!
0/0
2.6.2004 9:42

Fido

Re: To ještě není to nejhorší,....
Ono v tomhle pripade jde o neco jineho. 1. CTc tu levnejsi cenu nenabizi vsem ale pouze nekomu. 2. CTc zacne tu levnejsi cenu nabizet na zaklade monitorovani provozu na tech dratech. Tuhle moznost konkurence nema. Je to jasne zneuziti monopolu.
0/0
2.6.2004 11:12

Marťas

Re: To ještě není to nejhorší,....
Přesně tak. Nenabízí to všem, ale jen těm, které chce získat zpět. A jen na základě monitorování provozu, ke kterému má jedině telekom přístup.
0/0
2.6.2004 11:21

Petr

Správně!
Ať se v tom nakonec udělá pořádek. Já psal stížnost taky, ÚOHS to hází na ČTÚ a všichni šetří, šetří, roky šetří. Přitom je to jasné zneužití monopolního postavení ČTc, které je podporováno neschopnými a úplatnými úředníky. U normální linky to je problém, u ISDN je to ještě mnohem horší. A ty kecy, že existují i programy "bez kreditu" jsou opravdu jen kecy. Je to naprosto evidentně nastavený tak, aby normálně počítající člověk byl donucen přistoupit na paušál s kreditem. MONOPOL ŽLUTÝHO SMRADU!
0/0
2.6.2004 0:12

Mac

Re: Správně!
Přesně chlape, moje řeč. Jen ať náš stát osolí, konečně se začne něco dít. Ten vstup do EU už nese ovoce. Na začátku je to jako s dítětem, musí si pérkrát nabít a pak se poučí. Nakonec se tu budeme mít i líp, když to takhle půjde dál.
0/0
2.6.2004 0:27

Tomas Trzil

Re: Správně!

Jen at nas stat osoli? Pokud ho osoli, osoli tim zase jen a jen nase penezenky, stat je jen "sluzba lidem", fungujici, znacne neefektivne, z nasich dani.

Je to tragikomicka situace. Mame tu polostatni Telecom, aby vychazel vstric nam, lidem co platime dane. Ale on se chova spis proti nam a jen a jen trzne. Mame tu konkurenci, ktera ma sanci s tim neco udelat, ale je svazovana prave monopolem Telecomu a neochotou statu resit jeho prodej. Stat se (pry) snazi maximalizovat zisk z prodeje Telecomu, ale zaroven oddalovanim jeho prodeje brani rozvoji telekomunikaci v CR, cimz brzdi mimojine rust ekonomiky, tedy i dalsi prijmy do rozpoctu. A abychom tomu nasadili korunu, jeste ta, statem omezovana, konkurence chce vyvolat arbitraz a pripadne tak uzmout dalsi penize z rozpoctu.

No a nezije se nam tady v tom Kocourkove vlastne krasne? ;-)

0/0
2.6.2004 1:21

p.

Re: Správně!
presne tak. problem je navic v tom ze na telecom nemuzou protoze ten by museli zalovat u nas a zname jak to u soudu chodi. tak radsi zazalujou republiku v evrope - paradoxne maj vetsi sanci...
0/0
2.6.2004 5:57

Mack_x

Re: Správně!
jenom jedna drobnost :-(, arbitraz neni proti telekomu ale ceske republice jako takove, takze pokud to prohrajem zaplatime to o5 z dani a telekom je o5 v pohode.
0/0
2.6.2004 5:58

Re: Správně!
Samozřejmě, že si to zaplaSamozřejmě si to zaplatíme, ale když jsme si do vlády zvolili takovou pakáž, tak si nic jiného ani nezasloužíme! Tele2 do toho!
0/0
2.6.2004 7:49Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.